Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

World of WarCraft+dodatki

Polecane posty

witam jakis czas temu przedstawiłem pomysł na builda - rogue ale zasugerowaliście by skupić się na jednej specjalizacji więc doszłem do tego subtlety http://www.wowhead.com/?talent=f0eboZ0xAbxZeMfd0Gd0VzA i combat http://www.wowhead.com/?talent=f0eboZ0xAbgi0qbu0gRze i teraz oczywiście proszę o komentarze/krytykę ale tez sugestie i specyfikację tych specjal;izacji wiem że chce grac w pve i słyszałem że combat jest na pve lepszy ale osbiscie jakoś bardziej pociąga mnie subtlety... czy możecie podac jakieś specyfikacje tych specjalizacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallows End w trakcie, właśnie zrobiłem acziwment "The Masquerade", jestem po paru dniach grania/testowania Echoes of Doom czyli 3.0.2. Co można powiedzieć o nowym patchu? Zmienił praktycznie wszystko. Trochę nerfów (locki), trochę dobrego dla Moonkinów, Magów, o Retardynach nie wspominając, którzy to po włączeniu bombla są w stanie ściągnąć każdego w 3 sekundy. Generalnie kawał dobrej roboty, całość bardzo mi się podoba, a przynajmniej z perspektywy maga.

Jako mag jestem teraz na rajdach w stanie konkurować z warlockami, co było nie do pomyślenia w całym TBC. Robię podobny, czasem większy, czasem mniejszy, dps niż hunterzy, czy nawet rogale. Nowe talenty są świetnie, w zasadzie wystarczy mi tylko wspomnieć o Hot Streak - insta pyro po każdych dwóch krytach pod rząd. Jako fan drabinki fire podczas rajdowania nie muszę mówić jaką frajdę daje widok dwóch skrytowanych fireballi, a następnie lecącego pyro. Całe szczęście że klasy tankujące generują teraz naprawdę niesamowite ilości threat i jest mi naprawdę ciężko "dogonić" np. Tankadina z gorszym sprzętem niż mój (rzecz jasna chodzi mi o to, skąd gear pochodzi).

Na Arenie z 70 resistance na wszystko + buff druida (zacząłem 2on2 z balance drutem) i mam na czole napisane NO FEAR dla locków i shadow priestów. Jeszcze tak niedawno, widząc locka czy to na bg, czy na arenie po prostu cholernie ciężko było mi go zdjąć. Teraz lecę na niego z otwartą japą i jęzorem na wierzchu żeby tylko odkuć się za parę miesięcy śmiania mi się w twarz. Im lovin it. Insta fireballe na arenie, Fingers of Frost, pięciosekundowy stun - świetne talenty, naprawdę. Mag jest znowu fun.

Wspomnę o retri palach. Oni są OP, to nie ulega wątpliwości. Ale... Jest QQ fest w tym momencie, że tak naprawdę oni w końcu mogą zadać jakiś konkretny dmg. Czy ktoś kiedyś brał więcej niż 1 retardyna na rajd? Nie, po co, skoro wystarczyło wziąć 5 locków, 5 rogue i 5 hunterów. Blizz zapowiedział sporego nerfa, a i gdy wszyscy capniemy 80lvl, mam nadzieję że sporo się wyrówna.

Czyli i human i blood elf mogą wskrzeszać?
Rofl, na twoim miejscu przeczytałbym chociaż przez 10 minut talenty poszczególnych klas/skille/spelle. Będziesz wiedział wszystko, a nie zadawał głupie pytania :) I nie ma czegoś takiego jak dobry build paladyna na PvE. Paladyn może wszystko - tankować, dpsować i leczyć.

Korhil - poszukaj lepiej odrobinę lepszych buildów, bo te twoje kompletnie do niczego się nie nadają. Chcesz grać PvE - wybierz drabinkę Combat, Subtlety jest generalnie na PvP. Jedna, jedyna hybryda, to hemmo spec połączona z Combat. Mutilate jakoś nigdy mnie nie przekonało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Retardynach nie wspominając, którzy to po włączeniu bombla są w stanie ściągnąć każdego w 3 sekundy.

