Jump to content
xirgan

Pokaż swojego PC'ta =]

Recommended Posts

Wiem, że Screamer krawędziówki do swojego pclabowego workloga kupował w tme.eu... ale nie mogę się do nich dokopać w tym sklepie :P

W każdym razie to tak wyglądało:

_dsc1978xqhs.jpg

Może w budowlanym tongue_prosty.gif ?

Wiem, że da się kupić w dziale "sanitaria" uszczelki czy coś, co wygląda jak krawędziówki od węży montowane na tyłach bud.

Ale wreszcie coś z tym zrobiłeś wink_prosty.gif

BTW, zmieniasz platformę, czy tylko nowa płyta i zasilacz?

EDIT:

Górny otwór najlepszy :laugh:

Edited by tomsto100

Hm, może nawet w domu znajde kawałek takiej uszczelki, zobaczymy jak to wyjdzie :D Idę pogrzebać w garażu ojca.

Zmieniam z AM2 na AM3, procek zostaje ten sam, ale za to będzie śmigał na DDR3, kiedyś patrzyłem porównanie osiągów i może nawet niezłego kopa dostać ;)

Ha, znalazłem podobne, nakładki na ostrza pił tarczowych. Później sprawdzę, jak to wygląda. tongue_prosty.gif

Górny otwór? biggrin_prosty.gif Na zdjęciu wygląda okropnie, bo zgięcie blachy sprawia że wydaje się bardziej krzywy niż jest (a jest krzywy jak diabli, tylko nie chce mi sie już go dalej piłować) XD

Edited by Crom3ll

Starcraft i sok jabłkowy ( ;) ) na miejscu, nic tylko grać :D

Ja natomiast już złożyłem kompa, po południu wyedytuję posta i wrzucę fotkę albo dwie jak się wszystko przedstawia w środku (spaghetti opanowane w dużym stopniu).

Tak nawiasem mówiąc: o Boziu jaki szybki ten ssd na sata3 :D

@up

Nie edytuj, dodaj nowego, bo nikt nie zobaczy ;)

A je się wreszcie przełamałem i... rozpakowałem obudowę.

Od paru miesięcy biedaczyna w pudełku siedziała, taka samotna, a ja znalazłem trochę czasu żeby ją ogarnąć, to czemu by nie...

Pierwsza myśl - f*ck, jak ja to na biurko włożę?.

Ale udało się. Szczerze mówiąc, przerażają mnie też kable.

Cała masa kabli. Ale troszkę je ogarnąłem, zamknąłem obudowę i przykręciłem kółeczka (takim kolosem ciężko manewrować w inny sposób).

Jak tak patrzę, to w sumie mogłem wziąć jakąś małą obudowę, typu Obsidian 800D.

Może jeszcze dzisiaj zamówię parę magicznych części, ale na razie mam troszkę inne zmartwienie, a mianowicie internet i przeprowadzka - oczywiście, gdzie połowa moich rzeczy jest, nie wiem (poza tym, że w domu xD).

Kolejna fota, tym razem z mojego tymczasowego stanowiska w Łodzi:

post-33407-0-86194000-1343413687_thumb.j

Od lewej, monitor Fujitsu 17" z 1999 roku - niemal idealny stan.

Na prawo od niego ultrabook Asus UX31E 13,3",

dalej już aspirujący po woli do miana zabytkowego komputer z 2005 roku: AMD Athlon 3200 64 bitowy (jedno rdzeniowy), na płycie DFI LanParty NF4, Gigabyte GeForce 6600GT, Corsair 1GB DDR1 (2x512MB), Samsung 160GB 16MB cach, jakaś nagrywarka DVD od Samsunga (z 2012 roku). Na procesorze i karcie miedziane wiatraki od Zalmana. Obudowa Coolermaster Elite 331 z wiatrakiem 120mm Acutec.

Dalej przenośne 2TB od Western Digital i wreszcie laptop Toshiba Satellite C660-1M4.

Moje właściwe stanowisko po powrocie do Finlandii. smile_prosty.gif

NF4, świetna płytka.

Na procesorze i karcie miedziane wiatraki od Zalmana.

laugh.png

No nie wiatraki tylko radiatory :D Takie tam niedopatrzenie. Ale, że miedziane to już nie pomyłka.

Wiem, zapomniałem zaznaczyć też do pogrubienia wentylatorów.

Aczkolwiek są aluminiowe wentylatory do komputerów.

