Jump to content
TakiTamMagik

Aspire v3-372 problem z touchpadem

Recommended Posts

Cześć,

ostatnio przed końcem gwarancji wysłałem mojego laptopa do serwisu. Ze względu na zgłoszone przeze mnie problemy z touchpadem (złe spasowanie, przez co dostawały się pod niego śmieci) wymieniono płytkę dotykową. Pierwsza płytka była firmy ELANTECH, wymieniono ją na model firmy Synaptics. I tu rozpoczęły się problemy - odkąd dostałem laptopa, touchpad "wariuje" - po uruchomieniu działa normalnie, ale w trakcie użytkowania zacina się, łapie tylko fragmenty ruchu, czasami nie rejestruje palca w ogóle. Usunąłem sterowniki elantech, odinstalowałem urządzenie z menedżera urządzeń, wyczyściłem CCleanerem rejestr i zainstalowałem sterownik Synaptics ze strony Acera. Dalej to samo. Próbowałem użyć Windows Precision Driver, ale efekt niezmienny. Po rozmowie z supportem Acera polecono mi zainstalować sterownik IO, potem chipsetu, a następnie znowu Synaptics. Oczywiście nic to nie dało, jednak wciąż jestem przekonany, że to nie problem samej płytki, a sofware'u. Co może być powodem takich zachowań? 

Poniżej załączam screena z menedżera urządzeń:

ucP54bi.jpg

Jak widać są 2 urządzenia o nazwie "Mysz zgodna z HID" (3. to myszka na USB). Lokalizacja 1. z nich jest opisana jako "na Synaptics HID-Compliant Touch pad Device", a drugiego "na Urządzenie I2C HID". Jeżeli odinstaluję to pierwsze, to po reboocie nie pojawia się ponownie i konieczne jest ponowne zainstalowanie sterowników Synaptics. Natomiast jeśli odinstaluję 2., to pojawia się ponownie po reboocie. Czy nie oznacza to, że system nie rozpoznaje płytki jako urządzenie Synaptics i stąd to "wariowanie"?