Jump to content
Guest kabura

Diablo (seria)

Recommended Posts

13 godzin temu, krzychu35 napisał:

samemu zwiększać staty postaci (...) poza tym jak dla mnie większość skilli w D3 jest nieprzydatnych tzw. zapchajdziury... 

Co dało się łatwo schrzanić i do momentu wyjścia LoDa trzeba było zaczynać grę od początku. Poza tym część umięjętności była bezużyteczna podobnie jak w D3. Tylko z każdym kolejnym patchem w D3 wszystko może się pozmieniać. Czy to dobrze - to inna, dość kontrowersyjna, kwestia.

Cytat

był PVP, hande, (...)poza tym jest stanowczo zbyt łatwo o dobry loot, od U7 legendy lecą w dużych ilościach... Gdzie ta radość związana z dropem legendy... 

PVP - tak, ale handel i itemy psuły grę w D2. Żeby grać na sensownym poziomie trzeba było mieć albo Mnóstwo farta, albo farmić golda, żeby kupić odpowiednie rzeczy na rynku. A od U1 w D3 leci zatrzęsienie legendarnych itemów, które były w większości przypadków bezużyteczne. Całe szczęście, że od jakiegoś czasu można zrobić z nich użytek w kostce i legend nigdy za dużo. Chociaż moim zdaniem powinni skasować aktualne niebieskie, żółte powinny być magicznymi, a większość legend powinna być żółtymi. Dopiero starożytne mogłyby być zwane legendami.

Cytat

przeciwnicy bardziej zapadali w pamięć, w D3 kilka rodzajów mobków x kilka różnych skinów

Akurat w D2 zróżnicowanie przeciwników też było mizerne. Tylko faktycznie "bossowie" bardziej zapadali w pamięć. Chociaż starcia z podpakowanymi przeciwnikami z alternatywnych krain (infernalne machiny) potrafią zapaść w pamięć :)

I nie uważam, że D3 jest idealne, bo sporo swoich bolączek ma. Jednak D2 bez dobrej i dużej społeczności nie byłoby takim hitem.

Edited by 2real4game

4 godziny temu, 2real4game napisał:

Co dało się łatwo schrzanić i do momentu wyjścia LoDa trzeba było zaczynać grę od początku. 

Ale wiedziałeś, że to był TWÓJ build, który TY schrzaniłeś, a nie coś co ci narzucono, zapomniałem do listy dodać brak scrolli- chyba duch czasu, że wszystko się upraszcza... to mała pierdółka ale też rzecz o której trzeba było pamiętać... poza tym dochodzą checkpointy... wcale nie musisz uważać czy cię zabiją najwyżej odrodzisz się parę metrów dalej albo w tym samym miejscu, co do balansu skilli ... ja nie liczyłbym już na jakąkolwiek poprawę w tej sprawie... widać, że twórcy olali D3 i podtrzymują go przy życiu minimalnym nakładem- patrz sezon 7, kilka transmogów, skrzydełka, psu na budę zdatne udręki 11-13, i tyle, wcześniej chociaż dodali jedną nową krainę a teraz... poszli w uproszczenia... Czekam na Blizzcona bo tam MUSI coś paść o przyszłości gry. Na podsumowanie napiszę, że baaardzo zawiodłem się na  D3, wydałem ponad 100 zł i szkoda kasy. Pisałem to już gdzieś- tylko czekać jak z D3 zrobią F2P i w takim systemie wydadzą D4- jedna klasa i jeden akt na start :/

Cytat

Ale wiedziałeś, że to był TWÓJ build, który TY schrzaniłeś, a nie coś co ci narzucono

A co takiego narzucają twórcy D3? Rozdawanie punktów? Toż to zamach na wolność tworzenia własnych buildów! No chyba że twoje buildy polegają na tworzeniu postaci kompletnie na przekór, typu wizz i inwestowanie tylko w siłę, bo w int inwestują tylko ci, co idą na łatwiznę.

Cytat

brak scrolli

To nie tyle uproszczenie, co pozbycie się upierdliwej rzeczy.

