Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

DS - temat ogólny o grach

Polecane posty

kurczę...wciąż mam dylemat co wolę tongue_prosty.gif DSa czy PSP?I nie wiem na co się zdecydować.

Niby na DSie powala grywalność tytułów...ale ja ze swoich obserwacji znalazłem tylko 2 pewniaki do swojej ewentualnej kolekcji tytułów.New Super Mario Bros. oraz GTA:chinatown wars,w które miałem nawet okazję chwilę popykać i nie wiem czy nie wolę jego od tych nowych odsłon.Gra jest znacznie bardziej nastawiona na rozrywkę niż choćby jak dla mnie zbyt poważne GTA IV.

Ale do rzeczy:

przeglądałem sobie na gamespocie ranking najlepiej ocenianych tytułów na DSa i udało mi się wyhaczyć tylko te dwa tytuły.

Oglądałem gameplay'e kilku najwyżej ocenionych na youtube i jakoś to słabo wygląda.Nie chodzi tu o grafikę,ale o poziom trudności i rozbudowania tych gier.Mam wrażenie że faktycznie są to gierki w stylu platformówek w które pocinałem 13 lat temu.

Ale do rzeczy 2:P:

nie znalazłem tematu o najlepszych grach na DS (dlaczego jeśli jest tak dla PSP?) i stąd moje pytanie tutaj. Jakie jeszcze tytuły które wymagają od gracza odrobiny zaangażowania i stoją na dobrym poziomie polecacie?

Oglądałem m.in. gameplay Dragon ball:origins,którego poziom trudności wydaje się zerowy,no a jakiś przecież powinien być by gry dawały jako taką frajdę.Co wy na to?

Może jednak ktoś założyłby temat o najlepszych tytułach na DSa?

@edit:dobra,sam założyłem ten temat-nie wiem czemu myślałem że w tym dziale tematy muszą tworzyć moderatorzy...tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisujcie swoje ulubione gierki na tę konsolkę.

Fajnie byłoby gdybyście napisali też od siebie jakieś uzasadnienie-ot taka informacja dla niezdecydowanych na konsolkę lub tych którzy szukają nowych tytułów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nintendo DS ma to do siebie, że na konsolkę wychodzi dużo tytułów, a nie wszystkie trzymają poziom, jak na razie moje ulubione to:

Chrono Trigger - gra cRPG, z ciekawą fabułą, rozbudowana. Jak na DS grafika też nie jest zła. Główny motyw to przenoszenie się w czasie.

Brain Challenge - gra zawiera różnego rodzaju testy - na inteligencję a także na stres (gdy robiłam test pierwszy raz wyszedł mi niezły wynik 90% stresu:D)

Crash Mind Over Mutant - typowa platformówka z dobrą grafiką, bardzo ją lubię, ponieważ Crash to moja ulubiona postać na playstation z czasów dzieciństwa

Wszelkie gry o Mario zbierają bardzo dobre recenzje chociaż w żadną jeszcze nie grałam;p

Ace Attorney - seria gier o przygodach adwokata. Rozwiązujemy sprawy, prowadzimy przesłuchania itd.

Pokemon Diamond - to już klasyka Ninntendo - mnóstwo pokemonów, ogromny teren no i możliwość wymiany z innymi poprzez internet.

Picross DS - gra logiczna która nieziemsko wciąga:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radosiewko: a GTA: CW? Słyszałem o tej grze tyle, że gdyby nie moja nienaturalna niechęć do DSa (spowodowana zapewne jego ceną), miałbym kolejną kieszonsolkę w plecaku. Wspomniany przez ciebie Chrono Trigger też jest niezłą motywacją;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem okazję chwilę pograć w dsowe GTA i jest świetnie.Gra daje masę radochy,jest dynamiczna i nastawiona na nieskrępowaną rozrywkę. Tylko właśnie brakuje mi innych świetnych tytułów na tą konsolkę by ostatecznie się na nią zdecydować.

na allegro DS nie jest taki drogi.W CDA przeczytałem że DSi kosztuje 999zł. W Saturnie widziałem za 850 a na allegro nowe sprzedawane bezpośrednio przez sklep za 700zł. A lite'a nowego można przecież już kupić poniżej 500 zł. No dobra ale nie o tym ten temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry polecam:

-GTA Chinatown Wars= Must Have

-Zelda PH= Must Have (przesłodka gierka)

-Castlevania jedna albo obie, jak kto woli

-Final Fantasy III/IV= trzeba komentarz?

