Jump to content
Sign in to follow this  
ChodzNaGrzyby

Zagwozdki przy kupnie nowego PC

Recommended Posts

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem nowego komputera do gier. Tylko czy za kwotę ok. 3000zł kupię coś, co pozwoli na bezproblemową rozrywkę w nowsze gry? Problem leży jeszcze w Windowsie, gdyż brat posiada Windowsa 7 na płytce, a ja posiadam system dla mojego lapka, ale jeśli dobrze się orientuję, to mimo wszystko muszę kupić nowy system do komputera, tak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, system trzeba będzie kupić nowy. Zresztą Windows 7 to już do nowego PC i obecnych gier się za bardzo nie nadaje (m.in. brak wsparcia dla DX12).

Za 3000 zł bez systemu da się złożyć niezły sprzęt (Ryzen 5 + 8 GB RAM + GTX 1060 6GB). Z systemem już gorzej, tutaj by trzeba iść częściowo w używane części.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A macie może jakiś pomysł, skąd by ogarnąć system, by nie płacić niemalże 600zł za nowego Windowsa? Wiem, że to trochę życzeniowe myślenie, ale może istnieje jakiś sposób na zaoszczędzenie tej niemałej sumy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oryginalnego Windowsa można kupić za około ~ 450 zł. Ew. jeśli studiujesz to można ogarnąć go z programu DreamSpark o ile uczelnia bierze w nim udział.

Ewentualnie można zainstalowac wersję próbną która działa bodajże 90 dni i przez ten czas spróbować uzbierać kase na licencję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ogarniasz jak to dokładnie jest z tym programem DreamSpark? Studiuje na Uniwersytecie Gdańskim i z tego co widzę moja uczelnia bierze udział w tym przedsięwzięciu (aczkolwiek potwierdzone info jest na wszystkich wydziałach, poza moim -.-), i z tego dostaje na twarz darmowego Windowsa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, dostajesz Windowsa i możesz go używać przez cały czas aż utrzymujesz status studenta. Generalnie to jest chyba tak, że ten Windows się dostaje jako "dodatek" pod obsługę innych programów Microsoftu, przykładowo np. Microsoft Access. Poczytaj o tym, ew. zapytaj na uczelni kogoś kto się tym zajmuje, bo ja sam z tego nie korzystałem, to nie wiem jak to dokładnie wygląda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...