Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Koszykówka

Polecane posty

Ciekawe czy odejście Turkoglu zluzuje na tyle budżet żeby Magic mogli powalczyć o Gortata. Tylko czy opłacałoby im się płacić gościowi który gra po 10 min w meczu 6 mln (a w przypadku przekroczenia budżetu nawet prawie 12). Zikmu, tak dla informacji dodam, że może różnica między 3 a 5 mln nie robi takiego wrażenia, ale jeśli przyjąć, że Magic musieliby przekroczyć czapę wydatków wyrównując kontrakt Gortata, to okazuje się że ten kontrakt kosztowałby ich 2 razy tyle. Wtedy za każdego dolara płaconego zawodnikowi oddają drugiego dolara w ramach jakiegoś podatku czy coś ;p To tak dla wyjaśnienia... żeby było jasne czemu Gortatowi może robić różnice wysokość kontraktu. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah Turk w koncu wybral Toronto :). Bedzie pasowal do tej ekipy jednak nie wiem czy i tak daleko zajda.

Ciekawi mnie co teraz zrobia Blazers, bo napewno beda chcieli kogos pozyskac. Byc moze bedzie to David Lee :) (jakby to sie stalo to radosc moja by nie znala granic).

To jedna z najbardziej aktywnych druzyn jezeli chodzi o trade'y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!Gacek! - Blazers zaczęli się już interesować Davidem Lee z New Zork Knicks, z resztą nie śmiej się z niego, bo ja też pisałem, że Hedo przenosi się do Blazers :biggrin: Nie wiem czy się śmiać, czy płakać, ale ponoć o tej decyzji przesądziła żona, która nie chce mieszkać na prowincji...

Przejście Marcina Gortata do Dallas jest już niemal pewne. GM Orlando Otis Smith powiedział już, że klub nie ma zamiaru płacić 5 mln za rezerwowego. Chyba wszyscy się tego spodziewaliśmy. Teraz tylko ciekawa sprawa, czy Polak będzie rywalizował z "Dempem" (oj Demp 40 mln ludzi masz przeciwko sobie xD) czy może Dallas uda się gdzieś upchnąć te 10,5 mln kontraktu i zwolnić trochę salary. Także Jason Kidd jest już przyklepany - Cuban przelicytował Donnie'go Walsha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co cie nie zabije, to cie wzmocni. Teraz jest szansa na Lee, jednak Turk by sie przydal jako scorer na trojce. Mimo to Dawid Lee jest bardzo produktywny i gra z zaangazowaniem co powinno dac sile Portland.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAgic zatrzymali Gortata. ;/ Jak dla mnie straszna lipa bo znowu będziemy musieli wysłuchiwać o dokonaniach Polaka w roli zmiennika Howarda. W Mavericks z pewnością miałby Gortat większe szanse na zaistnienie. Teraz na transfer Polaka musimypoczekac co najmniej do grudnia... Może jakiś trade z naszym rodakiem w roli głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze bylem zniesmaczony kiedy uslyszalem o tym. Zarowno w Mavericks jak i Rockets mialby duuzo wiecej czasu do gry i ponadto w Rockets mialby dobry sztab szkoleniowy (jakby zajal nim sie Olajuwon to Marcin mogl polepszysc swoje mozliwosci w ataku do wysokiego stopnia). W Maverick dostal by swietne wynagrodzenie, jednak problem jest w tym, ze ta druzyna jest dosc stara.

Pewnie wiekszosc slyszala o ostatniej akcji z obozu treningowego Lebrona (jakby ktos nie slyszal to chodzi o paczke dwudziestodwuletniego Jordana Crawforda nad "Krolem"). Kobe pozwolil sobie nawiazac do tego na swoim obozie (wiekszosc pewnie widziala :P, ale daje dla tych ktorzy jeszcze nie mieli okazji zobaczenia tego wideo):

http://www.youtube.com/watch?v=aBdubvErm6U

PS od dobrych paru dni Rasheed Wallace jest w ekipie Celtics. Prawdopodobnie pomoze to Celtom w tym sezonie.

Jamario Moon ma przejsc do Cleveland. Tu nie jestem pewien czy to jakos pozytywnie wplynie na ta druzyne. Moon moze przydac sie na kontrach, a ponadto ma w miare znosna trojke. To raczej kolejny krok do zatrzymania James'a w klubie.

