Jump to content
Guest kabura

World of WarCraft+dodatki

Recommended Posts

A ja też mam takie pytanie, zanim zacznę ściągać WoWa:

Czy instalator pozwala przerwać pobieranie gry w każdej chwili i wznowić ponownie, czy trzeba wszystko za jednym zamachem pobrać?

Edited by Koleus123

Czyli jeśli grałem w Starter edition i mam te pliki na komputerze to ściągnie się tylko dodatek The Burning Crusade?

Nie bardzo rozumiem. Niestety nie pamiętam jak działa starter. Pamiętaj, że grając w wowa zawsze grasz na najnowszym patchu (na chwile obecną 5.0.4), po prostu jeżeli nie masz kupionego dodatku (a doklałdniej, wpisanego klucza na koncie battle.net) to nie będziesz miał dostępu do danych lokacji/lvli. Jeżeli kupisz battlechesta i zaczniesz instalować, to i tak launcher się spatchuje do launchera MoPa czyli właśnie 5.0.4 i będzie wtedy pobierać pliki gry.

Do tego w wowa można grać i go ściągać równocześnie, ściaganie gry jest podzielone na 3 części, każda to około 33% całości. Po ściągnięciu jednej można już grać (chociaż trzeba sie liczyć wtedy na dłuższe czasy ładowania lokacji jeżeli akurat tych plików brakuje), po ściągnięciu dwóch części gra się bez problemu.

Edited by Bazylov

Ale rajdowanie w Cata jest trochę zbyt banalne jeżeli o mnie chodzi.

To ty chyba zacząłeś przygode z Cata po mocnych nerfach. Do tej pory Heroic z początkowych raidów jest cholernie trudny, a pamiętam, że długo gracze zmagali się z pierwszymi raidami. Więc nie mów głupot.

Czy instalator pozwala przerwać pobieranie gry w każdej chwili i wznowić ponownie, czy trzeba wszystko za jednym zamachem pobrać?

Można. Ale tutaj istotna rzecz. W "preferences" instalatora WYŁĄCZ sobie tryb peer-2-peer (p2p), by pobierało Ci znacznie szybciej.

Czy każdy kolejny dodatek potrzebuje do uruchomienia poprzedniego, tj, Wrath of of the Lich King potrzebuje The Burning Crusade itd.

To jest jedna wspólna gra, one Ci się "nakładają" na gre, niezależnie czy tego chcesz, czy nie. Więc odpowiadając na twoje pytanie - Nie.

i co te dodatki dają oprócz możliwości dobicia wyższego levelu i nowych klas? Są tam nowe światy i questy tak?

Ogólnie każdy z dodatków wprowadza szereg zmian do mechaniki, funkcjonalności, balansu czy interfacu gry, a to jest przekazywane z patcha na patch, niezależnie, czy te dodatki posiadasz i tak będziesz miał te zmiany (np wprowadzenie achivementów w WotLK). Są one dziedziczone w patchach. Wiele z tych zmian np w The Burning Crusade zostało już na dzień dziesiejszy wycofanych, bądź zamienionych czym innym, więc omówie tylko to co jest dla nich unikatowe:

The Burning Crusade:

- możliwość osiagnięcia 70 lvl postaci

- możliwośc rozwinięcia profesji do poziomu 375

- latanie na wierzchowcach

- dwie nowe rasy - Krwawe Elfy (dla hordy) oraz Dranei (dla Przymierza)

- dwie nowe stolice, Silvermoon i Exodar

- krainę Outland wraz z dungeonami i raidami

- nowe lokacje w starym świecie: Karazhan, Quel Danas, Zul Aman, Cavers of Time

- nową profesję: Jewelcrafting

- nowe battlegroundy i areny: Eye of the Storm

Więcej informacji: http://www.wowwiki.com/Portal:TBC

The Wrath of Lich King

- możliwość osiagnięcia 80 lvl postaci

- możliwośc rozwinięcia profesji do poziomu 450

- nową klasę postaci - Death Knight i lokację startową dla niego

- nową stolicę w Northend: Dalaran

- krainę Northend wraz z dungeonami i raidami

- nową profesję: Inscription

- nowe battlegroundy i areny: Stand of the Accidents, Wintergasp, Isle of Conquest