Żeby nie było - na D3 też się trochę zawiodłem, dlatego polecę ci pewną fajną gierkę: Grim Dawn. Myślę, że będziesz zadowolony. :)

22 godziny temu, aliven napisał:

Ciężko mi znaleźć punkt w którym D2 jest lepsze.

D2 miało lepszego Tyraela. :P

Ale tak ogólnie to się zgadzam, że jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to D3 bije D2 tak, że aż wstyd patrzeć i policji nie powiadomić. D2 było, za wyjątkiem drugiego aktu, ogólnie do bólu szarobure, sama walka zaś nie sprawiała jakiejś wielkiej frajdy. I jeszcze konieczność troszczenia się o amunicję. Chociaż trochę tęsknię do wodzenia za sobą armii szkieletów jako nekromanta - potworki szamana to jednak nie to samo...

Co nie zmienia faktu, że moje zainteresowanie D3 też już się wypaliło. Te dodatkowe mapki, co od czasu do czasu wrzucą z nowym sezonem nie mogą zastąpić pełnoprawnego dalszego ciągu historii, a o takowym jakoś nic nie słychać. A nie mam już serca po raz kolejny tłuc od nowa te same potworki, tym bardziej, że pozmieniali sezonowe osiągnięcia tak, że przestaję być w stanie nawet podstawowe spełnić.

Może jakieś nowe rozszerzenie przyszykują? Oby się nie przestawiali na drobne DLC jak to robią ze Starcraftem 2...

1 godzinę temu, XanderMorhaime napisał:

Może jakieś nowe rozszerzenie przyszykują? Oby się nie przestawiali na drobne DLC jak to robią ze Starcraftem 2...

No wieść pantoflowa niesie, że szykuje się na Blizconie coś dużego w temacie, ale wątpię żeby to był dodatek- na tym etapie gra wymagałaby gruntownej przebudowy(PvP, handel, balans itp)a gracze raczej nie kupią drugiego dodatku, widząc co się  teraz dzieje w kwestii nowego contentu... Wracając do tematu D2/D3, duże "za" do Diablo 2- modowalność- D3 ma pliki gry po stronie serwera więc z modami do rozgrywki jest pupa blada ... W D2 można spędzić dziesiątki godzin na samych modach- ja polecam Ancestrall Recall wg mnie jeden z najlepszych modów do D2.

8 godzin temu, XanderMorhaime napisał:

D2 miało lepszego Tyraela. :P

A weź... Nie przypominaj mi nawet o tej porażce w D3 :P

Co do wypalania to ja zwyczajnie mam za dużo gier do ogrywania. Obecnie jestemn oczarowany Legionem, próbuję wbić wyższą rangę w lolu. Z D3 obecnie mam jak z Evolve - gra mi się świetnie ale w inne gry gra mi się świetniej :P Do tego w Marvel Heroes wchodzą gigantyczne zmiany w nast miesiącach. Eh. 

6 godzin temu, krzychu35 napisał:

gra wymagałaby gruntownej przebudowy(PvP, handel, balans itp)a gracze raczej nie kupią drugiego dodatku, widząc co się  teraz dzieje w kwestii nowego contentu

Gra nie wymaga przebudowy. A contentu ma więcej na obecną chwilę niż D2 kiedykolwiek. Rozumiem, że Ci się nie podoba ale to nie wina gry. Ja się świetnie też bawiłem przy D2 i wtedy to była dla mnie gra miliard lecia. Ale czasy się zmieniają i tyle. 

11 godzin temu, krzychu35 napisał:

Ale wiedziałeś, że to był TWÓJ build, który TY schrzaniłeś, a nie coś co ci narzucono

Cytując Pratchetta "dobrze jest być człowiekiem wolnym, nie uwiązanym - mozna dokonywać własnych wyborów, przeważnie śmierci z głodu". Poza tym D3 nic Ci nie narzuca. Ba, wręcz odblokowuje Ci wszystkie skille i mówi "masz, baw się". 

twórcy olali D3 i podtrzymują go przy życiu minimalnym nakładem- patrz sezon 7, kilka transmogów, skrzydełka, psu na budę zdatne udręki 11-13

Raz, to znacznie więcej niż D2. Dwa, twórcy mogli olać produkt, bo to nie MMO. Trzy, sezony wychodzą regularnie i każdy coś dodaje. Ostatnie dwa dały KILKADZIESIĄT trasnmogów, petów i ozdobników. 

co do balansu skilli ... ja nie liczyłbym już na jakąkolwiek poprawę w tej sprawie...

