Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

LittleBigBoro

Flash - najlepsze tutoriale

Recommended Posts

Raczej bym Ci odradzał tworzenia stron w flashu, głównie dlatego, że przy większych projektach, z wieloma obiektami lubi się nieźle mulić.

Flash sam w sobie jest prosty w obsłudze, oczywiście mówię tu o Macromedia Flash, czy też już Adobe Flash.

Schody zaczynają się w momencie korzystania z ActionScript, ale do tworzenia prostych stron www to Ci raczej powinna wystarczyć zawarta w programie pomoc i opis funkcji, metod oraz obiektów, wszystko tam jest wyjaśnione i jeszcze pokazane na przykładach. Gorzej jeśli nigdy się nie uczyłeś żadnego języka, bo wtedy Ci nic po tych opisach, jak również jeśli kiepsko u Ciebie z angielskim.

Co do tutoriali to Ci nie pomogę, bo z żadnych nigdy nie korzystałem podczas nauki flash'a. Mi wystarczyła tylko ta pomoc w programie i kilka przykładów, które również można tam znaleźć (Flash 8).

Link to comment
Share on other sites

To się wszystko pięknie nazywa - strony we flashu. Warto zacząć naukę od twardej, książkowej (stąd ta twardość) wiedzy. Zacznij od oficjalnego podręcznika do Flasha (w wersji polskiej ukazał się nakładem wydawnictwa Helion). Następnie rejestracja na nieco podupadłym ale nadal aktywnym forum - http://www.flashzone.pl/. Jeżeli chodzi o dobre miejsce z tutorialami, ja osobiście uwielbiam serwisy grupy Envato - http://flash.tutsplus.com/. Płatne, ciekawe skrypty znajdziesz za to na - http://flashden.net/category/all

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...