Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

@2real4game, b3rt

Whaaaat? biggrin_prosty.gif WD słaby? What sorcery is this.... Mówimy o tym samym, którego piesek z jedną legendą zadaje po 20mln na chapnięcie? Tym samym co ma permamentnie 15 fetyszów, a każdy od 1 do 2 mln obrażeń zadaje? Tym samym co jest nieśmiertelny przez to jak pety są tankowate? biggrin_prosty.gif A to tylko jeden z jego buildów, chociaż chyba najlepszy.

Czasami dumam czy gramy w tą samą grę tongue_prosty.gif

A co do monka to ofc nie grałem nim dużo bo jest IMO nudny smile_prosty.gif Nie podpasował mi klimat po prostu, ale skoro taki nub jak ja bez problemu z, cytuję "jako takimi legendami", był w stanie robić to co opisałem to ja się boję co może robić taki kogo ktoś mainuje... Ale co ja tam się znam, pewnie znowu usłyszę coś ala "bo tobie się udało, miałeś fuksa, grałeś na niskim poziomie gdzie się nic specjalnego nie robi itp" gdzie grałem tydzień, może półtora w porywach nim tongue_prosty.gif

I nie polecam patrzeć na rankingi - jak pisałem kiedyś, to są przeważnie buildy ludzi biegających z perf itemkami, którzy skipują co się da i generalnie MI OSOBIŚCIE wydają się strasznie nudne do grania. Ale to jedynie moja opinia, czy raczej rada.

A co do monka - czy jest słabszy od DH, Wiza? Nie wiem, nie porównuje tak klas, chyba, że jakoś wybitnie odstają. Czy monk z najlepszymi itemkami jest gorszy od wiza z najlepszymi itemkami? Nie mam pojęcia. Czy to znaczy, że monk jest słaby? IMO nie smile_prosty.gif Ja przynajmniej miałem frajdę grając moim i podkreślę - nie przestałem nim grać bo uderzyłem w jakąś barierę contentu, przestałem bo mi nie pasuje jego, hm, wizualna strona.

Also - http://www.diabloprogress.com/ widac, że w HC jest większa róznorodność i dominują DH, w softcore dominują barby, ale różnica między pierwszym monkiem a barbem wynosi jedynie 7 poziomów riftów. Szczerze to nie wiem czy to dużo, nie umiem zmusić mojego barba do grania :(

Edytowano przez aliven
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliven, twoje info są tak samo przestarzałe jak przemieszane z masą dziwnych wyobrażeń.

Po pierwsze - Udręka i jej poziomy to żaden test siły postaci. Farmienie dość swobodne na U6 to w sumie powinno być wprowadzenie dla w miarę silnej postaci. Wszystko, co nie potrafi zrobić 25 GRifta (czyli mniej więcej U6 właśnie) jest niedofarmione/ma złe itemy. Sensownie silne postacie robią GRifty 30+, te najlepsze 40+.

Po drugie - WD na pety jest dobry na początkowe poziomy, na wysokich GRiftach pety znów giną zbyt łatwo (a przynajmniej ginęły do jeszcze niedawna, nie wiem czy coś się zmieniło po tym patchu) i tym czego ewentualnie używali WD był set Żniwiarza.

Edit: A jednak mój błąd, patrząc na ten ranking rzeczywiście wystarczająco poprawili wytrzymałość petów. Ewentualnie spamują ich tyle, że ich szybsze umieranie nie przeszkadza.

Po trzecie - Mnich OP? Kiedy i gdzie? Ja obecnie znów zacząłem dofarmiać moją mniszkę, szczęśliwie znalazłem Piec i dwa brakujące elementy Sunwuko. Teraz bawię się takim buildem http://eu.battle.net...7/hero/1637215 Jak widać brakuje jeszcze sensownych pierścieni, amuletu, butów i spodni. U6 robię, jednak to nie dmg jest problemem, a wytrzymałość. Mam 16kk kiedy aura jest aktywna i wciąż ginę banalnie łatwo, jeśli choć odrobinę się zagapię. Crusaderem jest o niebo łatwiej i szczerze mówiąc nie wiem, co musiałbym zrobić mniszką, żeby osiągnąć choćby połowę jego przeżywalności. Być może zmiana umiejętności, ale chwilowo zbyt dobrze bawię się na obecnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Felessan

