Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czyzyk

Eragon, Najstarszy, Brisingr, Dziedzictwo - Christoper Paolini

Polecane posty

Mi osobiście najbardziej podobała się 3 część wydawała się najciekawsza.

Jedyne co mnie w tej książce denerwuje to,to że Eragon ma co chwila połamane żebra i praktycznie nic sobie z tego nie robi :down: to najbardziej denerwująca (dla mnie) rzecz w tej książce

O filmie nic nie mówię bo był więcej niż beznadziejny i było bardzo dużo różnic względem książki :krecka_dostal::confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie części i jak dla mnie to książka była bardzo dobra i ciekawie się ja czytało. Bardzo fajny miał autor pomysł z magią. Nie mogę się doczekać części czwartej. Nie była to może moja najlepsza seria ale w pierwszej czwórce by się znalazła. Film jest za to do bani, wogóle mi się nie podobał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części bardzo przypadły mi do gustu, a szczególnie Brisingr. Są to książki odprężające, lecz kiedy zagłębimy się w świat, który opisuje Paolini, można zacząć przejmować się losami Eragona. Absolutnie godne polecenia dla fanów fantasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jednak macie racje ..... eragon jest tragiczny, normalnie bym go bronił ale tak zastanowiłem się głębiej to rzeczywiście w większości jest to klaka itp. Polecam Cykl książek David Eddings'a Belgariada jest ona 10x lepsza niż Eragon a przy tym trochę podobna tzn. eragon podobny do Belgariady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części były świetne, zważając dodatkowo na fakt że Paolini jest młodzianem w porównaniu do innych sławnych pisarzy. Z niecierpliwością czekam na czwartą część, która ma być owo najlepsza ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby ta książka rodziła się w jak największych bólach i nigdy nie ujrzała światła dziennego...

Może nazwiecie mnie głupcem ale ja już wiem, że jak zła ta książka zła nie będzie to zmuszony będę ją kupić. Nie potrafię przestać czytać jakiejś sagi nie poznawszy całości. :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaś naszło coś innego w temacie nielogiczności...

3 Smoczych Jeźdźców z Galbatorixem na czele dało się załatwić bandzie orków?? I potem ranny Galbatorix zdołał zwiać? Głupie trochę...

A poza tym,

czemu Bliźniacy nie zabezpieczyli się jakoś przed atakiem z tyłu? Taka głupota kosztowała ich mocne pacnięcia młotem...

I mała anegdotka: kolega przeczytał prawie całą pierwszą część, wymawiając Saphira- dosłownie- zamiast Safira. Ech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do książki Eragorn, to mam do niej takie podejście jak większość katechetek do Harego Pottera, nie przeczytałem, nie przeczytam i będę wszystkich do niej zniechęcał. Powód jakiś musi być jednakowoż i oczywiście jest. Moją opinie książka zawdzięcza głupawemu i nudnemu filmowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze skojarzyłem sytuację, ale wydaje mi się, że on właśnie był sam bo potem przecież było napisane, że dotarł ledwo żywy itp, a jak by był z kolegami to zapewne by mu pomogli....ale na 100% pewny nie jestem dosyć dawno już Eragona czytałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do książki Eragorn, to mam do niej takie podejście jak większość katechetek do Harego Pottera, nie przeczytałem, nie przeczytam i będę wszystkich do niej zniechęcał. Powód jakiś musi być jednakowoż i oczywiście jest. Moją opinie książka zawdzięcza głupawemu i nudnemu filmowi.

Sorry Fr0g129, ale jak czytam takie opinie to mnie powala :dry: Po prostu nie rozumiem ludzi którzy oceniają książkę na podstawie filmu. To moim zdaniem jest największy idiotyzm świata :angry: . Rozumiem, że kogoś zainteresowała saga Władcy Pierścieni bo filmy są naprawde dobre, wręcz wyśmienicie wyreżyserowane :smile: , ale np. weźmy takiego Wiedzmina, mistrzostwo w wykonaniu Sapkowskiego, a wystarczy spojrzeć na ekranizacje -> serial, który był dla mnie jedną wielką porażką, a i tak przeczytałem wszystkie części i nie żałuje tego. Aż się prosi:"Nie oceniaj książki po okładce".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, a co do sagi Paolini'ego bardzo przyjemnie się czytało, można powiedzieć, że wchłaniałem książkę, mimo że nie jest ona z jakimś głębszym przesłaniem. Historia jest ciekawie zarysowana i o ile nie podchodzi się do książki z pewnym urazem, nie zauważy się raczej nieścisłości lub niedopowiedzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie 3 części i mam się za dobrego fana. Fajny system magii oraz ciekawa historia. A ktoś wie coś o 4 części? Książka jest spoko, dobry wątek między Eragonem a Arią. Czyta się lekko i przyjemnie. Jednak troszkę mu brakuję do Wiedźmina ale przewyższa Harry'ego Pottera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 część ma wyjść chyba w 2010 roku, podejrzewam, że raczej pod koniec, w sumie jestem ciekaw jak ta saga się skończy czytałem wszystkie 3 książki, są niezłe, ale przy Sapkowskim chłopak się chowa...ja wolę gdy są postacie których nie można zdefiniować czy są dobre czy złe u Paoliniego tego niema..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...