Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

CD-Action 11/2018 – zawartość

Polecane posty

Nowe wydanie CDA w sprzedaży od 25 września, ponownie w cenie 9,99 zł i bez płyty, za to ze zdrapką z kodem na dwie steamowe pełne wersje gier – Street Fighter X Tekken (PL/EN) i Zanzarah: The Hidden Portal (EN). Egzemplarz pisma pozwoli Wam też wejść za darmo na Warsaw Games Show/Warsaw Comic Con i kupić taniej bilet na PGA.

Wydanie zaczynamy od dwóch gorących tematów – przyjęcia przez Parlament Europejski kontrowersyjnego projektu dyrektywy o prawie autorskim (tzw. „ACTA 2”) oraz ujawnienia odtwórcy roli Geralta w serialu „Wiedźmin” Netfliksa. Obszerniejszy niż zazwyczaj dział W produkcji to pokłosie przede wszystkim niedawnego Gamescomu. Wśród tradycyjnych zapowiedzi znajdziecie m.in. Devil May Cry 5, Desperados III, Fallouta 76 i The Settlers. Papkin, który pojechał na niemieckie targi, miał okazję ograć przedpremierowo wiele nadchodzących tytułów, w tym Sekiro: Shadows Die Twice (nowa produkcja twórców Dark Souls trafiła zresztą na naszą okładkę), World War 3, Spyro: Reignited Trilogy, Dying Light: Bad Blood, Darksiders III i BioMutanta. Największą bombą w dziale są jednak trzy strony o Red Dead Redemption II – CormaC spotkał się z ludźmi z Rockstara i ograł najważniejszą produkcję tego roku, a teraz zastanawia się, dlaczego właściwie pisze o sobie w trzeciej osobie.

Tytuł głównej recenzji numeru przypadł Spider-Manowi, o którym rozpisał się enki. Łącznie zrecenzowaliśmy 20 gier, spośród których wyróżnić też trzeba Shadow of the Tomb Raider, Two Point Hospital, PES-a 2019, F1 2018 i Dragon Questa XI (pełną listę znajdziecie w spisie treści). Miłośnikom Kaszanki polecamy tym razem Super Seducera 2, czyli interaktywny instruktaż podrywania kobiet.

Publicystykę otwieramy „Chińską falą”, czyli czterostronicowym artykułem o rosnącej roli Chin w branży gier. Dalej piszemy o licencjach w serii FIFA, ustalamy wiarygodność postnuklearnych realiów Fallouta, przybliżamy okoliczności narodzin Dooma z 2016 roku i wspominamy polską grę Teenagent. W Magazynie kulturalnym przyglądamy się fenomenowi Slender Mana, zahaczając rzecz jasna o film. „Tu powinien być wywiad z Pete’em Hinesem” to relacja Papkina z rozmowy z wiceprezesem Bethesdy, który mówił bardzo dużo, ale z wprawą wytrawnego PR-owca nie powiedział nic. Dział doprawiliśmy czterema felietonami i Szpilami. W Technologiach polecamy przede wszystkim megaporadnik poświęcony tanim i dobrym peryferiom dla graczy – klawiaturom, myszkom, słuchawkom i monitorom. Mieliśmy też okazję przetestować w kilku grach nowego GeForce’a RTX 2080.

UWAGA! Przy zakupie tego wydania CDA sprawdź, czy na str. 130 znajduje się nienaruszona zdrapka z kodem na pełne wersje!

 

DODATKI DO MAGAZYNU

  • Zniżka 40% na PGA – przyjdź 6 października do hali biletowej MTP z tym numerem CDA i pokaż go kasjerowi. Poproś o pieczątkę w wyznaczonym miejscu – dzięki niej będziesz mógł kupić bilet na VIP Day z dużym rabatem, płacąc 90 zł zamiast standardowych 150 zł.
  • Wejściówka na Warsaw Games Show/Warsaw Comic Con – ten numer CDA uprawnia do bezpłatnego, jednorazowego wstępu jednej osoby w wybranym dniu targów, pod warunkiem wcześniejszej rejestracji na stronie www.warsawgamesshow.eu i okazania magazynu przy wejściu na targi.
  • Kod zniżkowy o wartości 150 zł na bezprzewodową mysz Logitech G403 do wykorzystania w sieci sklepów RTV Euro AGD (także w sklepie internetowym).

