Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spooky Albert

"Z archiwum X" (1993-2002)

Polecane posty

Z drugoplanowych postaci najbardziej lubię pierwszego informatora Muldera - Głęboki Gardło. Pojawił się w kilkunastu odcinkach, ale jego postać stworzyła niesamowity klimat. Uwielbiam scenę z pierwszego (chyba) odcinka trzeciego sezonu, kiedy Mulder znajduje się w świecie hm... miedzy niebem, a Ziemią, a duch informatora każe mu wrócić do świata żywych.

Również uważam Palacza za postać niezwykłą. W pierwszym sezonie, kiedy to zaledwie wypowiada jedno zdanie. Klimat. Do tego jeszcze występ w pierwszym odcinku, kiedy dowiadujemy się, że jest kimś niesłychanie ważnym, ale tak naprawdę nie wiemy o nim nic. Świetnie skonstruowany charakter, genialnie zagrany przez W. B. Davisa.

Uwielbiam jego niespodziewane wejścia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pringles900, klimatyzator i kratka oraz agenci? Coś mi się wydaje, że to były sceny (z życia ptaków :P) z pierwszego filmu o tytule X-Files: Pokonać przyszłość.

Korred02, nie było już dalszego wątku owego "Batmana". Wystąpił raz i tyle (choć nie dziwi mnie to, bo od czasu, gdy Duchovny grał ze Scully i Dogettem, to skupiali się bardziej na relacjach między bohaterami i troszkę mniej na odcinkach.

Moim ulubionym odcinkiem jest ten, gdy Dana i Mulder idą do kina na film. Odcinek w czerni i bieli a akcja toczy się wokół potwora terroryzującego okolicę. Jak się później okazuje, to "kuzyn" Frankensteina.

No i mam nadzieję, że Polsat puści ten dziewiąty sezon. Zapewne ma on lektora tylko z niewiadomych powodów nigdy nie został wyemitowany w TV :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - niezły zbieg okoliczności (szczególnie że ostatnimi laty, rzadko piszę na tym forum). Akurat wczoraj mniej więcej w godzinie w której pisałeś tego posta oglądałem właśnie Triangle i muszę się z Tobą zgodzić (chociaż kiedyś już go pewnie widziałem tylko uciekło mi z pamięci), że był to wyjątkowo udany i niekonwencjonalny odcinek. Uśmiałem się z akcentu amerykańskich aktorów, koncepcji i scen kiedy

Scully próbuje zdobyć informacje czy też kiedy na samym końcu wszyscy mają Muldera za idiotę

. Nie wiem jak z moją pamięcią ale był to chyba jeden z 2 lub 3 jedynych odcinków poruszających temat

podróży w czasie

. Były jeszcze jakieś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinki z zawirowaniami czasowymi? Chociażby "Redrum". Co prawda nie pojawia się tam Mulder (zastępuje go Dogett), ale jest to i tak jeden z najlepszych odcinków przedostatniego sezonu. Głównie za sprawą niebanalnego scenariusza - "Redrum" oglądane po raz któryś dostarcza takich samych emocji jak za pierwszym podejściem. Poza tym gościnnie wystąpił Joe Morton, który już współpracował z R. Patrickiem przy okazji drugiej części Terminatora. Koleś zagrał naprawdę świetnie.

Bardzo lubię także odcinki, które niemal w całości przenoszą się akcją o kilka, kilkadziesiąt lat wcześniej. Dwa odcinki o Samotnych Strzelcach (humor na całego), specyficzny epizod "Demons" z czwartego sezonu, gdzie dowiadujemy się więcej o porwaniu Samanthy czy wreszcie - "The Unnatural". Odcinek napisany przez samego Duchovnego opowiada o pewnej amatorskiej drużynie baseballowej z Roswell. Klimat, wspaniały humor, genialne zakończenie (wzruszaaa) no i scena, gdy Mulder wraz ze Scully grają w baseball:

- takich chwil się nie zapomina.

Także warto wsłuchać się w utwór "Come and go with me to that land", który kończy epizod: http://www.youtube.com/watch?v=Sobp-gRL9Z0. Istnieje wiele wersji tej piosenki, ale ta wybrana do "Archiwum" jest zdecydowanie najlepsza. No i świetnie oddaje specyfikę "The Unnatural" : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zdobyłem sezon drugi na DVD; jedyny (nie licząc dziewiątego), którego nie znałem.Byłem bardzo ciekaw przedstawionych tam wydarzeń, gdyż oglądałem pierwsze odcinki serialu, jak i późniejsze sezony, a teraz w końcu mogę wypełnić ową, dość szeroką, lukę. Póki co obejrzałem dwa początkowe odcinki i dostałem dokładnie to, czego oczekiwałem. "Archiwum" jest mroczne, pełne niepokoju; swoisty oldschool. Bardzo podobają mi się potajemne spotkania Scully i Muldera, tajemnicze telefony, czy wskazówki od Skinnera, że "za tym wszystkim" stoi ktoś wyżej postawiony...

Zwłaszcza odcinek "The Host" składa się z tych elementów. Gęsty klimat (nieco jak odcinki z Toomsem); charakterystyczna muzyka, od czasu do czasu dowcipna wymiana zdań i świetny scenariusz. "The Host" zawiera wszystko to, za co uwielbiam "The X-Files" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię ten serial, pamiętam jak byłem mały zawsze bałem się go oglądać :3 W 2007 roku, do kiosków trafiły DVD z odcinkami. Co dwa tygodnie można było dostać, cztery odcinki w ładnym pudełku. Dzięki temu wydaniu skompletowałem cały pierwszy sezon. Reszte widziałem w tv,

Bardzo fajny jest odcinek z zielonymi robaczkami, które zostały uwolnione przypadkowo przez drwali.

