Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Torment01

Rozwiązany: Jaki telewizor?

Polecane posty

Witam, jestem trochę zielony w doborze odpowiedniego tv. Odległość z jakiej będzie oglądany to około 2,85m czasem 1,7m, dlatego myślę że 55 cali będzie odpowiednie, chyba że nie? Do tv będzie podłączona ps4 pro, ps3 i komputer. Budżet niestety ogranicza mnie do 3000zł, można trochę nagiąć, ale nie więcej niż 3500zł. Telewizor głównie z myślą o graniu, ale wiadomo, filmy też będą oglądane. Do tej pory korzystałem z 24 calowego monitora na matrycy TN. Ogólnie nadal trochę się zastanawiam, czy kupić tv czy duży 32 calowy monitor, doradzi ktoś?:) Grane będzie w gry pokroju wiedźmin, fifa, jakieś bijatyki. Myślałem nad tym Sony KD-55XE7005, chyba że coś lepszego się wyrwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten ambilight można w razie czego wyłączyć?:D a jak z płynnością i input lagiem? obczaiłem że ma tylko 50Hz. No właśnie, nie wiem czy nie za blisko, może 50 cali będzie dobre? 1,7m pewnie za blisko ale 2,85m? bo z takiej odległości pewnie będzie używany, to 1,7m to jest najniższa odległość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambilight to trochę zbędna pierdoła. Wyłączyć można, ale jeśli nie będziesz korzystał to szkoda dopłacać za to, można kupić znacznie lepszy sprzęt w tej cenie - Philips nie jest najlepszym wyborem wśród TV. Warto poczytać opinie o ich urządzeniach.

Co do odległości https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/ tutaj jest fajny kalkulatorek. A czy wybrać TV czy monitor... Jeśli do 32 cali chciałbys brać to lepiej monitor, powyżej tylko TV. Przy 4K odległośc zalecana przy 55" to 1.16 m do: 2.31 m, 50" daje 1.05 m do: 2.1 m

Ten Soniak wydaje się całkiem ok wg specyfikacji i opinii. Za 2750 zł dostaniesz również LG 55UK6750 - https://www.sferis.pl/telewizor-55-4k-lg-55uk6750-4k-3840x2160-smarttv-p599614

Dobra jakość obrazu, wysoka jasność, Active HDR, sporo optymalizacji obrazu, dobry dźwięk, choć tutaj pewnie będziesz chciał coś zewnętrznego podłączyć. Z wyglądu jak dla mnie piękny, małe rameczki, niewielka grubość, VESA też jest, jakbtyś kiedyś potrzebował powiesić. Zestaw zawiera też Pilot LG Magic, przydaje się przy obsłudze SmartTV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem (jeszcze nie dostarczony) Samsung UE50NU7402. 50 cali, 4 k, w trybie gra bardzo dobry czas reakcji, jako, że to model z 2018 r. ma apkę SteamLink pozwalającą na strumieniowanie obrazu z kompa w 4k. Bardzo ważne dla mnie, nie ma żadnych srebrzeń i innych dodatków, które ni diabła nie będą do niczego w salonie pasować, cały czarny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, jeśli chodzi o Philipsy czy inne panasonic to też, nie jestem przekonany, ale oczywiście nie wykluczam wszystkich opcji. Właśnie widziałem ten kalkulator wcześniej, czyli wychodziło by że łapie się w ten przedział, ale i tak nie jestem przekonany muszę pomyśleć.

A co do mojego dylematu w ogóle, czy monitor czy tv, to mam taki problem, że czasem przy kompie przeglądam neta, czy coś innego i tu fajny monitor by się spisał, ale są chwile gdzie z dziewczyną oglądam film czy gram, albo przyjeżdża znajomy i jest nas 3-4 osoby i myślę sobie, "ale by się tv przydał". 

Tego LG 55UK6750 to chyba nigdzie nie ma?

Sawpel - i jak ten Samsung? a z jakiej odległości będziesz go użytkować?

A nie znalazłem, tego LG coś źle chyba szukałem:)

A jaką matryce ma ten LG? Pewnie IPS? Jak  płynnością i input lagiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Torment01 napisał:

Sawpel - i jak ten Samsung? a z jakiej odległości będziesz go użytkować?