 

PEŁNE WERSJE GIER

Street Fighter X Tekken PL/EN (Steam, do pobrania z internetu)

bijatyka • 2D • zderzenie światów
Wymagania: Win XP/Vista/7/8/10, Intel Dual Core 1,8 GHz/AMD Athlon II X2, 1 GB RAM, GeForce 6600/Radeon X1600

Niezwykły pojedynek mistrzów wagi ciężkiej bijatyk! To zderzenie światów zorganizowane zostało przez Yoshinori Ono – projektanta Street Fightera IV, z którego SFxT zapożycza więcej niż tylko styl graficzny. Gra dopuszcza do czterech graczy lokalnie, więc sprawdza się jako rozrywka imprezowa. Walki w niej toczą się w parach, tagowo na zmianę, z interakcjami pomiędzy zawodnikami, w tym opcją wykorzystania obydwu zawodników naraz (tym drugim kieruje AI), a nawet poświęcenia jednego z nich, by na pewien czas wzmocnić drugiego. Technicznie Street Fighter X Tekken wciąż jest znakomity.

 

Zanzarah: The Hidden Portal EN (Steam, do pobrania z internetu)

action-adventure • Fable • Pokémon
Wymagania: Win Vista/7/8/10, Intel Pentium 2 500 MHz/AMD Athlon 500 MHz, 64 MB RAM, GeForce/Voodoo 5500

Stworzona w 2002 roku przez francuskie studio Funatics Development znakomita gra akcji przypominająca Fable, Beyond Good & Evil i... Pokémony. Główna bohaterka, Amy, otrzymała niezwykły dar – runę, która przenosi ją do Zanzarah, świata wróżek, krasnoludów i złowrogich mrocznych elfów. Rozgrywka łączy RPG, action-adventure i... FPS-y, przeplatając fazy eksploracji i spotkań z walką toczoną na odrębnych arenach. W tych ostatnich, w zręcznościowo-taktycznych starciach, walczą wróżki. I są to walki brutalne.

 

SPIS TREŚCI

Ad ACTA [2]
Jeden na Luthora, drugi na potwora
Newsy
 

W PRODUKCJI

Devil May Cry 5
Desperados III
Fallout 76
Left Alive
The Settlers
Rebel Galaxy Outlaw
Torchlight Frontiers
 

JUŻ GRALIŚMY

Red Dead Redemption II
Sekiro: Shadows Die Twice
The Dark Pictures: Man of Medan
11-11 Memories Retold
World War 3
Spyro: Reignited Trilogy
Dying Light: Bad Blood
Re-Legion
Stygian: Reign of the Old Ones
Twin Mirror
Darksiders III
Gris
Young Souls
BioMutant
 

RECENZJE

GameWalker
Spider-Man
7 Billion Humans
State of Mind
Two Point Hospital
MultiTaskManager
Ganbare! Super Strikers
Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age
Shadow of the Tomb Raider
Donut County
The Messenger
Death’s Gambit
Ultimate Fishing Simulator
Strange Brigade
The Low Road
F1 2018
Not Tonight
Planet Alpha
PES 2019
Guacamelee! 2
Kaszanka Zone: Super Seducer 2
 

PUBLICYSTYKA

Chińska fala
Felieton: Kosmologia Kioto
Felieton: Ciri była Piastówną spod Gniezna!
A piłki są dwie...
Felieton: PrzedPremiera
Felieton: Hip, hip, chmura
Magazyn kulturalny: Slender Man
Atomity
Tu powinien być wywiad z Pete’em Hinesem
Budujemy nowy Doom
TeenAgent – opowieść o dojrzewaniu
Szpile
 

TECHNOLOGIE

Megaporadnik: Tanie peryferia do grania – myszki, klawiatury, słuchawki i monitory
 

