Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mariusz Saint

Berserk

Polecane posty

Mariusz Saint mi też CGI na początku jakoś nie podchodziło ale się przyzwyczaiłem oglądając po raz 10 trailer :]. Co do projektu ma być zekranizowany cały cykl a całość ma zająć przeszło dekadę. Osobiście mam nadziej że nowy Berserk sprzeda się fenomenalnie jak w kinie tak i w wersji DVD/Blu-ray (szkoda tylko że nie wyświetlany w naszych kinach :/ )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam również wyczekuję premiery tych filmów, w końcu dzięki nim coś się zacznie dziać wokół Berserka (jestem ciekaw czy Miura zdąży stworzyć kolejny rozdział do czasu premiery pierwszego filmu :< ) i na dodatek nie skończy się to tylko i wyłącznie na Golden Age'u. O samą jakość fabularną tych filmów się nie martwię, bo o ile reżyser/producent nie zaczną wprowadzać jakiś nadmiarów własnej inwencji twórczej to ciężko będzie cokolwiek tu spartaczyć i jedynie co już teraz wypomnę to tą animację 3D, która nieco zbyt mocno zaznacza swoją obecność. Przy okazji, zapodany powyżej trailer pokazał też jeszcze jedną godną uwagi rzecz - znowu pojawią się kawałki Susumu Hirasawy! Teraz niech jeszcze wcisną tam gdzieś Forces.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz odkryłem nowy trailer :) Dzięki Ci, forum CDA ;)

Z przyjemnością stwierdzam, ze wg mnie komputerowe animacje w ogóle nie gryzą się z klasycznymi na tym trailerze. Zdecydowanie gorzej takie połączenie wypada, np. w najnowszym kinowym FMA, tutaj jest naprawdę spoko.

Wszystko zmierza w dobrym kierunku :D

Czy ktoś wie dokładnie, gdzie skończy się pierwszy film? W którym momencie mangi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji to manga w ostatnim chapterze daje niewielką nadzieję na rychłe zakończenie arca - aczkolwiek na chaptery będzie trzeba poczekać typowo ;p - i właściwie co mogę powiedzieć to nadzieja, że to ostatnia deus ex machina jaka pojawiła się na drodze

Gutsa i spółki

. Niech Miura nie próbuje teraz przerzucić się na losy

Griffitha

, bo normalnie pojadę tam i mu wygarnę ^_^ W sumie nie za bardzo wiem czemu miała służyć ta walka z

bogiem mórz poza przytrzymaniem załogi w jednym miejscu oraz, zapewne, zdobyciu kolejnego towarzysza podróży czyli Ismę

(zapewne potencjalna

partnerka dla Isidro

;d). W takim wypadku bardzo łaknę informacji o filmówce a trailer pokazuje, że będzie się działo a po którymś tam razie CGI nawet strasznie nie wali po oczach :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Shadow po necie krąży plotka jakoby historia w Berserku zastała opowiedziana w 2/3 więc jeśli to prawda Miura dał by radę wyrobić się z zakończeniem w dekadę ;p. Wracając do aktualnych wydarzeń Fellowship Gutsa mogę jakoś przecierpieć no ale już nie mogę się doczekać zamknięcia spotkanie z piratami i bogiem morza ;p .

Co do samej kinówki to to już teraz wiem że kupie sobie wersji DVD/BLu-ray bo naprawdę warto a i mam nadzieje że WB posypie kasy na dalsze ekranizacje kolejnych chapterów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w innym temacie, ostatnio zabrałem się za czytanie Berserka, co zresztą niektórzy chyba już zauważyli. Planowałem się za to zabrać tak czy inaczej, bo to jednak jedna z tych mang, które wypada znać, ale dopiero zakończenie piątej części JoJo i nadchodzące filmy zmobilizowały mnie, żeby to zrobić teraz. Przeczuwałem, że będzie mi to szło jak to zazwyczaj z mangami/grami u mnie jest, tzn. będę czytał całość przez jakiś rok albo dwa, ale miło się zaskoczyłem. Tylko wczoraj przeczytałem 52 chaptery i obecnie jestem mniej więcej w chwili, kiedy

Guts wrócił do Jastrzębi już po uwięzieniu Griffitha, a teraz planuje z nimi jego uwolnienie

