Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Siatkówka

Polecane posty

Choć wygraliśmy ze Słowacją i awansowaliśmy do półfinałów, to był najsłabszy mecz polski w tym turnieju, przynajmniej moim zdaniem. Graliśmy bardzo nie równo, co wykorzystali Słowacy i wyraźnie trzeba poprawić to i owo, aby powalczyć o medal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas nie mogę wyjść z podziwu jak mozna jeden set wygrać do 10, a następny przegrać do 15. Bardzo to źle w pewnych momentach wyglądało i boje się, że przeciwnik w półfinale będzie dla nas zbyt mocny. Do tej pory oprócz Francji i Hiszpanii (ale tylko z racji tytułu mistrza) nie graliśmy z klasową drużyną, a i przecież tych druzyn klasowymi do końca też nie można nazwać. Mieliśmy piekielne szczęście, bo gdybyśmy byli na miejscu Serbii i grali z Rosją i Bułgarią w grupie, to nie wiem , czy dzisiaj bylibyśmy w półfinale. Właśnie Bułgaria i Serbie to dla mnie wielkie zaskoczenia. Przed turniejem byłem niemal pewien, że sytuacja będzie odwrotna, tj że Serbia awansuje do półfinalu. A tu porażka z Rosją, a wcześniej z Bułgarią. Przecież w LŚ to Serbia grała świetnie, a Bułgaria fatalnie. Jak tak szybko mozna stracić formę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po meczu z Grecją może mega optymizmu nie ma ale i tak uważam, że w półfinale szanse mamy. Bułgaria mocna jest ale kiedyś trzeba było na mocną ekipę trafić (nie ujumując nic dotychczasowym rywalom... no dobra ujmując bo to słabiaki raczej były). Reasumując, nie ma co marudzić, że mięliśmy łatwą grupę, bo czwórka ME jest naprawdę sukcesem i z tego trzeba się cieszyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj witaj finale !:)))

Baardzo ładny meczyk w wykonaniu naszych. Z pewnością najlepszy na tych mistrzostwach. Bułgarzy popełniali błędy,a my raczej nie :)

Teraz wypadałoby kibicować Francuzom,bo wydają się drużyną,która chętniej odda nam złoto niż Ruscy,z którymi jednak z taką grą moglibyśmy spokojnie powalczyć.

No cóż...zobaczymy

A tymczasem zaraz koszykarze zaczynają!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej w siatkówkę mam porządną reprezentację :happy: A co do meczu to był po prostu świetny. Szczególnie pod koniec drugiego seta gryzłem z kumplem paznokcie z nerwów :happy: Jednak to prawda, że Polacy lubią horrory :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kto by się spodziewał, że mecz otwarcia będzie taki sam jak finał :D Świetny mecz w naszym wykonaniu, chyba najlepszy od dłuższego czasu. Jeśli jutro zagramy tak jak dzisiaj mamy złoto. Francja to nie Brazylia :D Liczę na złoto :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi półfinał genialny...i zakończony chyba po naszej myśli

Nie podejrzewałem Francuzów o to że wyciągną 14:13 z 10:13.Zwłaszcza,że wcześniej zaprzepaścili szansę na wygraną w trzech setach. Potem Ruscy już chyba trochę się podłamali i zaczęli tragicznie przyjmować...a ten as na koniec...lepiej nie mógł tego uderzyć.

No cóż...cieszę się i jestem pełen optymizmu przed finałem.Oby się udało.Byłby to pierwszy tytuł dla dla jakiejkolwiek polskiej reprezentacji (męskiej :P)na wielkiej imprezie w moim krótkim życiu (EDIT:rok urodzenia mam w nicku (to dla mi4u :P))

@down

Ja bym powiedział,że te szansa na medal jest baaaaardzo duża. Zwłaszcza,że gramy w finale :)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że siatkówka do moich ulubionych dyscyplin nie należy. Jednak to co dzisiaj zagrali musi budzić podziw. Obejrzałem podczas tych mistrzostw kilka ich meczów i według mnie ten był w ich wykonaniu najlepszy. Zagrali bezbędnie, bardzo zdeterminowani żeby w tym finale zagrać. Niewątpliwie to ogromny sukces polskiej siatkówki na mistrzostwach Europy od wielu lat. A Bułgarzy gadki o rzekomej naszej słabej grupie mogą sobie wsadzić gdzieś. :wink: Jeszcze raz brawo. Szanse na medal są duże, ale finały rządzą się swoimi prawami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...cieszę się i jestem pełen optymizmu przed finałem.Oby się udało.Byłby to pierwszy tytuł dla dla jakiejkolwiek polskiej reprezentacji (męskiej :P)na wielkiej imprezie w moim krótkim życiu

