Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

Co to się podziało, że ludzie znowu zaczęli robić Szczeliny do końca. Wcześniej robili bo wejście do Szczeliny kosztowało fragment klucza, potem zlikwidowali fragmenty to ludzie robili do bossa i kończyli. Teraz znowu robią do końca. Coś się zmieniło znowu czy po prostu ludziom nie chce się otwierać nowej szczeliny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem zależy od mapki... Jeśli trafi się fajna mapa na rifcie (np cmentarz), która obficie obsiana jest mobkami - aż żal nie dokończyć.
Z kolei jeśli trafi się mapa z długimi krętymi, pustymi korytarzami to większość teleportuje się do miasta.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w ogóle trafiłem na jakiegoś fantomasa co biegał po rifcie mnichem (w zasadzie ciągnął cały team bo oprócz niego reszta była za cienka) i tłukł co popadnie ale co ciekawe nie kończył mobów. Myślałem, że chodzi mu tylko o elity żeby szybciej zrespawnować strażnika szczeliny ale gdy ten się pojawiły to mnich go olał i pobiegł dalej do następnego poziomu. Niektórych elit też nie dobijał do końca, gdy dobiegł do kamienia teleportującego do miasta dopiero wtedy zawrócił dokończyć strażnika. Zupełnie nie wiem o co mu chodziło ani czego szukał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 21.07.2016 at 4:27 PM, Doman18 said:

Ktoś wie gdzie tanio kupić Diablo 3 z dodatkiem?

Na cdp.pl mieli swojego czasu, nawet dość niedawno, w całkiem fajnych cenach.

PS. czy są tu jacyś posiadacze internetu od Netii? Też wam się dziwne rzeczy dzieją ostatnio z Diablo III? Losowe timeouty, wylogowania, wysokie pingi, lagi? Na początku myślałem, że to wina tego, że ruszył Sezon 7, ale inni jak widzę grają normalnie, tylko ja mam problem, i nikt inny się nie skarży.

Edytowano przez reznor666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2016 o 17:22, f0rst napisał:

 co sądzisz o serii Diablo? Uważam, że to najlepsza giera ever tego gatunku. 

Zgadzam się ale to tylko jeżeli nie liczyć D3 niestety 3 wg. mnie zawiodła pod wieloma względami a to, że 2 lata po premierze Blizz udaje, że coś robi to w ogóle nieporozumienie. Niestety nowa ekipa nie podołała legendzie... żeby ten TorchLight nie był tak bardzo celshade'ingowy... Pomyśleć, że 20 lat po premierze 1 wychodzą mody typu Belzebub :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, krzychu35 napisał:

Zgadzam się ale to tylko jeżeli nie liczyć D3 niestety 3 wg. mnie zawiodła pod wieloma względami a to, że 2 lata po premierze Blizz udaje, że coś robi to w ogóle nieporozumienie. Niestety nowa ekipa nie podołała legendzie... 

Dzięki Bogu, że ową legendę olała i zrobiła znacznie, znacznie lepszą grę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzychu35 napisał:

Ciekawe w czym D3 jest lepsze od D2? :) Chętnie się dowiem

Prawie we wszystkim poza nostalgią. Ciężko mi znaleźć punkt w którym D2 jest lepsze. Obiektywnie patrząc zarówno itemizacja jak i klasy są znacznie lepiej zaprojektowane. Pomimo tego, że często aby build działał w pełni trzeba zdobyć odpowiednie itemki (co wymaga czasu a mniej szczęścia) to każdy set - unikalny build, z unikalnym stylem grania. Na moim DH mam obecnie chyba 4 czy 5 różnych buildów. I mogę je sobie ot tak wrzucić kiedy mnie ochota najdzie. 

Poziomy trudności są równiez lepiej zaprojektowane. Tryb przygodowy bije na głowę Baal runy. Czy też na Hrabinę. 

