• Ogłoszenia

• wies.niak

Regulamin działu Dyskusje o Grach   22.03.2016

W dziale Dyskusje o Grach obowiązuje przede wszystkim specjalny regulamin działu - KLIK. Nadrzędny jest oczywiście regulamin forum oraz netykieta. Zapraszamy do dyskusji
    • mateusz(stefan)

Szukam gry   22.03.2016

Jeśli poszukujesz pewnej gry, której nazwy nie znasz bądź nie możesz sobie przypomnieć, ten temat jest dla Ciebie ratunkiem Zapomniałeś tytułu gry? Napisz w tym temacie.. Zakładanie tematów w stylu "Jak nazywała się gra" skończy się ich zamknięciem, gdyż tego typu pytania zadajemy tylko w tym temacie.
    • mateusz(stefan)

Czy x gra mi pójdzie?   22.03.2016

Jeśli masz wątpliwości i chciałbyś się dowiedzieć czy dana gra uruchomi się bądź będzie płynnie chodzić na Twoim komputerze, to ten temat >>>Czy pójdą[LINK]<<< rozwiąże Twój problem. Zakładanie tematu "Czy x gra mi ruszy" w każdym innym miejscu skończy się jego zamknięciem, gdyż tego typu pytania zadajemy wyłącznie w tym miejscu.
Gość kabura

Diablo (seria)

Mnie osobiście cieszy dodanie Nekromanty, jest to postać, która powinna być od początku w tym dodatku, bo nikt inny nie pasuje do klimat i tematyki jak właśnie Necros. Co z tego że płatny, ważne że jest. Ponadto całe Diablo 1 ma być odwzorowane w Diablo 3 jako nowe lokacje z "nowymi" bossami, plus dwie nowe lokacje - zapewne powiązane z Nekromantą oraz nowy tryb gry. Dla mnie to bardzo dużo, biorąc pod uwagę że do gry co chwila coś dodają, ulepszają, zmieniają - gra żyje. Zaznaczmy - dbają o grę za darmo, tj. za cenę jaką już zapłaciliśmy, a nie wiele której grze to się przydarza. Dla mnie to satysfakcjonujące. Malkontenci i tak znajdą powód do narzekania.

Być może chcieli dodać Necrosa, zanim zapowiedzą kolejny dodatek - bo ta postać pasuje tu jak ulał, a w innym mogła by być wrzucona na siłę.

Nekromanta jest dla mnie postacią, która zawsze była mi najbliższa i niestety do tej pory mysiałem się zadawalać Witch Doctorem. Tak więc nowość mnie bardzo cieszy - będzie okazja by kolejny raz powrócić do gry.

0

4 godziny temu, 2real4game napisał:

Nie minęły jeszcze dwa lata od premiery takiego Wiedźmina 3, a gracze nie otrzymają do niego już nic. A to podobno Redzi są najwspanialsi.

Redzi bardzo szybko podali informacje, że po Krew i Wino nic już nie planują większego do W3 więc nie wiem skąd to zdumienie/oburzenie :D. A było to jak mnie pamięć nie myli przed wyjściem tego dodatku.

17 minut temu, aliven napisał:

Jeżeli po 10h na dodatek bez praktycznie replay value starczy Ci na więcej niż Reaper of Souls to coś nie tak z matmą

Patrząc na czas przejścia Reapera i obojętnie, którego dodatku do Wieśka to faktycznie zabłysnąłeś matmą, że ho ho :D

Ja natomiast po tym hajpie od Blizza spodziewałem się co najmniej dodatku (a tak szczerze to czwórki) a dostałem:

nową (płatną !!!) postać,

2 nowe lokacje, które odwiedzisz ze 2 razy z ciekawości jak wyglądają i pójdziesz znowu na Rifty,

"event" na 2-3 godzinki w stylu D1 (a po ogarnięciu gdzie musisz iść to pewnie z 30min),

Armory - zbiór buildów i skilli do zapisania i wczytywania na szybko (to akurat fajny ficzer)

Q&A w którym prawdopodobnie brali udział podstawieni widzowie :D (jedno z pytań - Czy rozważaliście zmianę broni Nekromanty z Scythe (sierp ?) na Bone wand ?)

i tyle.