Więcej informacji: http://www.wowwiki.com/Portal:WotLK

Cataclysm

- możliwość osiagnięcia 85 lvl postaci

- możliwośc rozwinięcia profesji do poziomu 525

- dwie nowe rasy: Worgeni (Przymierze) oraz Gobliny (Horda) oraz ich lokacje startowe

- świat Azeroth został całkowicie przebudowany i wiele lokacji uległo zmianie

- nowe lokacje na starym kontynecie: Mount Hyjal, Uldum, Vash'ij, Twilight Highlands, Deepholm, Tol Barad, Glineas, Lost Isles, Firelands,

- nową profesję: Archology

- nowe battlegroundy i areny: Tol Barad, Battle of Gillneas, Twin Peaks

- nowe achivementy

Więcej informacji: http://www.wowwiki.com/Portal:Cataclysm

Mist of Pandaria

- całkowcie przebudowany system talentów

- klasy postaci przebudowane i ulepszone (np Druid ma 4 specializacje, a Warlock 3 nowe systemy gromadzenia energi itp)

- możliwość osiagnięcia 90 lvl postaci

- możliwośc rozwinięcia profesji do poziomu 600

- nowa klasa: Mnich (dla Hordy i Przymierza)

- nowa lokacja Pandaria z nową stolicją

- ulepszone stare profesje boboczne

- wprowadzenie walk i pojedynków Petów

- dodany "Czarny ryen" (kupowanie unikatowych itemów i mountów)

- wprowadzone "scenariusze" dla dungeonów, czyli tryb wyzwań na czas

- nowe battlegroundy i areny: Silvershard Mines, Temple of Kotmogu

- nowe achivementy

- sporo nowych ulepszeń

Więcej informacji: http://www.wowwiki.com/Portal:MoP

siema wszystkim, jestem dość zielony w wow-a. Byłby ktoś chętny do wysłania mi SoR-a i wspólnej gry, nauki? mogę grać na dowolnym serwerze, dosyć często bym był, jeśli znajdzie się jakaś dobra dusza piszcie na PW, napewno odpisze :)

@up

Ale żeby dostać SOR, musisz mieć konto i to takie, które było ostatnio aktywne przed którymś marca (czwartym bodajże, ale nie pamiętam dokładnie).

Co do tych dodatków. Oczywiście, że gra jest patchowana etc. ale żeby mieć dostęp do funkcji, lokacji etc. z danego dodatku, trzeba go mieć - inaczej nikt by nie kupował przecież. Poprzednie dodatki są wymagane do instalacji następnych, czyli jeśli posiada się The Burning Crusade, żeby móc grać w Cataclysm, trzeba mieć także Wrath of the Lich King.

Co do upgreadu do Mists of Pandaria. U Blizza jest promocja na elektroniczną wersję specjalną, za 50 euro dostaje się dodatek, latającego zielonego lwa wierzchowca, małego lewka ozdobnego, plus znaki na sztandar do D3 i avatary do SC. Dla kolekcjonerów to gratka.

Pograłem ostatnio w betę i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Większość zmian na plus, podoba mi się pomysł z menu dla mountów i petów (chociaż mogliby tam wsadzić jeszcze tabarty). Talenty też imo na plus, nie trzeba teraz na nie tyle czasu marnować, bo i tak każdy ustawiał praktycznie to samo. Minus jeśli już chodzi o UI to taki, że wszystkie skille dali pod jedną zakładkę, przez co są nieźle pomieszane i ciężko czasami to ogarnąć.

Zagrałem też pandą i nową klasą. Powiem, że mnich przynajmniej na początku ma trochę tego miodu i aż chce się grać, animacje bardzo fajne no i auto attack to używanie pięści, a np. po stafa sięga przy niektórych skillach, są też inne ciekawe sztuczki jakich może używać nasz hero. A cały zone (wyspa jest na grzbiecie żółwia) jest naprawdę piękny, jedna z lepszych lokacji w WoW, a questy po prowadzone są niczym jak w bajce co mi się bardzo podoba.

