Jump to content
Shielder

PS4 Problem z instalacją gier z płyt

Recommended Posts

Witam serdecznie, piszę z nadzieją ze ktoś bedzie w stanie mi pomóc :) a wiec tak jak w temacie, problem polega na instalacji gry (kopiowaniu aplikacji) z plyty na pamięć masową konsoli, jest to Marvel Spider Man, otóż gra waży 44gb po umieszczeniu plyty w napędzie rozpoczyna się instalacja, czas do jej ukończenia to 45min, w tle pobiera sie aktualizacja a czas potrzebny do ukończenia kopiowania stopniowo wzrasta nawet do 5h, przy mniej wiecej 40% wyskakuje błąd, na pasku ładowania pod ikoną gry pokazuje sie X, instalacja zostaje zatrzymana, po wyjeciu plyty i włożeniu jej ponownie caly proces rozpoczyna sie od początku, płyta jest nowa żadnych rys czy też uszkodzeń, dodam ze jakis czas temu z pożyczoną grą o podobnych gabarytach wagowych (God Of War) mialem ten sam problem jednak go zbagatelizowalem mysląc ze problem leży po stronie plyty, dziwny jest fakt iż konsola potrzebuję tak dlugiego czasu do skopiowania zawartości. Dla testu do napędu włożyłem starszą gre Uncharted 4 która waży jakieś 65gb kopiowanie z plyty zajmuję jakieś 5 sekund i wszystko jest w porządku, nie wiem co jest grane, z góry  bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to nie problem z płytą (skoro płyta jest czysta i to samo jest z GoW) ani z softem (skoro rebuild i reinstalacja nie pomagają) to uwalony jest HDD.

Jeśli masz dysk USB to możesz spróbować zainstalować na nim, jeśli nie to pozostaje już chyba tylko wymiana wewnętrznego dysku.

Link to comment
Share on other sites

Mam dysk usb ale rozumiem że musiałbym go sformatować aby go sparować z konsolą ? Jeżeli tak to na format fat32 ? I dlaczego skoro problem leży w hdd mogłem z płyty zainstalowac Uncharted ? 

Poza tym gry pobierane z ps store działają normalnie może stacja dysków się ksztusi

Link to comment
Share on other sites

Tak, konsola musi sformatować dysk po swojemu. FAT32 ma limit 4GB na plik, więc raczej exFAT, ale jest od tego opcja w ustawieniach i konsola wybiera system plików.

Dlaczego U4 działa? Jeśli instalacja trwa kilka sekund to pewnie mało danych jest zgrywanych i głowica nie natrafia na uszkodzone sektory. Albo nowe gry korzystają z jakieś funkcji która sprawia problem, a której przedtem nie było.

Link to comment
Share on other sites

Tak jest najlepiej. Settings > Devices > USB Storage Devices > Format as Extended Storage. Potem Settings > Storage > Extended Storage > Application install location (nie pamiętam dokładnie, dawno tego nie robiłem, ale wszystko jest tam łopatologicznie zrobione).

Link to comment
Share on other sites

Zawartość na płycie oraz aktualizacja jest pobierana jednocześnie w trakcie instalacji stąd wydłużony czas. Po pobraniu aktualizacji następuje wypakowanie więc trzeba bezpiecznie liczyć dwukrotną pojemność przestrzeni dyskowej co do objętości gry. Najlepiej instalować będąc zalogowanym na konto PSN a przy długotrwałym pobieraniu z sieci mógł wystąpić błąd sieci lub po stronie Sony. Nie wyjmuj płyty w trakcie instalacji po błędzie jeżeli jest możliwość wznowienia to zostanie wznowione od ostatniej sesji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...