-New Super Mario Bros.= jw.

-Super Mario 64 DS= Dokładnie ta sama wersja co na N64 a to oznacza godziwy poziom trudności

-Prince of Persia Fallen King=może nie trudne, ale ma coś w sobie

-Gry z seri Lego (batman, starwars itp.)= to samo co PoP + niezła grafika

-Call of Duty World at war= Naprawde zaskakująco niezła gierka, regularny, działający FPS na DSa

-Mario kart?= mi się tam podoba ;P

-Broken Sword SotT= Klasyk jeśli chodzi o przygodówki

I bonusowo dwa Każuale, bynajmniej nie proste:

Space Invaders Extreme= ZA-JE-FAJ-NA gierka i na wyższych etapach trudna jak &$#$*

Elite Beat Agents= nieco durnowaty/infantylny klimat ale jw. i wciąga as hell

i pewnie znalazło by się jeszcze pare tytułów.

Edit: Lepiej panie admin? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje nieszczęście mieszkałem koło game stopa ... a tem używane po kilka\kilkanaście jurków były ... na nieszczęście dla mojej kieszeni, bo co wstąpiłem to kupowałem :P

Ze swojej strony polecam:

Guitar Hero On Tour :) - wszystkie 3 części, trzeba się do gierki przyzwyczaić, a potem to "a jeszcze jeden kawałek" i bateria w końcu pada :P.

Mortal Kombat 3 - Kto się jarał na kompie ten będzie i tutaj :)

New Super Mario i Mario Kart

Zelda

Harvest Moon ;)

Rune Factory :)

Ninja Gaiden

Time Hollow

Tetris :D - idealny jak się ma te 10 min wolnego

GTA jakoś mnie do siebie nie przekonało, ale może kiedyś dostanie jeszcze szansę :P

Jest sporo dobrych tyt. i nie zamienił bym osobiście mojego srebrnego DSa na jakieś psp :)

A DSi to moim zdaniem niepotrzebnie wychodziło... te kamerki troszkę większy ekran nie rekompensują brak slotu na GBA (czyli tego gdzie się wkłada gripa do guitar hero :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Legend of Zelda Phantom Hourglass-To co w DSie najlepsze: dobre wykorzystanie touchscreen'a, mikrofonu, składanego ekranu;P, zagadki logiczne i od czasu do czasu boss

Skate it-ma w sobie mnóstwo niedoróbek, ale gra się dobrze

Ninja Gaiden- super gra akcji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest, czyżby nikt z forumowiczów nie miał DS'a? Coś wątki o konsoli Nintendo zamarły ostatnio :/

Jako posiadacz owej konsolki, również mam kilka swoich ulubionych gier, które z czystym sumieniem polecam każdemu. A są to:

Advance Wars: Dark Conflict - świetna strategia turowa, której akcja ma miejsce po wielkim kataklizmie. Jako młody dowódca mamy za zadanie wprowadzić na świecie swój własny ład i porządek. Atuty tej gry to prostota zasad (przy czym gra jest jednocześnie wymagająca i dość trudna), świetna grafika 2D, rewelacyjna muzyka, i mniej kreskówkowa i bajkowa grafika (w porównaniu do starszych odsłon gry).

