Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Siatkówka

Polecane posty

Aj, jaka szkoda. Dla mnie jako kibica Skry podwójny (nie jestem sezonowcem, kibicuję im odkąd mogę oglądać ligę, czyli od jakieś 4-5 lat). Kapitalny mecz Pawła Zatorskiego. A czepiania się, że Wlazły nie skończył dwóch piłek w 4 secie to szukanie błędów na siłę. Wtedy gdy zablokował go Michaiłow nie miał jak zaatakować, sądzę, że sam Mariusz nie sądził, że dostanie piłkę, ba byłem w 100% że pójdzie ona do Kurka. Aj szkoda, bardzo, zwłaszcza, że niektórzy siatkarze jak Pliński, czy też Falasca będą mogli nie mieć okazji do zdobycia pucharu LM. Ale mecz kapitalny.

UP To jest sport, tak bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szkoda....świetne spotkanie Zatorskiego, niestety nasi źle grali taktycznie dużo zepsutych zagrywek, Kurek, który dużo atakował do skosu gdzie bardzo często był blokowany, Wlazły też jednak zawodził w najważniejszych piłkach... wielka szkoda ale też trzeba przyznać mecz na bardzo wysokim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrody dla najlepszych rozdane:

Rozgrywający: Vermiglio

Atakujący: Kurek

Przyjmujący: Winiarski

Zagrywający i zdobywca największej ilości punktów: Michajłow

Libero: ten z Zenitu, nie wiem jak ma na nazwisko, ale wg. mnie powinien mieć Zatorski dostać tę nagrodę.

MVP: Wlazły.

Nie ma płakać, trzeba wziąć się w garść i za rok znowu walczyć. Teraz w finale CEV będzie grała Resovia, a w finale pucharu Challange Politechnika Warszawska vs AZS Częstochowa.

Odnośnie Wlazłego. Gdyby nie jego ataki w 4 secie, to w ogóle nie byłoby możliwość (niewykorzystanej, ale jednak) wygrania. Taki jest sport.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie o niego mi chodziło, dzięki ;) Dziwi mnie, że teraz gdzie nie spojrzę, to że niby wszystko to wina Mariusz Wlazłego, który zagrał dzisiaj kapitalne spotkanie, a że nie udało się mu skończyć, tej bardzo ważnej piłki, to co? Wielu wielkich nie kończyło takich piłek: Kazijski, Michajłow, czy też Ivan Milijcovic. Nie pamiętam z kim grali, czy tez na jakiej imprezie, ale tak było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się chyba zmiana Mistrza Polski w tym sezonie, Resovia wygrała oba spotkania w Bełchatowie i ma ogromne szanse na wygraną u siebie. Skra w tych 2 spotkaniach grała dramatycznie słabo, praktycznie nie było żadnego sensownego gracza, który dawałby spokój, przyzwoicie grał tylko Wlazły. Resovia masakruje zagrywką- Grozer, Tichacek, Lotman i Achrem i Skra nie potrafiła dobrze przyjmować zagrywek rywali. Ciekaw jestem jak dalej potoczą się losy finału, 3 mecz już w sobotę w Rzeszowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pogratulować Resovii za wygranie drugiego meczu ze Skrą na ich terenie! To w końcu nie lada wyczyn pokonać dwa razy z rzędzu siedmiokrotnego mistrza Polski pod rząd. Szkoda tylko, że po meczu miał miejsce nieprzyjemny incydent, gdzie trener gospodarzy robił awanturę komisji sędziowskiej za jedną akcję. Widać po tej sytuacji, że ktoś ewidentnie nie umie przegrywać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skra wygrała 1 mecz w Rzeszowie i w play-offach przegrywa już tylko 1-2, Skra zagrała dobrze w przyjęciu, wreszcie w ataku dobrze zagrał Kurek do tego solidny blok i Bełchatowianie byli lepsi, w Resovii nie funkcjonowała już zagrywka w takim stopniu jak w Bełchatowie. Niestety smutną wiadomością jest to, że po sezonie z Plus Ligi odchodzi Grozer, który już ogłosił, że odchodzi do Rosji, szkoda bo IMO to jeden z najlepszych atakujących na świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wszystkie 3 mecze. Pierwsze dwa to koncert gry zawodników Asseco Resovii, ale wczorajszy to już koncert Skry. Ciekaw jestem jak będzie dzisiaj. Liczę na piąte spotkanie, bo to zawsze wywołuje jeszcze więcej emocji.

Co do Grozera, to na prawdę? Kurczę, szkoda, bo bez niego Rzeszowianie w przyszłym sezonie mogą nie być tam mocni, ale nie wiadomo kogo ściągnął w jego miejsce.

