Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

Gość Żuber

Diablo jedynka nie podoba Ci sie pewnie dlatego, ze najpierw grales w dwojke. Pozniej chciales zobaczyc jak wygladala jedynka i z porownania wyszlo, ze D2 jest super, a D1 to "cienizna". Tym bardziej, ze to pewnie bylo ladnych pare lat po premierze Diablo. Jakbys gral w D1 wtedy kiedy wyszlo, to bys sie i nim zachwycal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najlepsza gra ze swojego gatunku, a nie tam jakas furtka baldura...

Rozwazac co jest lepsze Diablo czy Baldurs Gate to jak zastanawiac sie czy lepsze sa sliwki czy jablka. Ja przeszedlem calego Baldura (1, ToTSC, SoA, ToB) i gra jest na prawde wspaniala, a do tego gram nalogowo w Diablo. Z prawdziwym RPG-iem Diablo ma jednak niewiele wspolnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tahion
Wg. mnie najlepsza gra ze swojego gatunku, a nie tam jakas furtka baldura...

Sory ale co miałeś na myśli najlepsza ze swojego gatunku a jakiż to gatunek reprezentuje wg Ciebie Diablo ?? bo napweno nie jest to cRPG a BAldur's GAte jest i to jednym z lepszych bo najlepsze cRPG wychodza z Black Isle a z tamtad wlaśnie wyszedł Baldurs, Icewind Dale, NWN

weos co ty wiesz o cRPG :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Diaboł to tylko Hack & Slash... Nie wiem, jak można kółko w to grać, kiedy po kilku grach masz już wyrobioną jedną taktykę działającą na wszystkich. Nic nowego, czasem przeciwnik wyrzuci jakiś seksowny przedmiocik, ale co to ma być - Dom Mody Barbie, żeby całą frajda polegała na ubieraniu bohatera. To ja postoję przy Baldursach, jeśli łaska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tahion

Własnie zapomniałem tegon a[pisać w powyższym poscie.

Diablo jest Hack and slashem co nie znaczy, że jest grą złą jednak nie można jej porównywać z Baldurem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo se można z revenatem porównac.......

Baldurs wielki Epreg ale mało w nim z Erpega :( (no wiesz jestem maniakiem tabel tabelek punktoof punktiof umiejętności itd.tip.)

A BG po zdobyciu level co ? nowe KW i <z żadka> nowe umiejętności..... ale czary są fajne :D SPADAJĄCA KROWA :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tahion

Hehe jak jesteś fanem tabelek i statystyk to polecam www.reddragon.pl

nie koniecznie rpg :) A co do statystyk, umiejętności itp to już Icewind Dale 2 i NWn maja troche wiecej tego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master of Orion
Czy to znaczy,że jest zła?Np.ja wolę pierwszą część od drugiej.Swoją drogą,pewnie mi nie uwierzycie,ale w pierwszym Diablo znalazłem kiedyś kuszę.Do teraz nie mogę sobie wybaczyć,że nie zachowałem save'ów albo chociarz nie zrobiłem screena...

No masz racje jedynka była leszpa od dwójki

Ale dla w perspektywie doświadzczenia moge wam powiedziec że diablo to nie jest dobra grai nie umywa sie naprzykład do takich gier jak baldurs gate czy nawet Neverwnter nights ,choć tą gre tez spartaczyli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tahion

I tu zgodzę się z tym, że diablo jest dobrą grą ale niem ożesz jej porównywać z BAldurem czy NWn ponieważ to nie jest ten sam gatunek gier. Równie dobrze możesz porównać jakiś tenis z koszykówką

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo przoduje wśród h&s tylko dlatego, że nie ma konkurencji. Żaden Nox ani Revenant nie może się równać z Diabołem. Może kiedyś...