. Cóż mogę powiedzieć, to naprawdę wciąga :D Po prostu chce się wiedzieć, co będzie dalej, komu będzie musiał nakopać Guts, w jakie kłopoty wpadnie i do czego ostatecznie doprowadzi Griffith. Bardzo przyjemnie się to wszystko rozwija, szczególnie kiedy po pierwszych chapterach wiadomo, jak mniej więcej skończą się złote lata Bandy Jastrzębia (no, tak właściwie to te złote skończyły się ostatnio :P). Właśnie, takie achronologiczne rozwiązanie teoretycznie mogło pozbawić wszystko dramatyzmu, ale jak dla mnie go potęguje, bo człowiek wie, że nadchodzi zguba i teraz nerwowo jej wyczekuje. Tym bardziej, że enigmatyczne wypowiedzi Zodda i Skull Knighta sugerują, że kulminacja już niedługo.

Ogółem i podsumowując dotychczasowe wrażenia jest świetnie i tyle, zarówno pod względem graficznym (te wszystkie zbroje, konie, sceny batalistyczne i pojedynki) jak i ogólnej radości z czytania i poznawania historii. Bohaterowie też są bardzo ciekawi i dający się lubić, szczególnie Casca, Guts (a po pierwszych rozdziałach nie przeczuwałem, że kiedyś mógł być nawet dość sympatyczny), Judeau i Puck, choć tego ostatniego poza samym początkiem jeszcze wiele nie było (tylko Judeau sugerował, że kiedyś go znał). Co prawda spora część z nich jest skrzywiona w ten czy inny sposób, ale przynajmniej mają ku temu dobre powody. Ech, ale dobra, starczy pisaniny, pora wracać do czytania, póki rodzina głowy choinką nie zawraca :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widziałem to dzisiaj - ale nadal nie mogę się przyzwyczaić do tak wyraźnej animacji komputerowej, po prostu mi to nie pasuje. Tym bardziej, że mam w pamięci mającą już swoje lata serię tv. Oczywiście proszę nie myśleć, że skreślam ten film już przed zobaczeniem go czy inne tym podobne radykalne opinie - wręcz przeciwnie, jestem ciekawy i chcę go obejrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem i podsumowując dotychczasowe wrażenia jest świetnie i tyle, zarówno pod względem graficznym (te wszystkie zbroje, konie, sceny batalistyczne i pojedynki)

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale napisałeś niemal paszkwil na pana Miure :)

Przyznaje ze jest świetnym rysownikiem, i zgadzam się ze każdy z punktów przytoczonych przez ciebie wygląda niemal zawsze imponująco.

Ale wg mnie (i nie tylko mnie, ta opinia jest powtarzana całkiem często), najmocniejsza strona autora są krajobrazy, tła.... Polecam się przyjrzeć im dokładnie, gdyż są tak cudowne, ze nieraz miałem ochotę zrobić z nich papeterie na ścianę^^

W kwestii filmu, dlaczego przewija się tutaj liczba mnoga? Może mam nieświeże info, ale chyba ma wyjść jedna ?kinowa? i na podstawie jej popularności maja wydedukować czy ruszy seria TV.

Patrząc po trailerach, podoba mi się ? grafika to kwestia gustu. Jedno co mnie nurtuje, to muzyka.

Mianowicie w pierwszej serii ?serka? podczas scen kluczowych dla motywu przyjaźni Gutts-Griffith użyto strasznie leciwego motywu, który nieodmiennie kojarzył mi się z zapowiedzią BLa (radze oglądnąć ponownie, jak już się to zauważy, zaczyna mocno uwierać), co do reszty, jestem spokojny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPAWN zgadzam się co do opinii na temat krajobrazów po porostu cud i miód dla oka :]. Wracając do wersji kinowej to "Złoty Wiek" będzie podzielony na trzy filmy kinowe ( pierwszy 80 min , drugi 100 i trzeci 110 min) czyli 300 min na pierwszy rozdział z czego serial z 1997 r liczył 600 min , czyli będzie spore cięcie . Osobiście zakładam że akcja zacznie się w momencie kiedy Griffith pierwszy raz spotyka Gutsa ( dzieciństwo czarnego szermierza zostanie przedstawione w postaci "flashbacków")

EDIT uwaga nowy trailer aż 5 min !!

