Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

d_j_siwy

Rozwiązany: Zestaw do 4500 z lekkich plusem

Polecane posty

Witajcie 

Kolega poprosił mnie o złożenie zestawu z monitorem za około 4500 zł im mniej tym lepiej ale jak lekko przekroczy to nic się nie stanie.

Ja złożyłem coś takiego

Proszę o poradę czy coś byście zmienili w granicach rozsądku. Zestaw ma być do gier.

Kolega nie chce ssd więc go nie sugerujcie a dysk must be 2TB bo ma dużo do archiwizowania zdjęć i multimediów - nie wnikam takie życzenie.

Proszę o rady i sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego 8600 to w sumie na wyrost wziąłem bo pewnie wystarczyłby 8400 i zastanawiałem się nad RX580 8GB bo jest tańszy od GTX-a a wydajnościowo podobny - twój zestaw jest trochę za drogi bo znacząco przekracza te 4,5k i te dodatkowe 100 moze być już za dużo. Wiem że intele są za drogie z powodu dostępności ale podobnie jest z pamięciami też producenci z cenami przesadzili tego nie da się przeskoczyć dobrze że chociaż z kartami się uspokoiło. Poza tym kręcenia proca nie będzie a ryzen pazur pokazuje dopiero po OC.

 

Ps tak z innej beczki jak ci śmiga Note 5 bo się przymierzam z 3 przesiąść ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX 580 też dobra opcja, ale nie w połączeniu z Ryzenem. A używki nie wchodzą w grę? GTX 1070 z długą gwarancją można kupić już za 1300-1400 zł.

Co do Note - bardzo dobrze śmiga, mam go od ponad miesiąca i jestem bardzo zadowolony. W zasadzie pomijając taki sobie aparat, to nie widzę w nim większych wad. Ekran świetny, bateria nawet na 2 dni starcza, po przesiadce z S6 to miła odmiana :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.  On chce tylko nowe części i żeby sprzęt jak najdłużej poradził sobie w grach przy czym w detalach max FHD bo monitor 4K ze względu na ceny w ogóle nie wchodzi w grę. Czy ten mój zestaw z tym GTX-em lub ewentualnie RX580 to dobra opcja (bo raczej na Ryzena kolega nie wyrazi zgody choć i tą opcję mu pokażę ;) Generalnie wybrałem taką płytę żeby i sekcja jakieś chłodzenie miała no i żeby ewentualnie w przyszłości przesiąść się na i7 . Co do i5 to pomyliło mi się i nie zauważyłem że dodałem 8600K zamiast 8600 więc praktycznie mieszczę się w budżecie  (kolega nie będzie podkręcał bo się nie zna i go to nie korci).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwagę, że do i5 8600 i tak musisz dokupić cooler, chociażby Spartana 3 czy Fera 3 - na boxie jest gorąco. Można ewentualnie wziąć i5 8400 i wtedy będzie na cooler.

Zestaw generalnie ok, choć jak kolega chce to na kilka lat do grania w nowe gry, to tego GTX 1060 / RX 580 pewnie za ~ 2 lata trzeba będzie i tak wymienić.

No i trochę dziwi mnie decyzja o braku SSD, jednak w niektórych grach granie na HDD to masakra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zejdzie z 2tb na 1tb i będzie na coolerka a jak nie to niech dokłada co poradzę że intel się w gluty bawi. Ja bym w sumie dał te 150 zeta i oddał proca do skalpowania fachowcowi  (VBT robi dobrą robotę) a wtedy 20 stopni mniej na stocku ale to nie moja decyzja - jak do swojego kompa wyrwę tanio z87/z-97 to lecę po bandzie bo ja OC się nie boję ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...