Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

Co do expa to oczywiście najlepsze jest "taxi". Prosimy znajomego "koksa" o pomoc i asystujemy mu (tj. staramy się nie pchać do przodu by nie ginąć bezsensownie smile_prosty.gif ) na najwyższym możliwym poziomie trudności na jaki pozwala nam lvl.

My robiliśmy tak, że postać pierwszy lvl zakładała grę T6 i ktoś z wyższym nas expił.

Do 50-55 poziomu szło jak burza, tylko trzeba uważać żeby nie padać.

Edytowano przez TheEquinoxe
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucciver A próbowałeś farmić gobliny? Robi się to szybciej niż zlecenia, a zawsze jest szansa na otwarcie portalu. O ile pamiętam to najlepsza miejscówka do tego to Caverns of Aranae i Core of Arreat. No i zlecenia, ale one są raczej mało wydatne, rifty mają większą szansę na drop legendy z matematycznego punktu widzenia jest to bardziej opłacalne. No i nie doceniaj Kadali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobliny farmiłem i farmię gdy mogę. Brakuje mi tego bonusu który sprawiał, że spawniły się po dwie sztuki TT_TT. Co do skrzynek za zlecenia to obecnie 1 na 10 daje mi jedną legendarkę. Wczoraj zrobiłem kilka riftów i misji a zdobyłem z tego tylko zielone gacie których mam w skrzyni 7 sztuk... Chyba mam takie szczęście :(

Kiedy mniej więcej ma wejść nowy patch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucciver

1 skrzynka na 10 daje legendę? To na t6 szansa na drop legendy to nie jest 100%?

Ale czytaj. Dropi mi w kółko to samo, czyli jakiś artefakt z zakresu 5-6 i NIC NOWEGO. Cały czas te same, które de facto mam już przez to zestackowane po przynajmniej 5x w skrzyni. Nie wiem co się zmieniło, ale od kiedy skompletowałem sobie set (niemal cały) do uber farmy to skończyło się normalne dropienie. Co ciekawe, u kumpla ze słabym sprzętem (w porównaniu do mojego) itemki dropią jak szalone. Niemal nie miewa pustych kostek a strażnicy w 90% dropią legendarkę. Trochę śmiechowo to brzmi ale tak wygląda. Może po prostu mam tak wielkiego pecha?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które Diablo jest najlepsze? Na ile godzin starczają poszczególne części? Chciałbym pograć zarówno w co-opie jak i samemu, dlatego zastanawiam się nad II lub III. Z tego co słyszałem w trójkę po tych wszystkich poprawkach wreszcie można grać, ale czy opłaca się ją kupować zamiast II?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że obecnie Diablo III deklasuje drugą cześć. Kiedyś na Diablo III bardzo psioczyłem, ale po wyjściu dodatku trójka przejęła koronę po swojej poprzedniczce. Moim zdaniem Diablo II nadal może bawić, ale jest już zbyt archaiczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Diablo III ma mnóstwo wad i to nawet jeśli pominąć tą idiotyczną fabułę, która nie pasuje do takiej siekanki.

Poziomy trudności w Diablo III to nic innego jak kpina z graczy. Zamiast zrobić 3 poziomy trudności jak w Diablo II to twórcom odbiło i utworzyli ich bardzo dużo. Równie idiotycznym pomysłem było dopasowanie siły potworów do poziomu gracza.

Obecnie poziom NORMALNY nie istnieje. Ten poziom NORMALNY to tak zwany poziom BARDZO ŁATWY, w którym praktycznie nie można zginąć.

Poziom normalny w Diablo 2 był dużo sensowniejszy pod względem trudności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: nie przejmuj się postami forumowicza mishiu, bo gada od rzeczy.

Proszę nie pisać głupot na mój temat. Napisałem po prostu jak było. To dla mnie duża wada tej gry.

Wiadomo, że jak grasz pierwszy raz to raczej na poziomie łatwym lub normalnym. W tym przypadku normalny poziom trudności to jakaś żenada.

Edytowano przez mishiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jak grasz pierwszy raz to raczej na poziomie łatwym lub normalnym. W tym przypadku normalny poziom trudności to jakaś żenada.

Nie no sorry, ale w grze która ma 10 poziomów trudności wybierasz najprostszy i narzekasz że gra jest łatwa. Nie potrafię się w tym doszukać sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b3rt

Chodzi o sematykę. Nic więcej. Jakby nazwali go "łatwy" jestem pewien, że nie byłoby problemu. Niestety ale to może zmienić odbiór całości. Dla nas, otrzaskanych weteranów wojny z piekłem to drobnostka ale dla kogoś nowego niezbyt.