Z tego co zrozumiałem to taka zajawka o czym będzie film niemniej mam takie ciśnienie przez to czekanie ze chyba gorzej czuł się tylko Gust podczas zaćmienia. Zdecydowanie muszę się uzbroić w cierpliwość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://youtu.be/V9Xw6xDu14c

AI umieściła pełną wersję jej motywu z nowego Berserka na swoim oficjalnym kanale na YouTube. To naprawdę bardzo ładna piosenka. Chociaż moim skromnym zdaniem głos piosenkarki nie jest jakoś szczególnie mocny czy wybitny, to już sama melodia wynosi ten kawałek na wyżyny epickości i jest wspaniałym tłem dla wyobraźni :) Do spokojniejszych scen będzie jak znalazł, a Susumu Hirasawa zajmie się resztą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojego gustu piosenka nie jest jakaś specjalnie wybitna, ale na pewno nieco bliżej jej do Berserka niż opening i ending z anime :ok: Mam nadzieję, że ten podkład będzie dobrze dobrany do scen i nie będzie zagłuszał muzyki Hirasawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. będę czytał całość przez jakiś rok albo dwa, ale miło się zaskoczyłem. Tylko wczoraj przeczytałem 52 chaptery
Heh, za jakiś czas - tzn. jak dobijesz do końca i będzie po premierze filmów - to będziesz przeklinał się za tak szybkie przeczytanie mangi :D Przyrost nowych chapterów jest mniejszy niż prognozowany bilans demograficzny dla Polski za jakieś dwadzieścia lat i niby Miura ma świetną kreskę, ale to się wszystko ciągnie. Po prostu. Powiedzmy odświeżanie historii co pół roku albo rok tworzy jakiś pozytywny efekt ^_^

Właśnie, takie achronologiczne rozwiązanie teoretycznie mogło pozbawić wszystko dramatyzmu, ale jak dla mnie go potęguje, bo człowiek wie, że nadchodzi zguba i teraz nerwowo jej wyczekuje.
Zorientowałem się, że wyczekuję nerwowo całego zdarzenia chcąc się dowiedzieć kto z

Grupy Jastrzębia zginie oraz jak Gutts

zdołał to przetrwać ;) Rozwiązanie całej sprawy było raczej smutne, bo

wyrżnięto niemalże całą kompanię

, którą można było polubić, ale powiedzmy, że jestem w stanie zrozumieć cele jakie autor chciał osiągnąć. Poza tym

miejsce dla Farnese i spółki

musiało być ;]

@trailer

Szczęka opada, głowa się goli, twarz urywa, mordę rozwala, z butów wystrzeliwuje i pal licho, że CGI jest użyte na potęgę - wierzę, że będzie epicko (dat mjuzik!) a filmy okażą się ogromnym sukcesem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest juz po premierze więc pora na recenzje poniżej link

recenzja

Wszystko pięknie ładnie no ale nie obyło się bez narzekania o animacje 3D a i w sieci jest już pełna wersja teledysku do piosenki AI

Jeszcze jedna na niemieckim AnimagiC (który ma odbyć się w dniach od 27 do 29 lipca) ma zostać pokazany pierwszy film kinowy co ciekawe ma to być japońska wersja DvD z angielskimi napisami( czyli do lipca mam czas na odłożenie kaski na własna kopię :] )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berserk to absolutnie najlepsza manga, jaką w życiu czytałam. I myślę, że tak pozostanie.

Wciąga od pierwszej strony, od pierwszej kreski. Niezapomniany, duszny klimat, od którego się nie można uwolnić, który zatruwa myśli na długo. Co prawda, zabierałam się do tej mangi jak pies do jeża (nie ma to jak oceniać po okładce...), to się przemogłam i... zakochałam.

Potrafiłam spędzić kilka-kilkanaście godzin, żeby przeczytać ponad 30 tomów jednego dnia, płakać nad

śmiercią Judeau i reszty Jastrzębi

. I Casca. Jedna z najlepszych żeńskich postaci ever (oczywiście, póki nie

zwariowała

).

