Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Painkiller(seria) & Necrovision.

Polecane posty

Już wolę żeby film nie miał żadnej fabuły (znaczy niech ma taką jaka był w grze: Danielu, straciłeś żone, rozpie***l wszystko co sie rusza ;];])

niż żeby miał fabułe zmienioną i spie******ą tak jak na przykład było

w "Hause of The Dead" odwrotnie genialnego Uwe Bola ;]

(dla tych co nie widzieli filmu: jedyne co miał wspólne z grą to fragmenty tejże gry wklejane byle gdzie!!! lol )

Tiaa - a ja wolę żeby filmu w ogóle nie było, bo zepsuje tylko reputacje samej gry w oczach tych co jeszcze w nią nie grali ( są tacy wierzcie mi ;)) - poza tym czy widzieliście kiedyś jakiś dobry film na podstawie FPS'a? Bo ja nie. IMO nie da się zrobic dobrego filmu na podstawie FPS'a (tym bardziej takiego, w którym nie liczy się fabuła) i koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JurgenIII: Popieram. Fabuła w grze jest znikoma, ale to nie przeszkadza, bo to nie jest RPG tylko FPS. Tu nie potrzeba zagłębiać się w fabułę, tu liczy się grywalność. W grze nie potrzeba wiele myśleć tylko strzelać, strzelać i jeszcze raz strzelać. To niby o czym będzie film??? Półtorej godziny strzelania do statystów??? To nie jest dobry pomysł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, zrzędzicie jak stare babcie, gdy się spotkają na ich ulubionej ławeczce. IMO właśnie film zainteresuje tych co w grę jeszcze nie grali. Tu nastąpi syndrom Codename: Panzers. Niby w tej grze Polacy byli w złym świetle pokazani, że żule, bandyci, oni wywołali IIWŚ i wszystko co złe to oni. A jednak, jaka gra była na szczycie listy najchętniej kupowanych gier przez Polaków przez kilka miesięcy, a no właśnie wspomniany Codename. Tak samo będzie z filmem. Jaki on by nie był, to ludzie obcujący z grami tylko od święta skoczą do sklepów by zakupić ten tytuł i o to właśnie chodzi. Sam film przecież nie musi być taki debilny. Dobrze zaprojektowani przeciwnicy, szybka akcja, ładna Ewa( :P ), dym z giwer i wyjdzie całkiem niezły koktajl na sobotni wieczór. Czy wy musicie wszytko widzieć w złych barwach? Do tej pory filmowcy szarpali się na tytuły o wiele bardziej ambitne. Może więc z czymś mniej ynteligentnym dadzą sobie radę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki on by nie był, to ludzie obcujący z grami tylko od święta skoczą do sklepów by zakupić ten tytuł i o to właśnie chodzi.

Czyli tym zdaniem sugerujesz, że będzie to produkcja straight-to-dvd? :P

Do tej pory filmowcy szarpali się na tytuły o wiele bardziej ambitne. Może więc z czymś mniej ynteligentnym dadzą sobie radę?

Wkrótce w tv "Doom" będzie puszczany... To chyba głównie nikła, a może nawet wręcz ujemna wartość artystyczna "Dooma" generuje moje obawy co do ekraniazji PK. Choć tam demony przynajmniej siedzą w piekle, a nie w bazie na Marsie. Aha, ma być w filmie Nekrogigant :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tratata: Wiesz wątpię czy film mógłby pomóc w sprzedaży gry. Wydaje mi się, że bardziej by przeszkodził. Inna sprawa jest wcielić się w bohatera i ratować świat samemu niż oglądać jak ktoś to robi. Rozumiem jakby zrobić film na podstawie Farenheita(kurde jak to sie piszę :wink: ), gdyż tam fabuła jest złożona. Oby to nie ten DOOM, co kiedyś oglądałem, bo tamto była bajka dla małych chłopczyków :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już demo najnowszego dodatku do Painkillera. Ciekawe, czy nowym twórcom udało się zrobić taką grę, jak chłopakom z PCF? Cóż, gdybym muał abonament GOL.... muszę zaczekać, aż gra pojawi się na innych serwerach, by sprawdzić to osobiście. :?