To akurat prawda - pomimo tego, że mam naprawdę dobre itemki do PvP i większość graczy zjadam w paru kłapnięciach kociej (ew. niedźwiedziej) paszczy, to jak podbiegnie do mnie retriladin, to widzę tylko feerię światła, a chwile potem jestem już na cmentarzu. Taki pala odpali sobie jednego Seala, drugiego Judgmenta, walnie stuna, zamachnie się wielkim mieczem na kryta, zaskoczy mu SoC, dorzuci drugi krytyczny cios, pieprznie Crusader Strike'a i teraz już Hammer of Wrath na zakończenie i mogę już klikać Release Spirit. Żeby było śmieszniej, jest w stanie to zrobić w kilka sekund. A jak do tego dorzuci bąbla, to już mogę tylko liczyć czas, czy pobije kolejny rekord. Prędzej czy później doczekają się jednak nerfa! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WaFeL: Faktycznie pytanie było głupie, jednak musiałem je zadać, gdyż zdziwił mnie fakt, że grając człowiekiem otrzymuje się go dużo szybciej niż blood eflem. Sprawa wyjaśniona.

Wiem, że paladyn jest dobry wszędzie, bo to klasa hybrydowa. Jednak jak będę dawał, gdzie chcę to nie ma sensu. Wolałbym propozycję kogoś, kto gra dłużej i już trochę poznał grę i wie, które są talenty są przydatne, a które bezużyteczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później doczekają się jednak nerfa!
Już się doczekali, Blizz zapowiedział sporego nerfa w następnym paczu 3.0.3. Nawet jeśli to wszystko miałoby się zbalansować na 80, czemu jeden spec miałby mieć łatwiejsze lewelowanie.

które są talenty są przydatne, a które bezużyteczne.
Gut god. Jakbyś napisał jeszcze czy chcesz leczyć, tankować, a może dpsować, to ułatwiłbyś pomoc i robotę o 66%.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie na instancach(?) to już zajęcie priestów i druidów
Resto szamani zaczynają tłuc się earth shieldem po jajkach, a holy paladyni jako najlepsi hilerzy main tanków rzucili się z mostu. Na lvlowanie radzę ci pójść w retribution, bo protem 80lvl zdobędziesz na Euro 2012.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi którzy nie mają zbyt wiele czasu-szybkie levelowanie odpowiednie, klimacik rzeczywiście spoko, fajne questy, o instantach nic jeszce powiedzieć nie mogę :) No i tylko podobno ceny wygórowane, za jakiegoś mounta mamuta 20000g...

Haha apropos szybkiego levelowania, koleś na francuskim servie zrobił 80 w 27 godzin... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko 27h do 80 ja mam 72 na razie i WotLK podoba mi się szczególnie przedmioty mają wygląd bardziej prymitywny lecz brutalny i potężny. Nawet mój warrior świecił epicami nie mówiąc o loladinach którzy wyglądają jak chdzące drzewko choinkowe a teraz powoli zmieniam gear na prawdziwie wojowniczy z wyglądu. Duży plus do BS wreszcie można robić tarcze, full zestawy dla danego speca i itemki plate dla paladynów z inteligencją i spellpower. Niestety fajne rzeczy podczas robienia questów są zabierane zaras po jego ukończeniu jak przebranie wilka czy mozliwoś walki ze sobą przy kapliczce na szczycie góry szkoda fajnie jak można by to zatrzymać. Niektóre questy sa poprostu super jak jazda czołgiem czy ratowanie kodo. No i krajobrazy po prostu wymiatają Northrend to naprawde fajne miejsce. Co do instancji dwie pierwsze fajne ale nic nowego. Nie ma tak dużego przeskoku w jakości sprzętu jak po TBC z częścią epików będzie się biegać do lev 64-66 a kolesie z t6 + SP to nawet do 80. Gra prawdopodobnie umrze za jakiś rok, sporo ludzi już teraz narzeka na brak prawdziwych innowacji a następny dodatek raczej nie rozwiąże tego. No ale mamy przed sobą jeszcze kilka miesięcy grindowania (expa, honoru, złota, repy) i miejmy nadzięję dobrej zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możecie troche więcej poczytać... bo mnie już dobija ten tekst "EJ! EJ! A wiecie że koleś wbił 80 lvl w 27 godzin?"..

Koleś grał w bete i wiedział gdzie najlepiej wbijać level, a od czasu premiery ,cały czas grindował.. zero questów! I nie chodzi tu też o to że jest wybitnym graczem w WoW-a... miał Priesta 70 lvl bez party na plecach. który nie dostał ani 1 punktu XP :) I to tyle w tym temacie.. więc mam nadzieje że zakończy to okres napalania się na tego kolesia.

Więc taka rada na przyszłość:

WIĘCEJ CZYTAJCIE!