I tu zgodzę się z tym, że diablo jest dobrą grą ale niem ożesz jej porównywać z BAldurem czy NWn ponieważ to nie jest ten sam gatunek gier. Równie dobrze możesz porównać jakiś tenis z koszykówką

To już drobna przesada. Mimo wszystko Diaboł i Baldury mają ze sobą sporo wspólnego (świat fantasy, rozwój postaci, czary, miecze inne duperele), gdy tenis i siatkówka już prawie nic. Ja bym zastosował inne porównanie: siatkówka halowa i plażowa. Niby podobne, ale jak spróbujesz zagrać w jedną z regułąmi z drugiej, to ojjj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale co miałeś na myśli najlepsza ze swojego gatunku a jakiż to gatunek reprezentuje wg Ciebie Diablo ?? bo napweno nie jest to cRPG a BAldur's GAte jest i to jednym z lepszych bo najlepsze cRPG wychodza z Black Isle a z tamtad wlaśnie wyszedł Baldurs, Icewind Dale, NWN

weos co ty wiesz o cRPG :P

Hm.... W sumie sam sie nad tym zastanawialem... Nie do konca przemyslalem co to chce napisac i wyszedl bajzel... ;) Ale dzieki za sluszna uwage "weos co ty wiesz o cRPG"... Tak naprawde to w tyle gier staram sie grac (czasami sprzet za slaby... :cry: ) i czytam ile sie da.... I sie wszystko miesza... Napisales, ze z Black Isle wychodza najlepsze cRPG...Wg. mnie najlepsze, znaczy wszystko 10/10. A co powiesz o grafice w BG ][ w iwentarzu... Wyglad postaci nie jest najlepszy i nie pasuje za bardzo do reszty... Ogolnie grafa jest spoko, ale inwentarz mnie...hm... przestraszyl :wink: ... Jest jeszce inna rzecz, ktora nie pojawila sie w BG][ a byla w Diablo ][.. Otoz chodzi o to, ze przedmioty, ktore znajdujemy przy zabitych postaciach ( i nie wiem, ale byc moze tez we wszystkich skrzynkach) sa generowane losowo... Wiec za kazdym razem u danej osoby mozemy znalezc inna rzecz... a tego w baldurze nie bylo... I wtedy bylo wiadomo, czy kogos zabijac, czy nie, bo nie mial nic ciekawego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... I wtedy bylo wiadomo, czy kogos zabijac, czy nie, bo nie mial nic ciekawego...

I tak się go dla xpeków zabijało. :wink: Poza tym to strasznie frustrujące, gdy grasz np. Zabójczynią, potrzebny jest ci konkretny rodzaj broni (czyli clawsy) a tu z jednego bossa wypada mieczyk, z drugiego kusza, z trzecigo buława. Idzie się posiekać. A w Baldursie przynajmniej wiesz kto co ma i jak potrzebujesz czegoś konkretnego to hop-siup, idziesz jak do sklepu :) Poza tym grafika w Diabole grafika strasznie ssie, a postacie poruszają się jak paralitycy. Do kitu jest też to, że nie da się zapisać gry w dowolnym momencie (tzn. się da ale co z tego, skoro i tak zaczynasz w obozie?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się go dla xpeków zabijało. :wink: Poza tym to strasznie frustrujące, gdy grasz np. Zabójczynią, potrzebny jest ci konkretny rodzaj broni (czyli clawsy) a tu z jednego bossa wypada mieczyk, z drugiego kusza, z trzecigo buława. Idzie się posiekać. A w Baldursie przynajmniej wiesz kto co ma i jak potrzebujesz czegoś konkretnego to hop-siup, idziesz jak do sklepu :) Poza tym grafika w Diabole grafika strasznie ssie, a postacie poruszają się jak paralitycy. Do kitu jest też to, że nie da się zapisać gry w dowolnym momencie (tzn. się da ale co z tego, skoro i tak zaczynasz w obozie?)

Jak grasz Zabujczynia i zabijasz dla broni to lepiej dla ciebie, bo nie dosc, ze mozesz sobie poziomy nabijac w poszukiwaniu,a do tego trafi ci sie jakas swietna, lecz niepotrzebna bron, to idziesz i sprzedajesz...Odnosnie zapisywania w dowolnym momencie: Lepiej,zeby zaczynac w obozie i po raz enty dochodzic do odpowiedniego miejsca, niz dojsc, dac save'a... Wtedy to tylko idzisz na glowna walke, a jak ci cos nie pojdzie, zrobisz load game i po klopocie... Ja za bardzo tego nie lubie.... W sumie zero sadysfakcji, ze przeszedles wszystko majac load'y i wlaczajac caly czas ten sam moment, jak ci cos nie pojdzie... A w diablo to co innego...Przejdziesz cala plansze bez zadnego save'a zabijasz jakiegos boss'a i wracasz... Co to jest za uczucie, gdy po akcji wchodzisz na bezpieczny teren w obozie... A w BG tego nie ma, bo masz save'y....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tahion

O wiele bardziej podobał mi się system savovania w Diablo 1 niż w 2 tam zapisałeś i byleś w tym samym miejscu a mogłeś jeszcze zacząc tą samą postacią gre od początku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość black_death.