Testy

Smartfon Honor Play
Smartfon Wiko View Go
Monitor ultrapanoramiczny AOC Agon AG352UCG6
Głośniki 2.1 Razer Nommo Pro
Słuchawki USB Roccat Khan Aimo
Klawiatura Corsair K70 RGB MK2
Uniwersalna przejściówka do padów ConsoleTuner Titan One
Fotel gamingowy E-blue Auroza Pro Gaming Chair X1
Fotel gamingowy SPC Gear SR700 Black
Routery typu mesh Totolink T10
 

INNE

Na Luzie
Action Redaction
Loot
Zdrapka z kodem

 

CDA_11_2018_okladka_179t4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czas zauważyłem, że nie ma u was już stanowiska zastępcy redaktora naczelnego, tylko pojawiło się się sekretarz redakcji - czym on się dokładnie zajmuję. Poza tym warte zwrócenia uwagi jest to, że Jacek Smoliński znany jako gem jest już tylko stałym współpracownikiem - czyżby Techland znowu przejął waszego członka załogi lub inna firma, bo taki martin, Hut, Berlin albo pracują w tej wspomnianej prze ze mnie firmie, albo pracowali. 

A co do samego numeru - na pewno kupię jak zwykle, dobrze że postaliście przy formule zdrapki, poprzedni musiał się naprawdę dobrze rozejść.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei miałem się przerzucić na konkurencję, ale coś tak łyso bez CDA w jakiejkolwiek formie by nie było. Pełniaki w postaci Street Fighterów mi leżą, a i numery tłuste się zrobiły bez tej folii i płyt. Tzn mało tych testów sprzętu, co mi odpowiada. Jednak zostaję z CDA, bo myślałem że będzie równia pochyła, a jest lepiej. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście pouczyć papkina, że jest to czasopismo o grach a nie o poglądach politycznych w szczególności Jego. Chodzi mi głównie o artykuł na stronie 94. Rozumiem, iż jest to ważny temat, ale należy go napisać nie subiektywnie a obiektywnie. Część tekstu to masło maślane a najważniejsze informacje są dopiero pod koniec. Co w tym dziwnego, że politycy nie znają się na grach i nie grają w nie, mają więcej do roboty niż papkin. Przy okazji mówi się twarz PR a nie głowa (jeśli nie mam racji to przepraszam). 

Zdjęcia "Na Luzie" mają być śmieszkowaniem ze źle zrobionych zdrapek? Bo jeśli tak to coś kiepsko wyszło. Ludzie kupują często cd action dla kodów a nie dla recenzji i to, że produkt , który zakupili jest wadliwy nie jest powodem do żartowania sobie. Dział "Na Luzie" też już nie jest taki ciekawy jak kiedyś. 

W dziale technologie w kategorii myszek powinniście dać myszkę Logitech G403 i jakąś opinie. 

Recenzja Super Seducer 2 jest nijaka, chyba papkin wziął na serio tą grę a nie jako żart. Może mało inteligentna gra ale ona ma właśnie taka być. Nikt o zdrowych zmysłach nie odtwarzał by tych scenek w prawdziwym świecie. Ale najwyraźniej znalazła się dorosła osoba z wiadomymi poglądami politycznymi i napisała co wiedziała i ten początek "pewnie wsadzi do buzi wszystko nawet osiem penisów z dodatkową porcją ejakulatu" no no papkin zaczął przeglądać słownik synonimów XD ale i tak takie zdanie powinno być usunięte tak jak "smarowanie waginy miodem", "wolisz klasykę czy anal?" (nawet jeśli pada takie słowo w grze to nie powinno w tym tekście). "Gra La Ruiny to zaś słownikowa definicja "cringe'u", Gulasz z "Gulasz jak myślisz" wygląda przy nim jak Gustaw Holoubek deklamujący w Teatrze Narodowym "Wielką Improwizację" - to zdanie jak dla mnie nie ma sensu, ale jak ma to proszę mnie poprawić. Podobne błędy występują w recenzji Sekiro.  Jeżeli jest możliwość to lepiej wysyłać dwie osoby na takie wydarzenia aby recenzje nie były tylko pisane przez jedna osobę. 