Nie ruszyli nic od dobrych 2óch sezonów (zmiany % weapon damage/ % obrażeń od broni to ŻADNE zmiany). Nie wprowadzają nowych itemów, które chociaż próbowałyby dodać coś świeżego do itemizacji bo to niestety one dają nam kopa. No chyba, że ktoś jest uradowany nowymi petami i skrzydełkami i to jest właśnie dla niego esencją H&S. W takim razie zapraszamy do tematu z My Little Pony Online...

3

Nie przesadzaj. Problemem jest twoje/wasze oczekiwania. Ja nie spodziewałem się niczego i jestem zadowolony, nie gram w Diablo z dnia na dzień, lecz raz na pół roku, więc mnie i jak zapewne wielu - to cieszy :) Nie spodziewałem się i nawet bym nie chciał kolejnej cześć, bardziej liczyłem na dodatek. Obecna forma Diablo 3 jest dla mnie bardzo dobra i mogla by być spokojne rozbudowana o kolejne dodatki. A to dlaczego się ciesze z postaci, to dlatego że Necros pasuje do tematyki Reaper of Souls, na pewno gdyby robili kolejny dodatek to w zupełnie innej tematyce - więc nikła była by szansa na dodanie tej postaci. 

Spodziewałem się coś o regionach Kurast, oraz nową postacią Druida, Lycanina, czy coś na ten deseń. 

Jedyna rzeczą, która mi nie pasuje w Diablo to łatwość rozgrywki. Silniejsi przeciwnicy wymagaja tylko lepszego sprzętu, więcej punktów w DMG/STAMINA by ukończyć go. Liczyłbym bardziej na coś arcadowego z elementem taktyki, jak chodźby na raidach w WoWie, gdzie trzeba wiedzieć jak się zachowywać. Tego mi brakuje w starciach z bossami w Diablo.

Edytowane przez Sheade
0

3 godziny temu, Sheade napisał:

Ponadto całe Diablo 1 ma być odwzorowane w Diablo 3 jako nowe lokacje z "nowymi" bossami

No właśnie nie do końca. Wydaje się, że będzie to trochę przerobiona graficznie Katedra z "trójki" z przerobioną dwójka bossów, dodanym jednym nowym i muzyką z D1. I to jako czasowy event. Chociaż o portalach do krowich poziomów mówiło się to samo. To jednak troszkę mało.

3 godziny temu, dark elvis napisał:

Redzi bardzo szybko podali informacje, że po Krew i Wino nic już nie planują większego do W3 więc nie wiem skąd to zdumienie/oburzenie :D. A było to jak mnie pamięć nie myli przed wyjściem tego dodatku.

Żadne oburzenie. W3 uwielbiam i pewnie ze 100 godzin tam spędziłem. Tylko sęk w tym, że Blizzard daje coś, czego nigdy nie obiecywał.

Patrząc na czas przejścia Reapera i obojętnie, którego dodatku do Wieśka to faktycznie zabłysnąłeś matmą, że ho ho :D

Jeśli u kogoś może być kiepsko z matematyką, to raczej u ciebie. Nie sądzę, żebyś grał więcej w W3 niż w D3. Chyba że kupiłeś używane konto, ale nie wydaje mi się to prawdopodobne :P No a po liczbie ubitych przez ciebie mobów oraz po twoich postaciach wnioskuję, że nie liczyła się dla ciebie tylko kampania.

Ja natomiast po tym hajpie od Blizza spodziewałem się co najmniej dodatku (a tak szczerze to czwórki) a dostałem:

nową (płatną !!!) postać, 

2 nowe lokacje, które odwiedzisz ze 2 razy z ciekawości jak wyglądają i pójdziesz znowu na Rifty, 

Które to lokacje będziesz odwiedzał robiąc rifty.

