Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

A nie jest tak że się idzie na chama i klika? smile_prosty.gif

?No własnie jest :) Jak w każdym H&S

To prawda, ze grając kampanie jest raczej prosto. Troszkę trudniej zrobi się dalej, a już odpowiednio będzie jak odblokujesz wyższe poziomy trudności.

Ja tez uważam Diablo za nudne gdy gram na soft dlatego zawsze gram na hardcore - jedna śmierć i zegnasz się z postacią, na zawsze. Wtedy są emocje i trzeba naprawdę uważać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na najwyższym z możliwych (ekspert), na razie większych problemów nie miałem. Z Zakupem dodatku się wstrzymam, to jednak dodatkowe 120 zł. A nie jest tak że się idzie na chama i klika? smile_prosty.gif

Z tego co pamiętam najwyższy to Udręka, a potem kolejne jej stopnie (aż do X). Ja wiem, że na początku trzeba było po kolei kończyć poszczególne poziomy trudności, ale chyba to zmienili. Ekspert to raptem trzeci poziom trudności. Na najwyższych poziomach fakt, dalej się klika ale trzeba do tego więcej pomyślunku, bo i moby rzucają większą ilością czarów (się to chyba affixy zwie) no i oczywiście są o wiele silniejsze. Zagraj sobie kiedyś na np. U6 z ludźmi online na rifcie to nic nie będziesz widział na ekranie bo tyle fajerwerków leci na raz :)

Ja tez uważam Diablo za nudne gdy gram na soft dlatego zawsze gram na hardcore - jedna śmierć i zegnasz się z postacią, na zawsze. Wtedy są emocje i trzeba naprawdę uważać.

Gorzej jak na HC podczas większej zadymy zlaguje, wtedy pozostaje czysta frustracja i pianie do monitora :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie pobawię się na podstawce, potem może pomyślę o dodatku. Nie mówię że gra jest zła bo nie jest, czasem tylko nuży, ale pewnie to też dlatego ze nie wiem jeszcze jak z niej wyciągnąć różne smaczki. Postać hardcorowa? hmm..to jest myśl. Jednak najpierw skończę rozpoczętą rozgrywkę. Czy to naprawdę 100 godzin? Gram od wczoraj i jestem na 22 poziomie z 60.

@MayoneS - najwyższy jaki mogłem włączyć to ekspert, pozostałe były nieaktywne.

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to widać, że bawisz się w poznawanie fabuły gry, a nie sensowne granie

No wiesz, on pisał, że to jego pierwsze godziny w tej grze, o której w zasadzie do tej pory niewiele wiedział, więc to raczej normalne, że poznaje ją od podstaw. Nie wciskajcie człowiekowi jakichś bajerów dla ogranych z tytułem, niech sobie po prostu pogra i oceni czy w ogóle chce mu się kupować dodatek, bo jeśli nie przypasuje sam styl rozgrywki, to to, że ma się dodatek nie sprawi magicznie, że gra nagle stanie się lepsza. Będzie taka sama, tylko dojdzie trochę dodatkowych aktywności. No, ale jeśli nie przypasuje rdzeń, jakim jest po prostu zabijanie potworków to dodatek tego nie naprawi. ;]

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać postacią hardcorowa i jest rzeczywiście całkiem inna gra :), trzeba dużo bardziej uważać i sensowniej dobierać ekwipunek. Mam pytanie: jest 10 slotów postaci, czy jeśli wykorzystam wszystkie to nie otrzymam kolejnych i nie będę miał możliwości grania? Straciłem już jedna postać RIP :(

Z dodatkiem chce zrobić dokładnie tak jak @Rzadki Pepe pisze - pogram i zobaczę. Nie kosztuje mało a niestety starych już nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Na początek wziąłem barbarzyńcę i nie było z fajnie. Dużo lepiej gra mi się Łowcą. Trzeba już kombinować i nie idzie się na chama :). Dobrze że jutro wolne, można zarwać nockę. Jeszcze pytanie dotyczące dodatku: on jest sprzedawany jako dodatek czy podstawka i dodatek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra rozkręca się dopiero od 70 lvlu , bez dodatku już teraz ciężko sobie wyobrazić granie wink_prosty.gif

Można by skorzystać z takiego zestawu co by przyspieszyć exp ...

https://youtu.be/rKtqn3ZryhI

[ zestaw zrobiony pod brb jak potrzeba nowej postaci na 70lvlu ;) ... choć w sumie z nudów ;p ]

Rzecz jasna żeby takowy zrobić trzeba mieć mocną postać na 70 ;)