Możliwe, że muzyka była lepsza ale to czysto subiektywne doznanie. Ba, od D2 dla mnie lepszy już był Torchlight gameplayowo (chociaż szybko wylazły jego wady). 

 

A nie, fabuła była lepsza w dwójce. D3 to dno i metr mułu chociaż dodatek dał bardzo ciekawe i niesztampowe rozwinięcia postaci przydupasów jak i ostatniego horadrima. Ale ogólem to kupa. 

 

Powiedział bym kiedyś, że w D3 brak mi nekromanty, ale z drugiej strony w D2 brak mi WD. Czy też krzyżaka. Czarodziejki (znaaaaacznie lepsza od tej z dwójki). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom tak, ale jednak wolałem gdy gra pozwalała mi samemu zwiększać staty postaci, był PVP, handel, miejscówki nie były cukierkowe, i przeciwnicy bardziej zapadali w pamięć, w D3 kilka rodzajów mobków x kilka różnych skinów, poza tym jak dla mnie większość skilli w D3 jest nieprzydatnych tzw. zapchajdziury... poza tym jest stanowczo zbyt łatwo o dobry loot, od U7 legendy lecą w dużych ilościach... Gdzie ta radość związana z dropem legendy... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 2real4game napisał:

Co dało się łatwo schrzanić i do momentu wyjścia LoDa trzeba było zaczynać grę od początku. 

 

Ale wiedziałeś, że to był TWÓJ build, który TY schrzaniłeś, a nie coś co ci narzucono, zapomniałem do listy dodać brak scrolli- chyba duch czasu, że wszystko się upraszcza... to mała pierdółka ale też rzecz o której trzeba było pamiętać... poza tym dochodzą checkpointy... wcale nie musisz uważać czy cię zabiją najwyżej odrodzisz się parę metrów dalej albo w tym samym miejscu, co do balansu skilli ... ja nie liczyłbym już na jakąkolwiek poprawę w tej sprawie... widać, że twórcy olali D3 i podtrzymują go przy życiu minimalnym nakładem- patrz sezon 7, kilka transmogów, skrzydełka, psu na budę zdatne udręki 11-13, i tyle, wcześniej chociaż dodali jedną nową krainę a teraz... poszli w uproszczenia... Czekam na Blizzcona bo tam MUSI coś paść o przyszłości gry. Na podsumowanie napiszę, że baaardzo zawiodłem się na  D3, wydałem ponad 100 zł i szkoda kasy. Pisałem to już gdzieś- tylko czekać jak z D3 zrobią F2P i w takim systemie wydadzą D4- jedna klasa i jeden akt na start :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale wiedziałeś, że to był TWÓJ build, który TY schrzaniłeś, a nie coś co ci narzucono

A co takiego narzucają twórcy D3? Rozdawanie punktów? Toż to zamach na wolność tworzenia własnych buildów! No chyba że twoje buildy polegają na tworzeniu postaci kompletnie na przekór, typu wizz i inwestowanie tylko w siłę, bo w int inwestują tylko ci, co idą na łatwiznę.

Cytat

brak scrolli

To nie tyle uproszczenie, co pozbycie się upierdliwej rzeczy.

Żeby nie było - na D3 też się trochę zawiodłem, dlatego polecę ci pewną fajną gierkę: Grim Dawn. Myślę, że będziesz zadowolony. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, aliven napisał:

Ciężko mi znaleźć punkt w którym D2 jest lepsze.

D2 miało lepszego Tyraela. :P

Ale tak ogólnie to się zgadzam, że jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to D3 bije D2 tak, że aż wstyd patrzeć i policji nie powiadomić. D2 było, za wyjątkiem drugiego aktu, ogólnie do bólu szarobure, sama walka zaś nie sprawiała jakiejś wielkiej frajdy. I jeszcze konieczność troszczenia się o amunicję. Chociaż trochę tęsknię do wodzenia za sobą armii szkieletów jako nekromanta - potworki szamana to jednak nie to samo...