The World Ends With You - japoński RPG który kipi oryginalnością niemal na każdym kroku. Świetne miejsce akcji (współczesna Japonia), walki wymagające ciągłego skupienia na obu ekranikach konsolki, ciekawa i zaskakująca fabuła i GENIALNY soundtrack, którego można słuchać bez przerwy. No i mnóstwo smaczków w stylu czytania w myślach, "wkładania" myśli do głów postaci, kupowanie ciuchów itd. Jedna z najlepszych gier na NDS, i jednocześnie jedna z najlepszych w jakie w ogóle grałem.

Final Fantasy III/IV - co tu dużo pisać - stare, dobre "finale" w nowej, lepszej oprawie. Czy trzeba coś więcej dodawać? :)

Bleach: The Blade of Fate - grę polecam głównie fanom mangi i anime spod znaku Bleach. Bardzo dobra bijatyka oparta na fabule sezonu z Soul Society (fani wiedzą o co kaman). Sporo postaci do odblokowania, mnóstwo ciosów i ataków znanych z pierwowzoru, i świetna grafika 2D to główne atuty tej produkcji. Aczkolwiek nie da się ukryć że jest to gra głównie dla fanów serii rysowanej/animowanej.

Metroid Prime: Hunters - połączenie FPS'a z platformówką. I do tego na małej konsolce. Mało tego, gra jest piekielnie grywalna i wciągająca. Polecam.

Ninja Gaiden: Dragon Sword - niezwykle udany slasher na małą konsolkę. Co najciekawsze, do sterowania postacią wykorzystujemy praktycznie tylko rysik (klawisze służą tylko do blokowania ataków). Również niezwykle grywalna i udana produkcja.

Resident Evil: Deadly Silence - praktycznie idealna konwersja pierwszego Residenta na NDS. Ci sami bohaterowie i fabuła co w oryginale z lat 90. Dodany jest również nowy tryb gry zwany "Rebirth", w którym mamy okazję wykorzystać możliwości jakie daje nam konsolką (np. ciachanie zombiaków nożem, skrobiąc rysikiem po ekranie). Jako fan serii RE nie mógłbym przegapić tej gry, i wam również polecam.

Final Fantasy XII: Revenant Wings - prosty miks strategii czasu rzeczywistego i jRPG (a w rzeczywistości po prostu rozbudowany hack'n'slash) z postaciami z Final Fantasy XII. Bardzo fajna gra.

To tyle na razie. Co prawda jest jeszcze wiele dobrych gier na NDS (GTA, Zelda), ale jeszcze w nie nie grałem, więc nie mogę nic treściwego na ich temat napisać. No i piszcie też o swoich ulubionych grach, niech PSP'owcy nie myślą że są najważniejsi :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zerknę na półeczkę, bo nie spamiętam... :C

Wsie Cooking Mamy. To uber hardcore'owa i sprytaśna seria gierców, dzięki którym nauczyłem się gotować (oraz prawidłowo i w czas gotować jajka i makaron \m/)

Lifesigns: Surgical Unit - Bardzo, kurde, pełnosprytna seria, jeżeli chodzi o doktorowanie i zabawę w lekarza (10x lepsiejsza niż Trauma Center!)

Contra 4 - Nie ma bata, jedna ze świetniejszych gierców do co-opa z friendem obok. Nie ma bata, jak się trzymacie we dwóch i wyrzynacie w kultowym stylu hordy wrogów. Jak za czasów NES'a, ino lepiej!

Dementium: The Ward - Imho najlepsiejszy FPS na kieszokonsolkę. Trzyma klimat, potrafi wystraszyć. Wrogowie trochę tępi, ale ogólnie, jeżeli najpierw gra się w Contrę, załączy ci się okrzyk bojowy, to już się na wszystkich leci z piłą mechaniczną, potem to już nie boli, ino się tnie :>

Elite Beat Agents - Cud, miód i orzeszki jeżeli chodzi o gry muzyczno-rytmiczne. Fajna muzyka, wyśrubowany poziom trudności i miodny gameplay.