Szkoda, że nie ma powtórek w telewizorku :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na TELE5 zaczęli powtarzać serial od 6 sezonu. Naprawdę polecam, ma klimat. Pamiętam kiedyś jak oglądałem to gdy byłem w zerówce, albo i jeszcze młodszy, ale się bałem, a teraz oglądam i nie mogę wyjść z podziwu. Naprawdę świetna robota ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam zamiar obejrzeć te odcinki na TELE5, boję się tylko, czy nie będzie tam znowu tego lektora, który tak często, że tak powiem, traktuje nas swoim głosem w filmach i serialach właśnie na tym kanale. smile_prosty.gif Zazwyczaj zły lektor psuje trochę klimat, co pewnie będzie tu zauważalne - Z Archiwum X to serial, w który warto się wczuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie powtarzam wszystkie sezony X-Files. Pamiętam ten serial z dzieciństwa, a że od dłuższego czasu miałem ochotę na te stare seriale jak właśnie X-Files, czy Drużyna A, to zawsze starałem się kupować wersje DVD, gdy tylko nadarzyła się taka okazja. Obecnie jestem przy końcu sezonu 3 i jest pod wielkim wrażeniem tego, że po tylu latach ten serial dalej tak dobrze mnie bawi. Może trochę inaczej niż kiedyś, bo teraz mnie raczej częściej śmieszy niż straszy (te genialne teksty Muldera do różnych sytuacji :)), ale to wciąż jest serial, który warto znać. Z sentymentu do tego serialu oglądam też Supernatural, który uważam za taką nowoczesną, choć słabszą wersję X-Files.

Muszę przyznać, że wzrok do telewizora przykuwa też Gillian Anderson, która pięknie wygląda i bez której cały serial wiele by stracił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup, na Tele5 zaczęli od 6 sezonu. A szkoda, bo poprzednie sezony są o wiele lepsze i w dodatku występuje Duchovny, którego (o ile dobrze pamiętam) w 7 sezonie brakuje :/.

A na innych kanałach od dłuższego czasu z Archiwum X się nie spotkałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas odkopać ten temat, bo właśnie ogłoszono, że The X-Files wraca do ramówki FOXa! Amerykańska stacja zamówiła nowy sezon tego wspaniałego (do pewnego momentu) serialu. 10 seria ma należeć do tzw. event series, w związku z czym składać się będzie z zaledwie 6 odcinków. Do swoich ról powrócą Gillian Anderson oraz David Duchovny, a za sterami stanie twórca serialu, Chris Carter.

Jestem dosłownie w siódmym niebie. Każdą plotkę o ewentualnej kontynuacji przyjmowałem z wielkim entuzjazmem i marzeniem, by to wszystko wreszcie się potwierdziło. Szkoda, że to tylko 6 odcinków, ale liczę że ewentualne dobre przyjęcie tej produkcji może skłonić włodarzy stacji do zamówienia kolejnego sezonu, a duet Anderson - Duchovny do znalezienia czasu na udział w kilku kolejnych odcinkach.

Po ogłoszeniu prac nad trzecim sezonem Twin Peaks wiadomość o wskrzeszeniu The X-Files jest dla mnie jedną z najlepszych od dłuższego czasu jeśli chodzi o produkcje telewizyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup, na Tele5 zaczęli od 6 sezonu. A szkoda, bo poprzednie sezony są o wiele lepsze i w dodatku występuje Duchovny, którego (o ile dobrze pamiętam) w 7 sezonie brakuje confused_prosty.gif.

A na innych kanałach od dłuższego czasu z Archiwum X się nie spotkałem.

Dokładnie, ostatnim dobrym sezonem był 4 reszta to tylko wymyślanie na siłę (te tańczące trupy... puknijsie.gif )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piąty sezon nie był jeszcze zły, np. "Mind's Eye" z przyjemnością oglądam do dzisiaj. Natomiast odcinki komediowe, które zaburzyły spojrzenie na "Z archiwum X' też w dużej mierze były wyreżyserowane świetne i naprawdę potrafiły rozśmieszyć ("Bad Blood" czy późniejsze "Dreamland). Wydaje mi się, że kłopot od piątego, szóstego sezonu zaczyna się ze "zwykłymi" odcinkami. Nie budziły już grozy, stawały się bardzo monotonne. Wpływ na taką zmianę atmosfery miało z pewnością przeniesienie zdjęć od szóstego sezonu do Los Angeles. Mroczne lasy, deszczową pogodę zastąpiono słonecznym niebem Kalifornii. A przecież tego typu serial nie może rozgrywać się w tych klimatach!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzało by się parę odcinków w TV, ale w ogóle tego świetnego serialu nie puszczają. Kiedyś się go bałem jak byłem mały, ale teraz z chęcią bym obejrzał. Słyszałem że było nawet DVD z tym serialem do kupienia, ale niestety przegapiłem i nie kupiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial powrócił na dobre. Jak dotąd najbardziej podobał mi się 3 odcinek. Świetne nawiązanie do Bad Blood z piątego sezonu, widać że wszyscy mieli ubaw przy tworzeniu tej historii (ta opowieść jaszczurki :P ). Następny odcinek już znacznie bardziej na poważnie i kolejne nawiązanie do zdeformowanej rodzinki również z piątego sezonu. Jedyne co mi się nie podoba to ilość odcinków, to już ponad połowa zostały jeszcze 2, co prawda za jakiś czas będą pewnie kręcić cały długi sezon, bo z tego co się orientuję to serial ma bardzo dobrą oglądalność, ale przyjdzie nam jakiś czas poczekać, a ja chcę teraz :( Trudno, ważne że serial trzyma klimat i z każdym odcinkiem jest coraz lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...