Jump to content
Guest kabura

Diablo (seria)

Recommended Posts

Ja na Kadalę narzekałem bardzo. Do wtorku. Wtedy rzuciła się moimu aktualnymi butami i rękawicami. http://eu.battle.net...0/hero/42137147to pierwsze legendy od niej.

Co prawda roll był niezbędny i dalej im trochę brakuje do ideału, ale nie jest źle. Obrażenia podskoczyły.

Edited by 2real4game

Nie jedna na tydzień a jedna na godzinę.

Przed RoS i 2.0? Chyba na pięciu kontach jednocześnie.

• Upvote 5

Przed RoS i 2.0? Chyba na pięciu kontach jednocześnie.

Przed 2.0 to legendy widziałem tylko na AH.

Bardzo rzadko coś poleciało, a jak nawet to jakiś crap.

@b3rt

Nie na pięciu kontach a na jednym. Średnio raz na godzinę mi się coś setowo/legendarnego dropiło. Inna bajka, że to był szajs w 95% przypadków - teraz mam szajs w 80% przypadków :) Mówię ofc o rzeczach stricte dla mojej klasy (klasy, nie buildu) :)

No to miałeś farta, bo mi z MF dobrze ponad 300% potrafiło przez miesiąc nic nie wypaść. A jak wypadła broń, a widziałem że nie jest to Mantykora/Skorn/Furia to od razu na przemiał szło, nawet bez identyfikowania. Ze zbrojami i biżuterią nieco lepiej było, ale też większość do syf.

Wczoraj na jednym poziomie riftu pole ciało mi 6 legend, legendarny materiał (nie siara tylko to drugie), schemat legendarnego kostura i buty z setu żniwiarza. Nie wiem od czego to zależy. Czy trzeba ile godzin przegrać, zdobyć ile tam poziomów mistrzowskich, coś zrobić, czy mieć piekielnego farta.

Edited by 2real4game

Mi raz leci 1 legenda na cały rift, a czasem miałem w czasie robienia zadań akt1 4 legendy w tym 2 schematy. Według mnie to trzeba mieć farta... czasem wchodzę na rifta, pierwsza skrzynka i drop, a czasami przecież nic nie leci xD To samo Kadala, w trzech próbach daje legendę gdzie po chwili po 500 kamykach nic...

Ok.

Kto gra barbarem? Ja w kwestii owej klasy.

Mam niewysoki poziom bo ledwie 64 bodajże (150 paragona) i na ekspercie mają 160k dpsa nie radzę sobie. Czy ktoś mógłby mi doradzić jak go budować? Wiem, że istnieje Lightning i Fire barb ale overall - klasa i buildy dla niej wydają się być jakieś albo kosmicznie oparte na jednym skillu (hammer of ancient) albo cholera wie czym.

@aliven

To prawda, że barb opiera się na jednym/dwóch skillach. Reszta to zwykłe wsparcie jest. Ale niekoniecznie trzeba iść w HoTA. Można mieć np. http://eu.battle.net...hundredth-spear i wtedy leje się z rzucanego generatora oraz starożytnej włóczni. Tornado z runą błyskawic może robić za bardzo dobry generator furii, ale docelowo lepiej raczej nosić karwasze żniwiarza w tym celu. Buildy mogą być w zasadzie na 3 żywioły:

Ogniowy: HoTa i Amok/Grzmotnięcie z runami ognia. ew. z w/w brońmi ataki rzucające z takimi runami - też tak grałem.

Broń: Sankis+dewastator, sankis+sunkeeper, dewastator+sunkeeper (sunkeeper, jeśli bardziej zależy nam na szybszym praniu elit).

Do tego ogniowy SoJ, amulet, magefist, cindercoat. Ale jeszcze lepiej uzbierać set ziemi i jeśli się nie ma pierścienia od zmniejszonych wymagań setów, będzie to wszystko hulało bez magefistów. Wtedy optymalnie pakować, gdzie to możliwe bonusy do trzęsienia ziemi dodatkowo (ja niestety nie mam nigdzie). Skoki i karwasze generują na furię, a HoTA pierze wszystko straszliwie w międzyczasie.

