Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Widzę, że Kościół zaangażował się w promcję Diablo III choć Natanek chyba juz teraz może mówić co chce... Nie musisz mieć internetu czy czytać branżowej prasy - teraz wystarczy tylko pójść na kazanie żeby dowiedzieć o nowościach. :) Osobiscie nie rozumiem fenomenu Diablo choć rozumiem ludzi, którzy się nim zachwycają. Co do hack n slash to pewnie grałbym gdyby nie respawn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tą wyczerpującą odpowiedź. Tylko tak sobie myślę (skoro gra bez przerwy się zapisuje sama), co będzie, gdy nastąpi zgon naszej postaci? Odradzamy się w wiosce, czy coś w tym stylu? Pewnie część lootu też przepada... Oczywiście nie mówię o trybie "hardcore", bo on się rządzi swoimi prawami.

Po zgonie Twoje itemki zepsują się o 10%, więc nic wielkiego (wystarczy naprawić). Respisz się w mieście i zaraz możesz wrócić do walki.

W hardcorze oczywiście ciekawiej, zgon i nara. Sam jednak nie wiem, co z kasą (bo niby jest wspólna). Wtedy jak będziemy mieli 1 postać, to ona co, po dedzie... "zawiśnie"? Bo jak zniknie, to wtedy lepiej od razu założyć drugą postać na HC, by przejęła tę kasę. Nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, dlatego wyrażnie rozdzieliłem te dwa poziomy.

Co jednak, gdy mamy tylko jedną postac na HC i zginiemy? Kasa komu zostanie przekazana?

Są dwie możliwości:

a) skrzynia jest oddzielnym tworem, niezależnym od jakiejkolwiek postaci, a jedynie od poziomu trudności i to na nią zapisuje się kasa oraz baza przedmiotów,

b) skrzynia jest własnością wszystkich postaci i po skasowaniu ich wszystkich (z podziałem na HC i normal), tracimy całą jej zawartość - kasę i przedmioty w niej zachowane.

W przypadku pierwszym nie ma problemu, przy drugim lepiej mieć w HC założoną od razu drugą postać, żeby w razie zgonu miał kto przejąć zdobyty majątek.

Pozotaje to po robocie sprawdzić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna oficjalna odpowiedź Blizzarda - EK będzie OGRANICZONA, sklepy wiedzą ile sztuk dostaną. Każda EK będzie numerowana. To z wypowiedzi Bashioka z forum Bliz. Kto nie zdążył musi szukać w małych sklepach nie prowadzących preordera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wam zazdroszczę, że macie betę. Nigdzie mi się nie udało go zdobyć. I chyba już się nie uda :/

Chciałem spytać jak z itemami? Czy wypadają od razu całe zestawy ze skrzynek? Bo rozumiem, że z potworów tak nie ma (chyba tylko jeden raz udało mi się zdobyć cały zestaw w D2). A jak jest moze przy większych bossach? Tak samo pojedyńcze itemy?

Jak wygląda kwestia niszczenia otoczenia? Czy to jakoś pomaga w grze czy ot taki dodatek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, całe zestawy? To by było szaleństwo :P Jest jak zwykle - losowe przedmioty.

Niszczalne otoczenie to tylko bajer. Chociaż czasem można nawet dostawać bonusowe doświadczenie za zniszczenie dużej ilości elementów otoczenia.

Co do bety - teraz są jakieś straszne problemy z pingiem. Wskazuje mi 1000 ms :P

Edytowano przez ZdeniO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... z tego co pamiętam Blizzard mówił, że ze skrzyni mogą wypadać całe zestawy i nawet jak był gameplay i otworzyli skrzynkę to był cały zestaw... chociaż to było może z rok temu.

Idę dalej szukać możliwości dostania się do bety. Może ktoś z was ma może jeszcze niepotrzebny klucz? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę interakcji z otoczeniem innej niż rozwalanie beczek. W niektórych miejscach lochów można np. zniszczyć podpory ściany, która zawali się na mobki lub spuścić na niemiluchów stary żyrandol. Nic wielkiego, ale dodaje trochę smaczku i jest za to jakiś niewielki bonus exp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwuletni laptop, którego 2 lata temu można było z systemem wyhaczyć za 2,5k. i5 2 rdzenie 2,27GHz, 4GB DDR3 i Mobility radeon HD 5650 i w rozdzielczości natywnej 1366:768 idzie płynnie ze wszystkim na maxa z lekkim spowolnieniami przy dużych grupach wrogów. Oczywiście trochę się przy tym grzeje, bo to laptop, a dodatkowo nie używam podkładki chłodzącej, ale nigdy nie zrestartował mi się z powodu za wysokiej temperatury. Nie jest to mój docelowy komp, na którym będę grał (będzie to stacjonarka z GTX260), więc i na to się nie skarżę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle działa bardzo źle. Macie jakieś kombajny i się cieszycie, że działa płynnie ;)

Ze swoim dualu E4600 2,4 Ghz, GTS 250 512 mb i 4 giga ramu mam problemy, ledwo działa, a sprzęt nie jest najgorszy. Kupiłem chyba... 5 lat temu?! Najwyżej będę walił na 1000x800, co począć...

Edytowano przez dzikipytonzlasudeszczowego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzikipytonzlasudeszczowego:

Zależy na jakich detalach grasz. Do max wymaga się przynajmniej gt260, która jest znacznie mocniejsza od twojej karty. Wiem, że na min działa znośnie nawet na GF8600gt.