To fajnie. Tylko co sezon wychodzą zmiany w balansie. Teraz to już hejt. 

Dnia 19.09.2016 o 05:57, aliven napisał:

, sezony wychodzą regularnie i każdy coś dodaje. Ostatnie dwa dały KILKADZIESIĄT trasnmogów, petów i ozdobników. 

No właśnie ozdobników,czyli śmieci nikomu niepotrzebnych, nic nie dających poza tym, że są, no i też nie mówi się o tym głośno, że wszystko to co dostajemy było w kodzie gry od początku, jest tylko stopniowo odblokowywane, tak więc wychodzi na to, że od dawna nie stworzono NIC nowego, dodam też przymus bycia online, którego podobno nie można ominąć( na konsolach się dało), co do balansu, to zazwyczaj zmieniany jest na gorsze lub naprawiają bzdury do których sami dopuścili(tornado Barba i mobki w kącie chociażby) No i jak napisałem- brak modowalności gry. Co do dodatku, to na pewno ja (i wszyscy z którymi rozmawiałem), nie kupiłbym go gdyby zawierał tylko dodatkową postać, akt i jakieś pierdółki dla pozostałych postaci. 

8 godzin temu, krzychu35 napisał:

No właśnie ozdobników,czyli śmieci nikomu niepotrzebnych,

Bzdury.

nie mówi się o tym głośno, że wszystko to co dostajemy było w kodzie gry od początku

Dowód poproszę.

dodam też przymus bycia online

Straszne. Powiedziałbym, że to norma w dzisiejszych czasach ale meh...

na konsolach się dało

LoL. Proszę, nie bądź poważny. Konsolowe diablo to cziterfest. Właśnie dlatego. 

co do balansu, to zazwyczaj zmieniany jest na gorsze lub naprawiają bzdury do których sami dopuścili

Straszne, twórcy łatają bugi. No niemożliwe. I zmieniają na gorsze? A to ciekawe. Bo mój WD jest z patcha na patch tylko mocniejszy. I to niezależnie od buildu. Pewnie to taki pet twórców :>

brak modowalności gry

Tak, podobnie jak nie mogę modować PoE, Warframe, WoWa. 

Co do dodatku, to na pewno ja (i wszyscy z którymi rozmawiałem), nie kupiłbym go gdyby zawierał tylko dodatkową postać, akt i jakieś pierdółki dla pozostałych postaci. 

Ok, oszczędzicie kasę jakby co. Brawo?

• Upvote 3

Mnie wkurzyło to, że jak ma się podstawkę Diablo 3 to można grać sezon ale nie da się go skończyć, bo w podstawce nie ma czegoś (umm szczeliny/rifty? nie pamiętam, bo nie mam dodatku) dostępne są tylko w dodatku a nie w podstawce.

Jaki więc sens dawać ludziom posiadającym podstawkę zagrać w sezon jak i tak nie można go ukończyć, to już lepiej nie dawać opcji grania sezonu wcale w podstawowej wersji gry. Takie zmuszanie do zakupu dodatku.
Oficjalnie jestem za to obrażona na Blizzarda lol.

Jeśli coś się w tym temacie zmieniło, to proszę mnie oświecić.

Co do TorchLight 2 - moim zdaniem całkiem oki

8 godzin temu, gangrenka88 napisał:

Jaki więc sens dawać ludziom posiadającym podstawkę zagrać w sezon jak i tak nie można go ukończyć, to już lepiej nie dawać opcji grania sezonu wcale w podstawowej wersji gry. Takie zmuszanie do zakupu dodatku.

Nie zmuszają Ciebie do czegokolwiek. Jeżeli już to dają Ci zajawkę na to co czeka jak kupisz dodatek. A jak lubisz grę to dodatek zwyczajnie jest [beeep]. 

