Jump to content
Guest kabura

World of WarCraft+dodatki

Recommended Posts

Pytanko za sto punktów, na którym serwerze teraz najlepiej zacząć? Kusi mnie trochę powrót do WoW'a, po tych wszystkich średnich MMO w które grałem ostatnio. Całkiem od nowa, na nowym koncie i nowym serwerze. Tylko kompletnie nie ogarniam jak się ma sprawa z populacją. Dawno temu grałem na BL, teraz sam nie wiem. Interesuje mnie serwer PvP, raczej będę grał po stronie Hordy (Przymierze mi się znudziło, za dużo grałem ludźmi i elfami). Fajnie by było żeby ludzi było w miarę dużo, ale jednocześnie żeby nie było jakichś kosmicznych kolejek wieczorami. Co byście polecili?

Dzisiaj w końcu znalazłem czas by zajrzeć do archiwum filmów Blizzcon virtual ticket i oglądałem 'World of WarCraft Raids, Gameplay, Questing, and More' i w pewnym momencie był omawiany garnizon. Prezentowano możliwość wykorzystania followers do pozyskiwania materiałów i na jednym ze slajdów można było zobaczyć iż miner dostarcza dwie rudy na godzinę. Nie było wiadomo czy ten follower był 'biały, zielony, niebieski czy fioletowy' ale można już wywnioskować, że ilość pozyskiwanych w ten sposób materiałów będzie mała.

@up

Kazzak również ma kolejki, wczoraj nawet było "Locked".

@b3rt

Z tego co wiem to polski Burning Legion nadal się trzyma jeśli chodzi o populację/aktywność, chyba że chcesz unikać polaczków :P

właśnie wróciłem po raz kolejny do WoWa :) jeśli chodzi o serwer - moje konto w WoW ma już 8 latek, a BL jak był dobrym serwem tak nadal jest, zastanawiam się nad ucieczką (niestety płatną) bo mój serwer z full stał się w ciągu 2 lat przerwy low i niestety jeden z ważniejszych elementów typu akucja kuleje okropnie

a sama gra miód :) blizzard maksymalnie ułatwia WoWa co w/g mnie mocny plus - nie trzeba poświęcać już tyle czasu na granie co kilka lat temu a można się całkiem nieźle ubrać, gram huntem bardziej w pvp niż pve i ubrałem się prawie cały w graty z sezonu 14 i 15 (najwyższy 16) w dwa tygodnie od aktywacji konta (gdzie kilka dni średniego grania spędziłem na eksploatacji i wbijaniu 90 lvl), do tego diablowskie drzewka talentów które nie ograniczają speca - jest pięknie

Edited by avn

Pobrałem sobie Starter Edition. Pograłem do 6 levelu i wywaliłem grę. Zapowiadało się typowo grindowo, same questy typu ubij x mobów przynieś x itemów. W sumie kij...Wybrałem bodajże serwer Doomhammer i lokacja startowa (krwawe elfy) była puściutka.

Ale aktualnie znowu pobieram Starter Edition bo jednak mam ochotę poznać dalszą historię świata po Frozen Throne.

Pytanie moje brzmi - jak jest z serwerami ? Jak napisałem DH był puściutki. Który serwer byłby najlepszym wyborem ?

Pograłbym sobie do tego 20 levelu i pomyślał. Jeżeli by mnie wciągneła gra to może i bym zainwestował (ale ta grafika....jezu ta gra jest brzydka niemiłosiernie xd). Tutaj drugie pytanie - kupując Battlechesta dostaje się podstawkę + WotLK + BC + Cata ? I jak to wygląda ? Jeden kod na wszystko czy osobne kody ? Bo widziałem że aby zapgrejdować startera do pełnego konta trzeba podać owy kod - tylko czy w przypadku Battlechesta będzie to kod od podstawki czy jeden kod który by mi "uzupełnił" konto i od razu dodał 3 dodatki ? Poza tym - gdzie najlepiej byłoby kupić grę ?

Sam abonament też jest drogi, nie powiem. Ale jakoś te 100 zł na 2 miechy może i by dało radę.

Aha, i jeszcze jedno pytanko (co prawda już odnośnie samej gry a nie spraw sieciowych/kupna ale co tam) - czy aktualny świat (mapa) to świat po Cata ? Gdy otworzyłem mapkę jakoś dziwnie to wszystko wyglądało. Kalimdor jest ok ale stary kontynent z Khaz Modan, Lordaeronem i Azeroth wygląda...jakoś inaczej. Tak jakby się skurczył czy coś. Geografia świata uległa aż tak znacznej zmianie ?

