Jump to content
jokeradam2

Brak internetu - D-Link DWR 921

Recommended Posts

Cześć,

od przeprowadzki mam problem z routerem wymienionym w tytule. Czy to przez połączenie kablem czy bezprzewodowe na laptopie często widzę komunikat "brak internetu", diody pokazują, że wszystko jest ok. Czasem pomaga restart routera, czasem nie. Większość czasu jednak router nie przesyła internetu. Wcześniej przez kilka lat korzystania z tego sprzętu nie miałem takiego problemu. Dodam, że kolega korzysta z tego samego routera na komputerze stacjonarnym i nie ma takich problemów, ani mój laptopa nie ma problemu złapać internetu z innego źródła. 

Może ktoś wie jak rozwiązać problem?

Pozdrawiam,

Adam

Edited by jokeradam2

4 hours ago, jokeradam2 said:

od przeprowadzki mam problem z routerem

Hmm. A co z ISP? Tez sie zmienil? Zresetuj router do ustawien fabrycznych i skonfiguruj na nowo. Pomysl tez czy nie przypisywales do laptopa stalego wewnetrznego IP. Generalnie zerknij w ustawienia DHCP na routerze.

Jak masz lenia to na poczatek po prostu kliknij prawych klawiszem myszy na ikonke od netu i wybierz "troubleshoot problems" (czy tez "rozwiazywanie problemow" po polsku, bodaj). Asystent MS od klopotow z netem czesto umie naprawic problem. Albo przynajmniej wypisze Ci w raporcie na co zwrocic uwage.

Edited by Coenn
  • Upvote 1