Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M@TH3V

PC do ~3000zł

Polecane posty

Potrzebuje pomocy:) Jak widać od paru miesięcy mnie tu za bardzo ni widu ni słychu:) Stałem się nemo w sprawach nowości na rynku:\ A wymiana się zbliża:>

Do 3000 złociszy potrzebuję:

CPU

RAM

MOBO

GPU

Nagrywarka DVD:)

Na razie przygotowałem

Gigabyte MA790XT-UD4P (AM3) 500

Phenom II 720 X3 TripleCore 2.8GHz AM2+/3 Black BOX 570

Patriot Dual 2x2 GB 1066MHz DDR2 Viper 260

Asus Radeon HD 4890 HDMI 1GB DDR5 (256-bit) (PCI-E) 1020

LG 22NP20 20x SecureDisc DVD +/-RW DL Oem 100

Teraz tak musi być AMD. Musi być dobry sprzęt pod OC... Karta tu juz mi wisi, bardziej nVIDIA, ale nie wiem czy jest jakaś karta od zielonych ktora walczy z 4890:)

I teraz, sklep pcprojekt od biedy bit computer, jedynie ram moze byc z innego sklepu, byle do OC najlepszy. Nie wiem jaki ram dobrze działa z nowymi phenomami, czy te patrioty viper beda dobrze pasowac? : ) Czy jednak stara i spr. konstrukcje Good Ram PR0, ktora jest srednio dostepna w polskich sklepach;/ Moze OCZ Reaper do tych phenomów sa ok? : (

I płyta, tu mam ból, nic nie wiem o nowych konstrukcjach AM3, totalne nemo, zero itp;/ Tu musi być jak najbardziej rozbudowany bios, i oczywiscie OC na wysokim poziomie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że pod OC intel lepszy, ale na AMD tez sobie pokręce, namęczę się wiecej, ale w końcu - to mnie w OC "kręci":) Niestety, ale u mnei przyzwyczajenia odgrywają duża rolę dlatego to AMD:) Jakoś Intela nie lubie.

A z pytaniem o zasilacz:) Na prawde, nie mam 13 lat i troszke wiem:) Ale podam, Corsair 550'tka ;) Więc mocy mi jeszcze zostanie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z pytaniem o zasilacz:) Na prawde, nie mam 13 lat i troszke wiem:) Ale podam, Corsair 550'tka ;) Więc mocy mi jeszcze zostanie:)

Wybacz, nie spojrzałem na profil. Rzeczywiście ci ubliżyłem :wink: .

Więc tak:

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition - 985 zł

Płyta Główna : AsRock M3A790GXH - 450 zł

RAM : 2x OCZ 2GB 1333MHz CL9 - 278 zł

Karta Graficzna : Powercolor Radeon HD4890 1GB - 969 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Razem: 2772 zł (ceny z ESC.pl)

Reszta kasy może pójść na chłodzenie :wink: .

No chyba, że lubisz adrenalinę (odblokuje się 4 rdzeń, czy nie...) to wtedy X3 720.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a znasz jakąs strone z testami BC Phenoma 4 jajkowego?:) (Tylko jak najbardziej wiarygodną) I jak spd ma sie w tych kościach + amd? OCZ'ty fatalne byly dla AM2. Płyta - zamiennik u Asusa bądz GB czy by się znalazł podobnej jakości, nie dostępna jest w PcP ani Bit a to dla mnie duzy minus, w PCP zawsze sobie jakiegoś bonusa wywalcze:)

Chłodzenie mam, choć moze i w ciecz bym poszedł:)

I tak patrze ,CL 9 przy 1333GHz troche sporo:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny błąd - nie wiem czemu (zmęczenie pewnie...), ale zobaczyłem w twoim zestawie pamięci DDR3...

Asrock wypuścił bardzo ciekawą serię płyt pod AMD (pod Intela też ma parę ciekawych), więc warto kupić. Cena też jest zachęcająca. Kupuj w ESC.

