Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

World of WarCraft+dodatki

Polecane posty

Nigdy nie byłem w stanie pojąć sensu zbierania przypadkowej grupy do low-level instancji... Ja rozumiem - jak akurat w gildii mają ochotę się wybrać, albo ktoś chce dać nam boosta, ale żeby specjalnie czekać na zbieraninę nieznajomych graczy... No bo co nam z tego przyjdzie? Sprzęty i tak wymienimy po kilku dniach, doświadczenia zyskamy więcej, jeśli zamiast czekać zajmiemy się na poważnie questami. A przyjemność płynąca z eksploracji świata? Z tym też może być różnie, zwłaszcza jeśli po 10 minutach ktoś walnie tekst w stylu "oh i gtg, sry guyz and cYa"...

No chyba, że jesteśmy już zupełnie "brand new" na jakimś serwerze, albo ogólnie grze i dopiero szukamy znajomych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drużyny szukane na poczekaniu - w każdym razie w moim przypadku - rzadko były takie jak biadolicie. Paręnaście razy przydarzył mi się skowronek na Deadmines, jednak bardziej naprzykrzała się wysokopoziomowa Horda zabijająca NPC na Sentinel Hill. Jednak na późniejszych instancjach, zwłaszcza na trójce Scarlet Monastery zawsze było jak najbardziej OK. Zastanawiam się na jakich serwerach uczęszczacie.

Swojego maina mam na Shattered Hand. Baaardzo dawno już nie grałem, subskrypcja skończyła mi się tydzień przed wypuszczeniem Ulduar :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmn kwestia gracza - ja na przykład podczas koksania alta wolę kilka boostów w low-lvl instach co by itemki lepsze pozbierać (ofc o ile dropną ;p) niż męczyć się 3h w np. BRD z bandą nierozgarniętych dzieciaków ;/ W 100% popieram jednak normalnie przechodzenie instów przy koksaniu maina :cool:

Nie mam nic przeciwko boostowaniu altów - ktoś, kto już wbił 80, ma pojęcie o grze. Potrafi kontrolować aggro, zna podział pracy w party, jako tako orientuje się w większości zdolności wszystkich klas. Jednak zawsze będę zdania, że jeśli ktoś zaczyna grę w WoW'a od zera, to musi się przemęczyć kilka godzin w BRD, bo inaczej nie będzie potrafił działać w party i nie nauczy się, że wipe'y się zdarzają nawet najlepszym.

Przy okazji - udało mi się przenieść postać brata z naszego wspólnego konta na jego nowe, więc teraz możemy grać jednocześnie :). Team holy pala + feral druid to świetna kombinacja, wystarczą 3 dps i możemy robić każdą instancję bez upierdliwego szukania tanka bądź healera. No i chcę go namówić na zrobienie teamu 2v2 na arenę, z komunikacją "głośno krzycz do drugiego pokoju" mamy sporą przewagę nad innymi :smile:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację - każdy przy pierwszym przechodzeniu musi się troszkę pomęczyć, a właśnie poprzez robienie instów najlepiej uczy gry z innymi graczami i zasad kooperacji - inna sprawa , że nie każdy musi mieć cierpliwość do takich osób bo czasem to można się ładnie wpienić jak np. grając Wlockiem masz w party Fury warka który uznaje jedną zasadę co do itemów - "need wszystkiego co dropnie" i tak oto długo oczekiwany magiczny dagger czy inny robe, trafia w rączki takiego oto osobnika - pal licho , że pożytek z tego ma najczęściej nijaki ( 60s to nie majątek ) - najlepsze są tłumaczenia w postaci "I really needed that one m8 - it was fair roll", "Sry dude I need it for offspec" tak misiu , zamiataj tym spell dmg daggerem w offspecu na Fury - No i od razu mordka przybiera kształt banana :laugh: Ofc nie jest to rytuna ale jednak miałem takie sytuacje i nieźle potrafią człowieka wpienić - server Burning Blade (nie polecam).

Ten typ komunikacji faktycznie da przewagę :laugh: Skład na 2v2 dobry - można powalczyć o niezły rating. Chociaż PvP trochę kuleje na zbalansowaniu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chcę go namówić na zrobienie teamu 2v2 na arenę, z komunikacją "głośno krzycz do drugiego pokoju" mamy sporą przewagę nad innymi :smile:.