Nie wiem jak tam starzy wyjadacze, ale ja wracam do gry. smile_prosty.gif

Pograłem sobie chwilkę, zdobyłem 17 lvl i stwierdzam jedno. Warto było kupić tą grę. Niezwykle klimatyczny świat czy dość zróżnicowane zadania nie pozwalają się nudzić. Co chwilę pojawia się u mnie syndrom "jeszcze jednego questa" smile_prosty.gif A jak sobie kupię latającego mounta to będę podziwiał piękne widoki z góry. Jeśli miałbym się czepiać to denerwuje mnie trochę spam zaproszeń do różnych gildii.

Mam parę pytań noobskich:

1. Jak przyłączę się do jakieś gildii to jak ją potem opuścić?

2. Jak wygląda walka petów, kto tego uczy u ludzi?

3. Da się "oduczyć" dany talent i wybrać inny?

4. Kiedy następuje wybór profesji i jaką profesję mi polecacie(gram wojownikiem, rasa człowiek)?

Edited by Koleus123

1. Jak przyłączę się do jakieś gildii to jak ją potem opuścić?

Wchodzisz w okno gildii, znajdujesz swój nick, klikasz prawym i dajesz Leave Guild

2. Jak wygląda walka petów, kto tego uczy u ludzi?

Walki petów? Jeżeli chodzi ci o te od huntera, to uczą się same, kiedyś trzeba było biegać do trenerów i uczyć, ale blizzard to znacznie uprościł.

Jeżeli chodzi ci jednak o te non-combat pety, to na razie nie ma takiej możliwości. Dopiero w Mists of Pandaria ma coś takiego być i z tego co wiem to nie od razu, tylko w którymś patchu.

3. Da się "oduczyć" dany talent i wybrać inny?

Można zresetować wszystkie talenty u trenera i ustawić od nowa. Koszt tego jest zależny od levelu twojej postaci. Na wyższym poziomie można wziąć dual-speca, który pozwala ci na zbudowanie 2 różnych buildów i przełączanie między nimi w dowolnym momencie rozgrywki (z wyjątkiem battlegroundów i gdy jesteś już w trakcie walki).

4. Kiedy następuje wybór profesji i jaką profesję mi polecacie(gram wojownikiem, rasa człowiek)?

Profesje można sobie wybrać od 5 levelu. Jeżeli kupisz już grę to dla pierwszej postaci polecam 2 profesje zbierackie (np. mining i skinning), dzięki temu będziesz mógł zarobić małą fortunę sprzedając materiały w domu aukcyjnym, co pozwoli ci kupić wierzchowce, latanie i inne duperele bez potrzeby zapożyczania się u innych.

Możesz też wziąć profesje, która pomoże tworzyć sprzęt dla twojej postaci: mining i blacksmithing. Dzięki temu będziesz mógł wytwarzać broń i zbroje. Na niskich lvlach lepiej jednach chodzić na dungeony i w ten sposób się zbroić. Blacksmithing przydaje się dopiero po osiągnięciu maksymalnego poziomu.

Walki petów? Jeżeli chodzi ci o te od huntera, to uczą się same, kiedyś trzeba było biegać do trenerów i uczyć, ale blizzard to znacznie uprościł.

Jeżeli chodzi ci jednak o te non-combat pety, to na razie nie ma takiej możliwości. Dopiero w Mists of Pandaria ma coś takiego być i z tego co wiem to nie od razu, tylko w którymś patchu.

Jak jesteś w grze to na dole jest przycisk, który przenosi cię do okna z zakładkami "mount" i "pet" - o nie właśnie mi chodzi. Ale pewnie są to te "non-combat pet".

Na niskich lvlach lepiej jednach chodzić na dungeony

No właśnie - kolejne pytanie smile_prosty.gif Od 15 lvl odblokowała mi się "wyszukiwarka rajdów". Jak to dokładnie działa? Czy warto się w to bawić przy moim obecnym levelu czy lepiej z tym poczekać.

Edited by Koleus123

To nie jest wyszukiwarka rajdów, tylko 5 osobowej wyprawy. A zawsze warto na takie się wybierać, bo masz szansę na wygranie lepszego sprzętu i zdobycia nieco punktów doświadczenia (w każdej takiej "instancji" są do zrobienia jednorazowo zadania).

