Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

princefan

Modyfikacja komputera pod HTPC - co po G4560?

Polecane posty

Hej,
Chciałbym nieco "zmobilizować" mój PC, gdyż lapki osiągają teraz absurdalne ceny, a i tak podczas podróży korzystam z Kindle'a (mobilne granie męczy).
Problem jest taki, że posiadam na stanie obecnie G4560 i nie chciałbym się go od razu pozbywać pod "przyszłościowe" platformy, a mobkę jednak wypadałoby wymienić na Mini-ITX.
Co zrobić, skoro po głowie chodzi mi Cooler Master Elite 110 (jest malutki, zapewnia wystarczające chłodzenie)?
Dać inną obudowę (wymiary 30x30x30 byłyby jednak fantastyczną sprawą), by zmieścił się ASUS H110M-K (aktualna płyta)?
Wyprzedać wszystko i zainwestować w nową platformę (najbardziej sensownie wyceniony jest teraz Ryzen 5 2400G)?
Kupić możliwie dobrą mobkę, z której przesiadłbym się na i5-7500 np.?

Chciałbym mieć możliwość stopniowania kosztów.
P.S. Reszta podzespołów to GTX 1050 2GB (z jednym wentylatorkiem, wciśnie się), CM 460W (zasila to wszystko bez problemów) i 8 GB DR4 Hyper FuryX 2666Mhz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do najnowszych gier - doskonale zdaję sobie z tego sprawę, po prostu myślę nad przejściowym rozwiązaniem. Sama obudowa jednak chciałbym, żeby była możliwie wydajna i mała, by móc ją bezproblemowo wozić w transporcie w torbie sportowej/postawić pod telewizorem bez większych podejrzeń. Myślę nad tym, żeby odsprzedać aktualną płytę główną i włożyć w jej miejsce zamiennik ITX, a potem przejść od razu na AM4 (koszty LGA 1151-3 to absurd).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że więcej sensu ma przesiadka od razu na AMD:

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450-i-aorus-pro-wifi-1-0-m-4900264/ + http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=334362 (Ryzen 5 2400G sensu nie ma jeśli masz osobną grafikę)

Bo po co inwestować w nową płytę pod Pentiuma, skoro i tak za jakiś czas trzeba będzie się przesiąść? Z kolei przesiadka na używane i5 7500 czy coś w ten deseń ma raczej średni sens, bo ciężko będzie upolować te procki w sensownej cenie.

No chyba, że nie chcesz teraz wydawać tyle kasy, to można poszukać jakąś tanią płytę iTX pod Pentiuma i na razie ciągnąć na tym - w gruncie rzeczy dopóki nie zmienisz grafiki, to i tak mocniejszy procek nie jest tu potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zdecyduję się na zostanie przy Pentiumie, w miarę możliwości i z upływem 2-3 miesięcy (potrzebuję go zmniejszyć na już) sprzedam po prostu tą platformę i postawię na Ryzena, który poleciłeś (jakoś mi umknął w testach). 
Dzięki za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...