?? :google:

Tyle, że demko jest już dostępne jakoś od wczoraj w nocy :D

http://www.gamershell.com/news/42522.html

Jeszcze tylko kilka procent i dowiem się jak bardzo Overdose jest spaprane :P Chociaż może faktycznie wyjdzie z tego porządna gra. W pierwszego Painkillera sam się długo zagrywałem 8)

btw:

Wymagania minimalne:

* OS: Windows® 2000/XP/Vista

* Processor: 1.5 GHz Intel Pentium III or AMD Athlon processor

* Memory: 512 MB RAM

* Hard Disk Space: 2.5 GB available

* DVD-ROM Drive: 4X or Higher

* Video: 128 MB DirectX® 9 Compatible Video Card (NVIDIA® GeForce® FX 5600, ATI™ Radeon™ 9600 or Better)

* Sound: DirectX 9 or better compatible sound card

* Input: keyboard and mouse

Wymagania zalecane:

* OS: Windows® XP/Vista

* Processor: 2.4 GHz Intel Pentium 4 or AMD Athlon processor

* Memory: 1024 MB RAM

* Hard Disk Space: 2.5 GB available

* DVD-ROM Drive: 4X or Higher

* Video: 256 MB DirectX® 9 Compatible Video Card (NVIDIA® GeForce® 7800, ATI™ Radeon™ X1800 or Better)

* Sound: DirectX 9 or better compatible sound card

* Input: keyboard and mouse

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że demko jest już dostępne jakoś od wczoraj w nocy :D

http://www.gamershell.com/news/42522.html

Wiem, w końcu znalazłem i nowy link jest w edit poście. Darmowy i bez rejestracji. Ja dopiero zacząłem zassać, tak wiec czekam na Twoją opinię, zobaczymy co z tego wyjdzie..
W pierwszego Painkillera sam się długo zagrywałem
Do tej chwili mam go na dysku i gdy chcę się rozluźnić, wyładować emocje... Painkiller jest do tego najlepszy. No, może jeszcze SS1...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na Twoją opinię

:thumbdown: o_O

Gdyby gra ukazała się w 2004, gdyby twórcy zachowali klimat i efektowność map z pierwszego Paina, gdyby BYŁA KOŁKOWNICA, to powstałaby znośna gra. Ale niestety jest już prawie rok 2008 i temu czemuś nie wróże za dobrze. Trochę w to demko pograłem i nie poczułem w ogóle tego wspaniałego klimatu jedynki. Nie dość, że nowe bronie są strasznie udziwnione i przekombinowane (nawet nie ma co porównywać do tych z wcześniejszej odsłony, ba NIE MA NAWET KOŁKOWNICY o_O), przeciwnicy wyglądają fatalnie (zresztą i tak są to lekko zmodyfikowani oponenci z oryginalnego Painkillera), to sam gameplay już się dawno mocno zestarzał. Nie mówiąc już o grafice, która IMO przyjemniejsza dla oka była już w grze z 2004 roku... Ogólnie to nie polecam, lepiej pograć w Czarną Edycję, do której po prostu Overdose nie ma startu. IMHO słabizna. Gdyby był to darmowy dodatek-mod to może bym ściągnął i pograł (ale i tak tylko w wypadku, jakby już naprawdę nie było w co grać), ale płacić za to? Nie. Nie. Nie.

