Jump to content

Recommended Posts

ZAGADNIENIA OGÓLNE

1. Regulamin Forum Actionum ma charakter nadrzędny - KLIK

2. Do rozmów niezwiązanych z żadnymi tytułami, bardziej rozbudowanych porównań, polecania pozycji czy dyskutowania różnych koncepcji służy temat ogólny - KLIK

3. O anime rozmawiamy tu - KLIK

TWORZENIE TEMATÓW

4. W tytule tematu należy podać tytuł filmu lub serialu, po tytule w nawiasie rok lub lata emisji. Jeśli serial nadal jest emitowany należy podać rok emisji pierwszego odcinka i zaznaczyć, że emisja nadal trwa - na przykład (2003 -)

5. W jednym temacie rozmawiamy tylko o jednym serialu, więc w przypadku serii seriali bądź filmów tworzymy temat dla każdej części. Możemy też utworzyć temat dla całej serii, jednak należy pamiętać, by ostrzec innych przed możliwością przeczytania niepożądanych spoilerów.

6. W treści posta otwierającego należy pokrótce samodzielnie opisać dany film lub serial. Tematy z jednolinijkowym postem otwierającym będą zasilały "Kosz". Zakładając temat po prostu zbierz jak najwięcej informacji o tej produkcji i podziel się nimi z resztą forumowiczów. Nie zdradzaj fabuły. Dodaj obrazek przedstawiający plakat, główne postacie, czy okładkę DVD.

POSTOWANIE

7. Każdemu po obejrzeniu produkcji nasuwa się na pewno dużo więcej myśli, niż te marne 1-2 linijki tekstu. Dlatego krótkie, nic nie wnoszące do tematu posty będą usuwane, a ich autorzy w przyypadkach recydywy odpowiednio karani.

LEGALNOŚĆ I PIRACTWO

8. Nie obchodzi nas, skąd macie filmy i seriale. Może odbieracie zagraniczne stacje telewizyjne, płytę DVD mogliście kupić na zagranicznym portalu aukcyjnym, czy dostać od cioci z Ameryki.

9. Przyznanie się jednak do ściągania pirackich seriali z internetu, chwalenie się kupowaniem na bazarze, proszenie o link, zamieszczanie linków do nielegalnych źródeł będzie karane natychmiastowym ostrzeżeniem.

SPOILERY

10. Spoilery, czyli niepożądane zdradzenie fabuły innym forumowiczom, to temat bardzo wrażliwy w przypadku filmów. W dziale zbiorczym panuje bezwzględna ochrona antyspoilerowa - jakikolwiek nieosłonięty kodem spoiler będzie surowo karany. W tematach poświęconych danym tytułom rygor jest zdecydowanie mniejszy, bowiem w przeciwnym wypadku duża część dysput musiałaby być ukryta. Większość dyskusji na temat fabuły pozostaje widoczna a tagami spoilerowymi muszą zostać zakryte tylko kluczowe treści.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...