Trochę mnie nie było- obowiązki...- do wszystkich fanbojów Diablo- powiem 3 słowa Path of Exile- ta gra ma wszystko to czego w D3 nie ma/jest słabo zrobione- jest odpowiednio mroczna(nie chodzi mi tylko o to, że lokacje są ciemne ale i to, że są odpowiednio "brudne"), fajny system łączenia umiejętności aktywnych z pasywnym supportem, ogromne drzewko rozwoju, ciekawie pomyśleni przeciwnicy, odpowiedniu wkurzający bossowie , fajne pomysły na kapliczki, może tylko fakt, że fabuła to ściana tekstu mnie osobiście średnio odpowiada. Gdyby D3 miało chociaż połowę tych cech, to bym nie miał na co narzekać, a tak...

Do wszystkich fanbojów PoE- powiem 1 słowo Diablo- ta gra ma wszystko to czego w PoE nie ma/jest słabo zrobione- nie kłuje w oczy słabą grafiką, bezproblemowo przełącza się między różnymi umiejętnościami, podmiana czegoś co nie pasuje zajmuje kilka sekund dlatego, że wszystko jest przejrzyste, zestawy potrafią znacząco zmienić charakter gry daną postacią (można na przykład zamienić barbarzyńcę w "konika polnego", albo czarownika w postać walczącą wręcz), poznanie odpowiednich buildów i ich "obsługa" potrafi być naprawdę skomplikowana, moby są naprawdę różnorodne i na różnych przeciwników lepsze są różne buildy, elity potrafią piekielnie napsuć krwi, "bossowie" również (szczególnie w krainach czystego zła pokazują co potrafią), fajny pomysł z rosnącym poziomem trudności w great riftach, fajny pomysł z pylonami, które rządzą się pewnymi prawami i ich umiejętne wykorzystanie potrafi zaważyć na tym, czy dany etap uda się ukończyć, kostka kanaiego, która jest przepotężna i daje mnóstwo możliwości, gobliny, goblin packi, tęczowa kraina, kraina, która nie istnieje, wielopoziomowe krowie rifty, podziemia zestawów ze zróżnicowanymi wyzwaniami, tylko brakuje mi znacznie większej ilości miejsca na ekwipunek, żeby można go było kolekcjonować. Gdyby PoE miało chociaż połowę tych cech (i nie było tak nudne), to bym nie miał na co narzekać, a tak...

Edited by 2real4game

5 godzin temu, krzychu35 napisał:

do wszystkich fanbojów Diablo

Lovely. Pięknie zaczynasz. Widać powrót w formie. 

Path of Exile- ta gra ma wszystko to czego w D3 nie ma

Dzięki Bogu. 

odpowiednio mroczna

:D:D :D :D 

fajny system łączenia umiejętności aktywnych z pasywnym supportem

Dla nieobeznanych - używamy w end gamie jednego skilla aktywnego i wrzucamy sobie pierdyliard aur.

ogromne drzewko rozwoju

Iluzja wyboru. Mówi Ci to coś?

Gdyby D3 miało chociaż połowę tych cech

Toby nie było takim gigantycznym sukcesem. 

4 godziny temu, 2real4game napisał:

tylko brakuje mi znacznie większej ilości miejsca na ekwipunek, żeby można go było kolekcjonować.

No zasadniczo to można w sezonach zdobyć dodatkowy slot w skrzynce, ale to chyba dopiero po ukończeniu ostatniego rozdziału sezonu, co dla mnie jest cokolwiek nieosiągalne. :P

Tak, imo każda postać, którą stworzyliśmy powinna mieć własną, oddzielną skrzynkę z kompletem zakładek, + 1 wspólna skrzynka dla wszystkich postaci i to ew w tej wspólnej można by było zdobywać dodatkowe sloty za osiągnięcia w sezonie. Ja nie gram aż tak dużo, a też poważnie doskwiera mi brak miejsca i bałagan, i zwyczajnie muszę się pozbywać wielu przedmiotów, które w przyszłości mogłyby mi się przydać. :<

8 godzin temu, nerf0 napisał:

każda postać, którą stworzyliśmy powinna mieć własną, oddzielną skrzynkę z kompletem zakładek, + 1 wspólna skrzynka dla wszystkich postaci

Pamiętam, że brak tego był jednym z moich "eeeeh" momentów jak się dowiedział, że teraz w Diablo panuje komunizm. 