Bardzo fajny komiks na stronie 10 "Czy to gryf? Czy to samolot" :) .  Również artykuł "Chińska Fala" został bardzo dobrze napisany.

Problem mam również z tekstem z poprzedniego numery "co za ulga". Powinna to według mnie napisać inna osoba. 

 Za to recenzja Total war'a three kingdoms została napisana przez osobę, która zna się na rzeczy, przez co czytało się bardzo przyjemnie :) . Tak samo recenzje Chasm (strona 54) fachowo napisana i na temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jest nowe CDA w skrzynce! Wraz z miłymi materiałami przysłanymi mi przez WWF za pomaganie zwierzakom. Tyle wygrać jednego dnia. :)

Zdrapeczkę już podrapałem i poszło gładziutko, więc jeżeli z drapaniem tego typu zdrapki nadal niektórzy będą mieli problemy, to chyba oznacza, że w rzeczywistości są kotami i próbując drapać, rozszarpują zdrapkę pazurami. No to na to już chyba nic nie poradzimy. ;)

Na razie jeszcze mało zawartości przejrzałem, ale przeczytałem sobie ramkę o ataku nuklearnym na CD-Action i się przy okazji dowiedziałem, że się przenieśliście na Słonimskiego. To w sumie spoko, bo dzięki temu zasięg promieniowania być może nie dotrze do mojego miejsca pracy, a tak to miałbym też przerąbane. :D Choć z drugiej strony szkoda, że pewnie teraz nie będzie mi dane spotkać Smugglera w azbestowym płaszczu. No nic! W każdym razie powodzenia i zdrowia życzę, bo czytam, że tam u was szaleje jakaś epidemia!

Hmmm... Co prawda liczyłem też na jakiś list od wydawnictwa w kwestii mojej prenumeraty (która wyszła drożej niż kupowanie CDA metodą tradycyjną), bo widzę, że niższa cena już zostanie, o czym świadczyć może tańsza oferta prenumeraty wydrukowana w tym najnowszym numerze. No ale nic. Pewnie niedługo tę sprawę załatwią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darkspartan404 napisał:

Co w tym dziwnego, że politycy nie znają się na grach i nie grają w nie, mają więcej do roboty niż papkin.

Odniósłbym się do tego. Wydaje mi się, że polityków znających się na grach jest już całkiem sporo, tylko ludzie ciągle głosują na te same stare twarze, które czołowe partie polityczne wysuwają na jedynki na listach i oni już od lat okupują pod różnymi barwami partyjnymi ławy sejmowe. Sytuacja się powoli zmienia, bo się już nie daje sali sejmowej samymi dziadkami obsadzić. Dlatego podejrzewam, że kolejne rządy mają coraz większą szansę widzieć nasz potencjał na tym polu niezależnie od tego, kto konkretnie będzie rządził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, darkspartan404 napisał:

Czy moglibyście pouczyć papkina, że jest to czasopismo o grach a nie o poglądach politycznych w szczególności Jego. Chodzi mi głównie o artykuł na stronie 94. Rozumiem, iż jest to ważny temat, ale należy go napisać nie subiektywnie a obiektywnie. Część tekstu to masło maślane a najważniejsze informacje są dopiero pod koniec. Co w tym dziwnego, że politycy nie znają się na grach i nie grają w nie, mają więcej do roboty niż papkin. Przy okazji mówi się twarz PR a nie głowa (jeśli nie mam racji to przepraszam). 

Najwyższa pora na powtórkę treści z szóstej klasy szkoły podstawowej, a konkretniej: na przypomnienie gatunków dziennikarskich. Zerknijmy w definicję felietonu, jaką częstuje nas słownik PWN.

