Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NiFe

Przepalenie przy włączeniu

Polecane posty

Witam!

To już mój drugi post, więc debiut za sobą. A takim razie do rzeczy:

Kupiłem komputer, który zaczął... szwankować. Nie włączał się, restartował sę, zacinał, wyłączał w czasie gry... Postanowiłem oddać go do serwisu. Okazało się, że mam wadliwą jedną kość RAMU. Gdy dostałem maszynę z powrotem, podłączyłem do listwy i... to samo. Komputer Włącza się, wyłącza, włącza i działa, jednak nie ma tego charakterystycznego piknięcia, które oznacza ładowanie systemu. Serwis-man powiedział że mam przepaloną płytę główną i jedną kość ramu - znowu.

Tutaj zaczyna się moje pytanie. Czym to jest spowodowane i jak temu zaradzić. Podobno zasilacz mam sprawny (OCZ StealthXStream 600W SLI ). Nie wiem tylko czy to coś z siecią elektryczną, czy może coś innego? Czy UPS pomoże?

Proszę o pomoc. W sumie mamy czas, bo komp do serwisu przyjedzie w Poniedziałek, a zanim producent odpowie co ze sprzętem to 2 tygodnie bite.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości są dwie:

1. Możliwe, że płyta główna już wcześniej była uszkodzona i przez nią przepaliła się pamięć, w tym przypadku po wymianie płyty wszystko powinno być w porządku.

2. Coś jest nie tak z zasilaczem, z tym modelem co prawda raczej nie ma problemów, ale każdemu producentowi może się przydarzyć wpadka.

Co do problemów z siecią, to porządna listwa powinna zlikwidować problem, ale nawet przy problemach z zasilaniem i sprawnym zasilaczu tej klasy nie powinno dojść do przepalenia się płyty głównej.

Innymi słowy proponuję sprawdzić napięcia oraz okablowanie, jeśli z nimi wszystko jest ok, to pewnie było coś nie tak z płytą główną. Dla pewności podaj jeszcze model płyty głównej oraz pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w serwisie na początku mówili, że u niech wszystko sprawnie chodzi, więc raczej płyta była sprawna. Chyba że ją sami przepalili ^^.

Co do sprzętu:

Płyta:

MSI P45 NEO3-FR INTEL P45 SOCKET 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2)

RAM:

Najpierw był:

PAMIĘĆ DDR-2 A-DATA Extreme 4GB/1066+(2*2GB) DUAL 5-5-5-15 BOX

a teraz jest:

OCZ DDR2 PC2-8500 / 1066 MHz / Reaper HPC Edition / Dual Channel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...