Nie żebym się zgadzał, jedynie wyjaśniam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że jest to skalowanie. Ale przyznam, że nie myślałem, że będzie robiło taką różnicę. Choć sięgając pamięcią wstecz to przejście z podstawki na dodatek też nie było łatwe i trzeba było obniżyć poziom żeby zebrać stosowniejsze eq. :P A Seda poprosiłem tylko o podlevelowanie. Dobiłem do 70 i skończyłem. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W D3 staty postaci samej w sobie praktycznie dają tyle co nic. Całe survi i dmg jest z itemów więc oczywiście biegając z żółtymi itemami lvlu 35 gdy już sam masz 60 sprawia, że padasz na hita.

Z innej beczki - jestem ciekaw ile tygodni jeszcze będzie trwać PTR/PST zanim przemieni się w live.

chciałbym już wypróbować set czarki na bańkę ^^ Te stuny i ten dmg z pupy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na diablofans są wypisane zmiany mające wejść z najbliższym patchem. Jeżeli nie zadziałają wstecz, to mam całą skrzynkę do wywalenia smile_prosty.gif Masa rzeczy zmienionych na plus, w końcu coś ruszyło po roku od wydania dodatku.

Edytowano przez lech8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe właściwości setów działają wstecz. Zmiany (procenty itd.) w przedmiotach legendarnych też. Nowe affixy starych legend nie działają w starych przedmiotach, na nowo trzeba dropić. Tak przynajmniej zapamietałem ale może ktoś konkretniej jest to w stanie podsumować, jeśli coś przekręciłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu konsolowcy dostali wcześniej patcha trollface.gif . Co tu się dzieje, panie. Plik w wersji na PlayStation 4 zajmuje dokładnie 1.12 GB, więc dosyć sporo. Cóż, jest w nim zawarty cały trzeci sezon pecetowy + masa poprawek i ulepszeń.

Po kilku godzinach ogrywania głębokich szczelin, od razu rzucają się w oczy zmiany. Przede wszystkim trochę zmienione okienko podsumowania głębokiej szczeliny. Mianowicie, jeżeli pobijemy swój osobisty rekord, to ono będzie trochę większe i oprócz tradycyjnych informacji na temat zdobytego złota i punktów doświadczenia, dostaniemy też adnotację, że w związku z nowym rekordem podbiliśmy także pułap zdobywanych krwawych odłamków. W moim przypadku wynosi on już ponad 1000, czyli jest dobrze.

Zmienił się trochę układ tych szczelin i wiele razy widziałem mapki, na których jeszcze nie bywałem w tym trybie gry. Na szczęście tylko raz trafiłem na miejscówkę z tymi wąskimi ścieżkami i półkami skalnymi z Aktu V, bo akurat tej mapki dosłownie nie trawię.

Pojawiły się nowe zlecenia eksploracyjne, ale za nie się jeszcze nie zabierałem, zostawiając to sobie na jutro. Podpatrzyłem tylko jedno z nich w Akcie I. Trzeba uwolnić jakieś 3 grupy zakładników, których pojmali nadgorliwi Templariusze w Kotlinie Lamentów. Brzmi ciekawie. Acha - zerkając na mapkę danego aktu od razu widać, gdzie jest klucznik, bo przy waypoincie mamy ikonkę klucza (choć ten "ficzer" to jest raczej dla niedzielnych graczy, bo starzy wyjadacze znają na pamięć miejsca występowanie kluczników).

Pojawiły się 3 nowe rodzaje goblinów skarbników: Nieznośny Huncwot, Galaretowaty Rozszczepiacz i Pozłacany Baron trollface.gif . Nie miałem z nimi bliskich kontaktów, ale zapewniam, że są.

Coś, co wróciło, a o czym chyba wszyscy zapomnieli, to odzywki naszego bohatera. Ja też całkiem o tym zapomniałem, ale przecież, gdy kiedyś tam graliśmy w trybie wieloosobowym i gdy ktoś dołączał do grupy, to nasz nefalem mówił (mniej więcej): "Do drużyny dołączył nowy bohater, potwory rosną w siłę", albo w czasie masakry: "Niech spali cię Światłość", "Drżyj przed potęgą Zakarum" i tak dalej. Po którejś tam łatce to zniknęło, ale po patchu 2.2 - ku miłemu zaskoczeniu - powróciło.