Co nie zmienia faktu, że moje zainteresowanie D3 też już się wypaliło. Te dodatkowe mapki, co od czasu do czasu wrzucą z nowym sezonem nie mogą zastąpić pełnoprawnego dalszego ciągu historii, a o takowym jakoś nic nie słychać. A nie mam już serca po raz kolejny tłuc od nowa te same potworki, tym bardziej, że pozmieniali sezonowe osiągnięcia tak, że przestaję być w stanie nawet podstawowe spełnić.

Może jakieś nowe rozszerzenie przyszykują? Oby się nie przestawiali na drobne DLC jak to robią ze Starcraftem 2...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, XanderMorhaime napisał:

 

Może jakieś nowe rozszerzenie przyszykują? Oby się nie przestawiali na drobne DLC jak to robią ze Starcraftem 2...

No wieść pantoflowa niesie, że szykuje się na Blizconie coś dużego w temacie, ale wątpię żeby to był dodatek- na tym etapie gra wymagałaby gruntownej przebudowy(PvP, handel, balans itp)a gracze raczej nie kupią drugiego dodatku, widząc co się  teraz dzieje w kwestii nowego contentu... Wracając do tematu D2/D3, duże "za" do Diablo 2- modowalność- D3 ma pliki gry po stronie serwera więc z modami do rozgrywki jest pupa blada ... W D2 można spędzić dziesiątki godzin na samych modach- ja polecam Ancestrall Recall wg mnie jeden z najlepszych modów do D2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, XanderMorhaime napisał:

D2 miało lepszego Tyraela. :P

A weź... Nie przypominaj mi nawet o tej porażce w D3 :P

Co do wypalania to ja zwyczajnie mam za dużo gier do ogrywania. Obecnie jestemn oczarowany Legionem, próbuję wbić wyższą rangę w lolu. Z D3 obecnie mam jak z Evolve - gra mi się świetnie ale w inne gry gra mi się świetniej :P Do tego w Marvel Heroes wchodzą gigantyczne zmiany w nast miesiącach. Eh. 

6 godzin temu, krzychu35 napisał:

gra wymagałaby gruntownej przebudowy(PvP, handel, balans itp)a gracze raczej nie kupią drugiego dodatku, widząc co się  teraz dzieje w kwestii nowego contentu

Gra nie wymaga przebudowy. A contentu ma więcej na obecną chwilę niż D2 kiedykolwiek. Rozumiem, że Ci się nie podoba ale to nie wina gry. Ja się świetnie też bawiłem przy D2 i wtedy to była dla mnie gra miliard lecia. Ale czasy się zmieniają i tyle. 

11 godzin temu, krzychu35 napisał:

Ale wiedziałeś, że to był TWÓJ build, który TY schrzaniłeś, a nie coś co ci narzucono

Cytując Pratchetta "dobrze jest być człowiekiem wolnym, nie uwiązanym - mozna dokonywać własnych wyborów, przeważnie śmierci z głodu". Poza tym D3 nic Ci nie narzuca. Ba, wręcz odblokowuje Ci wszystkie skille i mówi "masz, baw się". 

11 godzin temu, krzychu35 napisał:

twórcy olali D3 i podtrzymują go przy życiu minimalnym nakładem- patrz sezon 7, kilka transmogów, skrzydełka, psu na budę zdatne udręki 11-13

Raz, to znacznie więcej niż D2. Dwa, twórcy mogli olać produkt, bo to nie MMO. Trzy, sezony wychodzą regularnie i każdy coś dodaje. Ostatnie dwa dały KILKADZIESIĄT trasnmogów, petów i ozdobników. 

11 godzin temu, krzychu35 napisał:

co do balansu skilli ... ja nie liczyłbym już na jakąkolwiek poprawę w tej sprawie...