Ja osobiscie jestem fanem seri fallout, baldurs gate i the elder scrolls...diablo nie lubie...a to dlatego ze ma dosyc plytka fabule...trzeba przyznac...calkiem niezly multiplayer...battlenet to dobre rozwiazanie...ale to tak jakbym kupil se najnowszy model komputera tylko i wylacznie do pisania prac...a jak ktos nie ma netu...jest kampania singleplayer ale jak juz mowilem dosyc plytka fabula...wszystkie misje sprowadzaja sie do zabij...przedmioty generowane losowo...zalezy z ktorej strony na to spojzec...w pewnym sensie troche to moze popsuc zabawe...powiedzmy ze przy pierwszej misji znajdziemy jakis super-extra ekwipunek i do konca gry moze nam tylko diablo podskoczyc...jaka jest zabawa w wyrzynaniu w pien kolejnych tysiecy wrogow...wg. mnie zadna...co do wrogow...tez sa wybierani losowo...to jest akurat dobre rozwiazanie przyznam...a tak ogolnie to diablo ma troche fajnych rozwiazan...ale nie jest rewolucyjne...mnie sie nie podoba...i koniec...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kampania singleplayer ale jak juz mowilem dosyc plytka fabula...wszystkie misje sprowadzaja sie do zabij...quote]

Skoro twierdzisz' date=' ze w daiblo fabula jest plytka, to jaka jest w bg?

Gralem troszke w Baldura '][i mi sie nie spodobal... Pewnie mi zarzucice, ze za krotko gralem... Ale tyle samo czasu wystarczylo, abym zakochal sie w Diablo ][

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość black_death.

Gosciu dobijasz mnie...a zdazyles wyjsc z lochow Irenicusa ??...jak nie to co sie o bg wypowiadasz...po wyjsciu z lochow...to jest zabawa...przyznam ze lochy sa dosyc monotonne w bg...ale po wyjsciu...caly swiat...z 5x wiecej zadan niz w d2...ogrom NPC...ehh..jak dla mnie bg i fallout rulez...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gre porzyczylem od kumpa, przeszedlem lochy.. Gralem dosyc dawno temu... Teraz plyt mu nie oddalem, i leza zakurzone na polce....Ale kto wie... Chyba zaraz ja zainstaluje i zobaczymy, czy na pewno jest taka fajna....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tahion
jest kampania singleplayer ale jak juz mowilem dosyc plytka fabula...wszystkie misje sprowadzaja sie do zabij...quote]

Skoro twierdzisz' date=' ze w daiblo fabula jest plytka, to jaka jest w bg?

Gralem troszke w Baldura '][i mi sie nie spodobal... Pewnie mi zarzucice, ze za krotko gralem... Ale tyle samo czasu wystarczylo, abym zakochal sie w Diablo ][

Widzisz w Daiblo 2 masz za zadanie zabic Andariel w pierwszym akcie sa niby poboczne questy ale jest ich pięć i co to za fabuła w każdym akcie wszystko sprowadza sie do sieki dlatego Diablo nie jest cRPG tylko H&S.

Człowieku naprawde zastanów się co piszesz wg mnei włączyłeś BG2 i nie wiedziałeś jak wyjśc z labiryntu irenicusa i założe sie ze tego nie zorbiles wiec jak mozesz porownywac te dwie gry ??

ja moge bo Daiblo przeszedlem na kazdym poziomie trudnosci i mam PAladyna na 82 czy 83 poziomie nei pamietam dokaldnie bo jzu dawno odstawilem na polke.

BG2 przechodzilem kilka razy bo pisałem Solucje nie skończyłem bo mi sie nie chciało. O bg wiem tyle, że mogę je przejsc jedna postacio od deski do deski jak juz zrobilem.

Jestem pewien ze nie miałeś okazji poznac fabuly BG i dalej nie wiesz o co chodzi.

Jak już sam przyznales wczesneij nie wiesz nic o cRPG :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...