Obecnie mam 40" i używałem jej z odległości 2,50 m. Przy filmach było spoko, ale przy graniu już średnio, niektóre gry miały za małe napisy i musiałem schodzić z kanapy i siadać opierając się o nią.

50" 4k będzie idealne z tej odległości. Miałem też okazję próbować użytkować 50" z odległości 2,10 m i byłoby mi na tyle niewygodnie (zbyt blisko jak dla mnie), że właśnie wziąłem poprzednią 40".

Edytka: Rozpakowałem, ustawiłem, uruchomiłem. Na pewno nie chciałbym większego przy tej odległości, mi całkowicie odpowiada rozmiar, ale co kto lubi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydowałbym się na tv to chyba na LG 50UK6750 lub na Sony Bravia KD-49XE7005, albo ich wersje w 55 calach. Tylko nie ma coś testów tego LG, czy opinii. Nie wiem jaką ma matryce, jak wypada w grach. Z tego co czytałem to lepiej się sprawdzi chyba VA, znaczy się filmy u mnie będą oglądane po ciemku lub przy minimalnym świetle, słyszałem że też lepiej sprawdza się w grach? Prawda to?

Ciągle też myślę czy tv czy monitor, ale nad tym to chyba sam muszę pomedytować. Jeśli miałbym stawiać na monitor to kupił bym chyba to LG 32GK850G-B, z racji że mam GeForca to G-Sync miałby zastosowanie, monitor bardziej na przyszłość bo 144-165Hz wykorzystam tylko w kilku grach.

Ogólnie ten kalkulator odległości chyba dziwny jest:) znaczy się 55 i 4k a minimalna odległość to 1.16m to faktycznie chyba mało. A w ogóle mam pytanie, do wejścia słuchawkowego w tv podłącze normalne głośniki? bo taki manewr chce wykonać, a przy tym samsungu chyba nie ma takiego wejścia.

Znalazłem coś takiego LG 50UK6500, ale ten wcześniej proponowany LG 50UK6750 w wersji 55 cali, to chyba na mój rozum model wyższy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę swój temat:D może moja opinia się komuś przyda:D Zdecydowałem się jednak na Sony KD-55XE7005 i generalnie nie jest zły, dobry input lag, obraz niezły, 4K, ale pod warunkiem, że siedzi się na wprost. Wiem, wiem, doskonale wiedziałem w co się ładuje kupując tv z matrycą VA, ale nie sądziłem, że będzie mnie to aż tak drażnić. Po przekopaniu masy tematów o matrycach wszyscy pisali o tym jaka to czerń w matrycy IPS jest kiepska więc bałem się tego jak ognia bo po ciemku też się często ogląda filmy. W sumie to jedyna wada tego TV, tak jak wcześniej napisałem generalnie nie jest zły po prostu wada matrycy VA, teraz wiem że na pewno wybrał bym inny TV. A i czemu go nie oddałem po 14 dniach? Szczerze już mi się nie chciało:D przyzwyczaiłem się, większość czasu jednak siedzę na wprost. Jaki bym wybrał teraz? Zastanawiał bym się miedzy tym Samsung NU8002, a tym Philips PUS8303, dołożył te kilka stów po prostu. Wbrew opiniom ten Philips, nie wygląda źle, matryca IPS, ale ambilight trochę by tą czerń ratował, lag na poziomie 31ms też nie jest zły, a ten Samsung laga ma już ultra niskiego plus technologia płynnego obrazu podczas gry, między tymi dwoma bym się zastanawiał. A co do wielkości do 55 cali wydawało się duże, ale zrobiłem przemeblowanie w pokoju i teraz jak chce być bliżej akcji to oglądam z 2,5m, jak nie, albo ogląda się w grupie to mam jakieś 3m trochę ponad i jest ok:) Następny tv celował bym coś drożej bo na tv czy monitorach zdecydowanie nie ma co oszczędzać, za jakieś 2 czy 3 lata wyjdą nowe konsole coś się pomyśli, tym czasem wyeksploatuje tego soniaka;) 

W razie czego, to można temat zamykać.

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...