Moje info ma plus minus 2 miesiące. I dalej mnichem miałem o wiele łatwiej go i budować i itemizować niż jakąkolwiek inna klasę. Nie chomikowałem dla niego lootu ani nic takiego. Zwyczajnie grałem - i skoro nie miałem absolutnie żadnych problemów (chyba, że przeszarżowałem z ilościa mobów, ale normą było branie 2-3x tyle co inne klasy, poza crusem) to wnioskuję, że ktoś kto poświęca czas swojemu Monkowi od premiery, dmucha i chucha ma znacznie lepsze rezultaty. Chyba, że nagle dochodzimy do u6 i jeb po wszystkim, ale jak na razie skalowanie się było [beeep] u monka. Grając ze znajomą w grupie zabijałem tam szybko sam (bo i tak bywało, że jedno było afk) jak innymi postaciami na podobnym poziomie dpa i gearu na solo. Pamietam, że miałem jakiś itemek co mi zwiekszał o ile taś procent resource spendera z jakims tam procem. To chyba było +50% do obrażeń - dodajmy to do siedmiostronnego uderzenia i jakieś 12k% dps zadajemy.

Ja wiem, że to nie jest wyznacznik - ale na tym samym poziomie monkiem miałem zdecydowanie łatwiej niż kimkolwiek innym. Nawet crusem.

I zgadzam się, że przeżywalność crusa jest większa, chociaż jak pisałem, ja spamowałem mantrę jak chciałem przeżyć i leczyłem się całkiem sporo dzięki health per resource.

Z tego co mówicie wnosze, że monk się źle skaluje w end gamie, chociaż czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zgadzam się, że przeżywalność crusa jest większa [...]

Jak jeszcze dorzucisz do tego piątego pasywa z Amuletu Piekielnego Ognia (w moim przypadku wylosowała się Odnowa), to już w ogóle się z niego robi potężny tanker ze sporą ilością wytrzymałości i regeneracji zdrowia.

Ktoś się orientuje, czy klejnot legendarny Egzekutor, który zwiększa obrażenia przez towarzyszące nam stworzenia, działa także na tych trzech gości z Zewu Starożytnych Barbarzyńcy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku nie ma on takich wspomagaczy jak np. DH, który samymi wieżyczkami potrafi robić rzeź.

DH stawia wartowników i śmiga dalej.

Panowie, źle mówicie. Owszem, przed patchem 2.1.2 tak było - wystarczyło wtedy mieć jako takie itemy, a Wartownicy robili istną rzeż bez aktywnej ingerencji gracza w to co się dzieje. Jednakże po patchu sytuacja się zmieniła i obecnie Wartownicy robią jedynie za swego rodzaju totemy, które aktywują swoją prawdziwą moc w momencie jednoczesnego ataku postaci. Wcześniej wystarczyło naspamować piątkę Wartowników i patrzeć z boku jak odwalają robotę - teraz samemu trzeba wykonywać większość roboty, bo ich przywołanie daję niemałą premię do ataku dla łowcy demonów, bez której nie ma w ogóle mowy o jakiejkolwiek sensownej grze.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Może dla kogoś kto nie gra łowcą demonów to jest lekka zmiana, bo "dh i tak zamiata, jak to było przed updatem", lecz dla graczy zmiana jest istotna, bo obecnie, aby "zamiatać", trzeba samemu napierdzielać do wszystkiego co się rusza, a nie tylko bezczynnie się przyglądać tongue_prosty.gif

Mogę powiedzieć na swoim przykładzie - uruchomiłem grę po tym jak B.net zassał mi najnowszego patcha i ładuję się na szczelinę, na której najwięcej gram (dodam, że zmiany wprowadzone przez Blizza nie były mi znane) i ładuję się pod elitę, ustawiam wartowników i (patrząc na to co się dzieje na ekranie blink_prosty.gif ) wychodzę z gry. Otwieram prywatną i sprawdzam opis umiejętności, następnie sprawdzam opis 2.1.2 i się załamuję. Tak mniej więcej wyglądała moja pierwsza reakcja na ostatni update.

Tak więc trzeba było zmienić całkowicie model rozgrywki, zaangażować się w większym stopniu w walkę, kolejno należało znaleźć nowy ekwipunek - i radość z gry ponownie się pojawiła wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbarzyńcą nigdy nie grałem i jakoś nie ciągnie mnie do innych klas - jedna mi wystarczy ;)

