Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Po ogłoszeniu zmian o których się dowiadujemy z relacji z aktualnego Blizzconu, stwierdzam, że moje wstępne zażenowanie spowodowane przełożeniem wydania gry na 2012 przeminęło. Widać, że gra jest dopiero teraz optymalizowana na wyższych poziomach. Dzięki Bogu przywrócili "do życia" (użyteczności) kompanów na innych poziomach niż normal :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze Diablo z Hellfire uważam za arcydzieło. To albo rewelacyjny (i chyba najlepszy) hack and slash albo najlepszy (a w dodatku graficzny) roguelike. Ten klimat, ta muzyka! Żadna inna gra nie mogła nigdy chocby zbliżyc sie do tego poziomu!

Drugie Diablo zyskuje 5 (potem siedmioma) różnorodnymi postaciami i masą przedmiotów ale prawdziwą siłę pokazuje w multi. Jednak zabrakło klimatu z jedynki.

Co do trójki....Ogólnie bojkotuję gry wymagające neta do aktywacji/instalacji/uruchomienia/itd. ale możliwe ze tu zrobię wyjątek. Jednak jeśli gra nie dostanie 10 w CDA nie kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi że 10 tutaj nie będzie, zawsze wiele oczekuje się od sequeli takich serii oraz od Blizzarda, ale nie zawsze to wychodzi... Maniacy Diablo II pewnie w godzinę znajdą 100 rzeczy, które będzie ich denerwowało, inni zarzucą brak klimatu albo jeszcze co innego... Teraz naprawdę ciężko spełnić oczekiwania fanów, to nie to co kiedyś gdy mieliśmy do wyboru 10 tytułów, w dzisiejszych czasach są ich setki i ludzie są przyzwyczajeni do marudzenia :).

Ja sam zamierzam nabyć jak najprędzej, kolekcjonerki raczej nie bo nie zależy mi na jakichś tandetnych gadżetach kurzących się na półce tylko na samej grze. Blizzard jeszcze nigdy nie wypuścił gniota i tym razem też to nie nastąpi :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie kiedy jest premiera?

Hmm no data premiery została niedawno podana.

To akurat zostało ogłoszone jakiś niewielki czas temu, zostało podane oczywiście przez Blizzarda jako oficjalne stanowisko, konkretnie nie pamiętam kim był ten gość który to wtedy ogłosił ani na jakim był stanowisku niemniej jednak po ciężkich latach wyczerpującej pracy nad grą komputerową Diablo III (druga część tego przesławnego cyklu wszakże ukazała się dwudziestego dziewiątego czerwca 2000 roku) wreszcie jest możliwe dokończenie i ostateczna finalizacja końca i jednocześnie początku nowej przygody jaką niewątpliwie będzie nowe Diablo, które to będzie już jak wiemy trzecią grą spod tej serii do której należą przypomnijmy takie przesławne, znakomite i naprawdę dobre gry jak Diablo i Diablo 2, logicznym następstwem kolejnych po sobie rzeczy Diablo 3 będzie mieć "trójkę" przy tytule, co jest niesamowitym zrządzeniem losu, niemniej jednak tak jak pisałem w tym zdaniu poprzednio parę przecinków temu data premiery gry Diablo 3, która miejmy nadzieję będzie grą świetną, choć niektórzy jednak po zastanowieniu krótkim się wahają czy to będzie godna kontynuacja tej serii do której przecież należy Diablo i Diablo 2, kolorystyka wydaje się w niektórych miejscach zbyt przesycona, pojawiły się głosy o to żeby barwy były bardzie stonowane wszak seria słynie z ciężkiego, nieważkiego, tęgiego klimatu przesyconego krwią i czarną atmosferą zagłady, co jest również niesamowite jak udało się stworzyć kreację dzieł takich stworzonych przez oczywiście znaną firmę Blizzard, o czym powinienem wspomnieć na początku, ach, cóż za niedopatrzenie, Diablo 3 będzie spadkobiercą tej wspaniałej sagi i jej fabuły która też jest niesamowita o tak no ale to przecież nie będę o tym pisał wszak pytasz o termin premiery gry omawianej...

