Jump to content
EzechielDarken

Używany PS4 + jailbreak

Recommended Posts

Witam, mam nadzieję że temat nie poleci do kosza, a ja nie zostanę zlinczowany. Z grami na konsole nowej generacji nie miałem żadnej styczności - grałem jedynie na poczciwym Pegasusie, PSX i PS 2. Od niedawna jednak korci mnie kupno Playstation 4 - czy to 500 GB, 1TB, Pro, bez znaczenia. Trafiłem na pewne ogłoszenie dotyczące sprzedaży Playstation 4 z pełnym okablowaniem, padem itp., jednakże pojawia się tam wzmianka:

 

Cytat

Konsola posiada rzadki soft 5.05 umożliwiający przeróbkę

Do zestawu dodaję moduł ESP8266 dzięki któremu przerabianie staję się jeszcze łatwiejsze, wystarczy podłączyć urządzenie do dowolnego usb(w konsoli lub w komputerze) kablem micro USB i wejść w przeglądarkę, wszystko jest już skonfigurowane.

 

Tutaj pojawia się moje pytanie - czy jest to LEGALNE, tzn. czy za posiadanie takiej konsoli, granie w gry, które kupiłem już wcześniej (natura paranoika i skąpca, gdy pojawiały się gry na promocjach, to kupowałem je, stąd przed samym posiadaniem PS4 wzbogaciłem się o Wiedźmina 3 GOTY, Horizon Zero Dawn, The Last of Us Remastered czy Dying Light: The Following) nie dostanę bana? Czy konsola będzie mogła być normalnie aktualizowana? Czy nie grozi mi nagła wizyta policji?

Dziękuję za ewentualne podjęcie dyskusji i jakieś doradztwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie jeszcze fakt, że wg. właściciela konsoli, jest na niej ponad 40 gier, w tym takie nowości jak God of War. Czy możliwe, że został już zastosowany jakiś soft, jailbreak, cokolwiek?
Na dobrą sprawę mogę wyczyścić dysk konsoli. Może lepiej sobie odpuścić? Przyznam, że cena około 400 zł jest dla mnie bardzo kusząca, ale jeszcze bardziej zastanawiająca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo podejrzane - raz że God of War ma na pewno nowszy soft niż 5.05, a dwa że cena o połowę za niska. Może już być oflagowana albo mieć inne problemy. Szukałbym czegoś innego.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzisz więc, że nic się z tym nie da zrobić, nawet jeśli przed połączeniem z internetem sformatuję konsolę? "Oflagowana" oznacza, że konsola już została namierzona przez Sony i ma pójść do odstrzału?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem na pewno, ale gdyby konsolę dało się przywrócić do pierwotnego stanu to nie sprzedawałby jej w cenie uszkodzonej.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim razie mu podziękuję. Liczyłem na uczciwość, a prawdopodobnie miałbym z tego tytułu same problemy (klasyczny los ludzi, którzy nie chcą się bawić w szemrane interesy). Chyba napiszę ogłoszenie w innym dziale, że kupię konsolę PS4, ale np. bez działającego napędu, skoro i tak wszystkie gry będę miał w dystrybucji cyfrowej.

Bardzo dziękuję za pomoc i doceniam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...