"event" na 2-3 godzinki w stylu D1 (a po ogarnięciu gdzie musisz iść to pewnie z 30min),

Armory - zbiór buildów i skilli do zapisania i wczytywania na szybko (to akurat fajny ficzer)

totally agree

Q&A w którym prawdopodobnie brali udział podstawieni widzowie :D (jedno z pytań - Czy rozważaliście zmianę broni Nekromanty z Scythe (sierp ?) na Bone wand ?)

i tyle.

Tylko zapomniałeś o nowych challenge riftach (w których być może paragony nie będą się liczyły - czyżby w końcu zaczął liczyć się skill, a nie grind doświadczenia?), które mają alternatywą dla głębokich oraz przebudowaniu aktualnych głębokich oraz systemu paragonów.

No i konsolowcy powinni się cieszyć, bo w końcu mają dostać to co mieli PCtowcy. Czyli przede wszystkim sezony.

0

Ja trafiłem na yt na jakiś filmik, który całkiem nieźle podsumowuje moje odczucia odnośnie tego co Blizz zaprezentował dla diabolo:

0

W czasach kiedy za kolor giwerki w podrzędnym FPS'ie trzeba bulić ciężki hajs płatna postać mnie absolutnie nie dziwi a powiedziałbym, że nawet satysfakcjonuje. Co do samych zapowiedzi to jestem "raczej/średnio" ukontentowany ale nie zamierzam specjalnie narzekać. Nie czekałem jakoś wybitnie na dodatek do D3 ponieważ uważam, że Blizz powinien zająć się D4, zmieniając klimat i mechanikę gry w stosunku do obecnej odsłony.

Myślę, że czwórką właśnie się teraz zajmują. to dlaczego jej nie pokazali może wynikać z różnych aspektów: gra jest w tak wczesnej fazie, że nie ma czego pokazać albo co byłoby nawet mądre z ich strony - nie chcą jej pokazać w tej formie jaką ma teraz bo chcą uniknąć tego co działo się przy zapowiedziach D3 - jedna wersja całkiem skasowana a zapowiedzi drugiej nijak nie pokrywały się z premierową zawartością.

Inna sprawa, że Blizz może obecnie nie mieć kompletnie pomysłu na tę serię, w obecnej formie Diablo 3 to h'n's ze szczątkową zawartością fabuły dla gracza nastawionego na story z jednej strony a z drugiej ja, który w grę gram epizodycznie co kilka/kilkanaście miesięcy za każdym muszę przebijać się przez zmienione mechanizmy rozrywki w niemalże każdym jej aspekcie. Nie wiem dokąd idzie Blizz z tą serią, coraz więcej słyszę jednak głosów, że do grobu. oby nie. 

0

@Sheade

Ja jestem graczem raczej hardokorowym i przy D3 spedziłem ponad 3k h (a może bliżej już 4k :P) więc pewnie przez to nasze oczekiwania (oraz brak ich) i reakcje są zgoła inne.

21 godzin temu, 2real4game napisał:

Jeśli u kogoś może być kiepsko z matematyką, to raczej u ciebie. Nie sądzę, żebyś grał więcej w W3 niż w D3. Chyba że kupiłeś używane konto, ale nie wydaje mi się to prawdopodobne :P No a po liczbie ubitych przez ciebie mobów oraz po twoich postaciach wnioskuję, że nie liczyła się dla ciebie tylko kampania.

Może napisałem to źle. Chodziło mi o przejście FABUŁY w obu dodatkach. Jeżeli chodzi  o ogólną długość grania to D3 przebija W3 bez problemu :D

21 godzin temu, 2real4game napisał:

Tylko zapomniałeś o nowych challenge riftach (w których być może paragony nie będą się liczyły - czyżby w końcu zaczął liczyć się skill, a nie grind doświadczenia?), które mają alternatywą dla głębokich oraz przebudowaniu aktualnych głębokich oraz systemu paragonów.

