Jump to content
neltisen

Router z LTE i obsługą dysków

Recommended Posts

Witam,

Wersja krótka: potrzebuję pomocy przy wyborze routera. Powinien mieć (kolejność względem priorytetu):

- obsługę dysków twardych;

- kompaktowe wymiary;

- modem LTE (nie jest 100% wymagane);

- mile widziane zasilanie na 12 lub 24V.

Rozwinięcie: ojciec jeździ ciągnikiem siodłowym (potocznie TIR-em). Ma tablet i w podróży czasem się na nim obejrzy jakiś film, czy serial. Próba połączenia dysku przez OTS okazała się niewypałem (dysk po jakimś czasie się rozłącza, widocznie zasilanie niewystarczające). Pozostaje próbować usb huba z zewnętrznym zasilaniem, router, albo NAS. Router z modemem ma przewagę nad pozostałymi. Kompaktowe wymiary takie, aby mieścił się w saszetce męskiej (wymiary komory ok. 25x15cm). Duży zasięg, dwupasmowość, czy QoL są zbędne. Cena? Nie mam pojęcia, patrząc po cenach routerów z modemem, pewnie coś do 300-400zł, coś w rozsądnej cenie.

Z góry dzięki za pomoc

Czyżby nie istniał żaden router LTE z obsługą dysków?

Zatem lekka korekta. Jaki router z obsługą dysków byście polecili? Tak, żeby obsługiwał duże dyski NTFS i można było bez zacinki obejrzeć jakiś film na urządzeniu mobilnym oraz miał kompaktowe wymiary (wspomniane wcześniej wymiary saszetki męskiej). Czy może lepiej zainwestować w NAS (z tym, że wymiary nadal obowiązują)?

Edit: Znalazłem taki router. Jakieś opinie?

Edited by neltisen