Pobrałem sobie Starter Edition. Pograłem do 6 levelu i wywaliłem grę. Zapowiadało się typowo grindowo, same questy typu ubij x mobów przynieś x itemów.

Czego się spodziewałeś po MMORPG? Zwłaszcza pochodzącego z 2003 roku? Ale powiem ci tyle, że gdzieś od 15 poziomu zaczyna się jako-taka zabawa, bo można już chodzić na dungeony, na BG, więcej miejsc można zwiedzić itd. Ale nie spodziewaj się cudów, to wciąż tylko MMORPG.

Który serwer byłby najlepszym wyborem ?

Ja osobiście gram na Ragnarosie i jestem zadowolony. Graczy bardzo dużo, na różnym przedziale poziomów (nie ma problemu z teamem na dungeony), AH ratio mw. równe itd. Jedyny problem jest taki, że ludzi czasami jest aż za dużo, i wieczorami zdarzają się kolejki na serwer. Poza tym jest to Realm dość stary, więc jest bardzo dużo postaci na wysokich levelach. Możesz też zagrać na Burning Legion, populacja też jest spora, z tym że 80% to Polacy, reszta Turki. Jak ci to nie przeszkadza to ok, mi przeszkadzało :P

kupując Battlechesta dostaje się podstawkę + WotLK + BC + Cata ? I jak to wygląda ? Jeden kod na wszystko czy osobne kody ?

Tak, chociaż nie nazywa się to już Battlechest, tylko po prostu World of Warcraft. Takie duże, złotawe pudełko z krwawą elfką na okładce. Tam masz podstawkę i dodatki do Cata włącznie (+30 dni grania). Wszystko jest w jednym kodzie, dodajesz go do konta b.net i grasz.

przypadku Battlechesta będzie to kod od podstawki czy jeden kod który by mi "uzupełnił" konto i od razu dodał 3 dodatki ?

Jeden kod.

Poza tym - gdzie najlepiej byłoby kupić grę ?

W Media Markt. Poważnie, w przypadku WoW'a nie ma sensu się bawić w jakieś klucze i Allegro. W MM/Saturnie kupujesz za 50 zł. pudełko, do tego 30 dni grania, oryginalny i oficjalny poradnik od BradyGames (gruby i ładnie wydany, kiedyś kosztował ok. 70 zł. na allegro, teraz jest dodawany do pudełka) i płyty do instalacji, co by nie ściągać całych 25 GB :P. No i przede wszystkim masz 100% pewność że gra jest oryginalna i legalna, nie martwisz się czy twój klucz jest jakiś lewy i czy nie dostaniesz bana w najmniej oczekiwanym momencie.

Sam abonament też jest drogi, nie powiem. Ale jakoś te 100 zł na 2 miechy może i by dało radę.

Kosztuje dokładnie tyle samo co większość abonamentów do gier MMO, a za tą samą cenę masz grę dopracowywaną i dopakowaną contentem od 9 lat. Jeśli sam fakt płacenia abonamentu za granie nie jest przeszkodą, to nie jest drogo.

czy aktualny świat (mapa) to świat po Cata ?

Nie ma podziału na świat po Cata i sprzed Cata, wszystko dzieje się w jednym świecie. Więc jeśli widziałeś mapę, to widziałeś ją po kataklizmie. Szczerze, to nie kojarzę jakichś większych zmian geograficznych (w sensie że mapa wygląda inaczej), za to jest sporo zmian klimatycznych (np. Thousand Needles, które było pustnią, teraz jest ogromnym zalewem wodnym). Chociaż nie mówię że się nie zmieniło, nie zwróciłem uwagi.

Przy okazji, taka dyskusja to bardziej do DoG by pasowała niż Gramy w Sieci, więc proszę jakiegoś moduratura o przeniesienie ^^

Dzięki za odpowiedź b3rt. Właśnie na początku chciałem zapytać tylko o serwer dlatego napisałem w Gramy w Sieci tongue_prosty.gif

Nie wiedziałem że WoW taki tani będzie. Spodziewałem się że edycja boxowa będzie kosztować te 100-150 zł. Wersja o której mówisz to ta ? http://www.mediamark...-2013,id-906290 ? Co prawda MM u mnie w mieście nie ma ale zawsze można poszukać po innych sklepach. Aha - rozumiem że tej starej wersji Battlechesta (http://www.mediamark...2012-,id-679405) nie ma sensu brać ?