PS 2

Paka nad Lebronem:

http://www.youtube.com/watch?v=TxE2bRtpgjw

http://ebaumnation.com/2009/07/22/jordan-c...on-lebron-james

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie się wszyscy GORTATO-FANI( do ktorych dumnie się zaliczam). Według doniesień amerykańskiej prasy (wiem to z pierwszej ręki czytuje trochę prasy rodem z USA) min. Orlando Seintiel sugeruje, że Marcin miałby zostać zatrzymany w Orlando w celu wymiany za innego gracza, mówi się tu o kimś z ekipy Rocekts. Ja postanowiłem iść trochę dalej i połączyłem ze sobą fakty.

Otóż:

Bez wątpienia Rakiety potrzebują wzmocnienia w postaci Centra(kontuzja Yao Minga min. rok przerwy, bądź nawet koniec kariery) idealnym rozwiązaniem jest Marcin Gortat.

Jak zdążyłem zaobserwować (nie mowie tego z pozycji laika, sam gram w basket 7 lat) Orlando cały poprzedni sezon budowało swoją grę na graczach z obwodu, którym z pomocą miał przychodzić Dwight Howard, odciążając skrzydła. Ta taktyka zawiodła trochę w finałach NBA(może być temat do dyskusji :P). Jednak niezrażony sztab Magików postanowił zbudować zespół na nowy sezon stosując się to tej samej taktyki. Jest to widoczne gołym okiem, więc podpisywanie kontraktów z coraz to nowymi graczami obwodowymi oraz jednoczesne utrzymywanie praktycznie 3 podkoszowych graczy (Howard, Bass i Gortat) nie za bardzo wydają się logiczną taktyką kadrową. Mam więc nadzieję że sprawa w miarę szybko się wyjaśni i od nowego sezonu będziemy oglądać naszego idola min. 40 minut.........no dobra min. 35 minut :P na parkiecie, a w jakiej koszulce, myślę że to mniej ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i od nowego sezonu będziemy oglądać naszego idola min. 40 minut.........no dobra min. 3
Nie od nowego sezonu tylko prawdopodobnie juz od grudnia bo wtedy Orlando bedzie moglo go wymienic.

W koncu ktos cos napisal i moge rozpoczac nowy post :).

Okolo tygodnia temu Andre Miller przeszedl do Portland. Nie ukrywam, ze moze to wplynac pozytywnie na gre Blazers, poniewaz Andre jest juz weteranem i ma duzo doswiadczenia. Mimo swojego wieku prowadzil 76'ers do PO i dalej ma niezle statystyki. Warto wspomniec, ze do Andre Miller'a nalezy jeden z swojakich rekordow NBA, mianowicie przez 10 lat swojej kariery opuscil tylko 3 mecze! To nie lada wyczyn.

A propos trade'ow to szykuje sie wymiana pomiedzy Nowym Orleanem a Charlotte. Chodzi o wyamiane Chandler <> Okafor. Jezeli do tego dojdzie to zapewne Hornets sie wzmocnia a Bobcats zyskaja duzego atletycznego goscia, ktory (moim zdaniem) jedyne co umie zrobic to postawic zaslone, poza wsadami i blokami.

Z innych dzialan offseason'owych mozna wymienic nabycie Jamario Moon'a przez Cleveland oraz prawdopodobne przejscie Hakim'a Warrick'a do Bucks (to jeszcze nie zostalo potwierdzone).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla tych, którzy nie wiedzą. Rashard Lewis został zawieszony. Nie zagra w pierwszych 10 meczach, ponieważ stwierdzono u niego zbyt wysoki poziom testosteronu. Czyżby szansa dla Gortata na pozycji silnego skrzydłowego aby się wykazać. Zobaczymy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby szansa dla Gortata na pozycji silnego skrzydłowego aby się wykazać. Zobaczymy :)

Watpie w to, taka zmiana nie mialaby najmniejszego sensu, zwazajac na to, ze w Orlando juz jest zapasowy silny skrzydlowy (Bass), ktory ma doswiadczenie na tej pozycji.