Co jeszcze... 3 nowe klejnoty legendarne. Mi do pory dropnęły tylko 2, czyli "Lodowy Błysk" oraz "Odkalecznik". Dokładnie te dwa:

https://bnetcmsus-a....27416319272.jpg . Jeżli ktoś idzie w lód, to ten pierwszy jest absolutną miazgą, zwłaszcza biorąc pod uwagę drugą cechę, czyli dodatkowe procenty na szansę zadania trafienia krytycznego wyziębionym lub zamrożonym celom.

W ogóle nowych legend jest ponad 50 + zmienione affixy wielu już istniejących. Zresztą mogę to potwierdzić po wypadnięciu Ogniołazów, króre nie zadają już tradycyjnych 100% obrażeń od broni, poprzez swój ognisty ślad, tylko ponad 300% (w moim przypadku wylosowało 313%). Ponoć działa to też na "Andarielkę" z jej novą trucizny, "Opończę Straży Smierci" i chyba (?) Berło Nieśmiertelnego Króla. Podejrzewam, że sprzętu ze zwiększonymi obrażeniami obszarowymi będzie więcej. Nawet podczas tawernianych rozmów, deweloperzy z Blizzarda mówili, że pracują nad zestawem, który będzie szedł tylko w obrażenia obszarowe, ale to już musi poczekać na czwarty sezon.

Jak ładnie "Złamane Obietnice" się zmieniły. Pierścień, który do tej pory zawsze szedł w kibel, dostaje cechę, która sprawia, że prędzej się zastanowię, niż dam kowalowi na przemiał. Właśnie niedawno mi taki "dropnął" i w opisie, oprócz wylosowanych liczb, czytamy: "Po 5 kolejnych trafieniach nie będących trafieniami krytycznymi, twoja szansa na trafienie krytyczne wzrasta do 100% na 3 sekundy". Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak to może być przydatne dla postaci z małą szansą na krytyka, ale za to z olbrzymimi obrażeniami od niego.

Ogólnie po tych kilku godzinach gry poleciało mi sporo przedmiotów, których wcześniej na oczy nie widziałem. Karwasze: "Nauka Drakona" i "Strażnicy Ducha" (nie będę czytał ich cech unikalnych, niech dla każdego to będzie niespodzianką). Pas: "Łaska Haulla". Rękawice: "Demoniczny Uścisk". Buty: "Trzewiki Piekielnego Kła".

Z drobniejszych rzeczy to zniknęły flaszki leczące. Mamy ikonkę na pasku, mówiącą o "Bezdennej Miksturze Zdrowia", ale w plecaku jesteśmy już o 1 slot do przodu. Dary Ramaldaniego można układać w 1 stos, więc kolejna oszczędność w skrzynce. Zmieniono kilka skilli, także pasywnych, jak na przykład "Stalowe Nerwy" u Barbarzyńcy, który został całkowicie przebudowany.

Nie wymieniłem wszystkiego, bo reszta wyjdzie w praniu. A przed snem, chyba sobie machnę jeszcze kilka szczelinek, co by się zapoznać z nowym stuffem trollface.gif .

Edytowano przez Wuwu1978
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Miałem takiego samego zonka jak odpaliłem przed chwilą battleneta żeby pobrać aktualkę i zobaczyłem to. Dzisiaj miał wyjść patch, czy nowy dodatek? XD No, ale niech się ściąga, bo wszystko co może mi choć trochę odświeżyć grę zawsze w cenie. W ostatnim sezonie naprawdę nie pograłem wiele. W sumie, nie wiem nawet jak będzie w tym, bo strasznie mi się nie chce co sezon robić nowych postaci i ciągle zaczynać od zera. Mogliby dać chociaż opcję automatycznego awansu postaci i rzemieślników do maksymalnego poziomu... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeee tam, myślałem, że to coś do zdobycia in game, albo coś... W sumie to trochę mi brakuje w Diablo takich dupereli pomagających bardziej sobie dopasować wygląd postaci, a wykraczającymi poza ramy standardowego ekwipunku.

A z pozbycia się mikstur to ja się cieszę, i zresztą kiedyś już o tym pisałem, że mogliby zamiast tego dać właśnie po prostu taki oddzielny czar leczący, albo coś w ten deseń, dostępne z poziomu paska umiejętności i właśnie to zrobili. :D Niech jeszcze wywalą bezsensowną zabawę z psuciem się ekwipunku, i równie niepotrzebną konieczność jego naprawy, która sam nie wiem po co istnieje w takim stanie, oraz zniosą limit posiadanych krwawych odłamków i będzie jeszcze fajniej. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...