Lód:

Bronie - Shard of Hate+Azure, SoH+Udyr, lub od biedy Udyr+Azure. Potem oczywiście SoJ, Amulet, Frostburny

Wtedy może być zimna lawina, sejsmiczne z runą lodu, to samo przy ataku podstawowym. A można i wziąć przyciągające tornado z runą lodu.

Błyski:

Tu też raczej rządzi HoTa, ew. Tornado. Najfajniejszy zestaw broni - SoH+Thunderfury może zrobić cudny efekt.

W mojej ocenie barb nie jest zbyt zróżnicowany niestety i bardziej się dobiera dodatkowe skille. Czy np. preferuje się dodatkowy dmg z lawiny, czy bardziej przeżywalność z przezwyciężenia bólu. Trzon ataków i tak stanowi albo HoTa, albo rzucajki. Od biedy tornado, ale ono moim zdaniem słabe jest.

No i też uważam, że barb bez kozackich przedmiotów jest strasznie powolny w ubijaniu potworów. Naprawdę długo musiałem czekać, żebym to ja w publicznych riftach robił w sporej mierze za czyściciela bardziej niż za tanka dla WD i Wizza.

http://eu.battle.net...48/hero/7155888

jak widać sam mam praktycznie 2 ataki. Trzeci doszedł dzięki setowi.

Jak sobie nie radzisz, to radzę tak:

-okrzyk z runą odnawiającą życie

-leczące przezwyciężenie bólu

-leczące rozprucie

Pasywy:

zabobony + żądza krwi. Zabobony ładnie generują furię i obniżają otrzymywane obrażenia, a drugi pasyw leczy za punkty wydanej furii. Dlatego, jeśli zdarzy Ci się przedmiot, w którym nie będzie większej potrzeby zmieniać jednego z głównych affixów, dobieraj w dodatkowych premię "Kule życia dodają +xxxxx" - w połączeniu z tym pasywem, zabobonami i karwaszami Żniwiarza można się leczyć niesamowicie przy wydawaniu furii. Ja w okresie, gdy najbardziej potrzebowałem wytrzymałości, dostawałem 1600hp za każdy wydany punkty furii. Teraz mam ponad 1000, a przy włączonym na 10 sekund przezwyciężeniu ponad 5000, co daje pełne życie po kilku młotach.

Edited by R1P

@up

Dziękować.

Czyli jest tak jak się obawiałem - aby sensownie grać muszę uzbierać uber pro itemki. W sumie mam plany na maczugi zwiększające obrażenia od ognia to teoretycznie można by biegać tym fire barbem ale hmmm... Zbierać w uj rzeczy i tak trzeba aby być efektywnym.

Co do drugiej części to w sumie racja aczkolwiek do rozprucia się ostatnio nie przekonałem - walczyłem z elitkami szamanami upadłych i to była mordęga - ganianie od jednego do drugiego a potem ganianie za kulą życia.

Maczugę :) dewastatora możesz nosić tylko jednego na raz :)

To możesz jeszcze z odwetem pokombinowac. Kiedyś to świetny skill był. Teraz nawet go nie probowalem, bo sam opis mnie odstrasza (niskie cyferki w porównaniu do tego, co było).

Edited by R1P

W sumie to zrobiłem sobie lightning barba aby jako tako levelować na tym ekspercie i daje radę http://eu.battle.net/d3/pl/profile/Aliven-2349/hero/4474020

Pochwalę się też swoim Crusem - już U2, wreszcie udało mi się zrobić porządnego melee. http://eu.battle.net/d3/pl/profile/Aliven-2349/hero/38860018

Strasznie mnie ucieszyła wieść o tym, że wzmocnienie szans na legendarki zostaje na stałe - już od blisko 3 tygodni nie jestem w stanie grać (padła mi karta graficzna+ natłok pracy), więc w czasie tygodnia urodzinowego miałam okazję zagrać raz. I w pół godziny:

-zdobyłam ze skrzyneczki na U3 Pierścień Królewskiej Wspaniałości (którego wcześniej szukałam chyba z miesiąc!)