Chociaż z drugiej strony moje odczucia mogą być spowodowane tym, że od kilku dni wychodzą wciąż świetne demka FPSów (CoD4, UT3, TimeShift...) i w porównaniu z nimi Overdose ma się jak Motyr 2 do Half-Life'a 2 :D Chociaż naprawdęwielkimfanom może się podobać. Ja takim nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... duży potencjał dobrej gry zostanie spaprany poprzez strzelanie zielonymi glutami i czachą trzymaną w ręce do ministrantów i chińczyków z implantem w postaci bambusowego kija... dajcie spokój... chyba wrócę jednak do podstawki i pogram na wodnym mieście...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Painkiller (nie wliczam overdose) jest serią... niezwykle udaną. Chore projekty postaci, brudne, przyprawiające o mdłości plansze oraz niesamowity klimat sprawiło, że kupiłem oryginały Painkillera i dodatku Ucieczka Z Piekła Rodem... znaczy Battle out of the Hell.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

też zakupiłem oryginalnego "pana aspiryna"

i bardzo ciesze sie z tego wyboru po dziś dzień;)

gra bardzo mi sie spodobała zwłaszcza jak uświadomiłem sobie, że jest polska (aż mnie duma rozpierała z tego powodu)

zastanawiała mnie tylko jedna rzecz( bardzo dla mnie zabawna)

gra mogła u mnie działać co najmniej na średnich detalach

ale gdy na miejsce walki wpadł choć jeden upiór zwalniała do jakichś 10 klatek na sekundę

zawsze zastanawiałem sie dlaczego;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje zagrać w Demo Overdose według mnie czesi nie dorastają firmie People Can Fly do pięt i Overdose jet poprostu słaby.Można był się tego spodziewać.

Widzieliście tytułową broń w Overdose - Smiech

Wiesz, dla mnie Overdose jest, przynajmniej patrząc na demko, zapisem niezdecydowania twórców na temat jak gra ma wyglądać. Chciano odświeżyć serię.W różnyvh zapowiedziach mówiono, ze 2 dodatek do PK będzie lżejszą grą, bez tego ciężkiego klimatu podstawki. Można się było również tego doszukać na przedpremierowych screenach z gry. Nie ukrywam, że z chęcią przywitałbym taką grę. Wszystko co dobre w PK opakowane w zabawny klimat.

Jednak się nie udało. Wspominałem już o niezdecydowaniu twórców. Niektóre bronie i niektórzy przeciwnicy wyglądają... może nie zabawnie, ale przynajmniej nie tak ciężko jak w podstawce. Ale cała reszta- muzyka, wygląd map, już nie dotrzymuje im kroku. No i oczywiście niektóre bronie i niektóry przeciwnicy również.

Tak więc ni to jest stary dobry Painkiller, ni nowy, lepszy Painkiller. Nie ukończyłem dema, bo doszedłem do wniosku, że nie ma sensu grać w tego twora. Lepiej wrócić do poprzednich części.

:?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli stało sie to czego sie obawiałem, :(

sztampowy polski tytuł został po prostu ubity jak czeski pies :(

Aż tak źle to nie jest, nie przesadzajmy. Nie grałem co prawda za długo, bo mając w pamięci podstawkę Painkillera nie chciałem się przy tym tworze męczyć. Ale grało się i w gorsze gry. Ot, choćby Instynkt z CDA.
może nasi kochani sponsorzy zauważą

co narobili

i ewentualnego pain killera 2

wyprodukuje pan Chmielarz

Wątpliwa sprawa. PCF należy teraz do Epic Games.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że twórcy Overdose potraktowali tą grę jak zwykłą bezmyślna nawalankę czego efektem są poziomy w których idziemy cały czas przed siebie (można zasnąć).

A za Painkillera 2 mogłoby wziąć się polskie studio The Farm 51, które obecnie pracuje nad Necrovision powstającym na silniku Painkillera. Chłopaki mają poczucie klimatu, to widać, ale decyzja należy do DreamCatchera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że twórcy Overdose potraktowali tą grę jak zwykłą bezmyślna nawalankę

Jak rozumiem Painkiller spod szyldu PCF był przygodówką zmuszającą do egzystencjalnych przemyśleń? Sorki, ale w jakim miejscu ta gra nie jest bezmyślną nawalanką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...