Edytowano przez kennyhc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dodatek, właśnie się instaluje. Po około piętnastu godzinach gry mam bardzo dobre odczucia. Wcześniej z gatunkiem h&s niewiele miałem do czynieni, może trochę przy pierwszym wiedźminie i troszeczkę Sacred. Na razie grałem barbarzyńcą (nie za bardzo) i łowcą (bardzo fajnie), teraz spróbuję innej postaci. Jako że gram postaciami hardcorowymi za daleko na razie nie zaszedłem smile_prosty.gif

Które postacie uważacie za najciekawsze? Czy płeć oprócz oczywistej różnicy wpływa jakoś na postać?

Edytowano przez deZoo
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deZoo

Gratuluję decyzji o zakupie dodatku.

Najciekawszą postacią jest dla mnie Witch Doctor - jest po prostu inny niż inne postacie tego typu w grach. Zamiast armi szkieletów czy innych takich (jak to summonerzy) on ma pieski, wielkie zombi i kupę pigmei z nożami rzeźnickimi. Do tego jest reszta umiejętności jest po prostu dziwaczna - rzut słoikiem z pająkami, wypuszczanie ropuch z majtek, przywoływanie dusz aby nawiedzały wrogów. Dobry misz masz, który jednak nie jest "sztuką dla sztuki". Po prostu coś nowego :)

Płeć nie wpływa w żaden sposób na cyferki, skille, itp. Jedynie zmienia się wizualna strona i inny głos w tekstach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest pierwszorzędna :), dawno się tak dobrze przy żadnej nie bawiłem a jednak ma pewną irytującą wadę. Punkty kontrolne gdzie można zapisać grę są rozsiane zbyt rzadko. I nie chodzi mi tu o żadne ułatwianie sobie życia tylko o czas. Czasem chciałbym już skończyć ale jestem gdzieś w środku lokacji i nie ma możliwości by wyjść bez utraty postępu. Np teraz musiałem gdzieś tam dojść by gra się zapisał a tymczasem za 5 godzin muszę wstać do pracy. Mogłaby się choć zawsze w mieście zapisywać ale nie.

To jedyna wada jaką znalazłem ale za to z gatunku tych które czynią grę wybitnie nieprzyjazną graczowi. Gdybym stosował skale punktową oceniania gier odebrałbym za ten mankament przynajmniej 3 pkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jednak sama lokacja będzie zapotworzona i nieodkryta. W misji gdzie miałem zdobyć runy, wyszedłem po zdobyciu jednej z nich i potem znów musiałem zdobywać obie.

Niby nic wielkiego ale np trudno usiąść na 15 min i pograć (chocby w pracy :) )

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po kampanii jest lepiej z tym Na razie doszedłem do jakiegoś tam poziomu lokacji, na chwile wyszedłem z gry i znów muszę się od początku przedzierać przez wszystkie, wcale nie łatwe walki. (wkurzyłem się)

Poza tą jedną niedogodnością gra znakomita.

Co do itemów, coraz trudniej o takie, które poprawiają statystyki. Gram na najtrudniejszym poziomie, w tej chwili to "udręka" łowcą demonów.

Kończę kampanię, łatwo nie jest. Co mogę robić po zakończeniu kampanii? Jakie są możliwości dla singla?

Ps: jakieś wskazówki jak pokonać Maltaela? Jego słabe strony? Jak na razie wykańcza mnie po 20 sek. smile_prosty.gif

Czy jeśli przeniosę się do wcześniejszego aktu to będę mógł w dowolnym momencie wrócić do aktualnego?

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deZoo

Tryb przygodowy po skończeniu fabuły. W zasadzie masz wszystko pootwierane (punkty kontrolne) dostajesz zadania typu - zrób taki a taki event, oczyść te a te podziemia. Są za to nagrody, loot, kasa, nowy rodzaj waluty dla nowego handlarza (kadala - kupujesz itemki ale nie wiesz jakiej jakości są, mogą być niebieskie, mogą być legendy i sety). Poza tym szczeliny (rifts) czyli randomowe podziemia z randomowymi przeciwnikami. Mięcho trybu przygodowego. Czasami wydropi się klucz do głębokich szczelin (greater rifts). Te to już czyste czasówki, nie ma lootu (tylko z ostatniego bossa).

Co do Maltaela to nie stój w mgle, ustawiaj się za nim jak się teleportuje na środek pomieszczenia, nie daj mu do siebie podejść po prostu. Jako DH ustawiaj wartowników (wieżyczki) i bardziej unikaj niż atakuj. On dużo zadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się otwiera szczeliny? Jakiegoś klucza potrzebuje ale gdzie go szukać?