A więc podsumowując, Diablo 3 wyjdzie wkrótce :icon_biggrin:

Mam nadzieję, że wybaczysz mi szczyptę sarkazmu w mojej wypowiedzi :icon_twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze Diablo (...) najlepszy (a w dodatku graficzny) roguelike

Sorry, ale nazywanie Diablo najlepszym RL to jak nazwanie Modern Warfare najlepszym symulatorem pola bitwy. RL charakteryzują się ogromną otwartością, setkami możliwości przy tworzeniu postaci, umiejętności czy samego świata (włącznie z zamieszkującymi go istotami). I tu już nawet nie chodzi o to że w grach RL grafika przedstawiana jest za pomocą znaków ASCII, ale o to że Diablo jest po prostu zbyt ograniczone i prymitywne żeby nazywać go RL, a już na pewno określać go jako najlepsza gra tego typu. Rozwój postaci jest prostacki i cholernie ograniczony, zarówno co do klas, jak i ilości i różnorodności umiejętności. Dzisiejsze strzelanki miewają lepiej, bądź podobnie przedstawiony rozwój naszego herosa. Świat jest zastraszająco mały (jedna i wioska i kilkanaście poziomów jednego dungeonu), cała gra polega tylko na walce i rozwoju postaci, niczym więcej. RL to jednak "trochę" bardziej rozbudowana zabawa. Owszem, na siłę można przepchnąć Diablo do grupy RL, ale to jakby wystawić Trabanta do wyścigów F1. Gra przegrywa na starcie i nie może się mierzyć z żadną grą RL.

Nie mówię że Diablo jest złe. Gra jest genialna, a dwójka jeszcze lepsza (w końcu straciłem na battle.necie jakieś 3 lata z życiorysu), ale jako hack'n'slash z elementami RPG, czyli bezstresowe zabijanie potworów, nabijanie poziomów postaci i zbieranie lootu (tak w dużym uogólnieniu ofkors). Absolutnie nie jako rougelike, a już na pewno nie "najlepszy", bo na dzień dobry gra zostaje zmiażdżona przez chociażby ADOM czy nawet Elone.

zawsze wiele oczekuje się od sequeli takich serii oraz od Blizzarda, ale nie zawsze to wychodzi...

Z grami Blizzarda ostatnimi czasy jest zawsze tak samo. Są zapowiedzi, jest hype, premiera i w końcu psioczenie i narzekanie na absolutnie wszystko. A cała ta impreza za każdym razem kończy się tak, że gry miażdżą scenę multi przez następne kilka lat, i są wzorem do naśladowania dla innych twórców. Było tak od Diablo 2, któremu zarzucano brak klimatu, krytykowano pomysł z przechowywaniem postaci do multi na serwerach i jeszcze wiele innych rzeczy, a ostatecznie gra króluje na rynku h'n's już - o ile się nie mylę - jedenaście lat. Tak samo było też z Warcraftem 3, Starcraftem 2 (tu jeszcze można znaleźć płacze fanów że gra mało różni się od SC1, że jest w 3 częściach itd.), i podejrzewam że D3 przejdzie tą samą drogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się zastanawiałem, skąd Lord wziął tekst o Diablo-roguelike'u i powiedziałem mu w sumie to samo, co tutaj b3rt. Interakcja ze światem, obok losowości, jest tym, co czyni rogale rogalami, a w tej kategorii Diablo jest w tyle nawet za dziadkiem Rogue, czy pięciominutówkami typu DoomRL, czy - o ironio - DiabloRL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To interesująca wypowiedź, zakładając, że oferowała ona najmniej opcji i różnorodności; sprowadzała się zaś praktycznie do tuzina takich samych lokacji z pozmienianym ułożeniem ścian.

Anyway, popieram ogólną opinię o kolekcjonerce - mogło być lepiej.

Choć z drugiej strony, nie narzekałbym na czaszkę+pendrive... Trzeba będzie czatować na allegro, eh.

@Down - klimat = pixeloza? I he he, obecnie ludzie narzekają, że soundtrack z D3 jest beznadziejny w porównaniu do tego z D2. Znajome?

Edytowano przez Elfhelm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To interesująca wypowiedź, zakładając, że oferowała ona najmniej opcji i różnorodności; sprowadzała się zaś praktycznie do tuzina takich samych lokacji z pozmienianym ułożeniem ścian.

Co z tego skoro KLIMAT i muzykę miała znacznie lepszą niż dwójka? A sześć klas postaci to nie tal mało (liczę z Hellfire).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
@UP

To interesująca wypowiedź, zakładając, że oferowała ona najmniej opcji i różnorodności; sprowadzała się zaś praktycznie do tuzina takich samych lokacji z pozmienianym ułożeniem ścian.