Ze światem to mi po prostu chodziło o to że całe Azeroth wyglądało jakby inaczej za czasów pierwszej-trzeciej wojny. Mam po prostu wrażenie że stary kontynent się zmniejszył a sama odległość między nim a Kalimdorem się zwiększyła. Zastanawiałem się tylko czy to ten dodatek Cataclysm zmienił tak świat (sama nazwa mi to sugeruje) czy po prostu już przy podstawce WoW'a Blizz go przemodelował.

Aha, jakbym nawet chciał zainwestować to chyba płytki mi się nie przydadzą, bo ten Starter Edition waży właśnie gdzieś 25 giga. To chyba jest już cały content oprócz MoP ?

Edited by KafarPL

Wersja o której mówisz to ta ? http://www.mediamark...-2013,id-906290

Tak, dokładnie ta.

Aha - rozumiem że tej starej wersji Battlechesta (http://www.mediamark...2012-,id-679405) nie ma sensu brać ?

Oficjalnie tej wersji nie powinno już być w sprzedaży, są tylko w sklepach które mają ją gdzieś na magazynach. Podobno klucze działają normalnie, ale ja bym nie ryzykował, zwłaszcza że cena jest wyższa niż obecnej wersji.

czy to ten dodatek Cataclysm zmienił tak świat (sama nazwa mi to sugeruje) czy po prostu już przy podstawce WoW'a Blizz go przemodelował.

Mapa pod względem geograficznym jest praktycznie taka sama, nie licząc małych zmian w Kalimdorze. Eastern Kindgoms akurat się nie zmieniło.

To chyba jest już cały content oprócz MoP ?

Cały content, razem z MoP. Rzeczy z MoP też się pobierają, tyle że nie masz do nich dostępu. Tak przynajmniej mi się wydaje, jak dokupiłem MoP na obecnej przecenie to prawie nic się nie pobierało.

Skoro już się odzywam, to jak myślicie, kiedy zamienią Garrosha na Vol'Jina w Orgrimmarze? W którymś patchu, czy dopiero po dodatku? Jak w ogóle myślicie, czy Vol'Jin długo będzie się cieszył tytułem warchiefa Hordy? Czytałem dzisiaj ciekawe przypuszczenia i teorie, jakoby Vol'Jin dość szybko miał zrezygnować z roli przywódcy na rzecz przejęcia tronu króla Trolli od Rastakhana w celu zjednoczenia plemion swojej rasy. A warchiefem ponownie zostałby Thrall, albo ktoś jeszcze nowy. Ale jakoś nie mam pomysłu kto mógłby być nowym dowódcą.

Teraz jest promocja na battle. NET 5 euro za battlechest i 10 za mop, masz czas do 1 stycznia, ale lszej oferty nie ma i nie będzie

To jeszcze jedno małe pytanko - których klas należy na pewno unikać jako newbie ? Jak na razie nie mogę sobie dobrać żadnej klasy...myślałem o hunterze ale po wszelakich MMO mam dosyć petów.

@scorpix - na pewno nie wezmę bo jeszcze nie mam pojęcia czy będę inwestował w grę :) A na ślepo nie kupuję

Edited by KafarPL

@KafarPL

Klasy są zbalansowane pod względem złożoności. Najbardziej skomplikowaną rotację ma druid jako Kotek i Caster DPS (Balance spec), potem Rogue w Subtletly. Poza tym raczej wszystko prezentuje niezły, prosty poziom. Pamiętaj, że nawet proste klasy mają w sobie sporo głębi i wiele, wiele miejsca na poprawę.

Prosty tank: Guardian Druid i Protection Paladin.

Trudny tank: Brewmaster Monk i Protection Warrior (<3)

Łatwy DPS: Shadow Priest, Elemental Shaman.

Trudny DPS: Feral druid, Subtletly Rogue, Enchancement Shaman.