Pozdrawiam Ala,Elda,Gema,Jasia, i Madbrusha. mam nadzieje że już 80 lvl wbity! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki jest sens w tak szybkim czasie wbić te 80 lvl ??? ja gram sobie spokojnie mam 73 lvl i staram sie robić wszystkie questy a na instancje chodzę jak mam trochę więcej wolnego czasu, ludzie macie jakieś 2 lata ma wbicie tej 80 (bo myślę że Blizzard wcześniej nie wypuści kolejnego dodatku o ile w ogóle będzie następny dodatek) radzę poświęcić troszkę więcej czasu na czytanie questów bo niektóre są naprawde ciekawe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za jakiegoś mounta mamuta
Na tym mouncie możesz przewozić inne osoby, więc jest uber alles. Osobiście zbiera mi się na wymioty kiedy widzę 452133 osobę na Black War Tigerze, czy teraz na Armored Miśku (BTW na swoim serwie miałem go jako jeden z pierwszych, a teraz - co było do przewidzenia - śmiga na nim każdy). Nie każdego stać na takiego mounta i bardzo dobrze.

Niestety fajne rzeczy podczas robienia questów są zabierane zaras po jego ukończeniu jak przebranie wilka czy mozliwoś walki ze sobą przy kapliczce na szczycie góry szkoda fajnie jak można by to zatrzymać.
Lol, przecież to nierealne. Jedyny bodaj Q w którym mogłeś zabrać sprzęt to ten z Ashenvale, gdy latałeś przebrany za Furbloga :) Osobiście zaliczyłem rofla, kiedy byłem marlokiem, czy też scourgiem.

Co do instancji dwie pierwsze fajne ale nic nowego.
Nic nowego? :o Zmniejszyła się znacznie illość "pulli" potrzebnych do podejścia do bossa, przez co dungeony robi się znacznie szybciej. Miałem dość robienia takiego heroic SL w godzinę czy dwie. Podczas samych walk z bossami cieszyłem się jak dzieciak, bo co raz zaskakiwała mnie jakaś akcja, manewr itd.

Nie ma tak dużego przeskoku w jakości sprzętu jak po TBC z częścią epików będzie się biegać do lev 64-66 a kolesie z t6 + SP to nawet do 80.
Nie ogarnąłeś cyferek, ale mniejsza o to. Twentyfifthnovember wyczyściło już całego NAXXa w gearze t6/swp. Przy BC ludzie narzekali, że swoje t3 muszą wymieniać na zielone itemki z questów, co wegług mnie było chore, żeby sfarmiony sprzęt był bezużyteczny z chwilą zainstalowania dodatku. Ja miałem sprzęt podczas lewelowania za badge/MH/BT/t5 z VR i wymieniłem 4 itemy + 2 trinkety.

Gra prawdopodobnie umrze za jakiś rok
Aha, a AoC wraz z WARem zdetronizują Wowa! Blizzard za bardzo zna się na robieniu pieniędzy, że uśmiercać swoją złotą kurę.

brak prawdziwych innowacji
:o 10 leweli, dziesiątki nowych talentów, spelli, sytem acziwmentów, nowy gear - to jest mało? Co ty byś jeszcze chciał? :)

Ale jaki jest sens w tak szybkim czasie wbić te 80 lvl
5 minut sławy i news o tobie w każdym mmo-portalu.

ludzie macie jakieś 2 lata ma wbicie tej 80
Rofl, 2 lata biegania w green/blue itemach, zero rajdów i ciągłe lewelowanie? Get a life.

WotLK jest gitara. Niedawno puknęła mi osiemdziesiątka, zaczynam farmić badge na 2 części t7, rep na dagger od kirin torów bodaj i generalnie endżojować się kontentem lol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać, co się działo po tym patchu który wprowadził achievementy. Czy po tym patchu "nagle" nabiliście tak z 30 titli, czy nic się nie wyświetliło na ekranie (no wiecie, takie pomarańczowa ramka i dźwięk :D), ale pod klawiszem "y" już wszystko było?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raiven=> Nie ma tu żadnego okresu napalania się na tego człowieka a jedynie dwie wzmianki o nim. W tym krótkim lecz treściwym wyrażeniu "Spoko 27h do 80 " pokazałem mój podziw, szacunek a także troskę gdyż musiało się to niekorzystnie odbić na jego zdrowiu. Techniki super szybkiego lewelowania wszyscy znamy więc nic odkrywczego tutaj nie ma. BTW nie napisałeś co myślisz o dodatku, co ci się podoba a co nie.