Z ciekawych wiadomosci mozna wspomniec o propozycji zakupu Iversona przez Miami. Jezeli to wypali to moim zdaniem ekipa ta wypadnie znacznie gorzej w tym sezonie. Zwlaszcza, ze zarowno Iverson jak Wade beda chcieli grac w pierwszej piatce. Na rozgrywajacym takze sie nie przyda, bo na ta chwile lepszy jest Chalmers, ktoremu podawanie nie przeszkadza tak jak Iversonowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym sparingu Polska - Chorwacja przed Eurobasketem 2009 było nieźle aczkolwiek zabrakło końcówki. Ciągłe żonglowanie składem sprawiło, że czasami ciężko było się połapać kto jest na parkiecie ale widocznie Katzurin bardzo szuka ustwień. Bardzo ładnie grali Szewczyk, Koszarek, Szubarga i Gortat. Niby Logan zdobył najwięcej pkt ale w końcówce grał dziwnie - głupio tracił piłki i nie mógł coś trafić. Pewnie wina tego przerzucania go z pozycji. Ale ogólnie nie jest źle ze znacznie lepszą drużyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jesteśmy po drugim sparingu i tym razem to my wygraliśmy z Chorwatami 71-67! Chociaż w mediach już zauważyłem dziennikarzy, którzy twierdzili, że zagraliśmy znacznie lepiej niż podczas pierwszego meczu. Poprawa co prawda była, ale pierwszy mecz też był niezły, bo niektórzy chyba nie pamiętają jak reprezentacja Polski w koszykówce biedowała wcześniej. W drugim meczu mieliśmy znaczną przewagę pod koszem, Chorwaci ratowali się tylko siekając trójkami, ale jak przestały im wchodzić to mieli problem. Lampe pokazał, że razem z Gortatem mogą stworzyć naprawdę bardzo groźny podkoszowy duet, z którym wszystkie reprezentacje będą musiały się liczyć. Dobrze grał Szewczyk, Gortat dużo lepiej w ofensywie, zamiast bawić się w rzuty z półdystansu skracał odległość. Najbardziej z rozgrywających podobał mi się Szubarga, taki niepozorny, ale dobrze prowadził grę, choć i jemu przydarzyły się błędy. Po sparingach jestem całkiem pozytywnie nastawiony do tego co może osiągnąć nasza reprezentacja podczas zbliżającego się Eurobasketu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mecz z Chorwatami nam nie wyszedł. Do naszych podkoszowych zawodników piłka docierała o wiele za rzadko. Wydaje mi się, że przyczyną był brak zgrania w drużynie, w końcu to pierwszy mecz w takim składzie. Trzymaliśmy się Chorwatów dzięki celnym rzutom za 3pkt. Szkoda, że Logan zanotował tyle strat, bo pewnie wygralibyśmy. Ogólnie z taką grą nie mielibyśmy czego szukać na Eurobaskecie.

W drugim meczu nasza gra wyglądała o wiele lepiej. Wreszcie piłka docierała do Gortata, widać było jakiś pomysł na grę. Tylko szkoda, że znowu nie wychodził nam rzut za 3 pkt. Mam nadzieję, że Ignerski popracuje nad tym elementem, bo to całkiem niezły zawodnik. Drugi mecz o wiele lepszy w naszym wykonaniu.

Jednak jeśli ktoś myśli o medalu, to niech zejdzie na ziemię ;) Hiszpania i Grecja to dwaj murowani kandydaci do medalu. Są jeszcze Niemcy, Francuzi i Litwini, z którymi gramy w grupie. Nie mamy szans na medal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska - Hiszpania

Jeśli w takiej formie wystąpimy na Eurobaskecie jaką zaprezentowaliśmy w walce z mistrzami świata to jestem spokojny o dobre miejsce. I jeszcze jedno - Koszarek! Kto wie czy mając swój parkiet i publikę za sobą nie dojedziemy do Katowic na walkę o pudło... :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Szczerze to watpie czy uda nam sie wygrac wiecej niz jeden mecz. Na Eurobaskecie bedzie zupelnie inaczej, tam Hiszpania i Litwa beda grac wykorzystujac pelnie swoich mozliwosci. Litwa bedzie chciala sie zrewanzowac, no i nikomu nie trzeba powtarzac, ze jest jedna z najlepszych druzyn w Europie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pełni możliwości z naszej strony raczej też bym się nie spodziewał na sparingach, a wracając - wydaje mi się, że Bułgaria i Turcja są do ogrania w grupie. Litwa to raczej wiadomo. :tongue: W rundzie wyżej jeśli będzie Serbia albo Słowenia to też są szanse. Dalej to już ciężko powiedzieć bo są Grecy, Łotwa, Rosja i Niemcy z grup A i B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to nasi panowie koszykarzowie dzisiaj wygrali bez większych problemów, co prawda rywal raczej z niższej półki, ale jak to mówią "poziom drużyn bardzo się wyrównał".

Polacy zagrali całkiem nieźle, zwłaszcza na obwodzie,ilość trójek trafionych przez Ignerskiego to doskonały prognostyk. W sumie, wszyscy dobrze rzucali i Koszarek i Lampe i Logan.

Gortat udowodnił swoją klasę, widać było,że jest liderem zespołu i takim jego dobrym duchem.