A rok 2006 i nasze vice-mistrzostwo + 2 i 3 miejsce naszych piłkarzy ręcznych na MŚ :) Do tego mistrzostwa świata na żużlu i vice-mistrzostwo 'laskarzy' :)

Ile masz lat? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mecze naszych reprezentacji ogląda się z przyjemnością. Zwycięstwo w trzech setach nie pozostawiło wątpliwości, kto był dziś lepszą drużyną :P. Prywatnie liczyłem na pojedynek z Rosją, bo na tym szczeblu już nie należy kalkulować z kim lepiej w finale zagrać. Jeżeli Francuzi pokonali Rosjan w takim meczu, to świadczy o ich znakomitym przygotowaniu. Natomiast finał z sąsiadami miałby dodatkowy smaczek :).

A rok 2006 i nasze vice-mistrzostwo + 2 i 3 miejsce naszych piłkarzy ręcznych na MŚ :) Do tego mistrzostwa świata na żużlu i vice-mistrzostwo 'laskarzy' :)

Tytuł to mistrzostwo, a nie 2. i 3. miejsce :P.

Żużlu nie należy liczyć, bo to jednak jest sport indywidualny, w którym rozgrywa się zawody drużynowe :P. To tak, jakby liczyć tytuły zdobyte w sztafetach :P.

Tak więc z tego, co pamiętam, to też będzie pierwszy tytuł reprezentacji męskiej jakiego mogę być świadkiem. Kobiet nie liczymy, bo te spisywały się w ostatnich latach lepiej i były mistrzyniami w koszykówce i siatkówce.

To 3-0 powinno zamknąć Bułgarom jadaczki, którzy ponoć coś się żalili na nierówne grupy i wytykali nam, iż fartem znaleźliśmy się w półfinale.

Mnie jedna rzecz zastanawia. Przecież grupy się losuje, więc mieliśmy po prostu szczęście do łatwiejszej :P.

Zresztą okazało się, że obaj finaliści są z naszej połówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zresztą okazało się, że obaj finaliści są z naszej połówki."

No właśnie i to mnie najbardziej bawi, pierw wszyscy nam wmawiali jak nam się to udało trafić do najsłabszej grupy, a teraz jedynie drużyny z naszych grup będą walczyć o finał. Może i jest to też konsekwencja tego, że Bułgarzy jak i zarówno Rosjanie byli już nieco zmęczeni meczami z klasowymi zespołami w meczach grupowych. Choć omen nomen Rosjanie przegrali sobie wygrany mecz, tutaj pokłon dla Francji. A jeśli chodzi o nasz półfinał, to Polacy zagrali po prostu najlepsze dotychczas spotkanie do tej pory na tych mistrzostwach. Mam nadzieję, że powtórzą to dzisiaj i pomimo braku 3 podstawowych zawodników, pokażemy wszystkim że dobrych graczy w naszym kraju nie brakuje. :blush:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ale się działo...Nerwy były do końca meczu. Pierwsze 2 sety bardzo dobre w naszym wykonaniu. O trzecim należy jak najszybciej zapomnieć. Czwarty bardzo wyrównany, ale Polacy potwierdzili, że na tych mistrzostwach byli najlepsi. Pięknie, złoto dla Polski. Brawo panowie. Szacunek za postawę, mimo kontuzji kluczowych zawodników. Pokazaliście, że nie ma rzeczy niemożliwych i ludzi niezastąpionych. A teraz ceremonia wręczenia medali. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z kumplami z knajpy (było nas 5-ciu, i tyle ludu w knajpie xD), mamy zdarte głosy, dopingowaliśmy NASZYCH MISTRZÓW, którzy pokazali wielką klasę (szkoda 3-ciego seta :D). BRAWO POLSKA!! WPISALIŚMY SIĘ DO HISTORII EUROPEJSKIEJ SIATKÓWKI!!

PS. Odpuścili sobie 3-ciego seta. Taka była taktyka :D O to chodziło xD!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny finał, jednak Francja zdecydowanie nie jest drużyną na mistrza, ten tytuł w pełni zasłużenie przypadł nam, od pierwszego meczu rozegranego na tych mistrzostwach do końca wygraliśmy to co było nam dane :) Szkoda tylko tej dekoncentracji w 3-cim secie, ale wynik całościowy wybacza wszystko. Gruszka także zasłużenie MVP zawodów, bez niego nie jestem sobie w stanie wyobrazić jakbyśmy mieli dojść do finału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...