Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomoslav

Charazay - najlepszy menedżer koszykówki

Polecane posty

www.charazay.com

Jest to menedżer koszykówki który właśnie zaczyna swój 13 oby nie pechowy sezon,jest w tej grze zarejestrowanych 23233 ludzi z całego świata.Ogólnie menedżer bardzo rozbudowany z dużymi możliwościami.Dla początkujących są niespodzianki takie jak 3 tygodnie Supportera i 10 CB Moneyów.

Zapraszam :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za nieustająca dyskusja i wymiana spostrzeżeń w tym jakże popularnym temacie :tongue:

Chciałem jakby zareklamować drugi raz, oraz wspomnieć o zmianach w nich zawartych w tym naprawdę świetnym menadżerze. Przede wszystkim trwa już 21 sezon. Zmiany jakie ostatni zaszły w silniku meczowym:

- zmieniejszona ilość bloków przy rzutach za 3, co jest bardzo mało prawdopodobne w realu, a wcześniej w Charazayu była właśnie duża ilość takich akcji

- lepsze zachowanie graczy w wyrównanych końcówkach. Tak jak w prawdziwym meczu, drużyna wygrywa, długo trzyma piłkę i czeka na faule. Ekipa goniąca, przeprowadza szybkie akcje, licząc na udane rzuty z obwodu

Zmiany na przyszły sezon to w szczególności system finansów. Teraz to każdy user ma możliwość wyboru jak będzie zdobywał pieniądze. Dużo kasy za winny, mniej w tygodniowych przychodach. Więcej co tydzień, mniej za mecz. Trzeba więc dobrze być zorientowanym, w innych zespołach ze swojej ligi.

Obecnie polskich ekipa na "Charku" jest 4.080. 1.878 użytkowników. Reprezentacje nasze są na miejscach: Ranking RN:

8

Ranking U21:

3

Ranking U18:

1

Jeśli ktoś już się przekona do tego menadzera koszykówki, i wyśle jakieś propozycję na sparingi, napewno odpowiem, jeśli będe wiedział że jest z FA. Jeśli natomiast ktoś chce znależć mój team to w wyszukiwarkę wystarczy wpisać: ShotGuns Słupsk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszałamiająca liczba postów przedstawia się ładnie w wydaniu jeden post na rok, więc i pora na opis tego co się w Charku dzieje obecniewink_prosty2.gif

Niestety moją opinię z 2011r. muszę zmienić diametralnie. Wszystkich zainteresowanych obecnie przestrzegałbym przed tym menadżerem. Zmiany jakie się tam dokonały(i będą się dokonywać) są raz że katastrofalne, dwa że nierealistyczne. Utrata umiejętności w wieku 32 lat( w najbliższym sezonie 33 lat) to kpina w żywe oczy. Przykładów mógłbym podać setki, a przecież wielu graczy ma w takim wieku apogeum swoich umiejętności.

Kolejna rzecz to absolutnie chybiony pomysł z powrotem Porównania transferowego który oszukuję kupujących i sprzedających.

Ostatnia rzecz to juniorzy, czyli straszny spadek młodzieży na rynku przez restrykcyjne zmiany przy ich naborze. I utrata wielu dobrze rokujących graczy.

Obecnie zbieram forsę(52 mln na koncie) i kiedy będę w okolicach 90 zamierzam zbudować pełny, porządny skład. Na ten czas gram nou-nejmami którzy dostają po 120-3 w tyłek. Inna sprawa że przez zmiany związane z wiekiem, szybko będę musiał graczy wymieniać na kolejny to młodszych bo jak dojdą do 31 to już będzie nieciekawie...

Ogółem użytkowników na Charku jest prawie 19 tysięcy, z tego jedynie w Polsce 1.444(ładny spadek swoją drogą względem roku poprzedniego) a nasze repry są na miejscach:

U-18: 4

U-21: 3

RN: 6.

Także na ten czas wystrzegać się tego menadżera jak ognia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię wracać do tego tematu rok po rokusmile_prosty2.gif Jeśli miałbym porównywać obecne wydarzenia z roku 2012 to nie musiałbym się zbytnio wysilać. Ogólna stagnacja, a duże zmiany dopiero są powoli zapowiadane i to w tak szczątkowych informacjach że o konkretach trudno mi tu teraz pisać.

Zdecydowanie najciekawiej prezentuję się pomysł naturalizacji graczy, ale co z tego wyjdzie to się okaże w przyszłości.

