Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

NiFe

Przepalenie przy włączeniu

Recommended Posts

Witam!

To już mój drugi post, więc debiut za sobą. A takim razie do rzeczy:

Kupiłem komputer, który zaczął... szwankować. Nie włączał się, restartował sę, zacinał, wyłączał w czasie gry... Postanowiłem oddać go do serwisu. Okazało się, że mam wadliwą jedną kość RAMU. Gdy dostałem maszynę z powrotem, podłączyłem do listwy i... to samo. Komputer Włącza się, wyłącza, włącza i działa, jednak nie ma tego charakterystycznego piknięcia, które oznacza ładowanie systemu. Serwis-man powiedział że mam przepaloną płytę główną i jedną kość ramu - znowu.

Tutaj zaczyna się moje pytanie. Czym to jest spowodowane i jak temu zaradzić. Podobno zasilacz mam sprawny (OCZ StealthXStream 600W SLI ). Nie wiem tylko czy to coś z siecią elektryczną, czy może coś innego? Czy UPS pomoże?

Proszę o pomoc. W sumie mamy czas, bo komp do serwisu przyjedzie w Poniedziałek, a zanim producent odpowie co ze sprzętem to 2 tygodnie bite.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Możliwości są dwie:

1. Możliwe, że płyta główna już wcześniej była uszkodzona i przez nią przepaliła się pamięć, w tym przypadku po wymianie płyty wszystko powinno być w porządku.

2. Coś jest nie tak z zasilaczem, z tym modelem co prawda raczej nie ma problemów, ale każdemu producentowi może się przydarzyć wpadka.

Co do problemów z siecią, to porządna listwa powinna zlikwidować problem, ale nawet przy problemach z zasilaniem i sprawnym zasilaczu tej klasy nie powinno dojść do przepalenia się płyty głównej.

Innymi słowy proponuję sprawdzić napięcia oraz okablowanie, jeśli z nimi wszystko jest ok, to pewnie było coś nie tak z płytą główną. Dla pewności podaj jeszcze model płyty głównej oraz pamięci.

Link to comment
Share on other sites

No w serwisie na początku mówili, że u niech wszystko sprawnie chodzi, więc raczej płyta była sprawna. Chyba że ją sami przepalili ^^.

Co do sprzętu:

Płyta:

MSI P45 NEO3-FR INTEL P45 SOCKET 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2)

RAM:

Najpierw był:

PAMIĘĆ DDR-2 A-DATA Extreme 4GB/1066+(2*2GB) DUAL 5-5-5-15 BOX

a teraz jest:

OCZ DDR2 PC2-8500 / 1066 MHz / Reaper HPC Edition / Dual Channel

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...