WarioWare: Touched! - Kolejna supa gra. Wybitna zręcznościówka, którą da się przejść w... 3 h, a potem męczyć przez kolejne 30, coby sprawdzić i wybitnie wy górować swój refleks.

Phoenix Wright - Seria legenda, w która trzeba zagrać (GBA lub DS), więcej nie powiem, bo się wstydzę. Z resztą, i tak wszyscy wiedzą ocb i czemu ta gra jest jedną z lepszych.

GTA: CW - Tutaj też przemilczę. Ważnym jest, że w giercę trzeba zagrać, bo jest uber. Mnie jako fana GTA 2, szczególnie zachwyciła. W LC spędziłem ponad 150 h ^^'

Hotel Dusk: Room 215 - Świetna i wybitnie cudowna gra. Przygodówka z widokiem FPP. Cudowne grafiki, świetne dialogi, świetna fabuła. Polecam wszystkim <3

Gierców b3rta nie skomentuję, bo nie trza ich komentować. W lwią część z nich grałem i wiem, że potrafią przekopać czaszkę (głównie grywalnością ;p). Mógłbym w swoim zestawieniu wymienić jeszcze przynajmniej 30 tytułów, ale nie ma po co. Kiedyś będę powoli dopisywał resztę ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz większości wszystkich już wymienionych dorzuciłbym kilka strategi

- Battles of Prince of Persia - fajna mechanika łacząca turówkę z karcianką i mimo, że początkowo banalnie prosta to szybko staje się bardzo wymagająca

- dawn of discovery 1701 - świetnie przeniesione z pc i gra sie naprawdę dobrze

- Panzer Tactics - poniekąd bezczelny klon starego już Panzer General 2 na PC ale sama w sobie bardzo fajna

- Puzzle Quest - wciągająca jak diabli

a korzystając z okazji - ile może kosztować naprawa lewego trigera w DS, zacina mi się okropnie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą: setka najlepszych i wartych zainteresowania gier na DSa. Czysto subiektywna, więc proszę bez plucia, że czegoś brakuje a coś powinno wylecieć ^^