A wyszukiwarka od rajdów odblokuje Ci się dopiero na najwyższym poziomie. Chyba, że znajdziesz jakąś ekipie ludzi, którzy będą się chcieli z Tobą przejść na jakieś starsze rajdy (no i pod warunkiem, że sam będziesz spełniać odpowiedni poziom doświadczenia postaci, aby móc w ogóle wejść).

No właśnie - kolejne pytanie smile_prosty.gif Od 15 lvl odblokowała mi się "wyszukiwarka rajdów". Jak to dokładnie działa? Czy warto się w to bawić przy moim obecnym levelu czy lepiej z tym poczekać.

Klikasz oczko (na dole na pasku jest), wybierasz swoją rolę (najprawdopodobniej będzie to DPS, ale głowy nie dam), wybierasz random classic dungeon i dajesz Join/Queue/Sign up (nie pamietam jak to się nazywało).

W przeciągu 5 minut powinno ci znaleźć grupę i jak wszyscy potwierdzą chęć to teleportuje cie do dungeona. Tam zbierasz questy i idziesz siekać. Staraj się bić tego moba co tank i nie wybiegać przed tanka.

No i wszystko jasne :)

Ostatnie pytanie, żebym mógł rozwiać swoje wątpliwości - chodzi o PvP(gram na PvE). Co zyskuje wygrany, co traci przegrany?

Wystarczy godzinka by nabić dwa levele - szybko coś.

Generalnie jeżeli chodzi o PVP to na battlegroundach wygrany zyskuje dużo honoru, a przegrany zyskuje mało honoru. Dodatkowo zyskujesz honor w zależności od twojego wkładu na BG (ile zrobiłeś obrażeń, ilu zabiłeś, ile wyleczyłeś itd.). Za honor można kupować broń i elementy pancerza na różne poziomy począwszy od 18. Przy czym warto zaoszczędzić sobie honoru i kupić cały set za honor na 70 lvl. Wtedy do 80 lvlu nie musisz się zbytnio martwić o sprzęt.

Jeżeli się trochę przy-no-life'i to 85 lvl można wbić jakiś tydzień lub 2. To jest jendak tempo weteranów MMORPGów :P Przeciętni ludzie wbijają 85 w około miesiąc, jeżeli grają tylko jedną postacią na raz.

I wątpliwości rozwiane. Wszystkim dziękuje za udzielenie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania :)

Przeciętni ludzie wbijają 85 w około miesiąc, jeżeli grają tylko jedną postacią na raz.

Ja i tak nie gram codziennie WoWa(raz gram WoWa a raz Diablo 3:) ) więc mi pewnie zajmie to trochę więcej czasu.

@Koleus123 Grunt w tym, żeby się dobrze przy tym bawić. Dlatego najlepiej znaleźć jakąś ciekawą gildię i z nimi grać. Najlepiej jakaś w okolicy 20-25 lvlu, żeby mieć bonusy, ale ważniejsze jest jednak to, żeby ludzie byli spoko.

@Marcin9123 Ja bym tam nie przesadzał z entuzjazmem, bo możesz się nieźle przejechać. Z tego co czytałem to sporo ciekawych funkcji dodatku ma być uruchomiona dopiero w kolejnych patchach, a nie na samym początku. Poza tym 80% graczy zrobi pandy, 19% zrobi mnichów innej rasy, a 1% wbije 90 lvl (nie liczę chińskich farmerów, bo oni wbiją 90 i będą dalej farmić golda).

A mi w tym dodatku najbardziej podobają się cross realm zone. To chyba najlepsza rzecz jaką wprowadził blizzard od dłuższego czasu. Wróciło world pvp i to w ogromnej skali. Przy portalu do outland i w nagrand wczoraj praktycznie przez cały dzień odbywały się tam spore bitwy. Wieczorem nawet w sw składali już trzeci raid żeby tam iść.

Jedynym problemem jest imo stabilność serwerów, ludzie z mojej gildii narzekali, że często się tam dostaje dc bo jest za dużo ludzi w jednym miejscu.