No i konsolowcy powinni się cieszyć, bo w końcu mają dostać to co mieli PCtowcy. Czyli przede wszystkim sezony.

No fakt o tym zapomniałem. ale dal mnie to jest takie troche próba uciszenia graczy którzy nadal narzekają na PvP. Mamy dostać dungeon, który będzie dla wszystkich taki sam z tymi samymi itemami i mamy się tam ścigać jak kto szybko to przejdzie. Niby fajne ale to by była chyba największa zmana z całego Blizzconu. Jak dla mnie troche mało...

Co do konsol: pffff... :D

3

Dnia 7.11.2016 o 16:06, dark elvis napisał:

Patrząc na czas przejścia Reapera i obojętnie, którego dodatku do Wieśka to faktycznie zabłysnąłeś matmą, że ho ho

Ja do tej pory nie przeszedłem Reapera. Podobnie jak nie udało mi się przejść do tej pory wowa. 

brali udział podstawieni widzowie

Tinfoil hat galore.

No chyba, że ktoś jest uradowany nowymi petami i skrzydełkami i to jest właśnie dla niego esencją H&S. W takim razie zapraszamy do tematu z My Little Pony Online...

Niesamowite jest to, że można zaakceptować czyjąś opinię bez atakowania. I akurat owszem, lubię kosmetyczne nagrody. Problem?

Jak ktoś wyżej napisał - problemem są oczekiwania. Nie jest to ani wina blizzarda, ani blizzconu, ani gry. Nie szukać winnych swoich oczekiwań. 

0

Dnia 29.10.2016 o 02:05, DuncunIdahho napisał:

tak jest brak wielu bulidow bo co sezon jest tylko jeden wlasciwy ktorym robisz maksymalne GR.

I tak i nie... tak dla no-life'ów którzy nie mają większych ambicji niż pozycja na lederze, a nie dla tych co się lubią bawić samym ubijaniem mobów.

Dnia 29.10.2016 o 02:05, DuncunIdahho napisał:

Zaslepieni jestescie do granic mozliwosci, a prawda jest taka ze d3 jest strasznym regresem w stosunku do D2,

Ponownie zależy jak na to spojrzeć - Ty powiesz regres, kto inny rozwój w kierunku jaki mnie nie odpowiada. Ludzie są różne i różne rzeczy ich kręcą. Jeśli Tobie nie podobają się zmiany to nie oznacza automatycznie że coś jest do (_!_).

0

15 godzin temu, RoZy napisał:

Jeśli Tobie nie podobają się zmiany to nie oznacza automatycznie że coś jest do (_!_).

No nie przesadzajmy. Każdy wie od czasu "Dnia Świra" że moja racja jest najmojsza to jest moja. 

0

Ciekawe ze opinia wszystkich tych co zagrywali sie w D2 oraz grali duzo w D3 jest zgodna i taka sama. To ze wy lubicie takiego splycenia rozrywki i pojscia w strone konsol ok wasza sprawa, ale prosze mi nie wmawiac ze sie wszyscy zachwycaja D3 bo tak nie jest i nie bylo.

0

Mówisz, że gra w D2 była ambitna? Niech sobie przypomnę... Znaleźć grę założoną przez jakiegoś bota, dołączyć, polecieć za botem i zaliczyć baala, złapać to, czego bot nie złapał (zestaw Cleglawa rulez :P). Wyjść z gry, znaleźć grę założoną przez tego samego bota, z liczbą o 1 wyższą niż poprzednia gra, powtórzyć baalrun. I tak to skichania.

Nie powiem, rozgrywka sprawiała mi dużo przyjemności, ale były pewne elementy, które mnie irytowały. Teraz pogrywam w D3 i jestem zadowolony. Gra idealna nie jest, ale jak na moje casualowe potrzeby jest w sam raz. Tym samym proszę nie pisać 

11 minut temu, DuncunIdahho napisał:

opinia wszystkich tych co zagrywali sie w D2 oraz grali duzo w D3 jest zgodna i taka sam

bo grałem w oba tytuły, a jednak D3 do mnie bardziej przemawia niż D2.