- znalazłam ze 2-3 słabe legendy w jednej szczelinie U3,

- po przetopieniu ich na dusze wreszcie zrobić sobie 3 gniazdo w zbroi Vyra (co próbowałam zrobić bezskutecznie również przez 2 tygodnie (odkąd szczęśliwie przelosowałam 1 gniazdo na 2 ;] ). Także mam nadzieję, że szczęście się wreszcie zwróci w moją stronę i gdy wrócę do gry, to znajdę kilka fajnych ulepszeń dla postaci :)

Jedyne, co mi się średnio podoba w ostatnich zmianach, to fakt, że białe przedmioty przestały być już potrzebne w rzemiośle. Jasne - będzie mi łatwiej utrzymać porządek w skrzynce, skoro mogę wywalić całą kartę białych przedmiotów. I przestać się nimi przejmować. Ale nie wiem, czy aż takie ułatwienie było potrzebne.

@up

Co do wywalenia białych przedmiotów to jest to ułatwienie ale niewielkie. W 5 akcie jest jedna lokacja gdzie dosłownie co 2 metry mamy stojak na broń/zbroję. Ta lokacja tuż przed polem wieczności czy jakoś tak. Krótko, liniowa i pełna białych itemów - nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem odpowiedniego.

Polowanie na legendarne składniki - to dopiero bywa frustrujące :)

@mef666

Tak, whirlwind FTW - nuda jak cholera aczkolwiek jestem bardziej tankowaty niż mój Crus :P

@mef666

Tak, whirlwind FTW - nuda jak cholera aczkolwiek jestem bardziej tankowaty niż mój Crus tongue_prosty.gif

Niby nuda ale bashowanie innymi skillami jest tez cholernie nudne.

Pare strzalow i generacja furii i znowu pare strzalow etc.

WW przynajmniej u mnie zawsze na pelnej furii.

No tak, ale to nie zmienia faktu, ze trzymanie prawego myszy jest nudniejsze niż naciskanie lewy prawy :P

W ogóle jakoś tak za małe ma walnięcie ten barb. Najsilniejsza postać, łaaa i w ogóle a zachowuje się jak baletnica :P

Że co? :) Masz młot starożytnych w swoim buildzie i brak Ci poczucia siły? :) Toż to jest łomot. A jak nie odczuwasz tego, to może spróbuj sobie wcisnąć gdzieś w buildzie dziki szał zadający dodatkowe obrażenia przy każdym krytyku. Wtedy krytyczne uderzenie młotem w grupie stworków, to miazga na 1 strzał. Na U5 wykańczam tym po 20 szkieletów przy każdym ataku, jeśli się ładnie zgrupują.

Niezawodne diablofans przygotowało listę zmian jakie czekają nas w nadchodzącym patchu. Oczywiście nie jest powiedziane że wszystko przejdzie, jednak ich prognozy z reguły się sprawdzają. A te prognozy są całkiem fajne: sezonowe rankingi, połączone z nimi nowe rodzaje Riftów, balans w klasach (może w końcu zrobią coś z mnichem żeby był użyteczny) i wiele więcej. Co prawda nadal czekam na jakikolwiek cień informacji o PvP (które to miało przecież być w 1.1, a tu już 2.1), ale mimo to zapowiada się fajnie. Ale najpierw patch ma wejść na PTR, więc pewnie nie zobaczymy go wcześniej niż w okolicy sierpnia-września. Link do pełnego opisu:

http://www.diablofans.com/news/48081-expected-2-1-changes-compilation-suggestions-for

Ciekaw jestem jak rozwiążą sytuację, gdy gracz z pełną skrzynką niesezonową będzie kończył sezon inną postacią. Przedmioty mają przejść na non ladder. Za każdym razem skrzynka musiałaby zyskiwać 4 nowe zakładki, więc pewnie będzie to wyglądało jak przesyłanie przedmiotów z AH do skrytki.