Łatwy Healer: Restoration Shaman, Discipline Priest

Trudny Healer: Holy Priest, Mistweaver Monk

Tu masz trochę biegunowo wymienione role z podziałem na skomplikowanie (nie głębię) sposobu grania. Przeważnie wynika to z faktu kontroli sposobu grania, trudne klasy często muszą polegać albo na wielkiej ilości self buffów, albo dużej ilości randomowych efektów, które mają procentową szansę na zaistnienie. Z kolei łatwe to takie gdzie TY kontrolujesz sytuację, nie polegasz na czekaniu "na okazję" i masz nie tak dużo umiejętności do używania. Wszystko dotyczy PvE, ponieważ nawet najprostsze klasy w PvP potrafią machać 20 skrótami biggrin_prosty.gif

Osobiście bym Ci polecał z DPS to Elemental Shammy lub Shadow priest (ranged) lub Frost DK, Arms Warrior (melle).

Z tanków, najprostrzy jest Guardian Druid.

Z healerów, obecnie Resto Shaman lub Discipline Priest, nie wiem który jednak, sam healuje Druidem, również mogę polecić.

Pamiętaj jednak, żeby pierwszym kryterium był feel klas. Chcesz być złym skurczybykiem, który miota ogniem, klatwami, przywołuje demony itp? Bierz Warlocka w ciemno. Psychopata oblepiony krwią wrogów? Fury Warrior wita.

Jak klasa się podoba to nawet najbardziej skomplikowana i porypana rotacja jest do przełknięcia biggrin_prosty.gif]

Aaaa - co do serverów.

Ragnaros - best pure pvp server.

Draenor - najlepszy server dla hordziaków, pve

Silvermoon - to samo co w/w ale dla aliantów

Defias Brotherhood - best of the best server RPPVP.

Matheridon - najlepszy, zbalansowany server PVP.

Ogólna rada: Unikaj jak ognia serverów, które są low. Serio. Przenosiny kosztują 20 ojro za postać.

Druga ogólna rada: WoW wprowadza łączenie serverów z low population np hordy z serverem, którym ma nadmiary hordy, tak żeby Alianci/Hordziaki byli w równowadze.

Najbardziej dokładny spis serverów http://wow.realmpop.com/eu.html

Edited by aliven

Osobiście bym Ci polecał (...) Frost DK

Na początek to może nie bardzo, najpierw musi 55 poziom wbić czymkolwiek innym ;)

Myślałem wcześniej o warlocku ale że też posiłkuje się minionami to odpada.

Chyba wezmę szamana pod DPS'a. Tankować jakoś nigdy w żadnym MMO nie tankowałem (wyjątek to gdy solowałem dla low-levelów instancje w RoM'ie) a do tego trzeba znać dokładne rozkład instancji.

Cóż, za godzinkę-dwie zassę całość, pogram, zobaczę, mam nadzieję że nie wywalę gry po 5-6 levelu jak poprzednio :P

Co do serwerów - PvP zawsze brzmi ciekawie ale już po Aionie trzymam się z dala od takich serwerów. Co prawda tam nie było stricte takich serwerów, ale gdy człowiek nie mogł w spokoju grać i levelować bo bandy twinków przychodziły do nas przez portale/rifty i zarzynały wszystko co się rusza to aż krew mnie zalewała. A jakby nie patrzeć w każdym MMO znajdą się ludzie którzy przypakowani na koksa będą gankować lowbie's :/

@KafarPL

Klasy są zbalansowane pod względem złożoności. Najbardziej skomplikowaną rotację ma druid jako Kotek i Caster DPS (Balance spec), potem Rogue w Subtletly. Poza tym raczej wszystko prezentuje niezły, prosty poziom. Pamiętaj, że nawet proste klasy mają w sobie sporo głębi i wiele, wiele miejsca na poprawę.

Prosty tank: Guardian Druid i Protection Paladin.

Trudny tank: Brewmaster Monk i Protection Warrior (<3)

Łatwy DPS: Shadow Priest, Elemental Shaman.

Trudny DPS: Feral druid, Subtletly Rogue, Enchancement Shaman.

Łatwy Healer: Restoration Shaman, Discipline Priest

Trudny Healer: Holy Priest, Mistweaver Monk

Bzdura. W wowie nie ma czegoś takiego jak łatwa/trudna klasa wszystkie są proste do ogarnięcia na poziomie normal raidów i nauczenie się gry dana klasa to kwestia kilku godzin na icy veins i kukle i tworzenia takich podziałów jest całkowiecie bezsensu

@up

To porównaj sobie rotację aoe destro lock z powiedzmy aoe huntera a potem mów swoje mądrości o prostocie grania daną klasą. Albo rotacje single targer subtletly rogue z frost dk.

Ale nie zrobisz tego, sicko jest proste i przecież można grać tak se.