W takim razie tak:

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition - 985 zł

Płyta Główna : AsRock AOD790GX/128M - 379 zł

RAM : G.Skill 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 NQ - 280 zł (tu masz test: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3332-41 ;akurat co do pamięci im wierzę)

Karta Graficzna : Powercolor Radeon HD4890 1GB - 969 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Razem - 2703 zł

Test:

http://techreport.com/articles.x/16796

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, widze ze nawet ok, jednak, ja się musze do tej płyty przyczepić:) Zalezy mi na Asus lub GB ponieważ w PCP moge liczyć na bonus około 200zł:) Więc jest to konkret ;) Jakaś alternatywa dla tego AR?

I te pamięci... Jest tam test pod AM2:) A jak AM3? Tu jest ten ból:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, widze ze nawet ok, jednak, ja się musze do tej płyty przyczepić:) Zalezy mi na Asus lub GB ponieważ w PCP moge liczyć na bonus około 200zł:) Więc jest to konkret ;) Więc jakaś alternatywa dla tego AR:)

I te pamięci... Jest tam test pod AM2:) A jak AM3? Tu jest ten ból:)

Pod AM3 jest tylko parę procent wydajniej. Nie warto.

To w takim razie tego Gigashita :wink: . Jeśli będziesz w stanie go kupić za podobną cenę co tego Asrocka, to możesz brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił płytę na Asus M4A78-E (AM2+) lub M4A78T- E (AM3)...

Może i ASrockowi udała się płyta.. ale i tak bym zmienił na Asusa- uraz z przeszłości.

Pomijając uraz asus ma lepszy support i wyposażenie.

A i nie piszcie postów że "bzdury piszę"... to moje własne zdanie, gdybym ja sobie składał zestaw to bym złożył na asusie i koniec.

Zmodyfikowany zestaw (z twojego PCProjekt ;] )

CPU- PII 955 -980zł

MOBO- Asus M4A78T-E -540zł

RAM- OCZ 2x2 1600MHz Platinium (mały wybór w tym sklepie niestety :/ ) -380zł

GPU- Asus 4890 za 1020zł lub Sapphire 4890 za 1040zł lub GTX275 od Asusa (podobno O/C na poziomie GTX285 czyli całkiem nieźle) -990zł

Nagrywarka- Pionner (czarna, sata)- 100zł

Razem: 3040zł z Sapphire, 3020zł z gpu 4890 asusa, lub 2990 z GTX275.

PS- Jeśli będziesz chciał szukać innych pamięci do tej płyty to pamiętaj że ma tylko 2x2 GB wchodzą w grę. Na triple nie ma miejsca.

Edit: Założyłem że chcesz AM3.... NA AM2+ będzie taniej ;]

PS- No to w wakacje piszesz następnego tutka ? Jak podkręcać PII na AM3 ? :P

Czy tamten Intelowy ci syka :D:D (szkoda że przenieśli do archiwum temat :/ )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@TH3V

Propozycja zmain Mietus'a bardzo konkretna. Choc plytke w swoim zestawie tez wybrales niezla do OC{ z aktualnie dostepnych modeli AM3, rownie ciekwe sa MSI 790GX G65 oraz wspomniany wyzej Asus, choc ten wymaga szybkiej zmiany BIOS, pierwsze wersje sprawialy sporo problemow}, jako ze to AM3, pod AM2 jest 790X UD4, a wiec i pamiatki musza byc DDR3. Phenom troszeczke zyskuje z nimi{art ponizej} ale to co wazniejsze to fakt ze kolejne jego{oraz Athlon'a II} wersje rozwojowe, a nawet kolejne modele, moga nie miec juz kontrolera kombo {DDR2/3}. Wiec najlepiej wziac odrazu AM3 i przy ewentualnej modernizacji odpadnie koniecznosc zmiany tych podzespolow. Odnosnie karty to wspomniany GTX 275 bedzie najlepszym wyborem skoro wolisz cos od NV, jest troszke szybsza od referencyjnego 4890, a w zaleznosci o poziomu przteaktowania moze byc nawet szybsza, co nieco od 285

http://www.tweaktown.com/articles/1782/amd...ance/index.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@TH3V