Niewątpliwie. :) W razie gdy brat zacznie trochę noobować, albo zabierze przedmiot, który szukałeś cały rok, to przejdziesz się do jego pokoju i "porozmawiasz" z nim. :) Nie żebym ja coś sugerował... :)

Ja zawsze trafiałem na normalne drużyny podczas instancji. Pamiętam jak zaczynałem moją przygodę z WoW i poszedłem na Ragefire Chasm. Tę instę w Orgi. Byłem healerem i nawet nieźle mi szło. Ale mam tego pecha, że jestem druidem, a na moim serwie (Bloodhoof) coś mało healerów ostatnio. I zawsze jak szedłem na jakiś inst to "druid, can you heal?". A ja nie lubię healować. Ja chcem być DPS. Ale już powoli się przyzwyczajam do tego. Ale najbardziej denerwujące są ludzie, którzy zobaczą dobry item (ale nie dla swojej postaci) i biorą i sprzedają. Jak widzę, że ktoś to potrzebuję, bo to np. mail czy plate (których ja nie mogę nosić) to daje te Pass, co mi szkoda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki- kto wie jaki jest procent szans, że w TK król blood elfów dropnie fenixa (najszybszego mounta w grze)?? :)

1.6%

PS: jeżeli zależy Ci na nabijaniu postów, to doradzę ci byś następnym razem rozpoczął temat, który nie skończy się na jednej wypowiedzi, będziesz miał okazję nabić więcej "leveli" ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na Ashes of Al'ar to odpowiedź już padła. Jednak jeśli odnieść się do dalszej części pytania o najszybszego mounta (bo zakładam, że zależy ci na najszybszym mouncie) to Ashes of Al'ar jest jednym z kilku mountów zwiększających prędkość o 310%.

Mounty z Areny (za wygranie sezonu)

Ashes of Al'ar

Plagued Proto-Drake (już nie do zdobycia)

Black Proto-Drake (już nie do zdobycia)

Rusted Proto-Drake

Ironbound Proto-Drake

Violet Proto-Drake

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę o samym WoWie, grałem w to jakieś 2 miechy, byłem naprawdę zaskoczony wielkim światem, ogromną swobodą, interakcją. Miłość zniknęła po kupieniu nowego sprzętu, po prostu przejrzałem na oczy, widziałem brzydką jak dla mnie grafikę, ale to akurat jest najmniejszy minus. Najbardziej wnerwiały mnie powtarzalności questów, zabij tamtego, przynieś głowę tamtego, zabij 10 mobków, zabij mobki i przynieś z nich itemy. Nie żebym krytykował grę, rozumiem tych, którzy byli zakochani w tej grze, no ale cóż - u mnie to granie się skończyło dość szybko, a najbardziej mnie zniechęciły powtarzalne questy. Nie mam zamiaru robić w kółko to samo. Ktoś powie, że można robić raidy itp. Wiem, jest mnóstwo rzeczy, ale cała gra się opiera na expieniu, a najwięcej EXP przybywa z questów, więc...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy ktoś wogóle jeszcze chodzi teraz na takie insty jak Ahn'Qiraj albo Molten Core, czyli te stare hardkory z classica, wymagające (wtedy) 40 doświadczonych graczy. Sam do 60 zrobiłem każdą dostępną instę oprócz Stockade i Deadmines aż do BRD włącznie (na szcżęście zawsze dzięki LFG dostawałem inva i byli gracze na podobnych poziomach doświadczenia) i teraz zanim ruszę na instancje w Outland to mam jeszcze chęć na Scholomance i kolejne, tym bardziej że widuje ludzi którzy np. Scholomance robią blisko 60 lvl. Ale tak po Scholo chyba się kończy kompletowanie inst z Classica, czy jak to jest? Ubić np. C'thuna w Ahn'Qiraj (ach, wyobrażam sobie ten niepowtarzalny klimat jaki musiał temu towarzyszyć, bo widziałem filmiki o tym na YT) interesuje już chyba tylko 80tki, którzy chcą skompletować achievementy, bo i tak lepsze itemki można dostać z inst na Outland podczas levelowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W WoWa gram dopiero od niedawna (magiem) i chciałbym teraz sprawdzić jak się gra palkiem,dlatego mam pytania odnośnie tej klasy.

1) Czy palek może być dobrym dpsem ( Jakie klasy w ogóle są w tym dobre ?)

2) I w jakie talenty najbardziej się opłaca inwestować.