Najtrudniejsze w zdobyciu dodatkowego miejsca jest wykonanie podbojów. Pozostałe wyzwania są mniej skomplikowane i prędzej czy później same "wpadną"
Trzeba zrobić 2 podboje.
Aczkolwiek przy średniej ilości czasu do grania jest to jak najbardziej do zrobienia nawet solo.
Potrzebny jest w miarę dobry set (nie musi być starożytny) z odpowiednio dobranymi przedmiotami nie-setowymi, starożytne bronie z klejnotem oraz tak mniej więcej coś w okolicach 500-550 paragonu. No i odpowiedni build - który tak czy inaczej wynika z zebranego setu.

Zazwyczaj wtedy już jesteśmy w stanie zrobić podboje.
Mówię z perspektywny demon huntera :)

Grałem w Diablo od premiery, lecz ostatnio zrobiłem sobie naprawdę długą przerwę. Uważałem, że D2>>D3...lecz nawet ja, który się wychował na diabłku, musi przyznać, że obecnie Diablo 3 miażdży pod każdym aspektem Diablo 2. Nie będę się rozpisywał dlaczego, kolega @aliven pięknie wszystko wyjaśnił na poprzedniej stronie i wcześniej. Mam nadzieję na zapowiedź dodatku w najbliższym czasie. Aktualnie pykam DH pod daggera(te elity na jeden aa :) ) oraz robię pierwsze podejście do monka, na sezonie 8.

Sezon 8 się zaczął - trza popykać czarusią w końcu i zdobyć nią jakiś sensowny build. Ciągle marzy mi się build end gameowy pod Electrocute, i o ile jest dużo przedmiotów go buffujących to dalej jest meh. Ale będziemy kombinować :D

Jako weteran 2 i 3, w ktorych spedzilem jednej i drugie pewnie z 1000h, dalej bede twierdzil ze D2>>>>D3 niby ten kontent niby ta zawartosc ale brak tej miodnosci, brak sensownego pvp, brak wielu roznych bulidow. Tak naprawde co sezon na kazda postac jest 1 wlasciwy tak jak w barbie albo mlotek, albo tornado, albo skok i trzesienie i tak wkolo. Nie czuc mocy postaci czarodziejka/czarodziej jest cieniem tego co bylo w d2. BRak slow runicznych legendy ktore w zaden sposob nie ciesza, ktos  kto znalazl kiedys perf DF wie o czym mowie. Brak 8 graczy, cukierkowatosc i uproszczenie gry do granic absurdu. Bossowie ktorzy wzbudzaja politowanie, nie maja zadnego podejscia do bossow z 2 z dodatkiem, krainy jakies takie bez polotu, jak sobie przypomne 4 akt albo ta ponura dzungle do tej pory mam ciary, o kapitalnym wizualnie 2 akcie nie wspomne. Fabula jest, jakby ja napisal pijany gimnazjalista. Brak czata, brak handlu miedzy graczami to co bylo i jest  genialne w 2 na Bnecie, kontakt z tymi ludzmi. A tutaj 3 losowych, zero jakiegos poczucia ze z kims sie gra. Wreszcie tryb HC i TP Pk i inne cuda, duele na 67 levelu z runicznymi bronmi na niespodziewajach sie niby koksow na 80+. Obie gry mi ukradly mase czasu ale z pelna swiadomoscia moge stwierdzic ze D3 nie dorasta w niczym d2. Ba nawet jakos rok temu po resecie zgralem sobie znowu na BN i frajda jak kiedys. Co z tego ze latasz  na bossow po itemy czy na baalruny czy sankturium, jak jest fajnie bo zawsze moze pasc Hr i nigdy niewiadomo kto go podniesie. Wreszcie kapitalny DC i system wywolywania go to samo tristram. No i zyjacy Cain oraz  Tyrael z prawdziwego zdarzenia a nie ta ciota z 3.