Nie napisałem nigdzie że gra się przyjemniej - dla mnie zmiany wprowadzone dla łowcy są gorsze - i nie mówię tak, dlatego że nie skolekcjonowałem jeszcze całego optymalnego ekwipunku (a biorąc pod uwagę to, jak często dropią mi się starożytne części marudera, trochę to potrwa...). Przyznać muszę, że zadaję większe obrażenia, lecz bardziej bawiła mnie rola biernego obserwatora i tyle :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzić że monk jest OP może tylko ktoś kto nie gra tą klasą (a już na pewno nie grał na maksymalnym poziomie) . Owszem, jego wytrzymałość jest niezła, ale osiągnięcie jako takich obrażeń wymaga perfekcyjnych przedmiotów. Sam na moim mnichu mam grube setki godzin i dopiero ostatnio przebiłem granicę 600k dps (+20% z obrażeń żywiołowych). O Udręce wyższej niż 3 na razie nie mam w ogóle co marzyć, chyba że chciałbym pół minuty klepać jednego trash moba. Dla porównania Krzyżowcem i DH nie mam nawet połowy tych godzin co w mnichu, nie mam na nich nawet kompletu legend (o zestawach czy starożytnych nawet nie mówię) i spokojnie radzą sobie na równo z mnichem. Co nie zmienia faktu że to nadal moja ulubiona klasa i z reguły nim gram smile_prosty.gif

Jak Wy to robicie że po "grubych setkach godzin" biegacie ledwo po u3? Może rok temu to by było normalne, ale od dłuższego czasu u6 to absolutne minimum, po którym ja Barbem biegałem raptem po ~20h gry jak wbiłem lvl 70 (~400 paragon miałem to fakt, ale w setki godzin powinieneś mieć podobny ;)).

Mój brat gra monkiem, ma 3 monki ubrane na u6, ~500 paragon, jakieś ~20kk wytrzymałości i ~2kk dpsu. Dla mnie to albo jakaś czarna magia albo po prostu nie potraficie w to grać (czego bym jeszcze bardziej nie zrozumiał bo przecież to jak konstrukcja cepa).

Co do wartowników to one z samych swoich ataków robią przynajmniej w moim przypadku po ~12kk dmgu, a zwierzaczki drugie tyle, więc teoretycznie mógłbym nawet nie używać spenderów na u6. A że mam kridershota gra jest na tyle banalna że u6 albo grifty ~40 są dla mnie na tyle proste że nie mam po prostu motywacji żeby w to grać, bo co, będę biegał 20h żeby zdobyć jeden starożytny element ekwipunku i to nawet nie mówię o tych rzadkich (póki co przegrałem jakieś 30h na patchu i jedyne co mi się udało osiągnąć to rękawice, klata i wycraftowane karwasze - żeby zdobyć np starożytnego kridera/calamity trzeba mieć mega farta skoro mi krider poleciał jedynie raz a klęski w życiu nie widziałem, mam 520+ paragon a przegranych "setki godzin". No to teraz znajdź starożytny item którego nie widziałeś na oczy nawet normalnego ;)).

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od kiedy te 'grube setki godzin' liczycie. Ja moją mniszką grałem praktycznie tylko i wyłącznie przed RoS, po nim kilka h, w czasie których udało się złapać jako taki ekwipunek. Ale to fakt, że jak ostatnio pobiegałem więcej, to w kilkanaście godzin daje się znaleźć eq, którym U6 robi się może nie bez umierania, ale raczej szybko. Teraz zacząłem zbierać sprzęt barbowi, jak znajdę jako taki (głównie Raekora) to pewnie przeskoczę na moment na Wizarda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że w te "grube setki godzin" w przypadku b3rta ciężko uwierzyć.

Dokładnie 229 godzin wg profilu D3. Wszystko w RoS, miałem to "szczęście" że licznik mi się zresetował po wejściu dodatku i nie chciało mi się pisać do supportu żeby go przywrócili. Crusem robię to samo U3 po 20 godzinach, DH po 44. Chyba że po prostu z jakiegoś powodu ta gra mnie nienawidzi i nie wrzuca mnichowi przedmiotów które są potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakiś upgrade: [...]

Niezły sprzęcior. Tylko ja bym na Twoim miejscu "rollnął" gniazdo w oczekiwaniu na % dodatkowych obrażeń, a gniazdo sobie i tak później dodał Darem Ramaladniego. Ale, co kto lubi :) .

Ja się powoli przygotowuję do "wyekspienia" Barbarzyńcy (a w zasadzie, to trzech :trollface:). Klejnot Łatwości na dosyć wysokiej randze, już na nich czeka...

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mef666:

Dwie uwagi:

1) To jest forum dyskusyjne, a nie chat. Więc jak masz napisać jedno ubogie zdanie i wkleić link (patrz niżej), to sobie od razu daruj albo przyłóż się do posta i napisz coś wartościowego.

2) Na forum nie wstawia się obrazków, poza LJ, chyba że są bardzo małe. Ten nie jest, więc powinien być w formie linka.

