Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Malmar

Komputer stacjonarny około 6000zł

Polecane posty

  • Budżet na komputer: Około 6000
  • Części do kupienia: Skrzynka
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: Gry + programowanie
  • Preferowany sklep: X-kom, Morele
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): 1920x1200 60Hz, HDMI
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Termin zakupu komputera: Wrzesień 2018
  • Dodatkowe uwagi: Zastanawiam się nad dokupieniem potem monitora w wyższej rozdzielczości/taktowaniu. Dyski HDD będę przekładał z innego komputera.

Wstępnie po wizycie w x-kom zaproponowano mi coś takiego:

Procesor: Intel i5-8600K 3.60GHz 9MB 1269

Chłodzenie: SilentiumPC Grandis 2 XE1436 175

Zasilacz: SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold 349

RAM: G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) 619

GFX: Gigabyte GeForce GTX 1080 WindForce III OC 8GB GDDR5X 2349

Płyta główna: MSI Z370 SLI PLUS 629

Obudowa: Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass czarno-czerwona 319

Dysk: GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2) 259

Czy taki zestaw jest w miarę OK? Zastanawiam się jeszcze nad wymianą procka na i7. Nie wiem też jaka w praktyce jest różnica między GTX 1080, GTX 1070 i ich różnymi wersjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie planujesz podkręcać procesora to ten zestaw nie ma żadnego sensu. Procesor do podkręcania, droga płyta główna.

Ja bym wolał złożyć zestaw na Ryzenie 7 2700. i5 8600k to 6 gołych rdzeni, w Ryzenie masz 8 rdzeni i 16 wątków. Do tego możliwość wymiany w przyszłości procesora na nową generację Zen 2.

Tak by to wyglądało:

https://www.x-kom.pl/lista/wwrg4i9b4

Przy okazji lepszy zasilacz i obudowa. Możesz ewentualnie rozważyć dopłatę do wyżej taktowanego Ryzena 7 2700X jeśli absolutnie wykluczasz podkręcanie.

i7 obecnie ma absurdalnie wysokie ceny i nie zanosi się, żeby w najbliższej przyszłości miały one zmaleć.

Co do GTX 1070 vs GTX 1080 - w sieci są testy, więc można ocenić. Generalnie raczej warto dorzucić, szczególnie jeśli w planach jest przesiadka na wyższą rozdziałkę / odświeżanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedostępna bo kupiłem ;) Chociaż nawet jak zamawiałem to w trakcie tego samego dnia zmieniała się z niedostępnej na dostępną i z powrotem ;) Ostatecznie skorzystałem z części uwag @xyz chociaż zostałem przy Intelu, bo część softu na którym pracuje nie lubi się z prockami AMD. 

Ostatecznie zamówiłem: https://www.x-kom.pl/lista/gvf71gflg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bull3t napisał:

G. Skille 3200/CL15 na kościach Samsung B-Die za 700 zł to fajna cena.

A to nie są czasem Hynixy? Też myślałem, że Samsungi, ale jak tak patrzę, to końcówka GVR to chyba Hynix. No ale mniejsza, przy Intelu to wielkiego znaczenia nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...