Wiem,że brzmię jak jakiś noob,ale w WoWie jestem nowy i chciałbym wybrać dla siebie najlepszą klasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie klas pod względem DPS. Dane te to średnia 50 najlepszych DPS dla danego bossa dla każdej z klas.

Paladyn zalicza się raczej do progów średnio-niskich. Wyniki WWS dla gildii, do której należę, potwierdzają te wyniki.

CLICK

Nie ma czegoś takiego jak najlepsza klasa - każda jest dobra. Trzeba tylko dobrać sobie klasę pod swój styl gry. Namyśl się jaka rola cię interesuje - tank, healer, melee DPS, range DPS, caster DPS, a może lubisz hybrydy. Zastanów się w jaką postać było by ci się najłatwiej wczuć. Pamiętaj o różnicach między PvE i PvP i zadecyduj co cię bardziej interesuje - to też może wpłynąć na wybór postaci :)

Zawsze możesz poczytać o klasach na wowwiki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paladynów to naprawdę wredne dranie jeśli chodzi o PvP... jak ja ich nienawidzę.

Leveluje się nim bardzo łatwo, w retri spokojnie ludzie robią q wymagające przynajmniej 6 leveli więcej.

W zasadzie we wszystkim ta klasa jest dobra więc nad byciem tankiem, DPSem czy healerem można się zastanowić już na 80 levelu.

Różowi to pieszczoszki Blizza :P Mają dostać teraz narfa a bardziej będzie to buff...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że chciałbym zacząć grę postacią z Hordy na tym samym serwerze, na którym mam postać z Alliance. Czy jest taka możliwość, aby przesłać (skrzynką pocztową) przedmioty lub gold mojej nowej postaci z Hordy postacią z Alliance?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie możesz przesyłać itemków między frakcjami. Neutralna (booty bay itp) aukcja to jedyny sposób, nie wiem czy sam możesz odkupić (error message : You cant bid on you own auction ) jeśli nie to poproś kolege. Przypuszczalnie chcesz przesłąć Sword OF Awsome z hordy do aliance, walisz do Booty Bay hordziakiem dajesz item na neutral auction za 1 copper i twój uprzednio ustawiony alliance kumpel natychmiast odkupuje. Log off horda logg in ally odbierasz od kumpla item. Kase też można tak przesyłać. Innego sposobu nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W WoWa gram dopiero od niedawna (magiem) i chciałbym teraz sprawdzić jak się gra palkiem,dlatego mam pytania odnośnie tej klasy.

1) Czy palek może być dobrym dpsem ( Jakie klasy w ogóle są w tym dobre ?)

2) I w jakie talenty najbardziej się opłaca inwestować.

Wiem,że brzmię jak jakiś noob,ale w WoWie jestem nowy i chciałbym wybrać dla siebie najlepszą klasę.

1) Palek to akurat taka klasa, która może być i DPSem, i healerem, i tankiem. Nie mam doświadczenia na globalach, ale jak wspomniał Tiloren, palek w retri w pvp jest hardkorem.

2) To też zależy, kim ma być Twój paladyn. W innych klasach drzewka są raczej dzielone na PvP i PvE, a u palków pod to, kim ta postać ma być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Listonosz

Przede wszystkim to zależy na jakim jesteś serwerze. Jeśli na serwerze PvP to nie masz możliwości stworzenia postaci po obu stronach.

Nie możesz brać udziału we własnych aukcjach (w neutralnych domach aukcyjnych) postacią należącą do drugiej frakcji - czyli tak jak napisał Radoslaw, będziesz musiał poprosić znajomego o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm ciekawe co to będzie, skoro główny lore został już że tak powiem wykorzystany... chyba że wymyślą dalsze losy Arthasa i Illidana. Może jakaś stara postać powróci? Sądzę że wprowadzanie na tym etapie kompletnie nowej fabuły było by swoistym strzałem w stopę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu fama głosiła, jakoby następna w kolejce miała być wyprawa w głąb Maelstromu, czyli tego wielkiego wiru/burzy/portalu na środku mapy świata. Czyli nagi, nagi, nagi, parę krakenów... o nagach wspominałem?

Oczywiście to na razie tylko pogłoski. Najpierw muszą ludziom dać wyfarmić Ulduar do gołego kamienia i otworzyć Icecrown Citadel, by się kilka Frostmourne'ów rozeszło. Do następnego dodatku jeszcze czas...

Chociaż z drugiej strony, to Sunwell otworzyli wcale nie tak długo przed premierą WotLK...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...