O czym warto wspomnieć, to niesamowita kreska. Miura ma ogólnie świetną kreskę, chociaż w innych dziełach, do których przyłożył rękę, szwankuje fabuła (siłacz zakochany w pogodynce? no proszę...). Przede wszystkim - postaci potworów. Narysowane z rozmachem, dokładne, pomysłowe (jak na Japończyka przystało). Miura jest socjopatą, ale socjopatą - geniuszem, który pozostawia po sobie wiekopomne dzieło. Po prostu - wystawił sobie pomnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odkurzyć temat bo sporo się wydążyło przez ostatni miesiąc a mianowicie parę dni temu miała miejsce premiera DVD pierwszego filmu ( jak na razie nie ma jeszcze napisów no ale to kwestia czasu). Drugim wydarzeniem wartym uwagi to zwiastun drugiej klinówki Berserk Golden Age Arc II: The Battle for Doldrey klik , eclipse coraz bliżej i sam ostatnio przypomniałem za co tak nienawidzę Griffith'a . Trzecia wiadomość jest zarazem dobra i zła , weselsza część się taka ze po długiej przerwie dostaniem aż trzy rozdziały Berserka ! Mój uśmiech od ucha do ucha zmalał kiedy dowiedziałem się że te trzy wyżej wspomniane rozdziały pokaż nam retrospekcję z dzieciństwa Gutsa ( osobiście liczyłem że Guts w końcu dotrze tam gdzie miał się udać) nie mówię że to źle ale znając to jak Kentar? Miura lubi katować fanów czasem oczekiwania zgaduje że nowy rozdziały ujrzymy nie wcześniej niż w okolicach świąt :P .

komedyja zgadzam się z tobą w 100 % co do Berserka jako całości ale jeśli miał bym wybrać jedną rzecz którą miał bym wybrać to osobowości głównych bohaterów , nigdy nie związałem się tak z żadnymi postaciami ( czy to w grze filmie i książce ) niż Guts i Casca a po zaćmieniu musiałem zrobić przerwę od dzieła Miury ( załapałem doła na dwa trzy dni :( ) o ten miks cierpienia i ginącej nadziei był dla mnie za duży.

PS dla zainteresowanych opening pierwszej kinówki czuć moc !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinówkę obejrzałem, ale według mnie wszystko pruło tam niesamowicie szybko do przodu - jakbym oglądał teledysk czy wyrywki z fabuły. Dlatego też pozwoliłem sobie myśleć o tym filmie jako o przypomnieniu 1/3 wątku z serii tv i pierwszych tomów mangi, nim dojdą do scen, których w serii tv już nie było i tam trochę przystopują, no ale zobaczymy. Dla fanów Berserka film jak najbardziej znośny, ale nie wiem, czy osoby nie mające wcześniejszego kontaktu z tym tytułem będą zadowolone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinówkę obejrzałem, ale według mnie wszystko pruło tam niesamowicie szybko do przodu - jakbym oglądał teledysk czy wyrywki z fabuły. Dlatego też pozwoliłem sobie myśleć o tym filmie jako o przypomnieniu 1/3 wątku z serii tv i pierwszych tomów mangi, nim dojdą do scen, których w serii tv już nie było i tam trochę przystopują, no ale zobaczymy. Dla fanów Berserka film jak najbardziej znośny, ale nie wiem, czy osoby nie mające wcześniejszego kontaktu z tym tytułem będą zadowolone.

Obejrzałem dwie Z trzech i baaaardzo mi sie podobały - trzecia ma najciekawsze wątki i nie moge sie doczekać aż bede miec te dwie godziny, ale chyba bedzie dobrze. Sama manga jest fenomenalna - z jednej strony żałuje, ze dopiero teraz sie zabrałem, ale z drugiej cieszę bo to czekanie na nowe chaptery bedzie jakimś koszmarem :/

Każdy powinien to znac! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te nowe chaptery to jeszcze wychodzą, czy autor już całkiem nas olał? :P Pamiętam, że skończyłem czytać mangę jakoś tak w... zeszłym roku (na archu z piratami) żeby skumulować sobie parę rozdziałów do łyknięcia za jednym zamachem. Ale jak później zaglądałem to nic się nie ruszało i w końcu kompletnie o Berserku zapomniałem. A szkoda bo to kawał świetnego komiksu. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor berserka Kentaro Miura, pracuje aktualnie nad nową, krótką serią "Gigantomaxia". Jest to romans sci-fi . Chodzą pogłoski że gdy skończy tą serie wznowi Berserka, ale kto go tam wie. Sam niedawno skończyłem tą serie i jestem pod wielkim wrażeniem, kreska choć trochę archaiczna trzyma klimat i nadaje całej serii surowych rysów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...