WaFeL=> Nie wiem co jest nierealnego w zatrzymywaniu fajnych przebrań z questów. Jeśli w Howling Fjord nie zakończyłeś zadania z przebraniem wilka mogłeś w nim biegać po całej strefie. Było by miło gdyby po finalizacji questa można mieć przebranie lecz działające w całym Northrend. Ilośc pulli jest mniejsza ale to poprostu tendencja w WoW, porównaj Stratholme do którejś instancji z TBC a potem do Utgarde Keep czy Nexus Każda kolejna jest szybsza i łatwiejsza. Bosowie nie robią nic czegoby się wcześniej nie widziało mimo to UK i Nexus dają sporo przyjemności. Dodanie leveli to żadna innowacja (mogli dać 20, 15 chodzi tylko o to żeby ludzie mieli wrażenie progresu). Talenty są ok ale rewolucji nie ma, Achievments i Statystics powinny byc od początku gry dla mnie gracza T.o.M.E to jest must have i bardzo mi tego brakowało w WoW jednak taki system ma wiele gier więc to żadna innowacja. Co do śmierci gry to dla mnie pewnie umrze szybciej, dobije do 80 poraiduje z gildią troche pvp i tyle kilka miesięcy i koniec. Już teraz gra zaczyna mnie nudzić, raidy zmienią to na pewien czas ale jeśli blizzard nie wyskoczy z czymś sensacyjnym to pożegnam się z WoW ale czasu spędzonego z nim nie będę żałował dał mi mim wszystko mase zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

chcialem sobie kupic WoW, ale chcial bym najpierw wiedziec czy jest polski server? Albo czy bedzie?

Nie ma planów powstania takiego servera. Najbardziej dopieszczane są servery angielskie, a raczej angielsko-języczne. Osobiście gram na Burning Legion na którym w weekendy są kolejki po 2000 osób.. czeka sie godzine na loga ale zabawa przednia. Jeśli chcesz szybko wbić level w sensie przyjemnie to radze ci wybrać jeden z przeludnionych serverów bo większość noobów trafia na realmy recommended i poprostu przyjemność z gry pryska gdy masz zabić 10 mobów a w okolicy nie ma ani jednego bo wszędzie low-levele. Wbij na jakikolwiek server, na każdym angielskim serverze jest b.duża społeczność Polaków. Znajdziesz szybko gildie i będziesz miał kogo pytać o pomoc i z kim questować, iść na istancje i jak już wbijesz level poraidować(najlepsza zabawa jaka Cię w życiu czeka).

A teraz co do tego czy jest sens szybko wbić level. Dla kogoś jak my niewarto, większość z tego co widze gra po to by czerpać z gry przyjemność a nie po to by popisywać się że masz 80 level. A dla no-life warto. Już mówie dlaczego, kolega dostał Achivementa(osiągniecie) pierwszego człowieka na świecie który wbił 80 lvl. Postać chłopaczyna odrazu sprzedał za sume marzeń, nie pamietam ile to już było ale b.dużo jak na nasze realia.

I ostatnia kwestia czyli kwesta dodatku. Dodatek świetny!! Tak jak Blizz obiecywał, questy nie polegają tylko na jednym schemacie czyli:

Zabij-Przynieś-Nagroda.

Każdego czeka świetna zabawa przy dodatku. Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość noobów trafia na realmy recommended
Gdy ktoś zaczyna nazywamy go newbie, a nie noobem, noobie. Bez urazy, ale nie mylmy tych pojęć - każdy przecież kiedyś zaczynał i od razu nie miał na farmie BT :)

Nie wiem co jest nierealnego w zatrzymywaniu fajnych przebrań z questów.
To, że zaraz wszyscy biegaliby poprzebierani za marloki, wilki etc. Strój marloka właśnie jest uber rare do trafienia w karciance WoWa. Niektorzy kupuja te startery tylko po to, żeby coś takiego trafić. Cała epicka otoczka pękłaby jak mydlana bańka :P

Każda kolejna jest szybsza i łatwiejsza.
To świetnie, genialnie. Nie potrzebuję super-czelendżu kiedy leweluję, chcę zrobić to szybko i sprawnie. Na Prawdziwe Wyzwania przyjdzie pora.