Co to są sezony?

@aliven - dzięki za pomoc smile_prosty.gif

@2real4game - chcę dokładnie pograć, gra warta tego, ale czasem jest sytuacja gdy trzeba natychmiast przerwać i wtedy kłopot. Skończyłem kampanię zaczynam przygody. Zaskoczony jestem rozmiarem i ilością smile_prosty.gif

I nocka zarwana :)

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deZoo

Pewnie już to wyczaiłeś ale szczeliny otwierasz podchodząc do obeliska w mieście i wybierając odpowiednią opcję. Do normalnych nie potrzebujesz klucza, do głebokich ma szansę się dropnąć z bossa w zwykłych. Zużywa się.

Sezony polegają na tym, że zaczynasz od zera - nie rozwinięty kowal, pusta skrzynka itp. Jakby świeży początek. Zaletą jest to, że w każdym sezonie pojawiają się przedmioty legendarne i setowe jakich nie ma poza sezonem (dopiero jak się skończy są ogólnodostępne). Do tego są rankingi kto co zrobił jakby to Ciebie kręciło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ciężko ostatnimi czasy z tym Diablo. Ciężko zabrać się do gry.

Nabił człowiek ten 670 paragon, sezon się lekko nudzi (po 430 paragonach).

Udręka X nie stanowi jakiegoś większego wyzwania, pokonywanie głębokiej szczeliny poziomu > 50 również powoli staje się nużące.

Dodatkowo sam fakt, że na forum jakoś szczególnie nie wrze od postów high levelowych graczy - bo w sumie nie ma się czym "jarać" :)

Diablo w chwili obecnej stało się taką zapchajdziurą... masz pół godzinki albo godzinkę i nie masz nic ciekawszego do roboty to sobie włącz i pograj.

Oczywiście wiem, że nie osiągnąłem wszystkiego w grze i nie jestem w top 10, ale brakuje motywacji żeby nawet próbować :)

Wydawałoby się, że liczba przegranych godzin mówi o czym innym (bo w rzadko którą grę gra się dłużej niż 100h, a tutaj jeśli zsumować wszystkie postaci to wychodzi prawie 1500h :D - szok i niedowierzanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ciężko ostatnimi czasy z tym Diablo. Ciężko zabrać się do gry.

Nabił człowiek ten 670 paragon, sezon się lekko nudzi (po 430 paragonach).

Udręka X nie stanowi jakiegoś większego wyzwania, pokonywanie głębokiej szczeliny poziomu > 50 również powoli staje się nużące.

Dodatkowo sam fakt, że na forum jakoś szczególnie nie wrze od postów high levelowych graczy - bo w sumie nie ma się czym "jarać" smile_prosty.gif

A ja mam jeszcze szamana w planie na ten sezon :) Może zdążę..

Gracze wolą grać niż perorować na forum...

Oczywiście wiem, że nie osiągnąłem wszystkiego w grze i nie jestem w top 10, ale brakuje motywacji żeby nawet próbować smile_prosty.gif

Ja Ci powiem, że nawet sensu nie ma :)

Wydawałoby się, że liczba przegranych godzin mówi o czym innym (bo w rzadko którą grę gra się dłużej niż 100h, a tutaj jeśli zsumować wszystkie postaci to wychodzi prawie 1500h biggrin_prosty.gif - szok i niedowierzanie...

Mam więcej :) Głupia gra!!! tak na lekko ze 20 pułkowników mógłbym zaliczyć w tym czasie. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pułkownik" - gra którą po zakupie stawiam na półkę, bo teraz nie mam czasu w nią zagrać. Takich mniejszych bądź większych mam w kolejce około 100 confused_prosty2.gif i jestem świadom że we wszystkie chyba się nie uda zagrać wallbash.gif

Z drugiej strony coraz bardziej wybredny jestem i lista się powiększa powili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można wtedy zachować swoja postać? Rozumiem że w szczeliny nefalemów można schodzić dowolną ilość razy i zawsze jest to samo zadanie: zabić strażnika? Czy po jego śmierci warto dalej przeszukiwać lokację czy raczej sam badziew się znajdzie? W głębokich szczelinach (byłem tylko raz) po śmierci strażnika jest było już pusto. Czy tak zawsze? Sorki że tak dopytuję. Na stare lata zgłupiałem, druga noc z rzędu zarwana, nawet przy wiedźminie tak nie miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...