Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daramushi

Nowa karta graficzna rtx

Polecane posty

Planuje zakup nowej karty graficznej z serii Rtx moja obecna to msi gtx 1060 6 gb gaming x .

Procesor to i5 8600k zasilacz 750 w be quiet 

Teraz pytanie czy od msi można się spodziewać czegoś podobnego do gaming x w kolejnych miesiącach . Chodzi mi głównie o długość karty. Celuje tutaj w RTX 2080 , który polecacie i czy warto również poczekać jakie beda 2070 , budżet to +- 3500 zl no i czy zestaw da radę na te kartę, dodam że ram to g skill trident z 3200 Mhz 2x 8 gb 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nadal nie wiem ktora referencyjna czy też nie :/ goły geforce rtz 2080 wygladem nie zbyt mnie urzekł , ale od msi rtx 2080 gaming trio jest bardzo długa nie zmieści mi się a jak się zmieści to będzie się stykac z chłodnica od chłodzenie nzxt kraken;/ interesuje mnie tylko msi ale krótszych nie widziałem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem fajny wątek na techlipton.pl 

zacytuje"  

  1. Ceny procesorów Intela osiągnęły apogeum. Gorzej już być nie może. Za dwurdzeniowego i czterowątkowego Pentiuma musimy zapłacić już 450 złotych. Intel, do czego się firma przyznaje ma problemy z produkcją 14 nm układów. Popyt przewyższa podaż w związku z tym sklepy bronią się jak mogą przed całkowitym opustoszeniem półek z całą ofertą niebieskich. 
  2. Punkt pierwszy odpowie Wam na pytanie, dlaczego w październikowych zestawach komputerowych tak dzielnie radzą sobie procesory AMD. Znajdziecie je aż w 85% polecanych jednostek.
  3. W związku z wysokimi cenami procesorów Intel Core i7 w zestawieniu zabrakło propozycji komputerów powyżej kwoty 6000 złotych. Uważamy, że łączenie Ryzen 5 czy 7 lub i5-8600K z RTX 2080 lub GTX 1080 Ti nie ma racji bytu. W każdym z tych wariantów procesor może blokować wydajność kart graficznych. "

co wy na to ?

 

w moim przypadku mam i5 8600k i RTX 2080

chciałbym żeby ktoś się wypowiedział na ten temat z racji takiej że takie komponenty posiadam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to bzdura jeśli chodzi o punkt 3. O ile w Full HD faktycznie procek może ograniczać kartę, tak w wyższych rozdzielczościach taki problem nie istnieje lub jest na tyle nieduży, że nie ma się czym przejmować.

Wcześniej ludzie łączyli i7 7700k z GTX 1080 Ti i wszyscy byli szczęśliwi i wniebowzięci, a nagle wydajniejszy w grach 8600k jest za słaby? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no jak masz to ok. Przy monitorze FHD 60 Hz po prostu nie wykorzystujesz potencjału karty, bo jest ona w stanie wygenerować znacznie więcej klatek, no ale monitor ich nie wyświetli.

Fps będziesz mieć więcej, niż na 1440p bo niższa rozdzielczość = niższe obciążenie sprzętu a więc więcej klatek.

Niemniej ja bym pomyślał o kupnie ekranu 1440p - dużo efektowniej wygląda granie na większej rozdzialce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie ale mój procesor nie wpływa przecież na karte jak ktoś na techliptonie napisał ? bez przesady ten procesor nie jest jakiś stary i zbyt słaby , a co do monitora myśle że po nowym roku coś kupię , teraz mam 27 " full hd ale rozglądam się za 31,5" nie musi być 4k może coś polecasz? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wykorzystuje pełnego potencjału karty a Assassin's creed origins na full hd wysokie - bardzo wysokie ustawienia, ze srednim AA z włączonym V-sync żeby było płynnie nie raz tnie się w miescię są takie stop klatki i dalej gram tzw stuttering. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...