I na koniec PVP z D2 rzadzi po dzis dzien, to tam byla stworzona liga z wlasnym regulaminem ktory byl przestrzegany i pilnowany na turniejach. 

Większych bredni dawno nie czytałem :D . Po stwierdzeniu "brak wielu różnych buildów" zrobiło się nawet wesoło. Co do bossów w D3.... faktycznie, w D2 bicie przez 5h Mephisto było strrrrrasznie klimatyczne. Przeczytałem twój cały post...cóż, wesoło.

PS: "kapitalnie wizualny akt 2" w d2 :co:??

Kolejne p-s-x: Nie wiedziałem, że motorem napędowym H&S jest pvp...dziękuję za uświadomienie.

Diablo 3 be i fu bo Cain nie żyje i czarny Tyrael FTW!!!!

Edited by ghostartur
  • Upvote 2

7 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

Tak naprawde co sezon na kazda postac jest 1 wlasciwy tak jak w barbie albo mlotek, albo tornado, albo skok i trzesienie i tak wkolo. 

A gucio prawda. Do nabijania paragonów jest całkiem sporo buildów (właściwie to każdy się nadaje), a po osiągnięciu odpowiednio wysokiego paragonu w great riftach można śmigać kilkoma buildami. 

Nie czuc mocy postaci czarodziejka/czarodziej

Czyli za długo jednak w D3 nie grałeś. 

legendy ktore w zaden sposob nie ciesza, ktos  kto znalazl kiedys perf DF wie o czym mowie.

Widocznie perfekcyjnej starożytnej różdżki WOHa (czy innej broni)  w D3 nie znalazłeś. 

jak sobie przypomne 4 akt albo ta ponura dzungle do tej pory mam ciary, o kapitalnym wizualnie 2 akcie nie wspomne.

Może masz ciary, bo byłeś wtedy młodszy? Nie wspominając o tym, że wizualnie D2 nie dorastało do pięt ówczesnym RPGom. 

Fabula jest, jakby ja napisal pijany gimnazjalista.

Czyli podobnie jak w poprzednich częściach. 

Brak czata, brak handlu miedzy graczami to co bylo i jest  genialne w 2 na Bnecie, kontakt z tymi ludzmi. A tutaj 3 losowych, zero jakiegos poczucia ze z kims sie gra. 

Czyli baaardzo krótko grałeś w D3. 

I na koniec PVP z D2 rzadzi po dzis dzien, to tam byla stworzona liga z wlasnym regulaminem ktory byl przestrzegany i pilnowany na turniejach. 

Dzięki dostępności modów i ambicji graczy. Choć w gruncie rzeczy wciąż mam o to pretensje do Zamieci, bo przed premierą obiecywali góry, a wyszedł HotS. 

Edited by 2real4game

Jeśli miałbym się czegoś czepiać w Diablo 3 to leży system przedmiotów. Według mnie Blizzard przeszedł jedną skrajność w drugą. Wcześniej legendy bardzo rzadko wypadały i zwykle były słabe, teraz znowu legendy lecą co 15 minut. Ja wiem że może się czepiam, ale legendy powinny być legendami - czyli że są rzadkie, ale potężne.

Uproszczenia to kolejny problem gry. 

Jeśli chodzi o fabułę to jedynie co mnie boli to śmierć Caina - ta postać powinna zginąć z ręki przeciwnika większego kalibru, a nie od jakiejś wiedźmy. Co do Tyraela to nie widzę żadnego problemu.

A tak poza tym D3 bije na głowę D2. Świetnie się przy niej bawiłem, nie żałuję wydanych pieniędzy na podstawkę i dodatek w dniu premiery. A co do PvP - czy ono nie jest takie same jak w D2, tylko że w poprzedniku graczom chciało się ustalać zasady(jakoś nie brałem aktywnego udziału w tej formie zabawy)? Bo jeśli tak to mówienie, że w D2 było lepsze PvP jest troszkę śmieszne. Co nie zmienia faktu, że Blizzard sam zawalił w tej kwestii. Wina leży też w tym, ze wymagania co do tego trybu wzrosły.