Zresztą w Skrze również może być osłabienie, bo chodzą słuchy, że Kurek ma odejść za granicę, ale to nie jest pewne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj skończyła się Era Skry, zostali rozbici przez Grozera, gość był dzisiaj niesamowity, kończył wszystkie ataki, blokował, bronił, zagrywką niszczył przyjmujących, Skrze zabrakło takiej determinacji jaką mieli wczoraj. Ciekawie zapowiada się okres między sezonowy, z Resovii odchodzi Grozer, ze Skry do drużyn Rosyjskich odejść mogą Kurek i Winiarski, z tego co wiem także Łasko ma odejść, to byłyby spore osłabienia PlusLigi, ale mam nadzieję, że Skrze uda się zatrzymać Kurka i Winiara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to, nikt nie ogląda turnieju kwalifikacyjnego do IO w Londynie? Nasze Panie po dwóch dniach, są liderkami swojej grupy. Pokonały przedwczoraj Holenderki 3:1 i wczoraj po dramatycznym boju 3:2! Zdecydowanym liderem naszego zespołu jest Kasia Skowrońska, która gra na razie świetnie. Teraz pokonać Serbię, która wczoraj przegrała 3:2 z Holandią, chociaż prowadziła 2:0. Naprawdę jest ogromna szansa, że wyjdziemy z tego turnieju jako zwycięzcy. Tego naszym reprezentantkom, nam i trenerowi Świderkowi bardzo życzę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mało luda ma dekodery Polsatu, a to akurat oni transmitują mecze. A co do szans Polek na kwalifikację, to nie jestem zbytnim optymistą. Nawet jak przejdą półfinał, to w finale pewnie znowu trafią na Rosjanki, a o dwie wygrane z rzędu z tą drużyną będzie ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzięki temu zajęły 1 miejsce w grupie i w półfinale zagrają zapewne z Niemkami, ale osobiście nie jestem przekonany czy nasze mają szanse na awans, niby wygrały 3 mecze ale nie prezentowały się jakoś olśniewająco, słabo w ataku, jedyną naszą bronią jest blok a to jest dość losowy element gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego na turnieju nie było Mileny Sadurek? Przecież Skorupa nie nadaje się na pierwszoplanową rozgrywającą. Każdą, nawet wydawałoby się najbanalniejszą piłkę, wystawia stanowczo za nisko, przez co uniemożliwia skuteczny atak i pozbawia nasz zespół kolejnych punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego na turnieju nie było Mileny Sadurek?

Po pierwsze nie Milena Sadurek, a Milena Radecka :P. Tak samo mogę zapytać się dlaczego nie wziął trener Gajgał.

Co do meczu bardzo szkoda tego spotkania była okazja, żeby zagrały u boku siatkarzy naszych chłopaków. Ale jak widać gospodarzom sprzyja publiczność. Turcja jak nie wykorzysta tego awansu IO to uznam, że to słaby zespół :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerzę mówiąc to tak czułem, że Polki tego awansu nie wywalczą, przez cały turniej nie grały olśniewająco, bardzo słabo w ataku, trzymały się blokiem ale generalnie nie powalały jakością gry.

BTW, ze Skry niestety odchodzi Kurek ;/ wybrał ogromne pieniądze w Dynamo Moskwa, szkoda, ale życzę mu jak najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamo pewnie wygra po raz kolejny LM. Z Trentino przechodzi Juantorena, teraz Kurek. Ale GIBA chce grać u nas! Liczę, że ktoś go weźmie, bo to legenda siatkówki.

Co do Polek, to wczoraj dobrze zagrały z Niemkami, ale dzisiaj coś nie zagrało. Brakło bloku, ataku, wszystkiego, chociaż Turczynki też świetnie nie grały. Szkoda.

Co do Radeckiej, to pewnie ten sam powód, jak w zeszłym roku nie było na ME Kaczor, Werblińskiej, Gajgał. Można powiedzieć, że trener Świderek, nie lubi się z trenerem Serwińskim :P Chociaż mogę się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dziesięciu latach zbierania batów, wreszcie, stało się! Wygraliśmy z Brazylią 3:2! Strasznie żałuję, że jednak nie czekałem do tej drugiej w nocy, gdyż podobno na parkiecie działo się niesamowicie dużo. Kurek siedział na ławce, bo uskarża się na jakiś ból kolana, ale na szczęście brak naszego lidera, nie przeszkodził w rozwałce Canarinhos. Z naszych zawodników najlepiej punktującym był Zbigniew Bartman - 20 "oczek".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygrali... tylko patrząc na to, że mieli 2-0 i bodaj 24-22 w 3 secie to i tak frajersko stracony punkt.... IMO nie ma się czym jarać obecnie Brazylia to już nie jest ten niedościgniony zespół jak było jeszcze 2 czy 3 lata temu, teraz jest sporo zespołów, które są w stanie walczyć z Brazylią jak równy z równym, Rosja, Serbia czy Polacy obecnie nie ustępują już Brazylijczykom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, oglądałem. Świetne widowisko. Niektóre zagrania, nasze, czy też Brazylijczyków to była poezja. Dwa sety dla nas wygrane do 22 i 25. Potem była zmiana i to Canarinhos wygrali do 25 i 22. Dla mnie bohaterem był Winiar, bo te jego obicia kiwki (parę razy podbite, ale chyba około 3 razy) to była poezja. Bartman mimo, że zagrał dobrze, to zauważyłem, że kilkakrotnie był przed siebie, co kończyło się blokiem. W czwartym secie wszedł Kuba Jarosz i zagrał do końca spotkania świetnie. Widać, że rozwinął się we Włoszech i jest coraz lepszym zawodnikiem. Ogólnie w naszym zespole nie było słabych ogniw, ale tego 3 seta przegraliśmy na własne życzenie. Kilka błędów w przyjęciu skutkowało punktami dla Brazylii, ale zwycięstwo się liczy :) Teraz w nocy mecz z Finlandią i myślę, że to powinno być o wiele łatwiejsze spotkanie niż te dzisiejsze.

Co do zbierania batów, to 2 lata temu pokonaliśmy Brazylijczyków :P Nie był to mecz o punkty, tylko towarzyski, na otwarcie chyba Ergo Areny i wtedy też było 3:2 dla Polski i bohaterem był Mariusz Wlazły.

@UP

Brazylia to jednak Brazylia. Rosjan ostatnio pokonują. Przegrali z nimi tylko w finale LŚ w ubiegłym roku. Co do Serbii to się nie zgodzę. Gdy odszedł Iwan Milijkovic to nie ta sama drużyna. Prędzej wymieniłbym Włochów.

Jeśli chodzi o wynik to taki jest sport. Głównie Polacy zdobywali punkty seriami, wtedy udało się Canarinhos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...