"felieton [fr. feuilleton < feuillet ‘kartka’], krótki utwór publicystyczno-dziennikarski na tematy polityczne, społeczne, obyczajowe i kulturalne, posługujący się środkami prozy fabularnej, napisany w sposób lekki i efektowny, utrzymany w osobistym tonie"

Otóż z powyższej definicji jasno wynika, że felietonu nie da się napisać obiektywnie. To raz. Dwa, że teza tekstu jest następująca: premier Morawiecki (i nie tylko on) ma o branży pojęcie blade, ale docenia jej znaczenie. Nijak tutaj żadnych "poglądów" nie manifestuję. Za "masło maślane" możesz zaś podziękować szefowi KPRM, bo pewna część artykułu stanowi omówienie jego aktywności podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Co do ostatniego zdania - nie masz racji. Nie ma za co.

Cytat

Zdjęcia "Na Luzie" mają być śmieszkowaniem ze źle zrobionych zdrapek? Bo jeśli tak to coś kiepsko wyszło. Ludzie kupują często cd action dla kodów a nie dla recenzji i to, że produkt , który zakupili jest wadliwy nie jest powodem do żartowania sobie. Dział "Na Luzie" też już nie jest taki ciekawy jak kiedyś. 

Nie, mają być "śmieszkowaniem" z paradnych uwag na temat tego, jak to powinniśmy zmienić nazwę na "Zdrapka Action". Winszuję bardzo nieszablonowych zdolności interpretacji (?) prostego tekstu.

 

Cytat

Recenzja Super Seducer 2 jest nijaka, chyba papkin wziął na serio tą grę a nie jako żart. Może mało inteligentna gra ale ona ma właśnie taka być. Nikt o zdrowych zmysłach nie odtwarzał by tych scenek w prawdziwym świecie. Ale najwyraźniej znalazła się dorosła osoba z wiadomymi poglądami politycznymi i napisała co wiedziała i ten początek "pewnie wsadzi do buzi wszystko nawet osiem penisów z dodatkową porcją ejakulatu" no no papkin zaczął przeglądać słownik synonimów XD ale i tak takie zdanie powinno być usunięte tak jak "smarowanie waginy miodem", "wolisz klasykę czy anal?" (nawet jeśli pada takie słowo w grze to nie powinno w tym tekście). "Gra La Ruiny to zaś słownikowa definicja "cringe'u", Gulasz z "Gulasz jak myślisz" wygląda przy nim jak Gustaw Holoubek deklamujący w Teatrze Narodowym "Wielką Improwizację" - to zdanie jak dla mnie nie ma sensu, ale jak ma to proszę mnie poprawić. 

Papkin wprost daje do zrozumienia, że traktuje tę grę jako żart, ale jako żart kiepski, wulgarny, niesmaczny i obraźliwy. Nie mam pojęcia, w jaki sposób destylujesz z tego tekstu moje poglądy polityczne, ale całość twojego posta dość jasno mi komunikuje, że z rozumieniem słowa pisanego bywa u ciebie różnie. Dlatego taktownie w tym miejscu zamilknę.

"Takie zdanie powinno być usunięte", gdyż... ? Pojawia się w grze, którą opisuję, chcę czytelnika przestrzec przed "poczuciem humoru" które występuje w tytule... jak inaczej mam to zrobić? Uzasadnij mi, proszę, ten twój purytanizm. 

Kolejna sprawa: niniejszym poprawiam. To zdanie ma sens. Ponownie: nie ma za co.

Cytat

Podobne błędy występują w recenzji Sekiro.  Jeżeli jest możliwość to lepiej wysyłać dwie osoby na takie wydarzenia aby recenzje nie były tylko pisane przez jedna osobę. 

Nie wskazałeś mi dotychczas na żaden mój faktyczny błąd, ale jedynie opisałeś swoje domysły, a przy okazji wykazałeś się niezrozumieniem gatunków dziennikarskich (swoją drogą - zapowiedź Sekiro to nie recenzja Sekiro). 