Bosowie nie robią nic czegoby się wcześniej nie widziało
Wczoraj robiłem hc Drak'Tharon Keep. Widziałeś ostatniego bossa tam? Wątpię, skoro piszesz dopiero o Nexusie i UK. Świetna walka, zmiana w scourge'a w trakcie oraz skilli... Spodobały mi się również rozwiązania w Old Kingdom i Azjol-Nerub. Nie powiesz mi, że ostatni boss w Ahn'kahet cię niczym nie zaskoczył :)

Talenty są ok ale rewolucji nie ma
Interesujesz się tylko własną klasą prawda? A jest to... możesz powiedzieć? Dobra, lecimy. Vanilla - miałeś tylko 1 tanka, a był to oczywiście warrior. W BC - warrior dalej był main tankiem, druid, pala co najwyżej okupowali zaszczytne miano Off tanka. Teraz masz cztery klasy tankujące, z czego według Blizza każda sprawdzi się tak samo. Zobaczymy, ale już widzę że to prawda. Retri paladyni, balance druty, frost madzy i bodaj survival hunterzy (dobrze mówię? mogę się mylić co do ostaniego) stali się kolejnymi "mana battery" rajdu. Nie potrzeba stackować 3-4 shadow priestów w jednym rajdzie. Ci z kolei robią nieprawdopodobny DPS. Doty mogą critować, mind flay może kritować, dostali w końcu - można powiedzieć - kostkę maga. Znerfowani zostali OP warlockowie, ogromnego boosta otrzymali magowie, którzy teraz sikają po nogach ze śmiechu z tych pierwszych (120 resistance'a na wszystko). Druidzi mogą w końcu resać kiedy są out of combat, mają AoE hiling, Paladyni HoTa. Totem szamana, jak i bloodlust czy heroism, a także wszystkie buffy działają na cały rajd. Zmian jest ogrom i tak, są rewolucyjne, wystarczy troszeczkę dokładniej się temu przypatrzeć.

Wracając do śmierci WoWa. Radek, za rok to może wyjdzie dopiero patch z otwartą Ice Crown Citadel, w któej to będzie można zmierzyć się z Arthasem, także nie trafiłeś :) A że ma to być naprawdę ostatnia walka w tym dodatku (coś jak KJ w BC) to sporo sobie poczekamy.

dla no-life warto. Już mówie dlaczego, kolega dostał Achivementa(osiągniecie) pierwszego człowieka na świecie który wbił 80 lvl. Postać chłopaczyna odrazu sprzedał za sume marzeń, nie pamietam ile to już było ale b.dużo jak na nasze realia.
: - D Takiego steku bzdur nie słyszałem od dawna. To miło, że znasz Nymha, francuskiego warlocka, który pierwszy wbił 80 :) Masz, poczytaj -> http://www.mmo-champion.com/index.php?topic=26499.0

I jaki jest sens sprzedawania takiego konta, w któym to, że pierwszy nabiłeś 80 widać tylko w acziwmentach i to dopiero przez kliknięcie "Comapre achivements" przez innego gracza. Get a life, cheers.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WaFel powiem Ci to tak, pomiędzy newbie a noobem jest bardzo cienka granica która znika w 90% przypadkach.

A co do tego osiągniecia, poczytaj jeszcze więcej i dowiesz się że kolega konto sprzedał. I dostał za to konto o wiele więcej niż inny 80 lvl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WaFeL=> Musze przyznać ci racje jednak maja jeszcze czym zaskoczyć. Nie interesuje się tylko moim main charem mam jeszcze huna i retardina. Zmiany są dobre i dla mnie były nie revolucją ale raczej ulogicznieniem i wzięciem pve na zdrowy rozsądek z czym wiąże się dobra zabawa, teraz nawet tankowanie to fajna imprezka a nie pot i łzy :P i to samo mój holy loly leczenie nim to czysta przyjemność. Mój post zresztą nie uznawał braku rewolucji w temacie talentów jako wadę. Ze względu na pracę nie mogę na razie przysiąść do gry ale zaostrzyłeś mi apetyt na następne instancje.

BTW byłem pewien iż Athene będzie pierwszy (mam jego subscrypcje na youtube i nienawidze go :P ) jeśli Blizzard go zresetował bezpodstawnie to stracę dużo zaufania do nich.

Raport Athene RAPORT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten achievement za 1. level 80 dostaje nie pierwsza osoba na cały świat czy Europę, tylko na każdym realmie jest po jednej takiej osobie (w opisie achievementu jest "realm first"). Więc teoretycznie możliwe jest, żeby na którymś z realmów pierwszą 80-tką został kolega Raiven'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...