Tak samo ciekawi mnie, czy zwiększą limit postaci, bo przy obecnym niektórzy mogą mieć problem przy stwarzaniu postaci rankingowych.

Edited by R1P

@R1P

Z tym limitem postaci to faktycznie ciekawe. Biorąc pod uwagę, że postacie ladderowe po sezonie mają się stać ladderowymi (tak coś mi się o uszy odbiło), to może być problem.

Może dodadzą ze 3 zakładki tylka dla postaci ladderowych i po zakończeniu sezonu będzie możliwość wrzucenia tej postaci zamiast jakiejś utworzonej wcześniej.

Choć ten problem mogą mieć tylko hardkorowcy (oczywiście jeśli zwiększa skrzynkę i będzie można poprzerzucać itemy z mułów).

I jeszcze co do skrzynek, to powiem, że piekielnie mnie wkurza to ograniczeni. W D2 wgrałem sobie moda, w którym miałem skrzynkę z wieeeeeloma kartami i zbierałem wszystko. Tylko co jakiś czas robiłem przegląd rzeczy i zostawiałem te z najlepszymi statami (oczywiście zostawiałem również białe i niebieskie).

@RIP

Jop, młot starozytnych jest miodzio. Podobnie to co tworzy tą falę uderzeniową. Podobnie włócznia czy rzut bronią. Ale już Amok to takie machanie łapkami, Whirlwind to baletnica.

BTW zrobiłem sobie na nim rozdarcie, taki przedmiocik, który ma procentową szansę na rozwalenie gruntu pod nogami wrogów. Wygląda to jak stomp Diablo w 2 fazie (po krainie grozy) w filmiku. Miodzio - ale chyba nic nie robi poza ładnym wyglądem stąd dziwne, że ma % szansę na odpalenie.

Wczoraj a okazji dnia dziecka diablo obdarzyło mnie 50 legendami, w tym czterema setowymi (nie licząc pierścieni z litanii). To chyba mój rekord :) Ale warunki były sprzyjające bo "pasożyty" spały po biwaku i nie miałem lagów.

Szczerze zazdroszczę, bo mój "pasożyt" jest jeszcze za mały na biwaki i tak na dobrą sprawę mogę pograć dopiero wieczorem ;) No ale 50 legend przy jednym posiedzeniu to faktycznie zacny wynik. Ostatnio zacząłem rzeźbić Szamana i Barba. Przyznam, że początkowo gra tym ostatnim była, nomen-omen, prawdziwą udręką - dawno już tak ciężko mi się nie grało. W byle szaraka musiałem walić kilka razy aby padł; o elitach a tym bardziej strażniku Szczeliny nawet nie wspominam. Widać, że Barb musi mieć po prostu potężne walnięcie, czyt. musi dysponować porządną bronią. Inaczej kicha. W każdym razie co nieco już uskładałem i mój mięśniak zaczyna nabierać kolorków ;)

Co innego wspomniany Szamana. Gra tą klasą to czysta poezja. Nawet moja ulubiona Wizzka nie robi takiej rozpierduchy co WD. A to wszystko dzięki nie broni* a skillom. Szaman ma po prostu chyba najwięcej umiejętności obszarowych ze wszystkich klas. Stąd jak sądzę ci wszyscy kozacy, którzy chwalą się na filmikach pokonaniem Uberów na U6, grają właśnie Szamanami. Dodatkowo jak ma się komplet Nefrytowego Żniwiarza, to już w ogóle nasza postać staje się synonimem apokalipsy. ;) Mam nadzieję, że nie będzie tutaj żadnego nerfienia.

*akurat Berło Szalonego Króla cholernie pomaga w hurtowym unicestwieniu potworków. Rozprysk trucizny rzędu +/- 1300% od od broni widać i czuć ;)