Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

domanweb1

Brak Realteka, nie czytanie mikrofonu.

Polecane posty

Witam,

kupiłem sobie ostatnio mikrofon krawatowy, podłączyłem go do komputera i nie działał. Co najgorsze, po tym zdarzeniu mikrofon, który mam w słuchawkach i który jest mi niezbędny również przestał działać (wcześniej działał bez zarzutów). Słuchawki normalnie działają, ale mikrofon nie (jeśli nagrywam dźwięk, to pracuje jedynie mikrofon wbudowany w laptopa). Normalny sposób rozwiązania danego problemu to wejście w realtek high definition audio i zaznaczenie, aby wykrywało urządzenie jako słuchawki z mikrofonem; problem polega niestety na tym, że nie mam realtek high definition audio. Ni ma. Ani jak próbuję znaleźć, ani w panelu sterowania, gdzie powinien się znajdować. 

1.jpg.e70d7e578361a8c756475e5e3a4214a9.jpg2.jpg.571221b54619ea6f2422800ec0fa03c0.jpg

 

 

Pogooglowałem i wyczytałem, aby odpalić ten plik: C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtkNGUI64.exe no i również okazało się to niemożliwe, gdyż mój folder z realtekiem wygląda następująco: 

3.jpg.aeb39d735eff87fdddbd793f8a54615e.jpg

 

Jedyną opcją która została w mojej głowie było przywracanie systemu. Przywróciłem więc do momentu, kiedy mikrofon w słuchawkach na pewno działał, jednak nie pomogło. Testowałem te słuchawki z mikrofonem w innym komputerze i wszystko działa. Powoli kończą mi się pomysły co robić, stąd moja prośba o pomoc w tym miejscu: wiecie może czy da się to naprawić bez pomocy egzorcysty i ew. co mogę jeszcze spróbować zrobić? 

Mój system to windows 7 x64. Sony Vaio. Oryginalnie był w nim zamontowany Windows 7 32 bitowy, ale na skutek mojej nierozwagi przy reinstalacji przypadkowo pobrałem 64 bitowy i tak już zostało. 

Z góry dziękuję bardzo za pomoc. 

 

PS. wszystkie sterowniki instalowałem, odinstalowywałem, później znowu instalowałem. Nic nie pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalowałeś system x64 to też sterowniki musisz zainstalować w wersji dla systemów x64 poszukaj na stronie producenta lub realteka. Nie wszystkie sterowniki są dla obu systemów x32 czy x64 niektóre mają oddzielne instalatory do pobrania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...