Ale niech będzie, zagram z tobą w tę grę. Który z rzekomych "podobnych błędów" występuje w w zapowiedzi Sekiro?

a) pojawiają się w niej poglądy polityczne autora

b) w tekście występuje sformułowanie "głowa PR-u"

c) autor "śmieszkuje ze zdrapek"

d) "Papkin wziął tę grę na serio, a nie jako żart"

e) w artykule są zdania typu "smarowanie waginy miodem"

f) Papkin porównuje kogoś/coś do Gustawa Holoubka

 

 

Cytat

Problem mam również z tekstem z poprzedniego numery "co za ulga". Powinna to według mnie napisać inna osoba. 

...gdyż?

Mam ten tekst przed sobą. Nie widzę w nim grama agitacji politycznej, ba - nie wyrażam wprost ŻADNYCH poglądów. Rzetelnie tłumaczę, na czym polega pomysł rządu, oddając głos i developerom, i przedstawicielom ministerstwa (a wypowiedzieć mogła się również opozycja parlamentarna, którą o proponowane zmiany pytałem). Podkreślę to raz jeszcze - jest to tekst zrealizowany rzetelnie, w którym moje prywatne poglądy nie wychodzą na plan pierwszy. I tak być powinno, bo - w przeciwieństwie do felietonu - ten artykuł ma charakter informacyjny.

 

Cytat

 Za to recenzja Total war'a three kingdoms została napisana przez osobę, która zna się na rzeczy, przez co czytało się bardzo przyjemnie :) . 

Dziękuję, dobrze mi się ją pisało. Przy okazji ponowię wezwanie do powtórki treści, które - zdawałoby się - powinny być przyswojone na lekcjach języka polskiego. Otóż to nie jest "recenzja" Total Wara, ale zapowiedź Total Wara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoseBuster

Pamiętam AR z lat 90, tam się dopiero działo - konflikt międzynarodowy (pewnemu Bułgarowi nie spodobało się stwierdzenia, że to krowa ryknęła po bułgarsku albo jakby co przechodzimy na japoński i bułgarski), oskarżenia o nabijanie się z cukrzyków (z tych słodkości dostajemy cukrzycy) lub zarzuty o rozwalenie życia erotycznego (pewne kobieta z pretensjami o umieszczenie pełnej wersji RTS-a Dark Colony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w ogóle. Jakieś tam DLCki są do tego tytułu, ale nie sądzę by w tej kwestii (dodatkowe postacie) liczyć na to, co było przy zapowiedzi numeru (sami deklarowaliście, że będzie 50 wojowników, a jest podstawowo 38). Trochę nieładnie takie farmazony sadzić i wprowadzać w błąd odbiorców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Redakcjo CD-Action jako wieloletni Wasz stał czytelnik mam jedną uwagę związaną z najnowszym numerem - a konkretnie recenzją gry z Kaszanki. Ja rozumiem, że recenzent chciał możliwie jak najbardziej luzacko podejść do tematu, ale jest tam przynajmniej kilka naprawdę wulgarnych erotycznych sformułowań, które nie powinny znaleźć się w czasopiśmie adresowanym nie tylko do pełnoletnich graczy, ale także dzieci i młodzieży. Gdyby moje dziecko miało takie treści przeczytać, a później jeszcze używać ich na co dzień - wiadomo jakie są dzieci, chłoną jak gąbka - to numer wylądowałby w piecu i to byłby mój ostatni kupiony numer Cd-Action mimo ogromnego sentymentu i przywiązania do Was. Jestem przekonany, że nie tylko to moje odczucie dlatego apeluję o rozsądek na przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nalezaloby zrezygnowac z posylania dzieci do szkoly, odciac im dostep do TV i internetu, a w wielu przypadkach takze od rodzicow i najblizszego otoczenia. Najlepiej od razu zamknac je w jakichs izolatkach, bo zepsucie moralne i zle wzorce zachowania czaja sie wszedzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o rzeczach na które ma się realny wpływ. Wątpię, żeby do redakcji Cd-Action wpadł szaleniec i kazał napisać taki, a nie inny artykuł :)

 

