Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChodzNaGrzyby

Zagwozdki przy kupnie nowego PC

Polecane posty

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem nowego komputera do gier. Tylko czy za kwotę ok. 3000zł kupię coś, co pozwoli na bezproblemową rozrywkę w nowsze gry? Problem leży jeszcze w Windowsie, gdyż brat posiada Windowsa 7 na płytce, a ja posiadam system dla mojego lapka, ale jeśli dobrze się orientuję, to mimo wszystko muszę kupić nowy system do komputera, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, system trzeba będzie kupić nowy. Zresztą Windows 7 to już do nowego PC i obecnych gier się za bardzo nie nadaje (m.in. brak wsparcia dla DX12).

Za 3000 zł bez systemu da się złożyć niezły sprzęt (Ryzen 5 + 8 GB RAM + GTX 1060 6GB). Z systemem już gorzej, tutaj by trzeba iść częściowo w używane części.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnego Windowsa można kupić za około ~ 450 zł. Ew. jeśli studiujesz to można ogarnąć go z programu DreamSpark o ile uczelnia bierze w nim udział.

Ewentualnie można zainstalowac wersję próbną która działa bodajże 90 dni i przez ten czas spróbować uzbierać kase na licencję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dostajesz Windowsa i możesz go używać przez cały czas aż utrzymujesz status studenta. Generalnie to jest chyba tak, że ten Windows się dostaje jako "dodatek" pod obsługę innych programów Microsoftu, przykładowo np. Microsoft Access. Poczytaj o tym, ew. zapytaj na uczelni kogoś kto się tym zajmuje, bo ja sam z tego nie korzystałem, to nie wiem jak to dokładnie wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...