W sprawie tego RAMu. Po co tak wyrafinowane i drogie zestawy, jeśli wszystkie proponowane tu procki to wersje Black Edition, które, mając odblokowany mnożnik, nie wymagają przetaktowywania pamięci? Wystarczy jakiekolwiek markowe "value edition":) jeśli i tak mają działać z fabryczną częstotliwością. Bo podkręcanie RAMu dla samego podkręcania mija się przecież z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podkręcać to wszystko ;)

Bo podkręcanie RAMu dla samego podkręcania mija się przecież z celem.

Dla mnie jakoś nie:) Lubie kręcić mocno RAM'y i juz.

pierwsze wersje sprawialy sporo problemow}, jako ze to AM3, pod AM2 jest 790X UD4, a wiec i pamiatki musza byc DDR3.

BZzzzd Popłynałem:) Przecież Gigabyte MA790XT-UD4P nie ma DDR2:D No nic poczytam, i coś będzie trzeba wymyślić, dziekowac i buziaki wam słać:* Trzeba pomyśleć teraz czy AM2+ czy AM3:|

Asus M4A78T-E (AM3) 540

Phenom II 940 X4 QuadCore 3.0GHz AM2+ Black BOX 780

OCZ Dual 2x2GB 1600MHz Platinum 380

Asus Radeon HD 4890 HDMI 1GB DDR5 (256-bit) (PCI-E) 1020

LG H22LP 22x SecureDisc DVD +/-RW DL Light Scribe Oem black 110

Razem 2830. Nie widzę sensu brac najwyższego Phenoma II przecie to tylko 200Mhz różnicy i tyle samo zł:) 1MHz - 1zł ; o Jednak dalej mam ogromny zgryz z MOBO Asus ładnie wypada w testach, jednak słaby monitoring troszke mi nie odpowiada:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z modelem 955 dostajesz też nową rewizję rdzenia (KLIK), która wymaga niższego napięcia do osiągnięcia tych samych częstotliwości co 940. Także nie jest to tylko różnica 200 MHz. Oczywiście za łatwiejszy, dzięki temu, overclocking trzeba dodatkowo zapłacić. W sumie zależy od priorytetów - komfort użytkowania, czy trzymanie w ryzach dziury budżetowej:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem też już się nad tym zastanawiałem wczoraj, i to jest jakiejś +/- 80-120Mhz na rdzeniu, z nową rewizją rdzenia:] Na prawde mam mętlik w łowie, bo cąłkiem całkiem jest przecież tripple core 720BE : ) No i kolejna kwestia, na jakich napięciach chodza OCZ? Zalezy mi na 1.6v

http://www.bitcomputer.pl/catalogue.php?category=285

Tak jak mowilem mam jeszcze BIT Computer jakby co a tu już pamięci jest sporo:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat, dla tego dałem PII 955 BE, bo zmieściłem się w granicach cenowych. Dodatkowo PII 940 to procesor only AM2+, niestety :/ (Phenom 920 i 940 na AM2+ są).

Jak już chcesz tańszy procesor to może x3 720 albo PII 945 ??

Skłaniałbym się do tego drugiego ale jeszcze go nie ma w wielu sklepach ;]

(To słabsza o 200MHz wersja 955 ;] )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy..

Albo się mylisz albo na agito głupoty napisali.. KLIK

Jeśli to rzeczywiście nie BE, to wtedy się zgodzę żeby tego nie kupować ;]

Aczkolwiek i tak lepiej jest kupić PII 955..

Opcjonalnie x3 720 jak już napisałem wyżej ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z kronikarskiego obowiązku - w przypadku Core i7 maksymalne napięcie pamięci to w zależności od źródła 1,6-1,65V. Wyżej pali procka, co warto mieć na uwadze, jeśli ma się w przyszłości zamiar pomyśleć o zmianie platformy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...