1. New Super Mario Bros.

2. The World Ends With You

3. Advance Wars: Dark Conflict

4. Elite Beat Agents

5. Bleach: Blade of Fate

6. Phoenix Wright: Ace Attorney

7. Mario & Luigi: Partners in Time

8. Pokemon (cała seria)

9. Legend of Zelda: The Phantom Hourglass

10. Castlevania (seria)

11. Rhytm Heaven

12. Metroid Prime: Hunters

13. WarioWare Touched!

14. Final Fantasy III/IV

15. Picross DS

16. Super Mario 64 DS

17. Serie Lego

18. Might and Magic Clash of Heroes

19. Cooking Mama (seria)

20. Advance Wars: Days of Ruin

21. Call of Duty World at War

22. Final Fantasy XII: Revenant Wings

23. Disgaea DS

24. Trauma Center (seria)

25. Final Fantasy Tactics

26. Mario Kart DS

27. Yoshi's Island DS

28. Hotel Dusk

29. N+

30. Ninja Gaiden: Dragon Sword

31. Call of Duty 4

32. Contra 4

33. Scribblenauts

34. Age of Empires

35. Harvest Moon DS

36. Ninjatown

37. Front Mission

38. Yu-Gi-Oh! (seria)

39. Dragon Ball Z: Attack of the Saiyans

40. GTA Chinatown Wars

41. Advance Wars Dual Strike

42. Final Fantasy Crystal Chronicles

43. Summon Night: Twin Age

44. Drone Tactics

45. Phantasy Star Zero

46. Another Code

47. Dragon Quest

48. Dragon Ball Origins

49. Resident Evil: Deadly Silence

50. Mario & Luigi: Bowser Inside Story

51. Bomberman (seria)

52. Mario Party

53. Chrono Trigger

54. Guitar Hero: On Tour

55. Kingdom Hearts 358/2 Days

56. Shin Megami Tensei: Devil Survivor

57. Animal Crossing: Wild World

58. Suikoden Tierkreis

59. Space Invaders Extreme

60. Rayman DS

61. Knights in Nightmare

62. Professor Layton and The Diabolical Box

63. Drawn to Life

64. Soma Bringer

65. The Legend of Zelda: Spirit Tracks

66. Meteos

67. Crash Mind Over Mutant

68. Dementium: The Ward

69. Skate It!

70. Mortal kombat 3

71. Time Hollow

72. Anno 1701: Dawn of Discovery

73. Etrian Odyssey

74. Mario vs Donkey Kong: Minis March Again

75. Mega Man ZX

76. Broken Sword: Shadow of the Templars

77. Henry Hatsworth in the Puzzling Adventure

78. Super Robot Wars OG Endless Frontier

79. Fossil Fighters

80. Chaotic Shadow Warriors

81. Professor Layton and the Curious Village

82. Kirby (seria)

83. Valkyrie Profile

84. Legend of Kage 2

85. Dynasty Warriors DS

86. Digimon (seria)

87. Rune Factory

88. Brain Challenge

89. Prince of Persia Fallen King

90. Puzzle Quest: Challenge of the Warlords

91. Zubo

92. Zoo Keeper

93. Orcs & Elves

94. Lost in Blue

95. Fire Emblem

96. Planet Puzzle League

97. Custom Robo Arena

98. Sonic Rush

99. Nostalgia

100. Drawn to Life

I nie wątpię, że jeszcze pozapominałem trochę tytułów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The World Ends With You - 10/10

Shin Megami Tensei: Devil Survivor - 9,1/10

Knights in the Nightmare - 9,1/10

Chrono Trigger - 9,5/10

To moja lista gier na DSa, którym bez mrugnięcia jestem w stanie dać oceny powyżej 9/10, z tym, że pierwsza gra właściwie wyskakuje poza skalę. The World Ends With You to moja gra wszechczasów, przebija chyba nawet Planescape: Torment i KotORa. Polecam wszystkim żeby nie zrażali się niczym (ja zanim zagrałem to bałem się i zbytniej japońskości, i dużego nacisku na modę i paru innych rzeczy) i zagrali, bo gra jest tego zdecydowanie warta. Każdy jej element układa się w zabójczą całość, od fenomenalnej (nie, nie słucham takiej muzyki na co dzień) ścieżki dźwiękowej aż po miażdżącą grywalność. No i jeden z ciekawszych action-rpg'owych sytemów walki ever.

Co do pozostałych: Devil Survivor ma fajną historię, ciekawe połączenie walki w stylu rpg taktycznych z walką w stylu rpg tradycyjnych. Knights in the Nightmare - chaos, chaos i jeszcze raz chaos, ale jak już się człowiek wkręci, to ciężko się oderwać. Gatunek: połączenie taktycznego erpega z oldschoolowym shooterem (właściwie nie do końca, bo nie strzelamy, za to unikamy pocisków). Sterowanie uciążliwe z początku, potem fajnie wkręca (i fajnie się ekranik rysuje po walkach :dry: ). Chrono Trigger - kult, kult i jeszcze raz kult i do tego nawet ulepszony względem wersji ze SNESa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przedstawia się mój Top 10 Gier na Ndsa :)

Top 10

1.Pokemon:Diamond/Pear/Platinum/Gold Heart/Soul Silver :wub:

2.Castlevania:Dawn of Sorrow/Portrait of Ruin

3.Gta:Chinatown Wars

4.Mario&Luigi Bowser Inside Story

5.Legend of Zelda:Phantom Hourglass

6.New Super Mario Bros

7.Scribblenauts

8.Kirby(Seria)

9.Space Invaders Extreme

10.Warioware Touched!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione gry na DSa to:

- Guitar Hero: On tour;

- New Super Mario Bros;

- Mario Nintendo64 DS;

- Pokemon (wszystkie części);

- Zelda (wszystkie części);

- The Sims 2 (nie jest to taka wersja jak na PC, ma fabułę);

- The Sims: Castway (jak wyżej);

- Crash (wszystkie części).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię:

Scribblenauts - ciekawa, oryginalna i trzeba pomyśleć. Główną zaletą jest to że wpisywana rzecz w notatniku pojawi się w grze :D

Drawn to life - wszystkie edycje i części. Można narysować własną postać! I przedmioty!