Post leci do kosza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwu, a to nie jest tak, że jeśli najpierw wyczarujesz sobie u Miriam dowolny bonus, to nie można później użyć daru ramaldniego? Nie tak dawno odwiedziłem wpierw Miriam, a później chciałem użyć daru, a tu zonk -_- Napotkałem na jakiś bug, czy też moje wcześniejsze słowa są prawdziwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to takiego ten dar Ramaldniego? Pierwsze słyszę. Nie ma to jak zdobyć ostatnią potrzebną rzecz z zestawu Maraudera (DH) na dzień przed nerfem. Z tymi wszystkimi petami biega się przyjemnie, nie ma co mówić, jednak brak poprzednich bonusów z seta jest odczuwalne. Istnieją jakiś inne ciekawe zestawy/itemy dla DH na obecną chwilę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwu, a to nie jest tak, że jeśli najpierw wyczarujesz sobie u Miriam dowolny bonus, to nie można później użyć daru ramaldniego?

Być może tak jest na PC, ale na konsolach (jak już się trafi dobra broń), gdy zabieram się za zaklinanie, to w przypadku występowania gniazda, zawsze je "rolluje" na coś innego, bo gniazdo i tak bez problemu sobie zrobię Darem Ramaldiniego.

Cóż to takiego ten dar Ramaldniego?

To taka legendarna kosteczka jednorazowego użytku, która robi gniazdo w broni, po czym ulega zużyciu. "Dropi" to dosyć rzadko, nie ma reguły gdzie, ale jest to naprawdę potężny i bardzo przydatny przedmiot.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Hmm. Tak więc być może istnieją różnice w tej kwestii między PC a konsolami? Byłoby to co najmniej nie w porządku ze strony Blizza. Nie chcę zużywać daru aby się upewnić, więc poczekam na potwierdzenie ze strony kogoś innego :P

Rennard

Inne sety? Hmm. Na pewno Pomsta Natalii i Zestaw Blackthorna są godne uwagi.

Obecnie szukam pierścienia Natalii oraz Amuletu Blackthorna w edycji starożytnej z ciekawymi bonusami (szansa na krytyczne + obrażenia od krytycznych mi się marzą...), aby móc wsadzić do nich legendarne klejnoty. Udało mi się znaleźć starożytny pierścień wspaniałości, lecz jego bonusy są godne politowania :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przerolować staty i potem użyć Daru albo najpierw uzyć Daru i potem przerolować staty, bez róznicy jeżeli chodzi o PC. Na konsoli pewnie też tak jest ale głowy nie dam.

Blackthrone na DH ? Tanka z niego nie zrobisz a 10% mniej od elit i 10% więcej dla elit nie jest aż tak godne uwagi żeby marnować sloty na nie.

Niestety jedyny słuszny set dla DH to Maruder. Można chodzić z ilomaś tam częściami od Natalii ale full set jest słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pewnie natrafiłem na jakiegoś buga, bo po uprzedniej wizycie u zaklinaczki nie mogłem użyć na zaklętej broni daru. Nevermind.

No podstawowy set to Maruder bez dwóch zdań - dwa wymienione przeze mnie uważam za uzupełniające. O ile z Blackthorna rzeczywiście można zrezygnować, o tyle średni bonus do Natalii (3/4 przedmioty) jest według mnie wystarczająco dobry. Osobiście używam amuletu i pasu Blackthorna, ponieważ nie znalazłem jeszcze konkretnej alternatywy dla nich, bo taka Godzina Czarownic ani razu mi jeszcze nie wypadła :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Godzina Czarownic to chyba jedyny pas w grze, w którym występują krytyki. Mi poleciał takylko raz, i to z inteligencją, pomimo że "dropnęła" krzyżakowi. Teraz pomysleć, jakim szczęściem byłoby znalezienie tego pasa w wersji starożytnej :trollface: . Coś, jak Różdźka Woha - istnieje praktycznie tylko w teorii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yh... To generalnie nie wiem co mam zmienić, bo mam dokładnie takie itemy jak mówicie - część Nsetu Natalii, część marudera i część bodajże shadow grasp. Btw. Kołczan który detonuje od razu bolasy wymiata i nie wiem czy jest w ogóle sens szukania czegoś na jego miejsce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej są 2 lepsze kołczany.

http://eu.battle.net/d3/pl/item/bombardiers-rucksack

http://eu.battle.net/d3/pl/item/meticulous-bolts

Oba kołczany są baardzo fajne do marudera. Jeżeli miałbyś cholerne szczęście i znalazłbyś też http://eu.battle.net/d3/pl/item/kridershot to już cud miód i malina totalna.

Daj linka do profilu to coś wymyślimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...