Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

W pewnym czasopiśmie o grach (zgadnijcie jakim :tongue: ) przeczytałem, iż twórcy mówią, że im dalej w grze tym będzie mroczniej. Może nie będzie tak źle z tym stylem graficznym? Po za tym Blizzard jak do tej pory pod względem grywalności mnie nie zawiódł więc poczekam z moją oceną grafiki aż zagram. Zreszta jeśli potworki będą dostatecznie paskudne i krwiste (a raczej mają być) to gra może mieć inny jakiś taki lekko chory klimat ( rzeź plugawych stworów wśród kałuż krwi w cukierkowo kolorowym lesie :wink: ) A inny nie zawsze znaczy gorszy :rolleyes: . Chociaż sam się łamie czy mi to takie obojetne.. poprzednie części miały naprawdę ekstra, mroczny, gęsty i diabelski klimat. :icon_evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w D3 nie podobają 3 rzeczy. Mianowicie - brak potionowania tylko jakieś głupie power-up-y z zabitych wrogów. Brak many tylko super szybka regeneracja. I brak Nekromanty a zamiast niego jakiś głupi Znachor :S

Poza tym Diablo 3 to murowany hit. Oby tylko ostatnią klasą okazał się Paladyn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ potionki będą. Tyle, że w mniejszych ilościach i trzeba będzie odczekać minutę, by użyć następnej.

Co do "mroczności" - mi się wszystko podoba. Podziemia i lochy wyglądają super. A lokacje "wierzchnie" też swój urok mają. Ważne, że są hordy stworów i tryskająca posoka!

Apropos ostatniej klasy - nie będzie to na pewno Paladyn. Tzn. na pewno nie taki sam, jak w Diablo II. Twórcy wyraźnie powiedzieli, że jedyną klasą "przeniesioną" z poprzednich części jest Barbarzyńca. Więc, jeżeli już, to należy spodziewać się klasy "paladynopodobnej". I zapewne właśnie taką ujrzymy, bo nie mamy jeszcze klasy buffującej. Choć osobiście wolałbym jakiegoś łucznika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, już nie będzie można robić super akcji z ustawianiem określonej liczby potionów i wypijaniem ich z prędkością światła :P

Widziałem filmiki na YT, na których ludzie tak grali. Cały plecak w potach i wio, byle do przodu. Ja sobie zdaję sprawę, że Diablo nie wymaga myślenia, ale jednak mi udało się je przejść bez (aż) takich cyrków z potionami, jak to niektórzy potrafią.

Będzie OK. Zabijam potworka, wbiegam w health-kulkę i sieczę dalej. Nie widzę w tym nic złego, ani gorszącego ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wprowadzi to do gry więcej losowości. Może być tak, że z kilku kolejnych silnych przeciwników nic nie wypadnie i co wtedy? Potionek, ale następny dopiero po minucie? A jak akurat w tym czasie trafimy na jakiegoś bossa? Na razie jestem sceptycznie do tego nastawiony, ale cóż wszystko wyjdzie w praniu. A może akurat gra zyska przez to na atrakcyjności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Sam nie wiem co o tych kulach sądzić.Może i są dobrym pomysłem ale wg mnie Diablo troszkę straci swój urok (jak na przykład się straciło ostatnią miksturkę na Diablo,a jemu jeszce 1/8 życia została..to był hardkor zwłaszcza na piekle :P)

A Co do gry(s1 &2 ) : Najlepsze łupaniny jakie powstały.

@BTW

Dobrze że jutro wychodzi CD-Action z Titan Questem <mniam>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. te kule mogą wyjść dobrze, pod warunkiem, że będzie można się healować w jakiś inny sposób(kapliczki), albo będąone wypadały bardzo często. Dlaczego tak? W Jade Empire liczenie na kule było samobójstwem:)

Odstawanie z potkami - no cóż w 4Story źle to nie wyszło! Ale brak mana potion... bad idea... nawet jeśli za to mamy mieć turbo-mapa-up. Wolałbym rozwiązanie "Fable'owe" - regeneracja + mana potion.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w Diablo 3 mają być jakieś health-kulki lub power-up-y po zabiciu potworów to chyba to nie jest takie złe :wink:

Mi to takie czerwone kulki z życiem kojarzą się z Lost Planet (bo tam po zabiciu obcych też leciały i uzupełniały życie :happy: ) Co do many to nie wiem jak będzie w D3 ale jeżeli sama się regeneruje to jest to super rozwiązanie :happy: dla magów/druidów którzy zawsze mają problem z maną i czarami (jak się ma wysoki level to jak się rzuca potężne czary to szybko mana się kończy). Ale ja jak zawsze :gra:m magiem/druidem (w D2 LoD jest czarodziejka) to mam bardziej problem z życiem niż z maną bo mogą mnie zawsze szybko zabić :aniolek:

