Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WarriorOfGloom

Doskładanie komputera

Polecane posty

Witam

Dysponuje kilkoma częściami do blaszaka m. in.:

Zasilacz: XFX-550W-SEW (to chyba model?) Wydaje mi się że wystarcza aż nadto do komputera osobistego

RAM: CMZ8GX3M2A1600C8 Chyba można zostawić?

Płyta główna: p8h61 pro

Zastanawiam się czy ma sens dokupienie do tego zestawu jakiegoś pasującego procesora i karty graficznej.

Budżet ciężko mi określić, nie wiem ile może kosztować(cały czas mam na myśli tylko procek i grafikę) doprowadzenie tego do stanu umożliwiającego granie w jakieś nowe gry. I czy w ogóle zostawanie na tej płycie ma sens. 

Warto chyba dodać że wchodzą w grę części używane

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się opierać na tym, to szukałbym używanego i7 2600 / i7 3770 (~ 350-400 zł). Do tego jakiś GTX 1060 6GB i będzie całkiem nieźle się grać w nowsze gry.

Inna opcja to sprzedaż płyty i RAM i przesiadka na coś współczesnego, czyli Ryzen 5 2600 (~ 720 zł) + płyta B450 (~ 300 zł) i RAM DDR4 (320 zł za 8 GB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie potrzebuje jeszcze pomoc w wyborze jakiejś przyzwoitej budy, możliwie nie drogiej coby na kartę starczyło :) 

Z tych dwóch procesorów któryś byłby lepszym wyborem czy po prostu kierować się najlepszą ofertą?

Obstawiam, że na procesor będę potrzebował jakiegoś chłodzenia. Zapewne nie będzie w zestawie do używanego procesora. Mógłbyś zalinkowac jak takie coś powinno wyglądać.

Jak wygląda kwestia z używanymi kartami graficznymi? Jest to ryzykowane? Zgaduje, że te wszystkie krypto koparki trafiają właśnie na taki rynek :P 

No i dzięki za odpowiedź i pomoc :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regnum RG4 byłaby ok.

Procek lepiej szukać i7 3770, jest nieco wydajniejszy. No ale zależy od cen - jak będzie dużo droższy to nie warto dopłacać.

Chłodzenie, Spartan Pro 3 lub nieco droższa Fera 3. Można też szukać używek 

Co do kart - szukaj czegoś z przynajmniej 2 letnią gwarancją producenta to nawet jak będzie to koparka, to przy długiej gwarancji raczej nie jest to wielki problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No według obecnych ofert to jakieś 100 zł różnicy :D

Jeżeli chodzi o tego GTX 1060 6gb. Świetna rada z tą gwarancją. Od razu wiem na co zwracać uwagę :D Czy powinienem pod uwagę brać również wersję Mini? Znalazłem informację, że różnią się osiąganymi temperaturami. Lepiej dla świętego spokoju skupić się na zwykłej wersji?

Poza tym czy pojawiające się już/zaraz/jeszcze nie nowe karty nvidii nie wpłyną jakoś na rynek używek? Czy może już to obserwuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 zł to za duża dopłata, tak z 50-60 myślę maksymalnie by się opłacało.

Ale tutaj np. za 400 zł jest - https://allegro.pl/intel-core-i7-3770-3-9-ghz-fabryczny-cooler-i7564928632.html - to jeszcze akceptowalna cena. Tylko wypadałoby się upewnić czy twoja płyta główna ma wgrany nowy BIOS pod obsługę procków Ivy Bridge. Jeśli nie to trzeba będzie zaktualizować, a żeby to zrobić musisz mieć procek Sandy Bridge. Czyli albo zanieść płytę do jakiegoś serwisu żeby ci zaktualizowali,, albo kupić jakiegoś starego Celerona / Pentiuma za kilka zł i na nim zrobić aktualizację, np. https://allegro.pl/intel-celeron-g540-2-50-ghz-2mb-s1155-gw-12m-f-vat-i7123174928.html

Co do karty - wersji mini raczej bym unikał, choć zależy, niektóre mają niezłe chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracałem uwagę raczej na oferty kup teraz :P Nie mam dużego doświadczenia z licytacjami na allegro ale zawsze można spróbować :D 

Tak się składa że na płycie jest aktualnie zamontowany G630 2,70GHZ więc chyba będę w stanie jakieś operacje przeprowadzić.

Rozumiem, że nawet gdyby udało mi się wejść w posiadanie boxowego coolera, warto zakupić np. Spartan Pro 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, daje 300 i jestem jutro :D 

W międzyczasie dowiedziałem się że znajomy trzyma w szafie i5 2300, wydaje mi się że socket się zgadza. Jest gotowy mi ją oddać ale obawiam się, że taki procesor ograniczałby kartę. W efekcie pewnie rozsądniej byłoby kupić jakąś słabszą ale szczerze mówiąc już się napaliłem na ta konfigurację zaproponowaną przez Ciebie. Tym bardziej że mieści się w budżecie.

Połączenie gtx1060 z ta i5 ma jakikolwiek sens? Nie jestem pewien czy będę zadowolony z rezultatów takiego oszczędzania :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem polecone przez ciebie części. Nie obyło się bez przygód.

Gdy dotarła do mnie obudowa okazało się, że ma pękniętą boczną szybę. Tu przyznam szczerze zdziwiłem się podwójnie, bo zamawiany model żadnej szyby mieć nie miał :p Reasumując dostałem model droższy tyle, że uszkodzony:D Następnego dnia kurier zabrał ją z powrotem, ale przy okazji zauważyłem dwa drobne problemy.  Otóż płyta ma już swoje lata i niestety ciężko jest jej sprostać dzisiejszym standardom.

Po pierwsze obudowa przyszła już z 3 zamontowanymi wentylatorami. Na płycie mam dwa wejścia. Zdaje się, że istnieją rozgałęzienia do tych 4 pinowych gniazdek. Czy stosowanie tychże niesie ze sobą jakieś skutki uboczne? EDIT: Ponoć te wentylatory wpina się nie do płyty ale bezpośrednio do  zasilacza. Szczerze mówiąc nie otwierałem tej uszkodzonej obudowy więc nie wiem, jeżeli tak to nie będzie problemu.

Po drugie nie za bardzo mam gdzie podłączyć porty usb 3.0 z obudowy. Nie ma wymaganego gniazda. Co ciekawe na tylnym panelu płyty są 2 wejścia usb 3.0. Tutaj chyba będę się musiał pogodzić z niedziałaniem tych z obudowy? Czy może też jest jakaś przejściówka na gniazdo 2.0 (oczywiście ograniczające prędkość do 2.0).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...