Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

homikus

Rozwiązany: Który cooler do Athlona 64 X2 7850 BE?

Polecane posty

Witajcie światli Forumowicze :-)

Otóż stanąłem właśnie przed problemem wyboru odpowiedniego chłodzenia do wymienionego w temacie procesora Athlon 7850 Black Edition, którego posiadaczem się właśnie uczyniłem. A ponieważ to Black Edition (odblokowany mnożnik), grzechem byłoby nie dodać mu trochę mocy.

Ze słusznego założenia wyszedłszy, nawet na chwilę nie będę zakładał boksowego chłodzenia. Wobec tego, wyboru nie wiadomo jakiego nie mając, muszę wyłonić jeden z następujących trzech coolerów:

Arctic Cooling Freezer 64 PRO PWM (LINK)

OCZ Vendetta (wersja pierwsza, nie II !) (LINK)

Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum (LINK) + Noiseblocker BlackSilent XLP 120mm PWM (LINK)

Z ostatnim problem jest taki, że nie ma PWM, a jedynie manualny kontroler, co mi osobiście nie odpowiada, a to na okoliczność mojej sklerozy. Dlatego do niego musiałbym dokupić jakiś sensowny wentyl, a upatrzyłem właśnie powyższego Noiseblockera.

Procesor będzie się szarogęsił na płycie Asus M3A78 (LINK) i z zasilaczem Amacrox Warrior AX450-PNF 400W (LINK).

Czy liczyć mogę na radę szanownych tu zgromadzonych? :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecam Pentagrama. Sam go mam i jestem bardzo zadowolony. Komputer cały czas ma 30 C a jest podkręcony ;]

Do tego chłodzenia radziłbym kupić jeszcze pastę termoprzewodzącą ->http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Zalman_ZM_STG1/pelny,id,29537/

Bo ta w zestawie to nawet na zupę się nie nadaje xd

@up

A po co inny wiatrak? ;p

Ten w zestawie jest bardzo wydajny ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ta w zestawie to nawet na zupę się nie nadaje xd

To akurat wiem, ale pastę już mam - OCZ Freeze (LINK). Jak się zdążyłem zorientować, całkiem dobra :)

@up

A po co inny wiatrak? ;p

Ten w zestawie jest bardzo wydajny ;]

Jak napisałem, ten w zestawie ma tylko manualną kontrolę prędkości, a mi to nie pasuje, bo mam sklerozę. Niby nie muszę używać kontrolera, ale wtedy będzie mi szalał bez przerwy na 2000rpm. A to przesada... Dlatego chcę właśnie dokupić osobno sensowny wiatrak z PWM i go podmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest solidna to jego brak nie przeszkodzi w niczym

Jak to? Jak mi się zdaje, będzie wtedy wyła na najwyższych obrotach. A wtedy jest już głośnawo. Czy może się w czymś tutaj mylę? Wielkim specem to ja nie jestem...

A ten wentylator, który miałeś w 1 poście to nawet fajny jest ;]

A no fajny, fajny, wyjątkowo przypadł mi do gustu ten niebieski :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpowiednej konstrukcji mechanicznej dobry wentylator bez regulacji moze chodzic 2000 non stop i bedzie ledwo slyszalny, kiedy kiepski z regulacja przy polowie tej predkosci bedzie juz wyl. Tamten NB powinien byc ok i ma dodatkowow PWM, wiec problem z glowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...