Przypominam o zasadach cytowania, a także o tym, że to nie jest temat "Czy pójdą". - Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modek, czy pójdą to może nie, ale optymalizacja to bardzo ważna kwestia. Patrzymy jak to wygląda po patchach, dobrze ustalić wymagania minimalne.

mystic8, oczywiście all na low/off, "ledwo działa" i high to trochę dziwne połączenie ;)

Problem z optymalizacją Blizz rozwiązał nowym patchem - graphic error i nie wiem co zrobić. Udało mi się grę uruchomić bawiąc się procesami w menedżerze, ale jak mi wiz na HC zginął przez lagi, to odpuściłem ;)

Czeka mnie reinstalka, na szczęście mam jedna książkę w zapasie do przeczytania.

A tak odnośnie wzmocnienia "Męstwo nefalemów" - jak ktoś nie wie, jest to buff od championów, który trwa kilkadziesiąt minut i znika, kiedy wyjdziemy z gry. Strasznie nie podoba mi się to rozwiązanie, bo zawsze odkrywam 100% mapy. Mając taki buff, który zwiększa dropy, będę leciał na chama do bossa czy inne championy. O wiele wygodniej mi się gra, gdy nie mam nic nad głową i mogę spokojnie przeczesać każdy skrawem mapy.

Jedyny plus to to, że będzie on dopiero od 60 lvla. Nadzieja w tym, że już wtedy będę znał fabułę na wylot i takie "death runy" będą zwiększać satysfakcję z gry. Choć pewnie ucierpi na tym co-op...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niebywałe ciśnienie na Diablo 3 (pewnie przez to, że bety nawet nie miałem okazji ruszyć), aż do tego stopnia, że znowu zainstalowałem dwójeczkę i jedziem do przodu moim władcą żywiołów. Na pewno Druida będzie mi najbardziej brakowało w najnowszej części.

A może znalazłaby się jakaś dobra duszyczka, która by udostępniła betę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie grałem w wersję beta, ale nie pragnę tego wcale. Chcę się cieszyć grą w dniu premiery (aż się boję instalować, co by się za bardzo nie wciągnąć) i mieć - mam nadzieję - miła niespodziankę.

Można jeszcze zadać dwa pytania :) ?

- Jaki jest limit poziomu doświadczenia?

- Czy po pokonaniu (o ile coś takiego będzie miało miejsce) głównego bossa, będzie można dalej kontynuować grę postacią, która tego dokonała? Czy może w tym momencie będziemy mieli już wszystko odkryte i zaliczone, przez co dalsza gra straci jakikolwiek sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak odnośnie wzmocnienia "Męstwo nefalemów" - jak ktoś nie wie, jest to buff od championów, który trwa kilkadziesiąt minut i znika, kiedy wyjdziemy z gry. Strasznie nie podoba mi się to rozwiązanie, bo zawsze odkrywam 100% mapy. Mając taki buff, który zwiększa dropy, będę leciał na chama do bossa czy inne championy. O wiele wygodniej mi się gra, gdy nie mam nic nad głową i mogę spokojnie przeczesać każdy skrawem mapy.

Jedyny plus to to, że będzie on dopiero od 60 lvla. Nadzieja w tym, że już wtedy będę znał fabułę na wylot i takie "death runy" będą zwiększać satysfakcję z gry. Choć pewnie ucierpi na tym co-op...

Przecież Nephalem Valor ma właśnie zniwelować bossruny. Ten buff działa dopóki nie zginiesz lub nie zmienisz skilla. Im więcej chempionów po drodze zabijesz tym więcej przedmiotów wypadnie z głównego bossa. Więc bardziej opłaca się zaglądać wszędzie. Zwłaszcza, że chempiony bez buffa dają lepsze przedmioty niż główny boss o ile już kiedyś go zabiliśmy sterowaną postacią (wyrzuca najlepsze przedmioty tylko przy pierwszym ubiciu).

- Jaki jest limit poziomu doświadczenia?

- Czy po pokonaniu (o ile coś takiego będzie miało miejsce) głównego bossa, będzie można dalej kontynuować grę postacią, która tego dokonała? Czy może w tym momencie będziemy mieli już wszystko odkryte i zaliczone, przez co dalsza gra straci jakikolwiek sens?

- 60, normal kończyc będziemy pewnie koło 30 lvl

- można grać dalej, na tym samym poziomie trudności, albo od początku lecieć na trudniejszym, gdzie zdobywamy doświadczenie szybciej i lepsze przedmioty. Ponad 70% przedmiotów jest niedostępna na normalnym poziomie. Będą 4 poziomy trudności, więc 3 razy trzeba przejść grę jedną postacią, by grać na najwyższym i tam dla niektórych dopiero zaczyna się prawdziwa gra (coś jak endgame w WoW). Nawet jakbyś przeszedł grę 20 razy, to zapewniam że nie ujrzysz wszystkiego. Beta po kilkunastu przejściach, dalej zaskakiwała mnie np. jakimś nowym miejscem. Teraz gdy przeszedłem ją kilkadziesiąt razy, raczej nic mnie nie zaskoczy. No, ale to beta, mały skrawek pełnej wersji, dokładnie 1/3 pierwszego aktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakbyś przeszedł grę 20 razy, to zapewniam że nie ujrzysz wszystkiego.

Ta gra jest WIELKA. Podoba mi się to. W aspekcie tych setek, a raczej tysięcy godzin (biorąc pod uwagę kilkukrotne przejścia wszystkimi klasami postaci), cena, za jaką przyjdzie nam zapłacić za egzemplarz Diablo III wydaje się wręcz śmiesznie niska. 8 groszy za godzinę gry :trollface: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...