Swoją drogą jak ktoś kładzie lachę na wychowanie swojego dziecka to potem to dziecko daje złe wzorce innym dzieciom, ale czy to, że to jest patologiczna postawa ma oznaczać, że my również mamy być przedstawicielami patologii i tak wychowywać swoje dzieci? Może w ogóle 3-latkom puszczajmy pornosy od rana do wieczora, niech uczą się "szacunku" do kobiet i oczywiście obowiązkowo wpajajmy jak oszukiwać i dorabiać się na cudzej krzywdzie. Będzie dobry potworek, gdy dorośnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, splashdamage napisał:

Droga Redakcjo CD-Action jako wieloletni Wasz stał czytelnik mam jedną uwagę związaną z najnowszym numerem - a konkretnie recenzją gry z Kaszanki. Ja rozumiem, że recenzent chciał możliwie jak najbardziej luzacko podejść do tematu, ale jest tam przynajmniej kilka naprawdę wulgarnych erotycznych sformułowań, które nie powinny znaleźć się w czasopiśmie adresowanym nie tylko do pełnoletnich graczy, ale także dzieci i młodzieży. Gdyby moje dziecko miało takie treści przeczytać, a później jeszcze używać ich na co dzień - wiadomo jakie są dzieci, chłoną jak gąbka - to numer wylądowałby w piecu i to byłby mój ostatni kupiony numer Cd-Action mimo ogromnego sentymentu i przywiązania do Was. Jestem przekonany, że nie tylko to moje odczucie dlatego apeluję o rozsądek na przyszłość.

Otóż te "wulgarne erotyczne sformułowania" pojawiają się również w grze. Skoro kolegę zmroziły - to chyba słusznie je w tekście zacytowałem, bo przestrzegły przed poziomem "dowcipu", jakim tytuł operuje i na pewno kolega nie kupi swojej latorośli Super Seducera 2. 

W grach wideo, podobnie jak w każdym innym medium, pojawiają się treści krwawe, pieprzne czy obsceniczne. Nie do końca rozumiem, dlaczego czasopismom poświęconym dziesiątej muzie wolno o takich pozycjach pisać, a pismu dla graczy - rzekomo nie. Zwłaszcza że - zapewniam - średni wiek naszego czytelnika jest wyższy, niż kolega myśli, a w artykule nie ma chyba niczego, o czym dorastający młodzieniec by i tak nie wiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, splashdamage napisał:

Piszę o rzeczach na które ma się realny wpływ. Wątpię, żeby do redakcji Cd-Action wpadł szaleniec i kazał napisać taki, a nie inny artykuł :)

 

Swoją drogą jak ktoś kładzie lachę na wychowanie swojego dziecka to potem to dziecko daje złe wzorce innym dzieciom, ale czy to, że to jest patologiczna postawa ma oznaczać, że my również mamy być przedstawicielami patologii i tak wychowywać swoje dzieci? Może w ogóle 3-latkom puszczajmy pornosy od rana do wieczora, niech uczą się "szacunku" do kobiet i oczywiście obowiązkowo wpajajmy jak oszukiwać i dorabiać się na cudzej krzywdzie. Będzie dobry potworek, gdy dorośnie :)

 

Ale problemu nie ma by dziecko czytało sagę o Wiedźminie czy Pieśń Lodu i Ognia? ;) 

To moralizowanie... sam pamiętam doskonale swoje czasy "dziecięce" i pierwsze dość mocne wulgaryzmy i epatowanie erotycznymi określeniami były w moim otoczeniu, które nie było żadną patologią (otoczeniu szkolnym rzecz jasna) w wieku 9 lat i jakoś teraz nie epatuję wulgaryzmami, nie krzywdzę kobiet itd....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie kod rabatowy na myszkę Logitech G403, ale jest ona praktycznie niedostępna. Raptem kilka sklepów Euro Rtv Agd w całej Polsce ma ją na stanie, z zastrzeżeniem, że może to być towar ekspozycyjny i bez możliwości wysyłki. Wysłać mogą egzemplarz outletowy, ale na zakup takiego nie można zastosować kodu rabatowego.

Odnoszę wrażenie, że sklep Euro Rtv Agd zakpił sobie z czytelników CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...