Pod względem klimatu jest najlepszym tytułem jaki wyszedł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord dobrze prawi, klimat był po prostu inny. I to warto podkreślać. Zauważcie, że na cały ten klimat Diablo, jak i paru innych kultowych gier, składała się też technologia - choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Tak samo jak "najlepszy" klimat ma Silent Hill 2, też przez ograniczenia i możliwości silnika ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam takie pytanie nie na temat, czy jeśli się grało w Diablo 2 bez dodatku i sie miało w nim zapisy, to czy jak sie zainstaluje dodatek LoD to te zapisy przepadną, czy zostaną a gra będzie wzbogacona o dodatek? Bardzo proszę o odpowiedź...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie nie na temat, czy jeśli się grało w Diablo 2 bez dodatku i sie miało w nim zapisy, to czy jak sie zainstaluje dodatek LoD to te zapisy przepadną, czy zostaną a gra będzie wzbogacona o dodatek? Bardzo proszę o odpowiedź...

Zapisy zostaną, będziesz mógl postacie z D2 zamienic/ulepszyc na postacie z dodatku jesli bedziesz chcial.

Edytowano przez Dariusxq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darthmetalus - zapis zostanie, z tym, że niektóre przedmioty z ekwipunku mogą zmienić swoje właściwości. Pamiętam do dziś, kiedy to zainstalowałem dodatek LoD (a byłem już w okolicach 4 aktu), to część rzeczy z inwentarza mi pozmieniała własciwości - niektóre niestety na gorsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tristram sristram :P jak dla mnie najlepszy soundtrack był w II akcie i tutaj podaję przykłady

,
,
,a poza tym trochę dalej świetna jest muzyka z kurast i doków.

PS:Dałbym tutaj link do "Siege" z Harograth ale bez ginących barbarzyńców i hord niemiluchów jakoś jest mnie klimatyczny hyhy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam grałem Neckiem (oczywiście skele summoner) chociaż to wszystko zależy od stylu gry.

Jak lubisz szybko przepie. dzielić się przez dungeona w poszukiwaniu itemów to czarka albo paladyn wydają się bardzo sensowne. Nekromanta jest dobry na uber tristram ,a barb na pvp. Zabójczyni,drut też są dobrzy na pvp ,a co do amazonki to nie mam zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gry typu h'n's, ale podobnie też w "poważne" RPG zawsze lubiłem grać tylko postaciami typu tank, czyli w zależności od gry: barbarzyńca/rycerz/wojownik. I najchętniej na dwie bronie.

Co do Diablo to w 1. grałem wojownikiem, w 2. barbarzyńcą. Natomiast w trzeciej skuszę się chyba na grę wszystkimi postaciami. Powodów jest kilka:

- nie będzie problemu z przydzielaniem statystyk postaci oraz umiejętności, co pozwoli uniknąć popsucia postaci na wyższych poziomach,

- będzie współdzielona skrytka i w czasie wędrówki jednym z herosów będzie można uzbierać dobry sprzęt dla innych postaci, żeby mieli łatwiejszy start w grę,

- no i kwestia osiągnięć, a muszę powiedzieć, że jestem łasy na takie rzeczy i zapewne będzie trzeba przejść wszystkimi klasami, by je wbić.

Jeszcze co do osiągnięć, to bardzo cieszy mnie fakt, że Blizzard nie traktuje kwestii osiągnięć w grach po macoszemu. I tak jak w SC2, WoW czy właśnie w D3 będzie ich sporo. W przeciwieństwie do innych producentów, którzy w grze na konsoli udostępniają takie bonusy, a już przy tej samej grze PC nie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.diablofans.com/news/1059-system-changes/

Naprawdę sporo zmian, nawet w głównych systemach. Usunięcie Mistyka, usunięcie przedmiotów Cauldron of Jordan i Nephalem Cube, zmiana atrybutów, do tego cały czas ustalają jak ma wyglądać system run i ostateczny system skilli...

Diablo III, why u no release!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej niż w marcu to ta gra nie wyjdzie, ale dobrze ze sa tylko 4 statystyki, Cauldron of Jordan i Nephalem Cube zabilby radosc z wracania do miasta. Lubiłem w D2 wrócić do miasta i na spokojnie przygotować się do dalszej rzeźni. No i dobrze że nie ma zwoi identyfikacji, księga zawalała miejsce i zawsze wracało się do Caina by mieć za free identyfikacje :)

http://eu.battle.net/d3/pl/blog/3599257/Zm...19_01_2012#blog

Wersja PL

Edytowano przez Dariusxq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...