New Super Mario Bros - no chyba wiecie co to ;]

Mario Kart DS - Mario w gokarcie :D

Kirby Canvas Curse - różowa kuleczka, której rysujesz drogę :D

Dementium 1 i 2 - chyba najlepszy FPS na DS-a

Call of Duty: World at War - niezły CoD

LEGO: Rock Band - Rock Band w wersji lego!

Za dużo jest super gier żeby je wszystkie spamiętać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance Wars Dual Strike- lekka przyjemna strategia turowa z pokręconą fabułą

Advance Wars Dark Conflict - cięższa, wciąż przyjemna strategia turowa z fajną fabułą w postapokaliptycznym świecie.

Pokemon Diamond - całkiem fajne, w ogóle wkurzony jestem że tak fajna seria gier została wrzucona do worka "dziecięce" przez to *khem* *khem* anime.

Pokemon Heart Gold - remake Golda sprzed 10 lat. Żeby każdy remake tak wyglądał to bym się cieszył jak nie wiem co.

Grand Theft Auto Chinatown Wars - chyba nie muszę tłumaczyć...

Yoshi's Island DS - nie tak dobre jak Snesowy pierwowzór, ale trzyma się dobrze...

New Super Mario Bros. - chyba nie muszę tłumaczyć....

Super Mario 64 DS - jak wyżej

Ace Attorney - cała seria genialnych tekstówek w realiach prawniczych z pokręconymi bohaterami i taką samą fabułą

Castlevania - wszelkie części na DSa i nie tylko, to legenda i absolutny must-have dla miłośników szkieletów i zombie w klimatach zamkowo-draculowych polanym sosikiem z broni białej, dusz i legendarnych artefaktów...każdy, kto dzierżył Claimh Solais, wie o czym mówię....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam wszystkie odslony Mario na DS, wszystkie odslony POkemon, The Worlds End With You, Remake'i starych gier np. Metal slug, contra, tetris, Atari Classics Collection, N+ duzo mozna wymieniac bo jak juz ktos powiedzial, na DSie najwazniejsza jest grywalnosc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokemon Diamond - całkiem fajne, w ogóle wkurzony jestem że tak fajna seria gier została wrzucona do worka "dziecięce" przez to *khem* *khem* anime.

Dokładnie, nad pokemonami pół życia przesiedziałem jeszcze na Game Boy Color jak w jeloły się grało. Pamiętam tę rewolucję jak dostałem Pokemon Crystal, całe kieszonkowe szło na baterie^^.

Niestety, kiedy szaremu zjadaczowi chleba rzucisz hasło ,,pokemon" przypomni sobie te wypociny puszczane w telewizji i oddali się od ciebie bardzo szybko. Najpewniej krzycząc. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem szczęśliwym posiadaczem NDS-a, więc co nieco mogę się wypowiedzieć...

Najlepszą grą na kieszonsolkę Nintendo zdecydowanie jest GTA: Chinatown Wars. Wyciska z DS ostatnie soki, dając nam w zamian najlepszą po GTA IV odsłonę GTA.

Grą wartą uwagi jest także Legend of Zelda: Phantom Hourglass. Nie dość, że piękna graficznie, to i fabuła nie jest tu tylko zlepkiem napisów.

Inne godne polecenia tytuły, to z pewnością New Super Mario Bros, Metroid Prime: Hunters, MOON, Ninja Gaiden i Castlevania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...