Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

Gra Endera, Orson Scott Card

Polecane posty

Witam wszystkich fanów gry Endera. Nie wiem czy to dobre miejsce na to, ale mam pytanie. }

Nigdy nie czytałem żadnej z części sagi Endera, dlatego postanowiłem kupić "Gre Endera". Tyle że w księgarni zabrakło więc kupiłem prequel "Pożoga" Teraz pytanie: Czy warto rozpocząć od tej części? Nie wiem czy to nie jest część wyciągnięta jakoś z połowy i wiele rzeczy byłoby dla mnie nie zrozumiałych.

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sto lat przed wydarzeniami przedstawionym w ?Grze Endera? na Ziemię przybyli obcy, niosąc jej ogień i śmierć. To historia pierwszej wojny z Formidami.

Czyli to, co w książce się znajduje. Myślę, że wystarczająco jasno? :] Gra Endera rozpoczyna się 100 lat później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

umysł człowieka był dla robali czymś zbyt trudnym/odmiennym do zrozumienia go, pomimo tego udało im się zdobyć pewne strzępki jego wspomnień, co potem wykorzystują, aby podrzucić mu kokon królowej.

Poza tym, czy nie sądzicie, że pomiędzy poszczególnymi książkami tego autora zdarzają się pewne niespójności?

Na przykład:

Chodzi mi o System Destrukcji Molekuralnej który wg. "Gry Endera" jest modyfikacją technologii obcych, a z książki "W przededniu" wynika, że było to początkowo eksperymentalne narzędzie górnicze wynalezione i testowane przez jedną z korporacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Mnie to osobiście strasznie wybija z rytmu, bo zamiast skupiać się na fabule koncentruje się na tej nieścisłości

Przeczytałem ostatnio 'Pożogę', książka jest naprawdę dobra, bardzo fajnie się czyta i ciekawie rozwija wątki pierwszej wojny z Formidami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...