Po ostatniej zmianie platformy na i5 przyszła pora na wymianę starej obudowy Gigabyte M1000 na coś bardziej mi pasującego, mianowicie CoolerMaster Silencio 550. Muszę przyznać, że jestem bardzo z niej zadowolony. Jest pojemna, jest cicho. Dzięki zastosowaniu odpowiednich wentylatorów (NoiseBlocker XL2) jest przewiewnie i cicho. No i wygląda bajecznie.

1.jpg

Link do galerii:

https://www.dropbox....mi8e/SEZoa23SML

Edited by zonkinho

Mam ją od piątkowego wieczoru, więc póki co zobaczymy jak będzie z kurzem. Palcuje się natomiast podobnie jak ekrany telefonów/laptopów. Pomaga Clin Antypara i ręcznik papierowy :P

DSC_0107.jpg

DSC_0110.jpg

DSC_0107.jpg

CPU: Intel Core i5 3570K

MOBO: ASRock P67 PRO 3

RAM: 2x4GB Corsair Vengeance 1600 MHz

PSU: XFX PRO 650W

GPU: Asus GeForce GTX670 DirectCu II 2GB DDR5/256bit

HDD: Seagate Barracuda 2TB

CASE: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black

Jeszce nie miałem czasu niczego kręcić, bo komputer względnie nowy, poza tym na razie nie ma najmniejszej potrzeby. No i niestety w wieku 16 lat ciężko dużo pieniędzy uzbierać, więc chłodzenie jak na razie boxowe, do puki nie kręcę będzie dawać radę, a całość i tak pracuje względnie cicho smile_prosty.gif

W planach do dokupienia:

Chłodzenie

SSD

kolejne 8GB RAM

Pewnie jeszcze 2 wentylatory

ew. jakaś dobra karta dźwiękowa

P.S. @zonkinho widzę że też masz USB 3.0 na budzie i tą samą płytę główną. Jak u Ciebie z podłączeniem jednego do drugiego? U mnie nawet widać na zdjęciu, że na płycie wyjście niby jest, i to podpisane, ale bez "bolców" (pinów) same złote plamki. O co chodzi?

Edited by wierzbak

@up jak kupisz chłodzenie to będzie dobra okazja do ułożenia kabli. Np. za płytą główną.

Jeżeli tylko grasz - nie kupuj kolejnych 8GB Ramu. Nie wykorzystasz.

Powiem szczerze że kable puszczałem tak, żeby była jak najlepsza cyrkulacja, wszystkie połączenia kabli mam za płytą i jest do nich fajny dostęp, a całość nie wiem czy tam wrzucać.. poza tym mówisz o chłodzeniu budy- wentylatorze na dole? Tu kable faktycznie stanowią problem, ale najpierw dokupię po jednym wentylu na przód i na górę, także narazie chyba nie przeszkadzają. Tak mi się przynajmniej wydaje. Ale chętnie posłucham rad ;)

6.jpg?size=1024x768

W tej budzie jest jedno USB 3.0 które jest zakończone wtyczką USB zwykłą i jest wyprowadzone na tył płyty i podpięte do jednego gniazda.

A Twoje kable błagają o pomstę do nieba. W SPC L50 można tak fajnie kable ułożyć... Zobacz jak to mam zrobione u siebie:

12.jpg?size=1024x768

No faktycznie :D Kiedyś coś z tym zrobię, na razie miałem i tak masę problemów. Dostałem starą MOBO i przez to BIOS nie obsługiwał Ivy Bridge, musiałem kołować procesor SB żeby odpalic kompa, bo z PodBIOS;u nie chciał się drań aktualizować :D (nie otwierało poprawnie pliku)

A u mnie USB 3.) jest chyba połączone z e-SATA, kabelek od budy wygląda tak:

9907e41473b0fb174f1f76cbd12bfb9f.jpg

Edited by wierzbak

@wierzbak

Fajna buda, fajny sprzęt, kable...

A jak makemebad pisało chłodzeniu, chodziło mu zapewne o chłodzenie na procesor.

Dzięki za pomoc, niestety te zewnętrzne są męskie, a potrzeba mi żeńskie. Na razie jednak nie ma to znaczenia bo s 3.0 nie korzystam a 2 i tak mam już w płytce. Ale jeszcze raz wielkie dzięki wink_prosty.gif Kabli nie będę miał tak ogarniętych jak Ty nigdy, bo twój zasilacz przeciwieństwie do mojego jest modularny :( A gdzie ja to całe nieużywane [CIACH] teraz upchnę?

Edited by yojo2