Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

profesorresor123

Karta graficzna do 2000PLN... Co wybrać?

Polecane posty

Witam serdecznie

Niedługo planuję wymianę karty graficznej w moim blaszaku. Mój budżet to 2000 zł. Co powinienem wybrać? Na co zwrócić uwagę? 

Na chwilę obecną moją uwagę przykuł Asus GeForce GTX 1080 Turbo. Znalazłem w internecie ofertę za dokładnie 2k, jednak porównując ją z innymi stronami różnica w cenach często wynosi co najmniej  500 zł. Czy nie jest to czasem podejrzane?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania, ponieważ też się zastanawiałem nad zakupem 1080-tki.Moje pytanie, to jaka karta i 8 GB RAM za budżet 2500 złotych, aby wszystko śmigało na ultra ustawieniach? Grać będę na rozdzielczości Full HD 60Hz. Pomijam kwestię reszty sprzętu, ponieważ na procek będę zbierał później ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, witorrr98 napisał:

Podłączam się do pytania, ponieważ też się zastanawiałem nad zakupem 1080-tki.Moje pytanie, to jaka karta i 8 GB RAM za budżet 2500 złotych. Pomijam kwestię reszty sprzętu, ponieważ na procek będę zbierał później ;)

Pomijasz resztę sprzętu, to skąd mamy wiedzieć jaki RAM ci obrać? DDR3, DDR4? Pod jaką platformę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie, to jak widzisz dalszy upgarde? Bo kupno GTX 1080 pod obecny procesor to nie ma sensu, będzie duży bottleneck. Jeśli planujesz zostać przy obecnej platformie i tylko wymienić procek na np i7 4770 / i7 4790, to powyżej GTX 1070 Ti bym się nie pakował.

A jak planujesz wymienić całą platformę, to nie wiem czy jest sens kupować drugie 8 GB RAM, bo i tak będziesz musiał sprzedawać i inwestować w DDR4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mam 3100 z moich oszczędności na nowe komponenty.Ile kasy powinienem zaoszczędzić na części, które starczą mi na parę dobrych lat zabawy w full HD i 60 klateczkach?

W procesor nie oszczędzam od razu mówię, ponieważ chciałbym, aby ta część byłą dosyć sprawna.

Płyta główna https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/ chyba będzie jak najtańszym rozwiązaniem.

Reszta pójdzie na pamięć i kartę graficzną, bo o ile mi wiadomo to ta płyta główna nie obsługuje takiej, jaką ja mam, a DDR4

Także mógłby ktoś uprzejmy dać dobry zestaw, tak aby wyszło, żebym nie musiał przez parę lat zmieniać kompozycji kompa? Wolę mieć zestaw porządniejszy na parę lat, niż robić upgrade kompa co rok :)

Jeśli chodzi o kasę, to wolałbym nie tyle, żeby była jak najniższa, co żeby cena odpowiadała wydajności, a nie żeby dopłacać setki złotych tak naprawdę za nic.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...