Bzdura. W wowie nie ma czegoś takiego jak łatwa/trudna klasa wszystkie są proste do ogarnięcia na poziomie normal raidów i nauczenie się gry dana klasa to kwestia kilku godzin na icy veins i kukle i tworzenia takich podziałów jest całkowiecie bezsensu

Proponuję poraidować balance druidem, a potem elemental shamanem =) Różnica jest naprawdę duża, ele shaman ma banalną rotację polegającą na właściwie trzech rzeczach (trzymanie Flame Shocka, używanie Magma Bursta co cooldown i rzucanie Earth Shocka przy 7 stackach). I śmiechowy filler z którym może biegać.

Boomkin nie dość, że ma dwa krótkie DoTy na które musi stale uważać (i rzucać w kolejności zależnie od aktualnego eclipse'a), bo to lwia część jego DPSu, %chance priorytet który musi rzucać natychmiast, bo czasami potrafi ticknąć nawet trzy razy w ciągu krótkiej chwili, aż dwa boost cooldowny (Celestial Alignment i Incarnation - chociaż ja wolę treanty, jakieś takie wygodniejsze, a nie zależy mi na #1 DPS na LFR :P), aż dwa fillery, które musi rzucać zależnie od eclipse'a, i Starfall, które rzuca przy lunar eclipsie. Mnóstwo rzeczy, na które musi zwracać uwagę, w porównaniu do w/w ele shamana czy shadow priesta to naprawdę trudna klasa.

Nie trudna Wardi a skomplikowana. Głębię ma taką samą jak wspomniany szaman i priest. W ogóle głębia klas jest całkiem nieźle zbalansowana, nie ma jakiegoś samograja.

Ja grając w WoW'a bawiłem się całkiem dobrze (grałem w bezpłatną wersję, w której można grać do 20 poziomu). Myślałem nad jej

zakupem, ale rozmyśliłem się i zamiast jej kupiłem GTA V (choć musiałem trochę dozbierać).

Być może kiedyś kupię, ale raczej nie jest to gra, którą aktualnie uznaję ze priorytet.

Oczywiście, że Horda. Ma fajny klimat i jest ogólnie fajniejsza od nudnego przymierza. Po za tym na wielu polskich serwerach to horda ma przewagę. For the Horde!

Jeżeli nie znasz się na lore Warcrafta to lepiej po prostu wybierz rasę, która ci się podoba najbardziej i lej na frakcje. Jeżeli znasz lore Warcrafta, to sam powinieneś być w stanie dokonać wyboru :P.

Ależ ja już wybrałem jakiś czas temu. Na początku grałem Przymierzem, ale głównie dlatego że chciałem być Aragornem/Gimlim i musiałem mieć w tym celu człowieka/krasnoluda. Później jednak doczytałem lore i przerzuciłem się na Hordę. Nie ukrywam że głównie ze względu na Krwawe Elfy, bo zarówno pod względem lore jak i wyglądu ta rasa najbardziej mi odpowiada. Cała historia ich powstania, ich bohaterowie (Sunstrider czy Lor'themar), po prostu urzekła mnie ta rasa. No i ogólnie patrząc na całokształt frakcji, to bohaterowie Hordy jakoś bardziej mi pasują. Dobroć i otwartość Thralla, honor Vol'jina, nawet barbarzyństwo Garrosha. Przymierze wydaje mi się być jakieś takie... płytkie przy nich. Jedyna postać z przymierza którą naprawdę lubię to Varian Wrynn, reszta mnie nie rusza. A pytałem nie dlatego że mam problemy z wyborem, tylko chciałem dowiedzieć się kim grają inni. I dlaczego :)

W momencie wyboru frakcji nie byłem zbytnio zagłębiony w lore (zresztą nadal jakoś mocno nie jestem), ale Horda po prostu mnie bardziej przekonała. Klimatem, rasami, ich wyglądem. W końcu coś innego niż wybór spośród ludzi i elfów. Undeadzi przypadli mi do gustu niesamowicie (zwłaszcza kombinacja UD priest, moja pierwsza postać <3), trolle również (mój main - troll druid), a potem coraz bardziej gratulowałem sobie wyboru, zwłaszcza po zobaczeniu Orgrimmaru i Undercity. No i tak jak wyżej b3rt wspomniał, bohaterowie Hordy są naprawde epiccy - Thrall, Vol'jin, Baine.