Jakiś czas temu miał miejsce mega error. Cały "Charek" był niedostępny przez jakieś 4 dni. Wnioski zostały wyciągnięte oczywiście po szkodzie, a w ramach "zadośćuczynienia" wszyscy dostali supportera za free na miesiąc oraz darmowe puchary.

Jeśli kogoś nie przestraszyły zmiany opisywane w poście powyżej to śmiało może dołączać do gry.

Obecnie na Charazayu jest 16 tyś użytkowników, z czego 1.339 z Polski.

Drabinka reprezentacyjna prezentuje się następująco:

Polska (18 msc)

Polska U-21 (1 msc)

Polska U-18 (1 msc)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipiec, 2014, czas wrócić do tematu:

Bardzo dużo się dzieje w państwie Charazayowym. Przede wszystkim fans funding (cel jaki był do osiągnięcia to 4 tysiące Euro) udało się zebrać ponad 2500. Jako polska społeczność mieliśmy swoją osobną zbiórkę (krótko po tym jak Włosi zebrali 500 Euro) my poszliśmy z racji dużo mniejszej ilości userów oraz wiadomego przelicznika waluty, na 250 euro. Niestety udało się zebrać "zaledwie" 160 euro. Pochwale się że osobiście do skarbonki rzuciłem coś koło 110 zlotych. Celem tych działań jest kompletnie nowy wygląd strony, oraz cała masa większych bądź mniejszych "ficzerów"

Jako team bardzo pozytywnie się dzieje. Cel jaki sobie postawiłem przed farmieniem (niecałe 100 mln w półtora roku) dał wymierny efekt w postaci upragnionego awansu do 2 ligi. Teraz liczę na w miarę spokojny byt w tej dywizji. Rywali mam na prawdę godnych.

Poza tym co raz lepiej ogarniam ustawianie się pod przeciwnika (po 7 latach notabene :)) i ogólnie mimo mojego długiego stażu, CBM daje mi radochę nie zmiernie.

Na koniec tradycyjna statystyka:

- ledwo ponad 12 tysięcy użytkowników

- 72 aktywne kraje

- 4.080 teamów from Poland

- userów za to 904

Rankingi:

Polska

8

Polska (U-18)

2

Polska (U-21)

8

Nie pozostaję mi nic innego, jak zachęcić do rejestracji na www.charazay.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 12 latach istnienia Charazay kończy swoją działalność. Działo się dużo niedobrego z tym menadżerem (brawa dla właściciela Greka) i można było oczekiwać że w dalszej przyszłości może się takie info pojawić, ale kiedy już przyszło... pierwsza myśl że to jakiś ponury Prima Aprilis, a tu niestety. Swoje podwoje Charek zamknie 30 sierpnia. Obecnie zarejestrowanych użytkowników jest niecałe 7800.

Mi tymczasem dziś mija równe 9 lat z Charazayem. Ta prawie dekada z ustawianiem taktyki, licytowaniem graczy, tworzeniem pucharów, wymyślanie ksywek dla zawodników i cała reszta innych rzeczy od tak się kończy. Na drugi plan spada fakt że od ponad roku zbierałem mocną forsę na budowę nowego składu (obecnie 121 mln Euro) W żadnego innego menadżera nie wkręciłem się od pierwszej chwili, nie mówiąc już o takim czasie spędzonym tam.

Z drugiej strony - co nas nie zabije, to nas wzmocni. Developerzy i GM zebrali się razem i mają 50% gotowego nowego projektu który ma bazować na silniku Charka. Co z tego wyniknie - zobaczymy. Na razie jest dużo obiecujących zapowiedzi.

Zostaje na razie robić "skriny" ważniejszych rzeczy z Charazaya, żeby zostało dla pokoleń :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post poza moimi od 7 lat... wyczyn niczym wczorajsza remontada Barcy z PSG. A tak na poważnie to gra nie jest skończona. Jest na wymarciu to nie ulęga wątpliwości, ale ogłoszenie posezonowe się pojawiło, ICC lada moment startuje, no i ogólnie wszystko po staremu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z charazayem, od tygodnia nie można się zalogować. Na stronie pojawia się błąd serwera, czy doczekałem się, że moja ukochana gra została skasowana. Mam oczywiście nadzieje, że nie, jeśli ktoś ma informacje na temat charazaya proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...