Niestety obrona dzisiaj przypominała szwajcarski ser. Rowland wchodził w trumnę jak chciał, podawał,rzucał, ogólna klapa. Jeśli uda się poprawić obronę, to myślę,że nasi zajmą miejsce w pierwszej szóstce, co moim zdaniem byłoby ogromnym sukcesem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mecz aż się przyjemnie oglądało. Bałem się tylko czwartej kwarty, bo wyraźnie nic nam nie wpadało i Bułgarzy błyskawicznie nas doszli na 7 pkt. Ale Logan i Ignerski byli nie do zastąpienia. Gortat bardzo ładnie pilnował pod koszem. Wygrana pewna i daje nadzieje przed jutrem. A że w baskecie wszystko jest możliwe to najlepiej pokazuje dzisiejsza wygrana Turcji z Litwą i przegrana Hiszpanów z Serbią! Hoho się dzieje... :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły mecz w naszym wykonaniu. Ogólnie to wszystko funkcjonowało tak jak powinno. Ciekawe jak spiszemy się w meczu ze zdecydowanie silniejszymi rywalami, jakimi niewątpliwie są Litwini i Turcy. To będzie prawdziwy sprawdzian i pokaże czy będziemy na tym turnieju ugrać coś większego. Martwi tylko krótka ławka, na dłuższą metę nie da się grać bodajże tylko siedmioma zawodnikami. A mecze będą coraz trudniejsze...

Dla mnie Grecy to zdecydowani faworyci do złota :] Według mnie na tym turnieju nie przegrają żadnego spotkania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy znakomitą pierwszą połowę. W zasadzie bombardowaliśmy Bułgarów zza linii 6,25 metra trójkami, głównie za sprawą Ignerskiego, któremu wpadało wszystko, nawet trudny rzut o tablicę. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Koszarek, który był jednym z głównych architektów tego zwycięstwa. Na początku kilka razy użądlił z dystansu, do tego miał aż 7 asyst, a to w koszykówce europejskiej bardzo dużo (tu się nie liczy tak asyst jak w NBA). Bardzo ładnie Ignerski z dystansu, a w drugiej części miał kilka ładnych wejść pod kosz, szczególnie to w końcówce z akcją 2+1, która zapewniła nam spokojne zwycięstwo. Lampe szybko musiał zejść za faule, trochę nie radził sobie pod koszem, ale później rzut mu już siedział, a do tego sporo zbierał. Oczywiście znowu Gortat był liderem, zdobył sporo punktów, miał dużo zbiórek, cisnął w obronie, mobilizował chłopaków. Najbardziej in plus zaskoczony jestem postawą Koszarka, bo wydawało mi się po sparingach, że to Szubarga będzie grać w kadrze pierwsze skrzypce. Logan trochę zagubiony, sporo strat, czasem za dużo indywidualnych popisów. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze chociaż jeden mecz wyrwać, bo Bułgaria raczej odpadnie, więc do następnej fazy rozgrywek awansowalibyśmy z zerowym kontem punktowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zaskakujące są przegrane faworytów (Hiszpania, Litwa), a triumf państw z Bałkanów. Zarówno Serbia jak i Turcja pokarały swoich przeciwników. Niestety nie oglądałem meczu Litwy, ale za to udało mi się znaleźć stream do Hiszpania - Turcja. Hiszpanie popełniali dużo strat (Rubio, Lopez, Pau Gasol) i kiepsko im szła obrona strefowa przez co Serbowie po dobrych rozbiciach strefy ciskali trójki z czystych pozycji. Nenad Kristic zagral solidnie pod koszem i sprawił nie lada problem braciom Gasol.

Dziś zamierzam obejrzeć Chorwacja - Grecja (to na pewno będzie świetny mecz) no i Polska - Litwa (w tym meczu jestem pewien, że Litwini nas mocno cisną bo będą chcieli się poprawić po wczorajszej porażce).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie, kolejne zwycięstwo :) Mam nadzieję, że nasi koszykarze pójdą za ciosem i wygrają kolejne spotkania. Pewne pokonanie Litwy, bardzo dobrego zespołu plasującego się w czołówce światowej, świadczy bardzo pozytywnie o naszej drużynie. Cieszą takie wygrane, jutro nie jesteśmy bez szans.

BTW: Widać postęp w grach zespołowych, tylko w jednej od lat dno i kilo mułu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się zwycięstwa z Bułgarią, ale pokonanie Litwy to dla mnie duża niespodzianka. Momentami gra Polaków wygląda wręcz koncertowo. Niestety zdarzają się również chwile całkowitej bezradności. Awans do następnej rundy już jest, tylko tam czekają nas naprawdę trudne mecze prawdopodobnie z Hiszpanią, Serbią i Słowenią. Niespodzianek na tych mistrzostwach nie brakuje więc czemu Polacy przed własną publicznością nie mieliby sprawiać kolejnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...