Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bandusinski

Telefon do około 1300 zł

Polecane posty

Witam, 

Tak jak w temacie szukam telefonu do około 1300 złotych, sam telefon zamierzam dopiero kupić na black friday, jednak zamierzam podjąć decyzje ciut wcześniej. 

Aktualnie korzystam z Galaxy S6, który zaczął się po prostu psuć i strasznie mulić. Rozglądam się za telefonami i moja uwagę przykuły 2 modele:

LG G6, który zaczarował mnie swoim ekranem, a dokładniej proporcjami, jednocześnie odpychając mnie przestarzałą konfiguracją na dzień premiery i często pękającym szkielkiem aparatu oraz ogólną awaryjnością. 

Samsung Galaxy S7, który na niekorzyść LG posiada ekran AMOLED oraz mocniejsza specyfikację, jednak odstrasza mnie sam fakt bycia Samsungiem ze względu na niezbyt przyjemne przeżycia z Galaxy S6. 

Telefonu podczas dnia używam w głównej mierze do słuchania muzyki z Tidala itp, wszelkiej maści Facebooków oraz raz na jakiś czas oglądnięcia filmu/serialu

Od razu odrzuczam wszelkie wynalazki, które mają 16 cm wysokości oraz 8 cm szerokości, ponieważ wolę jak telefon można obsłużyć 1 ręką. 

Z góry dzięki za odpowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran który jest w LG G6 powoli staje się standardem, z nowych ciężko znaleźć inny niż 18:9. Ogólnie rzecz biorąc ciężko znaleźć teraz coś "małego" ;)

Ciekawą opcją w tym budżecie jest  Lenovo Moto G6 Plus, tyle że ona ma właśnie 16 cm wysokości... Nieco tańszy (do kupienia za ok. 1200 zł w sklepach internetowych, np. sferis) ale wcale nie gorszy jest Huawei P20 Lite, ten ma wymiary 148.60 x 71.20 x 7.40 mm, więc spokojnie 1 ręką można obsłużyc. EMUI dodatkowo pozwala na zmniejszenie ekranu w razie potrzeby, przesuwając dolny pasek ekranu. Smartfon nowy, wydany początkiem 2018, nowoczesny design z "notch", podwójny obiektyw, wydajny procesor + 4 GB ram, ogólnie całkiem przyjemnie to wszystko działa. Aparatu do najwyższej półki zaliczyć nie można, fotki wychodzą po prostu ok, nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak lepszy będzie LG G6, doczytałem że dostał aktualizację do Androida 8.0, pewnie ostatni update, ale myślałem że już nie ma wsparcia. 

Co do nagrzewania to ciężko powiedzieć, nie zwracałem na to szczególnej uwagi. W LG G6 ten problem raczej nie występuje, Snapdragony się nie grzeją za mocno. Procek w P20 Lite również nie ma tendencji do nagrzewania się wg opinii. Przy normlanym stosowaniu problem na pewno występować nie będzie, może przy dłuższym graniu jedynie.

A który zacznie zamulać hm.. LG G6 ma prawie czysy system, więc nie ma co zamulać. W mojej P9 Lite z 2 GB ramu po 1,5 roku śmiga dalej bez zwiech, EMUI, bez przywracania ustawień fabrycznych. Wszystko zależy od użytkowania. Na Plus LG jest też większa wytrzymałość, wodo i pyłoszczczelność, których w Huawei brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2018 o 21:05, Bandusinski napisał:

A galaxy A8? Jest złotym środkiem pomiędzy Galaxy S7 a LG G6.

Warto w niego inwestować?

 

Ja w dalszym ciągu uważam że w tym budżecie najlepszym wyborem będzie LG G6. W porównaniu do A8 masz troszkę lepszą baterię, procka i ekran w lepszej rozdzielczości. Dalszym ciągu to nie jest bardzo stary model, flagowiec z zeszłego roku :) i koszt ok 1400.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2018 o 21:05, Bandusinski napisał:

A galaxy A8? Jest złotym środkiem pomiędzy Galaxy S7 a LG G6.

Wydajnościowo LG G6 jest mocniejsza, procek A8 jest klasę niżej od LG-ka, grafika tym bardziej, rozdzielczość ekranu również plus dla LG, aparat - w A8 brak optycznej stabilizacji obrazu. Nie bardzo znajduję element, w którym A8 byłaby lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2018 o 11:47, Loizok napisał:

A mi a2? Dużym plusem jest czysty android

Mi A2 to raczej półka niżej od LG G6. Pod każdym aspektem lepszy jest G6. Według mnie w tym budżecie nic lepszego nie znajdziesz. Weź pod uwagę że G6 nie jest to taki stary model. To flagowiec z zeszłego roku. W necie gdzieś czytałem plotki, że może pojawi się jeszcze jedna aktualka systemowa. Tę informację na razie traktowałbym jako plotka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jeżeli ze sprawowanych na smartfonie czynności jako pierwszą wymieniasz słuchanie muzyki, słuchasz jej dużo i jej jakość nie może Ci być obojętna, to raczej odradzałbym A8, bo w przypadku tej serii Samsung mocno idzie na skróty na płaszczyźnie audio. Smartfonem oferującym bardzo dobra jakość dźwięku w Twoim budżecie, jeśli nie najlepszą (nie licząc HTC) jest właśnie LG G6. Lepiej też brzmieć będzie Mi A2 - opcja, na którą namawiałbym Cię najbardziej.

Dnia 10.10.2018 o 19:10, mickey123 napisał:

Mi A2 to raczej półka niżej od LG G6. Pod każdym aspektem lepszy jest G6. 

Ogólnie zgoda, ale nie, jeżeli chodzi o, zwłaszcza przednie, foto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...