Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

twarektwarek

Skrzynka 10 000-12 000

Polecane posty

Budżet na komputer: 10 000-12 000 zł (do lekkiej negocjacji)
Części do kupienia: cała skrzynka
Czy wliczyć system w cenę: tak, Windows 10 Pro
Zastosowanie komputera: programowanie współbieżne, programowanie CUDA, gry
Preferowany sklep: Morele
Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): nowy monitor będzie kupowany, 2560x1440
Czy sprzęt będzie podkręcany: raczej nie 
Termin zakupu komputera: październik 2018
Dodatkowe uwagi: solidny, mocny komputer na lata. Zarówno do pracy, jak i do gier (2560x1440 w 60 klatkach na najbliższe parę lat). Wolę nie bawić się w OC, po prostu chcę mieć gotową skrzynkę, nie kręci mnie już siedzenie po nocach i dobieranie woltażu na FSB :)

Preferowane 2 dyski twarde (SSD PCI na system + SSD na dane). Mile widziana dodatkowa kieszeń na dysk, żeby ewentualnie za jakiś czas dołożyć talerzowy dysk jako magazyn danych.

RAM raczej 16 GB, więcej do pracy nie potrzebuję, a gry chyba i tak przez lata jeszcze nie będą potrzebowały więcej ;)

Procesor raczej core i7, i9 do niczego mi się nie przyda, a dodatkowo kosztuje.

Karta graficzna - tak, żeby udźwignąć przez kilka lat gry w jak najlepszycvh detalach w 2560x1440 (i wiadomo, że więcej niż 30 fps ;) )

System operacyjny Win 10 Pro (potrzebny mi do pracy).

Mile widziane wifi i bluetooth. Napęd DVD czy BR nie jest mi potrzebny.

Obudowa i bajery "graficzne", czyli podświetlanie itp - w ogóle niepotrzebne. Komputer powinien być pragmatyczny, a nie piękny :)

Ogólnie zastanawiam się nad tym gotowym zestawem:
https://www.x-kom.pl/p/429837-desktop-x-kom-g4m3r-600-i7-8700k-gtx1080ti-16gb-250gb500gb-wx.html
Ma w sumie wszystko, co mi potrzebne - ale zastanawiam się, czy w tej cenie nie uda się stworzyć czegoś lepszego...

Z góry dziekuję za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to chyba lepiej zaczekać do premiery nowych prockow Intela (do końca października powinny być w sklepach, choć z dostępnością może być kijowo, podobnie jak teraz). Ten zestaw z X-kom jest sporo za drogi - samodzielnie taka skrzynkę złoży się sporo taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz też na produkty Actina, w Polsce składane.

Np. ta konfiguracja https://www.sferis.pl/komputer-actina-pbm-core-i7-8700k-intelr-uhd-graphics-630-geforce-gtx1080ti-8gb-ddr4-dimm-hdd-1tb-win10-p531261 podobna do tej xkmowej, prawie 2,7k zł taniej. Chipset Z370, procek  i7-8700K, grafika GTX 1080 Ti, do tego kostka 8 GB żeby mieć 16 gb ram łacznie - 360 zł, SSD PCI-E - 350 zł, ewentualnie kolejny SSD na dane, choć jest HDD 1 TB - 500 GB, ok 500 zł.

To tak przykładowo, 1500 zł taniej wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaleCooper - przecież to i tak jest tragicznie wycenione.

https://www.x-kom.pl/lista/8tf3148k3 - nawet przy koszmarnej cenie i7 8700k i tak wychodzi wyraźnie taniej, a jest 8700k, 16 GB RAM i SSD. Jeszcze jakiś cooler na CPU by się przydał, no ale to ~200 zł.

Zresztą - nawet nie wiadomo co się tam kupuje za te 8 tysięcy... Ani model RAM-u nie podany, ani zasilacza, do tego budżetowa płyta główna i brak informacji o producencie karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym wziąć RX 2080 jak już wydajesz tyle kasy na kartę. Już teraz karta jest nieco wydajniejsza, z czasem dojdzie przewaga związana ze sterownikami. No i jeśli zaczną pojawiać się wreszcie gry korzystające z DLSS, to RX 2080 powinien jeszcze bardziej odjechać od 1080 Ti.

Jedyną przewagą 1080 Ti jest większa ilość pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...