Na początku nie miałem kupować MoPa, ale pograłem w bete i zmieniłem zdanie. Mam tylko nadzieje, że reszta patchy będzie równie dobra co ten pierwszy.

@Marcin9123 Ja bym tam nie przesadzał z entuzjazmem, bo możesz się nieźle przejechać. Z tego co czytałem to sporo ciekawych funkcji dodatku ma być uruchomiona dopiero w kolejnych patchach, a nie na samym początku.

Jakie to funkcje? Bo gralem w bete i było wszystko co powinno być. A jedyne rzecz której nie wprowadzili teraz to upgrade gearu za valory, co i tak raczej wiele nie zmienia. Pet battles, scenario, challange mode, legendary quest line itd. wszystko jest działa.

"Cross realm", fajnie to brzmiało w teorii, ale jeżeli jakiś palant z Burning Blade ma mnie w kółko o północy bić i nawet nie pozwolić mi zrobić zadania, to ja dziękuję za taką opcje.

A nowy dodatek? Czekam z niecierpliwością, ale jeżeli wszystko ma być na tak wysokim i epickim poziomie jak ten "Event" z wysadzeniem bazy Przymierza...to sądzę, że WoW długo naprawdę nie pożyje. Pół roku zapowiadali ten scenariusz i według mnie było to najgorsze wprowadzenie w nowy dodatek. Przed Wotlk był atak plagi, przed Cata byli kultyści i atak żywiołów na stolice, a tu mamy jakiś głupi atak, w którym nie wiadomo o co biega, dlaczego to robimy i po co. A no tak...wszystkiego dowiem się w książce, która wyjdzie w polskiej wersji dopiero 16 listopada za jedynie 39zł i 99 groszy. Naprawdę Activision nie działa na Blizzarda?

Działa, działa... i to boleśnie.

Event rozczarował mnie mocno (i chyba każdego), bo jednak liczyłem że te scenariusze będą kontrą Blizzarda, na choćby takiego TORa...

W sumie okazuje się że to nawet nie jest typowy event przed nowym dodatkiem, bo będzie nadal dostępny po jego wydaniu.

Sam dodatek jak zwykle zapowiada się ciekawie, nie mogę się doczekać zagrania w payload moim warriorem z którego nowe talenty zrobiły w końcu sensowną postać do pvp.

Chciałbym też żeby całe pve trzymało poziom premierowego Cataclysmu, ale z cholernym Raid Finderem ciemno to widzę.

A co to się właściwie wydarzyło? Bo pierwsze słyszę, a choć od jakiegoś czasu nie gram, to jednak pewna ciekawość pozostaje, co to się tam w Azeroth wyprawia i czy ktoś już Garroshowi topora w ten jego pusty łeb nie wbił...

Premiera kolejnego dodatku odybyła się dzisiejszej nocy . Serwery wytrzymaly wszystko poszło bardzo stabilnie nie miałem żadnych problemów, nawet kilka minut przed 24 Pandaria była wgrywana na serwery :) Do tego kilka dni temu Blizzard do Battle Chestu dodał kolejny dodatek woltka :) Czyli kupując Battle Chest prócz podstawowej wersji gry dostajemy jeszcze dwa dodatki i 30 dni gry . Zachęcam wszystkich do spróbowania bo tak tanio jeszcze nigdy nie było :)

Poczekam na recenzje CDA. W redakcji pewnie już mało ludzi gra w WoWa, więc recenzja powinna być bardziej krytyczna, niż podczas premiery TBC.

Jeżeli recenzje mnie nie przekonają to pewnie też wstrzymam się z kupnem do wypuszczenia triala MoPa i jeśli mi się spodoba to kupię.

Nawet po tym temacie widać, że WoW to już nie to co kiedyś :P Przy premierze Cata było mniej postów, niż przy premierze WotLK i tak dalej... Nie wiem, przekonałem się, że już do tej gry nie wrócę, wiem, że nie czeka tam na mnie nic nowego. I chociaż trochę mi brakuje klasycznych instancji z holy trinity w GW2, to jednak ten jeden element to za mało, żebym wrócił na dłużej :P

Byłoby jak z ostatnim dodatkiem - dwa tygodnie gry i... koniec, bo rajdowanie jest nudne :P