Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Turambar

Warhammer 40,000 Roleplay

Recommended Posts

Ha! Temat od DH! No to się wpisuję!

Do MG (jak zwykle :P). Jak rozwiązaliście problem podróży międzygwiezdnych? Ja zwykle robiłem to narracyjnie, ale czasem czas ma znaczenie. Ciężko jest jakoś zobrazować nieprzewidywalność podróży przez Warp (pozwólcie, że nie będę używał polskiego odpowiednika ;)).

Link to comment
Share on other sites

Mam zamiar zacząć prowadzić sesję w tym systemie. Niestety zważywszy na brak jakichkolwiek podręczników i informacji o świecie, będzie to rzecz bardzo improwizowana. Czy ktoś mógł by mi podrzucić jakąś stronkę z obszerną ilością informacji na temat świata i samego systemu? Na razie udało mi się zebrać skromną ilość informacji z przypadkowo ustrzelonych w google stron, i z sesji Hollyego, która to zainspirowała mnie do mistrzowania w tym systemie (choć przyznam, że korcił też Starcraft, ale ostatecznie bezwarunkowe oddanie warhammerowi fantasy przemogło). :)

Link to comment
Share on other sites

System już jest, razem z wszystkimi niezbędnymi zasadami i fantastycznym opisaniem świata.

Dark Heresy (sorry, że link do sklepu, ale tutaj po prostu jest wykaz większości dodatków, a i recenzje mają).

Bardzo mocno przypomina Warhammera Fantasy, choć oczywiście nie jest identyczny.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że nerv0 wie o istnieniu Dark Heresy, ale prosił o coś, na co nie będzie musiał wydać 120 zł ;)

Ze swojej strony nie wiem co polecić. Spróbuj w google wklepać, może coś ciekawego znajdziesz.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że nerv0 wie o istnieniu Dark Heresy, ale prosił o coś, na co nie będzie musiał wydać 120 zł ;)

Bingo! :D

Udało mi się wyszukać sporo informacji w wikipedii (naprawdę imponująca ilość) i bardzo spodobał mi się system. Niestety improwizowana, pozbawiona mechaniki sesja nie wypaliła i gracz stwierdził, że woli klasyczne D&D bo musi awansować postać i trochę poturlać gnatem. Grrr... Czasem żałuję, że postanowiłem prowadzić dedeki. :(

Link to comment
Share on other sites

Jednemu graczowi prowadziłeś? Uch, to ja się nie dziwię, że nie chciało ci się podręcznika kupować.

Jeśli prowadzisz dużej drużynie (powiedzmy 6 graczy) to możecie się złożyć na podręcznik. Po dwie dychy na głowę to nieduży wydatek. Pozostaje jeszcze fakt, że polskiej wersji jak na razie na horyzoncie nie widać, więc trzeba przebrnąć przez kilkaset stron tekstu po Angielsku ;)

Link to comment
Share on other sites

A znasz taki system jak "Inquisitor"?

Podręcznik można za darmo ściągnać ze stronki Games Workshop, z działu Specialist Games. Tam jest też całkiem sporo o świecie, a i mechanika się do RPG zupełnie nieźle nadaje. Spróbuj tego.

A, zresztą, trzymaj: Inquisitor - Resources. Przy okazji możesz zerknąć do Epic Armageddon oraz Battlefleet Gothic. O ile mnie pamięć nie myli, wszystkie te systemy są osadzone w świecie czterdziestki.

Link to comment
Share on other sites

Ja, natomiast mam zasadnicze pytanie, a mianowicie od czego musiałbym zacząć, jeżeli chcę sobie z kolegami pograć w rożne sesje RPG, co trzeba umieć/wiedzieć/mieć ?

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam, jeżeli dział jest zły.

Link to comment
Share on other sites

Dział dobry, choć jeśli interesują cię inne gry, prócz WH40k to proponowałbym rozmowy ogólne, ewentualnie można nieco przekwalifikować RPGowe początki, bo tamten temat ma mierny potencjał dyskusyjny ;]

Link to comment
Share on other sites

Jeśli koledzy już grają, to zacznij od pogadania z nimi, czy mają wolne miejsce w drużynie. Jeśli tak, to już Cię wprowadzą sami.

Jeśli wszyscy jesteście kompletnie zieloni, spróbujcie sobie znaleźć jakiegoś mistrza gry w okolicy, lub - jeśli jesteście bardziej zdeterminowani - poskładajcie kasę na jakiś podręcznik do RPG, kupcie, poczytajcie i zacznijcie grać. Jeśli nie macie problemów z angielskim, polecam GURPSa; jeśli macie, Warhammer będzie OK. Nie wiem czy Dark Heresy (czyli Warhammer 40000 RPG) wyszło po polsku.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj dział RPG jest raczej martwy niż żywy, ale polecam takie serwisy jak MS Valkiria (valkiria.net) - tam raczej sporo osób się przewija, więc powinieneś kogoś znaleźć ze swoich okolic.

Rozmowa przeniesiona tutaj wraz z dwoma ostatnimi postami w celu uniknięcia offtopu - P_aul

Link to comment
Share on other sites

Jedna kwestia, bo każda jest dobra na rozruszanie tego skostniałego działu - miał ktoś okazję dorwać się do dodatku podręcznikowego Deathwatch, który pozwala grać Krwawymi Krukami? :) Sam go nie posiadam, a o istnieniu takowego dowiedziałem się od znajomego z roku, który trochę na podobne rzeczy kasy wydał.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...