To fajnie. Tylko co sezon wychodzą zmiany w balansie. Teraz to już hejt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2016 o 05:57, aliven napisał:

, sezony wychodzą regularnie i każdy coś dodaje. Ostatnie dwa dały KILKADZIESIĄT trasnmogów, petów i ozdobników. 

No właśnie ozdobników,czyli śmieci nikomu niepotrzebnych, nic nie dających poza tym, że są, no i też nie mówi się o tym głośno, że wszystko to co dostajemy było w kodzie gry od początku, jest tylko stopniowo odblokowywane, tak więc wychodzi na to, że od dawna nie stworzono NIC nowego, dodam też przymus bycia online, którego podobno nie można ominąć( na konsolach się dało), co do balansu, to zazwyczaj zmieniany jest na gorsze lub naprawiają bzdury do których sami dopuścili(tornado Barba i mobki w kącie chociażby) No i jak napisałem- brak modowalności gry. Co do dodatku, to na pewno ja (i wszyscy z którymi rozmawiałem), nie kupiłbym go gdyby zawierał tylko dodatkową postać, akt i jakieś pierdółki dla pozostałych postaci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, krzychu35 napisał:

No właśnie ozdobników,czyli śmieci nikomu niepotrzebnych,

Bzdury.

8 godzin temu, krzychu35 napisał:

nie mówi się o tym głośno, że wszystko to co dostajemy było w kodzie gry od początku

Dowód poproszę.

8 godzin temu, krzychu35 napisał:

dodam też przymus bycia online

Straszne. Powiedziałbym, że to norma w dzisiejszych czasach ale meh...

8 godzin temu, krzychu35 napisał:

na konsolach się dało

LoL. Proszę, nie bądź poważny. Konsolowe diablo to cziterfest. Właśnie dlatego. 

8 godzin temu, krzychu35 napisał:

co do balansu, to zazwyczaj zmieniany jest na gorsze lub naprawiają bzdury do których sami dopuścili

Straszne, twórcy łatają bugi. No niemożliwe. I zmieniają na gorsze? A to ciekawe. Bo mój WD jest z patcha na patch tylko mocniejszy. I to niezależnie od buildu. Pewnie to taki pet twórców :>

8 godzin temu, krzychu35 napisał:

brak modowalności gry

Tak, podobnie jak nie mogę modować PoE, Warframe, WoWa. 

8 godzin temu, krzychu35 napisał:

Co do dodatku, to na pewno ja (i wszyscy z którymi rozmawiałem), nie kupiłbym go gdyby zawierał tylko dodatkową postać, akt i jakieś pierdółki dla pozostałych postaci. 

Ok, oszczędzicie kasę jakby co. Brawo?

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzyło to, że jak ma się podstawkę Diablo 3 to można grać sezon ale nie da się go skończyć, bo w podstawce nie ma czegoś (umm szczeliny/rifty? nie pamiętam, bo nie mam dodatku) dostępne są tylko w dodatku a nie w podstawce.

Jaki więc sens dawać ludziom posiadającym podstawkę zagrać w sezon jak i tak nie można go ukończyć, to już lepiej nie dawać opcji grania sezonu wcale w podstawowej wersji gry. Takie zmuszanie do zakupu dodatku.
Oficjalnie jestem za to obrażona na Blizzarda lol.

Jeśli coś się w tym temacie zmieniło, to proszę mnie oświecić.

Co do TorchLight 2 - moim zdaniem całkiem oki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gangrenka88 napisał:

Jaki więc sens dawać ludziom posiadającym podstawkę zagrać w sezon jak i tak nie można go ukończyć, to już lepiej nie dawać opcji grania sezonu wcale w podstawowej wersji gry. Takie zmuszanie do zakupu dodatku.

Nie zmuszają Ciebie do czegokolwiek. Jeżeli już to dają Ci zajawkę na to co czeka jak kupisz dodatek. A jak lubisz grę to dodatek zwyczajnie jest [beeep]. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...