0

2 godziny temu, DuncunIdahho napisał:

Ciekawe ze opinia wszystkich tych co zagrywali sie w D2 oraz grali duzo w D3 jest zgodna i taka sama

Bzdury, jak zwykle. 

o ze wy lubicie takiego splycenia rozrywki i pojscia w strone konsol

Gra nie została spłycona. Skomplikowana gra =/= głęboka. Popatrz sobie na taką planszówkę GO. 

prosze mi nie wmawiac ze sie wszyscy zachwycaja D3 bo tak nie jest i nie bylo

Nikt Ci tego nie wmawia. Są obiektywne powody w których D3 jest lepsze. Jak np grafika. To nie jest opinia. Opinią jest, że np Zenek wolał bardziej klimat D2 od D3. Wręcz to Ty wmawiasz ludziom, żę D3 to kupa. 

0

23 godziny temu, DuncunIdahho napisał:

Ciekawe ze opinia wszystkich tych co zagrywali sie w D2 oraz grali duzo w D3 jest zgodna i taka sama.

Ciekawe ze ja grałem grube setki godzin w D2, zarówno na b.net jak i w singlu, później w D3 i jakoś nie uważam żeby dwójka była lepsza. Była fajna na swoje czasy ale dzisiaj wiele rozwiązań jest po prostu przestarzałych i niepotrzebnych. D3 nie jest idealne ale jest bardzo dobre i na pewno nie jest gorsze niż D2.

0

To w czym to D3 jest takie dobre i lepsze od D2, prosze mi tu wyliczyc i podac odpowiednie argumenty. GRafika odpada bo to subiektywna opinia kazdego.

0

Zastanawiam się tylko po co, skoro ty nie chcesz argumentów, ty chcesz się po prostu posprzeczać i pokrzyczeć że D3 to kupa. Z tego co widzę nikt inny tutaj tak nie myśli, a czytając tę dyskusję ciągnącą się w ten sam sposób od kilku tygodni sam nie wiem, po co tu jeszcze siedzisz. Ty nikogo nie przekonasz bo nie masz nic sensownego do powiedzenia, nikt inny nie przekona ciebie, bo wszystko i tak spłynie jak po kaczce. D3 to dobra gra, D2 to dobra gra, która średnio się zestarzała, już możesz sobie iść.

7

8 godzin temu, DuncunIdahho napisał:

GRafika odpada bo to subiektywna opinia kazdego

Nie. Grafika jest lepsza. Koniec kropka. Nie myl stylizacji z grafiką - grafika to takie coś jak shadery, rozdzielczość, efekty, tekstury, itd. I są obiektywnie lepsze. 

Co do dalszej częsci obiektywnych powodów to podałem je kilka stron temu. 

1

Jak tam podoba się urodzinowy event? Ja się świetnie przy nim bawię i nawet pokusiłem się o zdobycie wszystkich osiągnięć z nim związanych. Polecam spędzić przy nich trochę czasu lubiącym zbierać kolekcjonerskie pierdółki, bo do zgarnięcia są dwie ramki portretu i dwa pety (szczególnie mini Butcher jako zwierzak mi się podoba). No i ta muzyka z jedynki, dźwięki otwieranych skrzyń czy upadającego złota przywołują miłe wspomnienia. Szkoda że nie zostanie ten portal do starego Tristram na stałe, bo to przyjemna odskocznia, ale z drugiej strony po pewnym czasie by się przejadło.

0

Ja jestem umiarkowanie zadowolony. Przede wszystkim budzi wspomnienia. Kurcze, wychowałem się na tej grze, i część rzeczy nadal pamiętam. Komnata Butchera i jego legendarne fresh meat, jaskinia gdzie oczyszczało się wodę ze studni, kamienie krwi, itp.