Ja się bardzo ucieszyłem :lol2: że w tym CDA będzie Titan Quest bo też myślałem nad kupnem go w którymś z Empików ale jeszcze bardziej się cieszę :lol2: :lol2: :lol2: bo jest o Risen-ie a grałem już demo i jest superrrr :lol2:

Wracając do Diablo 3 to czy ktoś wie jak może być z rozdzielaniem pkt. doświadczenia, :pytajnik: bo ponoć na początku ci z Blizzarda mówili że punkty będą automatycznie przyznawane każdej postaci (to znaczy że będą dodawane po równo czy jakoś tak :zly:) i ja stwierdziłem wtedy że to jest :klnie: i w ogóle każda postać byłaby na równi i to by sobie Blizzard chyba wbił nóż w stopę. Na szczęście chyba nie będzie tak źle :tongue:

Ja jak pierwszy raz grałem w Diablo i to było 2 LoD i grałem wtedy amazonką a teraz gram w jedynkę i to sorcery (czyli magiem), dość trudno na początku ale potem to już z górki :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Diablo 3 to czy ktoś wie jak może być z rozdzielaniem pkt. doświadczenia, :pytajnik: bo ponoć na początku ci z Blizzarda mówili że punkty będą automatycznie przyznawane każdej postaci (to znaczy że będą dodawane po równo czy jakoś tak :zly:) i ja stwierdziłem wtedy że to jest :klnie: i w ogóle każda postać byłaby na równi i to by sobie Blizzard chyba wbił nóż w stopę. Na szczęście chyba nie będzie tak źle :tongue:

Nie, pewnie tego nie zrobia. Bo wyobraz sobie np. Czarke z rowna sila i mana?

Nie istnialyby wtedy zadne konkretne buildy, taka postac mozna by bylo jedynie o kant wiecie czego rozbic :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko:choć jest niewątpliwie najlepsza w swoim gatunku ,ale ja po prostu nie lubię h'n's. Czasmi coś mnie najdzie ,żeby powyrzynać bezmózgo kilkaset stworków ,ale jeszcze nigdy nie przeszedłem żadnego do końca bo prędzej czy póżniej mnie nudzą(jak Diablo 2 ,które i tak przyciągneło mnie najbardziej).

Na Diablo 3 jakoś specjalnie nie czekam ,ale jak już się pojawi to na pewno przeczytam z ciekawością jak wyszła i może kiedyś zagram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam takie rozwiązanie nie przeszkadza. Jakbym grał Magiem, to i tak inwestowałbym w energię i inteligencję, czasem w żywotność, a nie w siłę i zręczność. A tak gra zrobi to za mnie.

A... ...to ja teraz już wiem o co kaman :laugh: , czyli np gram magiem i jak chce np. wpakować moje xpeki do inteligencji i kondycji to nie muszę się zbytnio męczyć bo gra sama będzie mi pakować pkt. doświadczenia do tych cech które są dobre dla maga ale ja i tak wole samemu rozdzielać punkty :icon_mrgreen: , jakaś taka rutyna z poprzednich części :tongue:

Jestem ciekaw jaka będzie :icon_question: ta ''nowa'' postać którą chcą stworzyć i która ma być jakaś inna niż reszta, hmmm... ...sam nie wiem co im wyjdzie :icon_idea::krecka_dostal: i czy ta ''nowa'' postać będzie jakaś ciekawa :icon_eek: /nietypowa :co:

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mnie z tym całym Diablo III najbardziej wkurza, że od 2008 roku można było ja zobaczyć w akcji, a tymczasem premiera planowana na 2012 i i tak ciągle będzie przekładana. Gdyby Blizzard przestał robić wystawy, upowszechniać trailery, może szybciej by się z Diablo 3 uwinęli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard ma to do siebie, że robi gry doskonałe. Bardzo podoba mi się ich taktyka, wprawdzie terminy mają przeciągające się w nieskończoność, ale ich gry są dopracowane do perfekcji. A, że D3 ciągle przekładane? Dobrze niech wyjdzie nawet w 2015 byleby było tak świetne jak poprzednie części. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#1 i 3 up

To trzeba być naprawdę hardkorowym graczem. Bo co jak co, ale jeśli producent mówi mi, że gra na którą czekam wyjdzie za jakieś 5 lat, to chyba go coś boli jak myśli że będę tyle czasu czekał. Rozumiem - 1 rok, nawet 2 lata ale ani krzty więcej. Bo kilka lat oczekiwania na jakąś grę (!) to jednak lekka przesada. No i nigdy nie wiadomo, czy się toto kichą nie okaże.

A co do Diablo - nigdy nie grałem, ale widziałem grę w akcji, mam zamiar pograć w 2, no i jeśli nie zestarzeje się do premiery 3, to też pewnie zagram.

btw. dzięki pełniakom z CD-A typu Loki, Titan Quest, Frater i innym dowiedziałem sie że to właśnie gry h'n's są moim żywiołem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...