Na chwilę obecną pokusiłem się o zdobycie krówki, po mini rzeźnika pewnie się nie wybiorę (choć kto wie). Ogólnie najbardziej dało mi się chyba we znaki osiągnięcie z tymi kartkami. Kurczę, spędziłem sporo czasu szukając numerów 2 i 7, bo wszystkie inne miałem już w trzech egzemplarzach.

0

Aż się dziwię, że po takich artykułach w CDA nie ma tu żadnych wpisów. 

Mój koniec grania w Diablo, na PSX, nastąpił kiedy Kowal w mieście miał lepszą broń od mojej, ale tak drogą, że nie mogłem jej kupić. Otóż plecak był podzielony na segmenty, a każdy segment mógł pomieścić tylko jedną kupkę pieniędzy wartą, o ile pamiętam, 5000 gold`a. Choć łączna suma gold`a jaką można było mieć przy sobie była mniejsza niż cena itemka. Z resztą kasa od pewnego momentu nie grała roli, to itemy były problemem. Kasę się wyrzucało w miasteczku w kupkach gdzie popadło i tak leżały aż była potrzebna.

0

9 godzin temu, potus napisał:

po takich artykułach w CDA nie ma tu żadnych wpisów. 

Ale, że jakich? Bo nic o diablo nie było z tego co kojarzę. 

A co do złota to chyba każdy tak robił. 

0

Żartujesz chyba. Dwa artykuły w ostatnim CDA. 

0

TO już wiem czemu nie kapuję. Nie kupuję cda od długiego czasu. To co tam pisali w tych artykułach? 

0

A ja mam pytanie... Czy ktoś nadal gra namiętnie w Diablo III RoS? Tak po prostu? Dla zabawy
Przyznam, że jedyne co mnie trzyma w tej grze to sezony i zdobywanie dodatkowego miejsca w skrzynce.
Chociaż trzyma to chyba zbyt dużo powiedziane - wykonanie zadań i podbojów to zwykle 2 może 3 tygodnie grania bez ciśnienia.
W tym czasie wbije się już około 600 paragonów i dps podniesie do około 1mln i już.. chęć do dalszego grania znika tak samo szybko jak się pojawiła wraz ze startem sezonu.

Również granie od zera postaciami i ponowne zdobywanie ekwipunku jakąś tam radochę sprawia - ale żeby grać tak for fun już po osiągnięciu celu? nieee.
Tym bardziej postacią niesezonową, która jest już dość napakowana - po tylu latach robienie w kółko tego samego trochę już mi się przejadło. Granie z randomami to też jeden wielki ziew.
Jeszcze rozumiem granie z przyjaciółmi bo wtedy w zasadzie każda gra nabiera rumieńców (ale jeśli wśród zgranej ekipy jest ktoś kto ostatnio logował się 4 lata temu to tak kiepsko :D)

Wstyd to przyznać, ale najzwyczajniej na świecie znudziło mi się :) Oczywiście liczba przegranych godzin jednocześnie świadczy o grze dobrze... ale no ile można :)

0

Witam. Zastanawiam się nad zagraniem w Diablo 3. Nigdy nie grałem w żadną część tej serii ale ostatnio nie mam w co pograć więc pomyślałem czemu by nie spróbować Diablo3. Mam jednak kilka obaw i pytań przed zakupem. Czy gra wymaga stałego połączenia z internetem? Nie interesują mnie za bardzo tryby gry wieloosobowej i chciałbym jedynie skupić się na singlu. Czy da radę grać bez podpiętego internetu? Ostatnio dość często zdarza mi się zmieniać lokalizację i nie zawsze mam internet. Drugie moje pytanie dotyczy używanych gier. Znajomy mi zaproponował odsprzedanie swojej gry tylko czy w ogóle będę mógł ją zainstalować? Co z kluczem do gry? Nie chcę żeby się okazało że albo gra się w ogóle nie zainstaluje lub po instalacji przy uruchamianiu wyskoczyło że klucz został już użyty, wprowadź inny lub coś w tym stylu. Jak to jest z tymi używanymi?

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.